Page 176 of 197 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186 ... LastLast
Results 4,376 to 4,400 of 4909

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4376
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Master MN blok 6 kod saltera poste.

    Cijena je bez PDV-a.Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2022-02-16-22-31-13-579_com.android.chrome.jpg 
Views:	101 
Size:	10.4 KB 
ID:	174492

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #4377
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,649
    Thanked in
    848 Posts

    Default

    Sta je korektna zamjena za Wraith Prism kuler za Ryzen 7 2700x?
    Ne bih ga ni mijenjao nesto zbog temperatura,(ne prelazi 62-3c) nego mislim da je polako poceo da odlazi lezaj od ventilatora...
    Pretpostavljam da nista ne dobijam s onim air coolerima od 20-30e, valja li cemu ovaj AIO?


    https://www.multicom.me/racunari-i-o...rgb-86676.html



  3. #4378
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    590
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Dje se moze popravit graficka kartica a da nije Its?

  4. #4379
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Sta je korektna zamjena za Wraith Prism kuler za Ryzen 7 2700x?
    Ne bih ga ni mijenjao nesto zbog temperatura,(ne prelazi 62-3c) nego mislim da je polako poceo da odlazi lezaj od ventilatora...
    Pretpostavljam da nista ne dobijam s onim air coolerima od 20-30e, valja li cemu ovaj AIO?


    https://www.multicom.me/racunari-i-o...rgb-86676.html
    U sustini kuleri od 20-30e su ti ili isti kao AMD stock kuler ili malo bolji u performansama ali generalno znatno tisi.

    Ovaj AIO je odlican, realno ce ti na 100% load biti na 50-55c procesor sto je standardno, mada ako ti je bitna i cijena overkill je.

    https://www.multicom.me/racunari-i-o...10p-73098.html

    Ovo je air kuler, dosta dobar a jeftiniji pa vidi sta ti je bolje. Neces pogrijesiti sta god uzeo

  5. #4380
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da li neko možda zna ko je ovlašćeni servis/zastupnik za sledeće:

    Noctua (je li Kimtec možda?)
    Arctic
    LC-Power
    be quiet!

    Za Cooler Master znam da je Nepo System.

  6. #4381
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Noctua, Artic i be quiet! radi Also (ex Pin Montenegro), dok LC-Power radi Comtrade (a i Also pomalo)
    Last edited by BiTrAtE; 20-03-22 at 16:26.
    War. War never changes.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  8. #4382
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,264
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Đe ima Xbox Series S? Može i polovan, ali fullpack, mint sa garancijom.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  9. #4383
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Treba mi preporuka za eksterni DVD-RW. Prošle godine kupih neki Gamebird u Kernel, pokvario se posle jednog rezanja.

  10. #4384
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    kupi prvi sa laptopa na koji naletiš i zamijeni,unutra su standardni sata sa laptopa.

    ako si baš namjerio traži neki direkt od oema,lg,samsung još jedino prave rezače evemtualno obrati pažnju na port,usb micro B je daleko izdržljiviji od običnog mikro usb-a ako ćeš ga stalno raskačivati,inače nije bitno.

  11. #4385
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Zna li neko gdje da popravim APC-ov UPS? Ne puni se baterija.
    Radi inace normalno, kupio novu bateriju i drzi racunar dok se ne isprazni, ali kad se ispraznila, trt nece UPS da puni...

  12. #4386
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    602
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kepler62f View Post
    Zna li neko gdje da popravim APC-ov UPS? Ne puni se baterija.
    Radi inace normalno, kupio novu bateriju i drzi racunar dok se ne isprazni, ali kad se ispraznila, trt nece UPS da puni...
    UPS nije dizajniran da na njemu držiš PC uključen dok se baterije ne isprazne. UPS je dizaniran da napaja strujom ono što je zakačeno na njemu dok se najčešće dizel generator ne upali
    UPS-ovi bi trebalo da imaju zaštitu za bateriju da je prazne ispod određene voltaže kako je ne bi trajno ošteštili. Taj tvoj UPS nema sigurnosnu zaštitu za bateriju već prazni bateriju
    dok ima soka u njoj nakon čega je baterija neupotrebljiva. Zamijeni baterije i sl. put kad nestane struje odmah ugasi komp

  13. #4387
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,340
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kepler62f View Post
    Zna li neko gdje da popravim APC-ov UPS? Ne puni se baterija.
    Radi inace normalno, kupio novu bateriju i drzi racunar dok se ne isprazni, ali kad se ispraznila, trt nece UPS da puni...
    ITS na Stari, Enel Ps Zagoric.

  14. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  15. #4388
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    UPS nije dizajniran da na njemu držiš PC uključen dok se baterije ne isprazne. UPS je dizaniran da napaja strujom ono što je zakačeno na njemu dok se najčešće dizel generator ne upali
    UPS-ovi bi trebalo da imaju zaštitu za bateriju da je prazne ispod određene voltaže kako je ne bi trajno ošteštili. Taj tvoj UPS nema sigurnosnu zaštitu za bateriju već prazni bateriju
    dok ima soka u njoj nakon čega je baterija neupotrebljiva. Zamijeni baterije i sl. put kad nestane struje odmah ugasi komp
    Da, hvala znam. Kazem ne puni jer pocne da pisti i kad je na napajanju UPS kao da je prazna baterija i dalje, a UPS je prikljucen na struju. Ima inace zastitu jer napon na bateriji ne pada previse kad pocne da pisti.

  16. #4389
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Đe da nađem audio adapter, sa 3.5mm na 2.5mm, jer ga u quantum nema?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. #4390
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,340
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Probaj u Kernel

  18. #4391
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    i bolje sto ga nema,sva roba im je teror,najgore smece.za sta ti tacno treba?za neki bolji sistem ili slusalice vrijedi se umjereno ocepiti po pitanju kablova...

  19. #4392
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Prvi put prije par dana podjoh u Kernel i stvarno su me odusevili ponudom... Nema sta nema. Top.
    A Quantum, sto znam, meni su uglavnom pozitivna iskustva, a i nadjes djelove kad ih nigdje drugo nema. Bolje da ga imamo nego da ga nemamo svakako.

  20. #4393
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,309
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Kratko i moguce glupo pitanje...

    Vjerujem da mi je CD citac crkao i to ko zna kad. To vise niko i ne koristi, jelte pa nisam ni ja.

    Znam da sam prosle godine pregledavao neke CD-ove da vidim jesu li i dalje funkcionalni (znam da i oni poslije nekog vremena postaju 'necitljivi') pa sam bacio vecinu mislecu da je do njih ali je po svemu sudeci bilo do samog citaca tako da sam bacio gomilu CD-ova bez ikakve potrebe ali to je sad gotova prica.

    Ove godine mi je drug dao da mu narezem neki CD i nje moglo nikako, ni iz 10 pokusaja. Iako sam znao da koristim prazni CD. Puni se ono 'rezanje' do kraja, javi da je sve ok i kad ga stavim kaze da je prazan. Mozda ga on i nareze ali ne moze da ga procita.

    Jutros trebam da procitam neki CD koji sam vec citao na drugom kompu i znam da je regularan ali moj komp me pita "sta da radim sa ovim praznim CD-om?".

    Pitanje je... da li je ovo sigurno no citaca ili moze bit' neki softverski problem? I ako je 100% hardverski onda mogu i ja to zamjenit' sam, a? Samo da nadjem nedje polovni citac koji vise niko nema?

    Moguce da imam i jedan po kuci ali je pitanje i taj da li radi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #4394
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,495
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Davno davno Combi drive citac rezac/ cd/dvd koji sam ja imao,cini mi se Sony(moguce da grijesim) jer narezivao diskove koje on samo mogao da procita,ni jedan drugi uredjaj.
    Znam da sam dugo imao problema,Xp je bio u pitanju tada,sistemski mislim da nije,nego najbolje ako nadjes drugi citac,montiras ga cast posla i znaces odma sta je problem

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  22. #4395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kratko i moguce glupo pitanje...

    Vjerujem da mi je CD citac crkao i to ko zna kad. To vise niko i ne koristi, jelte pa nisam ni ja.

    Znam da sam prosle godine pregledavao neke CD-ove da vidim jesu li i dalje funkcionalni (znam da i oni poslije nekog vremena postaju 'necitljivi') pa sam bacio vecinu mislecu da je do njih ali je po svemu sudeci bilo do samog citaca tako da sam bacio gomilu CD-ova bez ikakve potrebe ali to je sad gotova prica.

    Ove godine mi je drug dao da mu narezem neki CD i nje moglo nikako, ni iz 10 pokusaja. Iako sam znao da koristim prazni CD. Puni se ono 'rezanje' do kraja, javi da je sve ok i kad ga stavim kaze da je prazan. Mozda ga on i nareze ali ne moze da ga procita.

    Jutros trebam da procitam neki CD koji sam vec citao na drugom kompu i znam da je regularan ali moj komp me pita "sta da radim sa ovim praznim CD-om?".

    Pitanje je... da li je ovo sigurno no citaca ili moze bit' neki softverski problem? I ako je 100% hardverski onda mogu i ja to zamjenit' sam, a? Samo da nadjem nedje polovni citac koji vise niko nema?

    Moguce da imam i jedan po kuci ali je pitanje i taj da li radi...
    Mozda je samo problem u zaprljanom laseru tog citaca/rezaca.
    Ako je citac na laptopu, laser cistis za 2 minuta sa stapicem za usi kojem je vrh navlazem sa alkoholom.
    Za ciscenje lasera na citacu desktop racunara ti treba krstasti safciger, pomenuti stapic za usi i 10-15 min slobodnog vremena.

  23. #4396
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    sta ima zivota ti da riba laser 2 minuta?

    dvd je mnogo pipaviji,mozes jako,jako,jako nijezno isto izopropilom i cepicem zausi,cd je daleko robusniji i tesko mozes da ga zeznes.

  24. #4397
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Da nema neko rashodovan laptop HP 250 G6, potrebna mi je maska ekrana u crnoj boji.

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  25. #4398
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Treba mi savjet:
    S obzirom na to da bas rijetko imam potrebu za stampacem, eto, kad mi treba, proklinjem sebe sto ga nemam. Ako bih se odlucio za stampac, onda bi to bio stampac u boji, a ako bi bio u boji (a s obzirom na to da bi se rijetko koristio), onda bih se odlucio za laserski u boji.

    E sad, koji laserski u boji stampac biste mi preporucili, da ima najbolji odnos cijene i karakteristika?
    Bitna stavka mi je i mogucnost punjenja tonera kao i cijena punjenja tonera, odnosno cijena repariranih tonera.

  26. #4399
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,309
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Treba mi savjet:
    S obzirom na to da bas rijetko imam potrebu za stampacem, eto, kad mi treba, proklinjem sebe sto ga nemam. Ako bih se odlucio za stampac, onda bi to bio stampac u boji, a ako bi bio u boji (a s obzirom na to da bi se rijetko koristio), onda bih se odlucio za laserski u boji.

    E sad, koji laserski u boji stampac biste mi preporucili, da ima najbolji odnos cijene i karakteristika?
    Bitna stavka mi je i mogucnost punjenja tonera kao i cijena punjenja tonera, odnosno cijena repariranih tonera.
    Nemam apsolutno nikakav predlog samo bih da te podrzim u potpunosti kad je ovaj prvi pasus u pitanju.

    Ja sam godinama (da ne kazem decenijama) koristio standardne ink printere a isto ih jako rijetko koristio tako da bi na kraju sa jednim punjenjem ostampao tipa 10-20 strana i onda bi morao ketridz da punim ili cak uzimam novi jer bi stari toliko zapekao da ne bi mogao vise da se koristi. Vise puta sam kupovao i nove stampace i nove ketridze (za takve stampace to i nije neka razlika u cijeni, jelte) pa sam jedno vrijeme i isao u kopirnicu da stampam ali nije ni to bilo prakticno + kad mi je trebalo a nije radilo onda bi tek bio u problemu.

    Na kraju sam kupio HP LaserJet Pro MFP M130a i pocinuo. Mislim da je proslo bar 3-4 godine a nijednom nisam punio ili mijenjao ketridz.

    E sad ovo je crno-bijeli tako da nije ono sto ti trazis ali da nadjes bilo koji slican model a da je u boji... mislim da ne mozes pogrijesit'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  28. #4400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Eto, to je to.
    Laserski u boji trazim, jer bi mi kertridzi inkjet stampaca zapekli zbog neaktivnosti.

Page 176 of 197 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56968
    Last Post: Today, 07:10
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •