Page 161 of 196 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 4893

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4001
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A da li ti imaš kabal ili adapter?
    Možeš li nam slikati to što imaš?


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ovakav adapter

    Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

  2. #4002
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Možda je do rezolucije, podesi na tv grafiku da izbaca 1024x768 pa probaj i na monitor


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #4003
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mozda ti "ne upada" do kraja hdmi konektor, provjeri da li ti lim smeta, umije i ta sitnica biti. Vrlo vjerovatno ne valja adapter.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #4004
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Radi na DVI to VGA converter, hvala svima

    Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

  5. #4005
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slayer View Post
    Evo gledam na net vidim da skoro svaki ima DVI, ovaj moj nema

    Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Slayer View Post
    Radi na DVI to VGA converter, hvala svima

    Sent from my VKY-L09 using Tapatalk



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  7. #4006
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ima li ko sa foruma, čini mi se da je ranije bio, da sastavlja custom komponente (tj. ima ponudu istih)..

    Ps. Šta je bolja opcija, napraviti dobru mašinu ili uzet ps5? Ne pitam to kao fanboj ili nešto, nego ne mogu da se odlučim generalno..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #4007
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    po trenutnim cijenama i stanju sa igrama novi xbox je najmanje bačen novac.

  9. #4008
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Ako ima koga od forumskih strucnjaka, treba mi savjet:
    Poslao sam laptop u servis, ekran mu je crkao, a imam garanciju na djelove i rad dvije godine. Danas mi je stigao odgovor da garancija ne pokriva popravku jer je spoljnji faktor uzrok defekta.
    Laptop nije padao, nije udaran, nije kvasen, potpuno odbacujem mogucnost da je moja krivica. Na ekranu nema tragova koriscenja, a jos manje nekakvog soka. Imate li savjet kako da odgovorim, jer se moram odluciti za popravku od 211€, vracanje racunara u mjesto kupovine za 70€ ili unistenje u servisu za dzabe?
    Sta da napisem a da dovedem u sumnju njihovu procjenu?

  10. #4009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Prvo, đe se to desilo? Drugo, nikako nemoj da popustiš, zaprijeti inspekcijom i istraj do kraja kad je stvarno tako kao što kažeš. Baš me zanima đe ti se to desilo?

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #4010
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Kako mislus, dje? Kuci, otvorio ga, upalio i ode! Prvo se podijelio na dva dijela, gornji dio je bio bez boje, a donji normalan, a onda je sve postalo bijelo. Iskreno, od starta sam nezadovoljan njime, bas neka losa klasa, sporo radi, blokira, nijesam mu ni predvidjao dug vijek, ali pola godine je stvarno premalo.
    A nije u Crnoj Gori.
    Sta tu moze biti moja krivica i kako oni mogu dokazati da sam ga ja ostetio?
    Last edited by Low-key; 07-12-20 at 17:25.

  12. #4011
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Pa u kom servisu, to sam mislio. E đe god da si trebalo bi lakše da izboksuješ svoja prava nego ovdje. U svakom slučaju priprijeti centrom za zaštitu potrošača ili ko li je već tamo nadležan...

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  13. #4012
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Imam namjeru da priprijetim, naravno, samo mi treba neko strucno obrazlozenje za odgovor. Ne shvatam na osnovu cega tvrde tako nesto, niti na koji nacin je moglo doci do tog spoljnjeg ostecenja. Zar je moguce da racunar normalno radi, pa bude ugasen sat vremena i pri ponovnom paljenju dodje do fizickog ostecenja? Kako? Sta moze biti dokaz za to?

  14. #4013
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Imao sam slicnu situaciju sa telefonom kupljenim u TEHNOMAX prije 5-6 godina. Nije radio no pola sata, ugasio mu se ekran. Vjerovatno je pozadinsko osvjetljenje crklo, sta li. Serviser rekao da je moja krivica i da garancija ne pokriva kvar, za telefon kupljen dan prije. Posao sam tamo i svadjao se sa njima, ostao pri stavu da mi telefon nije padao (a i da jes, kakvo je to smece tek kupljeno), i dali su mi novi.

    Ti si u nezgodnijoj situaciji iz razloga sto si laptop kupio u drugoj zemlji, ciji vjerovatno nijesi drzavljanin, ako sam dobro shvatio, ali opet ne bi trebalo da bude problema, osim troska koji ces morati da imas da bi vratio laptop tamo dje je kupljen. Nemas tu sta strucno ili nestrucno, po mom misljenju, da odgovoris, vec prosto iz ugla kupca "nije tacno da je moja krivica, ili pruzite dokaze da je moja krivica ili mi zamijenite/besplatno popravite laptop"
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  16. #4014
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ako je srbija u pitanju,a pogotovo tehnomanija (koja je uzela 90 posto trzista tamo) prvo dobijas genericki odgovor da je reklamacija odbijena zbog zakona (u roku od 8 dana moraju da jave stagod pa i da slazu) pa onda ide da kazemo normalnija korespodencija.ako je taj krug pakla vec prosao,i ovo je realna prica sa realnim i stvarnim servisom,nadlezna je trzisna inspekcija koja ti na prvu loptu ne moze puno pomoci ali ih svakako kontaktiraj.

    problem je naime da inspekcija ne moze nista jer bar prividno servis radi svoj posao ("ustanovio" je da je kvar dosao "nestrucnim" rukovanjem,i najcesce ce te uputiti na spoljno rjesavanje problema (u prevodu privatna tuzba)) ali su duzni da ti odgovore i ti imas u tom smislu pritisak na tehnomaniju da neko iz menadzmenta ukapira da neces se okanes i postoji sansa da ce ti se javiti i ponuditi neki vid rjesenja (ne mogu da ti kazem tacno kakvo,zavisi od slucaja do slucaja i najcesce novca koji je u igri).

    da ne mracim sta kako ako te zaista budu akali da se ide do tuzbe,vjestaka i komisije,i da se pomalo jos bar nadamo da ce neko se dozvati pameti i rijesiti te...jos jedan savjet je da ako ikako mozes iscimas nekog ko je gore ili bar ima papire i njihovu licnu jer ako te skontaju da nisi iz srbije tek ce da te vozaju jer realno puno para i papira bi morao da snadjes da se upustis u cijeli ples sa njima...

    drzim ti palceve i nadam se da ces istrajati i izvuci bar nesto.

  17. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  18. #4015
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Kolege, treba mi neka preporuka.

    Trgovao bih neke slušalice, a ne znam mnogo o tome.

    Uslovi su:
    - da nisu in ear, no one velike "oko glave"
    - obavezno bežične
    - da ima po neka tipka na njima da ne moram da vadim telefon ili računar ako ću što da promijenim
    - dobar bas
    - mikrofon se valjda podrazumijeva?
    - ne neka budžet varijanta no da potraje i da uživam u tome.

    Planiram tu od 50-70 eur, u vrh glave 100.
    Ako ih neko posjeduje to bi bilo najbolje, informacije iz prve ruke
    Ili eventualno neki savjet na što da obratim pažnju kod kupovine...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #4016
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    U audio dream na popustu su JBL E45BT, odlične slušalice. U suštini do 100 EUR šta ima kod njih...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #4017
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U audio dream na popustu su JBL E45BT, odlične slušalice. U suštini do 100 EUR šta ima kod njih...
    Fala Bit. Jesi li ih koristio?
    Djeluju mi nešto male ( fizički ), ka igračka
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  21. #4018
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    šampion u klasi do 100e (jer nisu iz te klase) su AKG y500 ali pada diskvalifikacija odmah jer nisu basshead slušalice.da se razumijemo,bas im je odličan,ali nije prosto štelovan za te žanrove muzike i taj odziv dubokog spektra.čisto napisah za druge čitaoce,a ti čekaj odgovor nekog basshead-a,jedini pravi savjet je od nekog ko je u tim žanrovima...

  22. #4019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    A imaš ON ear i OVER ear modele, to su standardi. Ovi JBL modeli konkretno su on-ear, sestra ih ima i zadovoljna je. E sad, najbolje bi ti bilo da pođeš kod Mika u Audio-Dream i na licu mjesta probaš.
    On ima ovih JBl modela na lageru vazda pa fino odabereš prema svom ukusu, mislim da nije problem da probaš, ima izloženih.

    Ja lično imam SteelSeries Arctis 1 Wireless i jako sam zadovoljan mada to nisu klasične HiFi slušalice...
    Last edited by BiTrAtE; 09-12-20 at 13:59.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #4020
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    A imaš ON ear i OVER ear modele, to su standardi. Ovi JBL modeli konkretno su on-ear, sestra ih ima i zadovoljna je. E sad, najbolje bi ti bilo da pođeš kod Mika u Audio-Dream i na licu mjesta probaš.
    On ima ovih JBl modela na lageru vazda pa fino odabereš prema svom ukusu, mislim da nije problem da probaš, ima izloženih.

    Ja lično imam SteelSeries Arctis 1 Wireless i jako sam zadovoljan mada to nisu klasične HiFi slušalice...
    To je to, ja oću one što mi potpuno poklope uši.
    Pretpostavljam da je i ugođaj bolji sa njima?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  24. #4021
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Pa udobnije su i kod over ear modela je noise izolacija najbolja ( mada u tom budžetu teško da ćeš naći slušalice full noise-cancelling slušalice).
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #4022
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pa udobnije su i kod over ear modela je noise izolacija najbolja ( mada u tom budžetu teško da ćeš naći slušalice full noise-cancelling slušalice).
    Eto to i tražim, da što manje čujem išta spolja... Okej, onda ću malo pojačat cifru pa i sačekat dako se pojavi što po oglasima. Zafaljujem
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  26. #4023
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ti si u nezgodnijoj situaciji iz razloga sto si laptop kupio u drugoj zemlji, ciji vjerovatno nijesi drzavljanin, ako sam dobro shvatio, ali opet ne bi trebalo da bude problema, osim troska koji ces morati da imas da bi vratio laptop tamo dje je kupljen. Nemas tu sta strucno ili nestrucno, po mom misljenju, da odgovoris, vec prosto iz ugla kupca "nije tacno da je moja krivica, ili pruzite dokaze da je moja krivica ili mi zamijenite/besplatno popravite laptop"
    Nije tako jednostavno, sva je ova procedura dosta depersonalizovana, mogu samo da se dopisujem s njima, a kako vidim po iskustvima drugih necu time nista postici. Ljudi se po forumima zale na isti problem, odbiju im garanciju zbog "neadekvatnog koriscenja" i sta god radili, zalili se, prijetili... na kraju moraju platiti ili preuzeti nepopravljeno. A servis su nekakav angazovali na sjeveru zemlje, pa im samo za transport do tamo i nazad trebam platiti 70€.
    Moj je problem da li uopste imam osnova da se zalim ili ne.

    Quote Originally Posted by umart View Post
    da ne mracim sta kako ako te zaista budu akali da se ide do tuzbe,vjestaka i komisije,i da se pomalo jos bar nadamo da ce neko se dozvati pameti i rijesiti te...jos jedan savjet je da ako ikako mozes iscimas nekog ko je gore ili bar ima papire i njihovu licnu jer ako te skontaju da nisi iz srbije tek ce da te vozaju jer realno puno para i papira bi morao da snadjes da se upustis u cijeli ples sa njima...

    drzim ti palceve i nadam se da ces istrajati i izvuci bar nesto.
    Hvala na iscrpnom odgovoru, vidim da dobro poznajes problematiku, ali se bojim da malo sta mogu u praksi primijeniti. Nije Srbija, EU je zemlja. Ni na pamet mi nije palo da mi se ovo moze desiti, pa nijesam cak ni slikao laptop, a na njemu stvarno jedne tacke nije bilo. Da je telefon u pitanju rijeci ne bi rekao, jer mi je ispao sto puta iz dzepa, uopste ga ne pazim i zato sad crkava. Ali racunar je drugo, bas vodim racuna.
    Zato me interesovalo da mi neko od servisera ili poznavalaca tehnike kaze da li je moguce polomiti ekran tako sto ga otvoris. Ne sjecam se da je bilo nekog pritiska jaceg od normalnog i sta uostalom ima tu da se pritiska? Ako je moguce da tako pukne, da batalim preganjanje, ali moram znati

  27. #4024
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    naravno da moze,od iskakanja prostog srafa na sarci pa nadalje,uglavnom ako izuzmes cukanje i padove sve sto ti ostaje je upravo los QA i od istog pate svi,gledao sam i thinkpadova pogresno usrafljenih od serija koji su zaista tenkovi,a ubijedjen sa npr da namjerno u fokskonu ili ko vec hp-u sklapa jace klase laptopova nogama nanose termalnu pastu jer boljeg objasnjenja prosto nema...prosto je,ne mora da bude teorija zavjere,moglo je prosto da se tom nesrecnom kinezu nije radilo taj dan i tebe zapao takav primjerak.

    ovo sto sam ja napisao u predhodnom postu vazi i preko,u odredjenoj mjeri sa tom razlikom da vecina trzista za koje ja imam neke informacije ili iskustva (npr njemacka,norveska,italija...) nemaju dilove drzave/inspekcije sa monopolistima,i generalno monopol ako ga i ima je vrlo slab pa nema voznji narocito oko elektronike.isti ti savjet vazi - nadji nekog sa lokalnim papirima i udri,ne vjerujem da ce ici dalje od drustva za zastitu potrosaca jer kod bilo kakve arbitraze za razliku od srbije i ostalih kumovskih trzista teret dokaza je na njima,tj servis mora drustvu u tom i tom roku da dostavi tacno kako i zasto je odbijena reklamacija.

    iskopaj relevantne adrese i mejlove i poslednji put im iskucaj - zbog vaseg ponasanja prinudjen sam da se obratim tim i tim u interesu zastite svojih prava bla bla,i koliko god neozbiljna firma bila ne vjerujem da se nece neko iz menadzmenta bar zapitati jel nam se isplati ovo da ustedimo jedan komad iz povrata...

    takodje,koliko god tebi djelovalo besmisleno,pisi i supportu proizvodjaca,ja imam licno zaista sjajna iskustva sa dosta njih i spremni su i surealno da izlaze iz nekog nama normalnog okvira...i odlican je pritisak na prodavca.

  28. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  29. #4025
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    naravno da moze,od iskakanja prostog srafa na sarci pa nadalje,uglavnom ako izuzmes cukanje i padove sve sto ti ostaje je upravo los QA i od istog pate svi,gledao sam i thinkpadova pogresno usrafljenih od serija koji su zaista tenkovi,a ubijedjen sa npr da namjerno u fokskonu ili ko vec hp-u sklapa jace klase laptopova nogama nanose termalnu pastu jer boljeg objasnjenja prosto nema...prosto je,ne mora da bude teorija zavjere,moglo je prosto da se tom nesrecnom kinezu nije radilo taj dan i tebe zapao takav primjerak.


    takodje,koliko god tebi djelovalo besmisleno,pisi i supportu proizvodjaca,ja imam licno zaista sjajna iskustva sa dosta njih i spremni su i surealno da izlaze iz nekog nama normalnog okvira...i odlican je pritisak na prodavca.
    Vjerovatno si u pravu, jer se sjecam da se od starta osjecalo nekakvo skripanje koje sam ja pripisivao losem materijalu, a moze biti da je problem bilo bas sastavljanje. Ne znam brate, imao sam dva HP prije ovog, to su, sto ti kazes, bili tenkovi, ne bih ga ni mijenjao da mi ga nijesu ukrali. Posle toga sam odlucio da ne uvaljujem previse para za laptop koji opet moze odleprsat, i evo kako prodjoh.

    Nasao sam da ovdje postoji i nekakva garancija za skrivene defekte, ako me to ne spasi, nece nista. I pisacu supportu prizvodjaca, svakako.

Page 161 of 196 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56742
    Last Post: Yesterday, 19:39
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 06:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 12:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •