Page 168 of 197 FirstFirst ... 68118158164165166167168169170171172178 ... LastLast
Results 4,176 to 4,200 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4176
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Oj!

    Imam problem sa eksternim HDD-om koji je (po)prilicno star...

    Zadnji put (prije cca. 5-6 mjeseci) sam ga jedva procitao, iz 10-og puta i htio sam da prebacim sve (slike) sa njega na novi ali mi je novi zatrebao a nisam imao vremena da uzimam novi i tako je to ostalo "za sledeci put".

    Evo je taj "sledeci put" dosao i sad ga ne mogu procitat', trika nema. Cim ga prikljucim odma se svijetlo upali ali komp ne reaguje. Pokusao na sve USB port-ove, pokusao na drugi komp, pokusao na laptop... sve isto. Samo sto se nekad cuje 'clicking' zvuk unutra sto ne zvuci ohrabrujuce...

    Malo sam trazio po netu ali nista pretjerano korisno... Svakako cu jos da pokusavam u nadi da ce ga ucitat' a onda cu sve privremeno da prebacim na komp a onda na novi HDD kad ga uzmem.

    Prvo pitanje je vezano za sam HDD... jel' imao neko slicnih iskustava? Ima li neki 'trik' da ja ne provaljujem? Jel' previse rizicno da ga otvaram i cackam unutra?

    U pitanju je inace neki WD, 1TB a na njemu su mi gomila slika koje nisu pravilno backup-ovane na jos mjesta.

    Vjerujem da cu uspijet' da ga prikljucim a onda ce mi trebat' i preporuka za novi HDD.

    Kontam da je to danas manje-vise isto ****** al' eto da pitam. Trebao bi mi 2TB na koji bi prebacio sve ovo sa staroga + jos nesto slika sa drugih mjesta. Brzina nije toliko bitna, bitnije mi je da je malo kvalitetniji u pogledu trajanja iako je to prilicno tesko predvidjet' ocigledno. Prelistah u Multicom te od 2TB i ne vidim neku razliku osim brenda i dizajna. Pogotovo sto za vecinu nema apsolutno nikakvih dodatnih informacija a kad kucam model na netu ne daje skoro nikakve rezultate jer je to vjerovatno ono najgore smece sto ide u najvece rupe medju kojima smo uvijek i mi.

    Ako ko zna za neki pouzdan externi HDD, neka javi model. Svakako da se moze uzet' kod nas, narucivanje ne dolazi u obzir.

    Hvala.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #4177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Mislim da je elektronika kućišta tu samo problem. Izvuci disk iz externog kućišta i bocni ga u neki dock ili drugo kućište.

    Eventualno, ako imaš neki desktop zakači ga sata kablom.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 01-05-21 at 19:19.
    War. War never changes.

  3. #4178
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Izvadih ga iz kucista... ovih 12 pinova nedje da ubodem? Treba li tu kakav dodatni kabl/konektor/adapter?



    Ne znam bi li ga dalje 'otvarao'... za sad jos i ima sanse da proradi, ako ga budem 'dublje' cackao, te sanse ce znatno opas'
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4179
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    706
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Djeluje mi da ga nisi skroz rastavio tj da je ovo što se vidi elektronika koja ga prilagođava USB priključku. Trebalo bi da imaš iste priključe kao na hddu redovnom

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  5. #4180
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Djeluje mi da ga nisi skroz rastavio tj da je ovo što se vidi elektronika koja ga prilagođava USB priključku. Trebalo bi da imaš iste priključe kao na hddu redovnom

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Jeste ga otvorio a ovo je njegova elektronika i takav je ulaz ,po slici bih rekao da je ovo WD disk ?

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  6. #4181
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    706
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Većina koje sam do sad otvarao su imali taj interfejs za prevođenje sa SATA na USB pa zato rekoh. Doduše nisam ni jedan WD otvarao već par transcend i Verbatim.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  7. #4182
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miko501 View Post
    Jeste ga otvorio a ovo je njegova elektronika i takav je ulaz ,po slici bih rekao da je ovo WD disk ?

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
    Da, da... napisah gore.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U pitanju je inace neki WD, 1TB
    Inace ga je bratov Macbook prepoznao odmah pa cu sjutra da prebacim sve privremeno negdje sigurnije a onda na novi externi HDD od 2TB.

    Ne napisa niko... koji da uzmem? Sve je isti q pa koji je najjeftiniji ili "najljepsi"?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #4183
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Externi SSD je najsigurnije rješenje.
    Takođe možeš uzeti interni, pa case za njega.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #4184
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Externi SSD je najsigurnije rješenje.
    Takođe možeš uzeti interni, pa case za njega.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Nisam vele pratio... Jel' SSD znacajno bolji od HDD-a kad je u pitanju (dugo)trajnost i izdrzljivost (vremenska, prije svega) ?

    Pitam jer me brzina transfera za ovu konkretno namjenu prakticno ne zanima. To je skladiste za slike dje napravim 'backup' jednom godisnje a jednom u 5 godina potrazim neku staru sliku.

    Tako da ako je prednost SSD-a samo u brzini onda mi to nije nikakva prednost a znam da kosta 3-4 puta vise tako da mi to nema mnogo smisla. Ponavljam - u mom konkretnom slucaju, za ovu namjenu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #4185
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako mogu bezicno da uhvatim wifi mrezu preko dvr-a dahua za video nadzor?
    Radi se o tome da ne mogu kabal da dovedem do dvr-a pa ga moram bezicno vezati al ne znam koji uredjaj trebam da koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4186
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OldMan View Post
    Kako mogu bezicno da uhvatim wifi mrezu preko dvr-a dahua za video nadzor?
    Radi se o tome da ne mogu kabal da dovedem do dvr-a pa ga moram bezicno vezati al ne znam koji uredjaj trebam da koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://www.netis-systems.com/Suppor.../1/de/189.html

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. #4187
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam vele pratio... Jel' SSD znacajno bolji od HDD-a kad je u pitanju (dugo)trajnost i izdrzljivost (vremenska, prije svega) ?

    Pitam jer me brzina transfera za ovu konkretno namjenu prakticno ne zanima. To je skladiste za slike dje napravim 'backup' jednom godisnje a jednom u 5 godina potrazim neku staru sliku.

    Tako da ako je prednost SSD-a samo u brzini onda mi to nije nikakva prednost a znam da kosta 3-4 puta vise tako da mi to nema mnogo smisla. Ponavljam - u mom konkretnom slucaju, za ovu namjenu.
    danasnji ssd-ovi a pogotovo za opisani scenarij upotrebe su neuporedivo pouzdaniji ako mozes da priustis kapacitet koji ti zaista treba pa je zapravo opcija.ako nije ovako kako si opisao da koristis nema teorije da ti nece potreajati i bilo koji godinama tako da ili ga ne koristis kao sto si opisao ili te je prosto zapao mucak.

    ali posto kazes da mekbuk nema problem a sve ostalo ima,posto iscupas sa njega sve sto ti treba prepisi ga nulama ili jedinicama (neko ce ti napisati kojim programom mozes na macOS-u),formatiraj kao jednu veliku ntfs particiju i vidi kako se ponasa,pa cemo vidjeti sta dalje.

    inace,sad su u modi wd red diskovi kao cold storage dakle bekapujes sta treba,raskacis i na hladnju mracnu ladicu i po potrebi kacis a ako te bas mrzi da otvaras komp i kopcas interno kupis 3,5" dock koji ima podrsku za 4+ TB diskove (svi manje vise danas imaju).

  13. #4188
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OldMan View Post
    Kako mogu bezicno da uhvatim wifi mrezu preko dvr-a dahua za video nadzor?
    Radi se o tome da ne mogu kabal da dovedem do dvr-a pa ga moram bezicno vezati al ne znam koji uredjaj trebam da koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dahua DVR su imali opciju za wifi u sebi. Rade preko dahua wifi dongle. Ide na USB. Udji u meni uredjaja i u Network vidi ima li opciju WiFi

  14. #4189
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    danasnji ssd-ovi a pogotovo za opisani scenarij upotrebe su neuporedivo pouzdaniji ako mozes da priustis kapacitet koji ti zaista treba pa je zapravo opcija.ako nije ovako kako si opisao da koristis nema teorije da ti nece potreajati i bilo koji godinama tako da ili ga ne koristis kao sto si opisao ili te je prosto zapao mucak.

    ali posto kazes da mekbuk nema problem a sve ostalo ima,posto iscupas sa njega sve sto ti treba prepisi ga nulama ili jedinicama (neko ce ti napisati kojim programom mozes na macOS-u),formatiraj kao jednu veliku ntfs particiju i vidi kako se ponasa,pa cemo vidjeti sta dalje.

    inace,sad su u modi wd red diskovi kao cold storage dakle bekapujes sta treba,raskacis i na hladnju mracnu ladicu i po potrebi kacis a ako te bas mrzi da otvaras komp i kopcas interno kupis 3,5" dock koji ima podrsku za 4+ TB diskove (svi manje vise danas imaju).
    Meni za konkretnu namjernu definitivno treba 2TB. Kod nas (gledao par prodavnica) nisam ni vidio SSD od 2TB a cijene za 1TB su blizu 200e tako da SSD za ovu namjenu necu uzimat' sigurno.

    Pa ovaj konkretan WD je i trajao godinama. Nisam siguran u broj godina ali je vrlo moguce da je i decenija u pitanju. Vjerovatno je to sasvim ocekivan zivotni vijek. A opet, mozda i moze da se 'oporavi' iako ga ne bih nikad vise smatrao 'pouzdanim' ako ta rijec uopste moze da se veze za bilo koje skladiste a da nije u onim RAID sistemima backup backup-a i sl.

    Elem, cekam onda da mi neko napise koji je to program za formatiranje u macOS-u, da probam i to kad sve prebacim na novi (koji necu ni nabavit' di sredine/kraja sedmice).

    P.S. Ima li kod nas da se uzme taj dok ili je to saga sa narucivanjem sa neta?

    Tnx.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #4190
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Meni za konkretnu namjernu definitivno treba 2TB. Kod nas (gledao par prodavnica) nisam ni vidio SSD od 2TB a cijene za 1TB su blizu 200e tako da SSD za ovu namjenu necu uzimat' sigurno.

    Pa ovaj konkretan WD je i trajao godinama. Nisam siguran u broj godina ali je vrlo moguce da je i decenija u pitanju. Vjerovatno je to sasvim ocekivan zivotni vijek. A opet, mozda i moze da se 'oporavi' iako ga ne bih nikad vise smatrao 'pouzdanim' ako ta rijec uopste moze da se veze za bilo koje skladiste a da nije u onim RAID sistemima backup backup-a i sl.

    Elem, cekam onda da mi neko napise koji je to program za formatiranje u macOS-u, da probam i to kad sve prebacim na novi (koji necu ni nabavit' di sredine/kraja sedmice).

    P.S. Ima li kod nas da se uzme taj dok ili je to saga sa narucivanjem sa neta?

    Tnx.

    Evo ti dock: https://www.datalink.me/LC-Power-LC-...5-USB-3.0-SATA
    30 jura kosta. Konektori na tom tvom hardu sto si slikao iznad su mi cudni i ne izgledaju kao inache sto su na sata hardovima.

    Ako uzimas ovaj (ili bilo koji drugi) dock POGLEDAJ DOBRO MOZES LI PRIKACIT taj tvoj hard u njega.
    Last edited by napalm; 02-05-21 at 10:28.

  16. #4191
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Evo ti dock: https://www.datalink.me/LC-Power-LC-...5-USB-3.0-SATA
    30 jura kosta. Konektori na tom tvom hardu sto si slikao iznad su mi cudni i ne izgledaju kao inache sto su na sata hardovima.

    Ako uzimas ovaj (ili bilo koji drugi) dock POGLEDAJ DOBRO MOZES LI PRIKACIT taj tvoj hard u njega.
    Ja bi taj dok uzeo za neko buduce koriscenje, sa novijim HDD-ovima.

    Ovaj problematicni nije relevantan svakako. Sad upravo backup-ujem njegovih 900+ GB na par mjesta, dok ne nabavim neki externi HDD od 2TB a onda cu formatirat' taj stari na samom Macbook-u i vidjet' kako ce da se ponasa na Windows-u. U zavisnosti od toga ce se koristit' kao medij za brzo prebacivanje filmova/serija gdje nije neka steta ako se sve izgubi ili ce ic' u smece, da ne pravi frustracije nekom drugom (kad bi ga poklonio nekome za istu namjenu).
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #4192
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Sta mi treba da spojim hp 1010 stampac na 2 pc-a? Usb splitter/hub ili nesto trece?

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


  18. #4193
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Sta mi treba da spojim hp 1010 stampac na 2 pc-a? Usb splitter/hub ili nesto trece?

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Instaliraj ga na jednom od ta 2 PC. Pcjevi ti moraju biti u istoj mrezi (npr. wifi). I treba da ga podijelish kao mrezni resurs. E to napamet ne znam da ti ispisem.
    Kad udjes u Devices and Printers , probab desni klik na stampach pa vidi ima li 'share' ili u 'properties 'pa tamo nadji istu opciju. Mada ne znam kako ide na drugom kompu. Potrazi po mrezi.

  19. #4194
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Treba mi fizicko rjesenje, da ne moraju da budu oba komp istovremeno upaljeni.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


  20. #4195
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Treba mi fizicko rjesenje, da ne moraju da budu oba komp istovremeno upaljeni.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Probaj ovo: https://www.amazon.com/C2G-28108-USB...9954408&sr=8-2

    ili ovo:

    https://www.amazon.in/USB-Switch-Dev.../dp/B000I97N4O (mada ce ti trebati 2 kabla (za 2pc-a) sa usb B konektorom,jedan takav dodje uz stampach).

  21. The Following User Says Thank You to napalm For This Useful Post:


  22. #4196
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Treba mi fizicko rjesenje, da ne moraju da budu oba komp istovremeno upaljeni.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Mozes ovo
    https://pc-gamer.me/shop_63054.html
    A mozes i vecinu Acces pointa sa USB prikljuckom. Uglavnom imaju u sebi print server

  23. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  24. #4197
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,237
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Mozes ovo
    https://pc-gamer.me/shop_63054.html
    A mozes i vecinu Acces pointa sa USB prikljuckom. Uglavnom imaju u sebi print server
    Kako radi ovo?
    Omogućava li da štampač (koji nije WiFi) može da odštampa nešto sa npr. telefona ili laptopa iako nije uključen računar na koji je štampač fizički povezan?

    Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

  25. #4198
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    U principu ovo sluzi da povezes USB stampac na mrezu. Ovaj uredjaj mu da IP adresu i dozvoljava stampu sa wifi ili uredjaja povezanih mreznim kablovima.
    U principu dozvoljava i stampu sa telefona, ali to vec zavisi od modela stampaca

  26. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  27. #4199
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,244
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    I koji HDD od 2TB da narucim?

    Nesto se mislim da jurim neki (bilo koji) od ovih USB 3.2 ne zato sto mi to nesto znaci nego je valjda noviji pa je makar zbog toga nesto 'bolji'...

    Evo vam odje recimo 40 komaTa pa preporucite neki...

    https://www.multicom.me/racunari-i-o...aprikaza=kocka

    A moze i iz bilo koje druge prodavnice iako vjerujem da je izbor manje-vise isti a ni cijene nisu nesto znacajno drugacije od prodavnice do prodavnice...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #4200
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ja imam ADATA od 5 TB.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 168 of 197 FirstFirst ... 68118158164165166167168169170171172178 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56934
    Last Post: Today, 13:00
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •