Page 163 of 196 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 4893

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4051
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Je li moguce popraviti hard disk nakon pada laptopa, i izvuci podatke sa njega ? I ako jeste, kome se obratiti ?
    Hard disk je skinut i zamjenjen.
    Zavisi od kvara, ukoliko ga samo Windows ne prepoznaje najvjerovatnije je moguce. Ukoliko uopste ne radi moze biti do elektronike ili diska, bilo jedno ili drugo skupo ce ti bilo ko naplatiti zamjenu unutrasnjeg diska. A cak ne znam ni radi li ko to u PG.

  2. #4052
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Dje bi mogao nac usb c punjac za laptop, ne rade ovi za tel jer su male v i ah?
    Google ne izbaca previse sugestija.
    Crko mi je na laptop ili konektor za punjac ili nesto s matičnom pa bih probao radi li usb c punjenje (google kaze za ovaj laptop da bi trebalo)...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Imaš U Kernel.
    Ni name za 30e. HP za 50e.
    Oba sam probao i oba isto rade.
    Takođe samo gledaj specifikaciju da piše PD i 20V 3A (ili oko 3A). Onda ti može puniti i telefone.
    Ja sa jednim punim, laptop, Note 10, bežične slušalice i još par uređaja. Drugi nosim sa sobom.
    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Je li moguce popraviti hard disk nakon pada laptopa, i izvuci podatke sa njega ? I ako jeste, kome se obratiti ?
    Hard disk je skinut i zamjenjen.
    Čuje li se disk da radi? Vidi li ga BIOS?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #4053
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam. U servis je samo skinut i zamjenjen. Nemam nista detaljnijih informacija jer nijesam ja nosio laptop.

    Bas bi mi znacilo da povratim podatke, pa i van Cg ako ima neko provjereno da radi.

  4. #4054
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    imas u bg,ns,prvih par sto izbaca gugl su provjereni ali se spremi da te oderu kao vola u kupusu.na slijepo ne postoji magicni stapic i skriveni taster da rijesis za dz ili jeftino problem jer postoje dvije varijante rjesenja - da je problem u mehanici ili samoj povrsini diska.oba iziskuju indentican donor disk nerijetko i prelemljavanje firmver cipa sa originalnog diska na donor i prebacanje platter-a na donor disk da bi se iscitali podaci...

    stap i kanap varijante (cukanje o ivicu da se odglavi i sl) ugrozavaju dalje integritet fajlova a posto si rekao da ti je veoma bitno,to bi po svaku cijenu izbjegao i one koje ti predloze takvo rjesavanje problema.ako nemas sad para da platis ostavi ga na suvom mjestu van domasaja sunca i cekaj neko bolje vrijeme kad ces sebi to moci da priustis.

  5. #4055
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Elem, treba mi asistencija i unaprijed uvazite moju IT nepismenost u ovom hardver segmentu. Hocu da podesim Netgear wifi ruter (JWNR 2000 je model) ali mi ne ide... Posto je ruter koristen na drugoj lokaciji, resetovao sam ga i od tad se disable-ova wifi modem (ne svitka ona wifi lampica).

    Koji je setup - imam LAN, koji ubodem u wan port na ruteru i povezem pc sa ruterom u port 1 i ne radi. Ne mogu da pristupim ruteru preko ni preko routerlogin.net ni putem ip adrese 192.168.1.1.

    Kada lan ubodem u port 1 i pc povezem na port 2, internet konekcija na pc radi.

    Pretpostavljam da pravim neki lame previd ali eto, ko pita ne skita...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #4056
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    409
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Elem, treba mi asistencija i unaprijed uvazite moju IT nepismenost u ovom hardver segmentu. Hocu da podesim Netgear wifi ruter (JWNR 2000 je model) ali mi ne ide... Posto je ruter koristen na drugoj lokaciji, resetovao sam ga i od tad se disable-ova wifi modem (ne svitka ona wifi lampica).

    Koji je setup - imam LAN, koji ubodem u wan port na ruteru i povezem pc sa ruterom u port 1 i ne radi. Ne mogu da pristupim ruteru preko ni preko routerlogin.net ni putem ip adrese 192.168.1.1.

    Kada lan ubodem u port 1 i pc povezem na port 2, internet konekcija na pc radi.

    Pretpostavljam da pravim neki lame previd ali eto, ko pita ne skita...
    Mislim da ti je ovo softverski problem , a ne hardverski al' ajde ovako.. reci mi da li je u pitanju telemach , telecom ili m-tel? Da li ti je promarni to ruter ? Da li je sekundarni tj da li vuce konekciju sa primarnog rutera od provajdera daj malo vise informacija

    Послато са SM-G9750 помоћу Тапатока

  7. #4057
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Planiram da digitalizujem stare fotografije koje se čuvaju u foto-albumima.
    Razmatram razna rješenja, ali nijesam došao do idealnog.
    Prva varijanta je da platim nekome da sve fotografije skenira. Kontaktirao sam Foto Boni, traže 50 centi po fotografiji. Foto Dejo kaže da skeniraju euro po komadu, ali da će dati značajan popust za veću količinu. Svakako mislim da bi ovo bilo preskupo, odnosno prilično iznad realne cijene.
    Druga varijanta su telefonske aplikacije koje služe za ovu namjenu, prije svega PhotoScan, by Google. Nijesam siguran da ovaj metod garantuje najbolji rezultat, mada svakako ostaje kao krajnja opcija.
    Treća varijanta je da "svojeručno" skeniram sve fotografije. Trenutno imam neki multifunkcionalni HP štampač, ali on užasno sporo skenira. Cijeli posao bi sa njim predugo trajao.
    Ima li kakvih iskustava i preporuka po ovom pitanju?
    Rado bih pozajmio/iznajmio brži skener za ovu namjenu, ako to neko ima. Svakako se ne isplati kupovati ga za jednokratni posao.
    Nijesam siguran u okviru koje teme postaviti ovo pitanje, pa ga stavljam u dvije koje mi prve padaju na pamet.
    Last edited by Dasho; 30-01-21 at 21:34. Reason: ...

  8. #4058
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ako imas preporuku za foto studio da su krajnje profi i ne bi pogubili slike lako ces ubijediti familiju da se ucipi.ja nisam imao povjerenja u nikog u mom lokalu pa sam sam skenirao i to sa scanjjetom iz praistorije i posle jednu po jednu sredjivao...ali sam to radio okvirno tri mjeseca kad sam uzmogao.

  9. #4059
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Planiram da digitalizujem stare fotografije koje se čuvaju u foto-albumima.
    Razmatram razna rješenja, ali nijesam došao do idealnog.
    Prva varijanta je da platim nekome da sve fotografije skenira. Kontaktirao sam Foto Boni, traže 50 centi po fotografiji. Foto Dejo kaže da skeniraju euro po komadu, ali da će dati značajan popust za veću količinu. Svakako mislim da bi ovo bilo preskupo, odnosno prilično iznad realne cijene.
    Druga varijanta su telefonske aplikacije koje služe za ovu namjenu, prije svega PhotoScan, by Google. Nijesam siguran da ovaj metod garantuje najbolji rezultat, mada svakako ostaje kao krajnja opcija.
    Treća varijanta je da "svojeručno" skeniram sve fotografije. Trenutno imam neki multifunkcionalni HP štampač, ali on užasno sporo skenira. Cijeli posao bi sa njim predugo trajao.
    Ima li kakvih iskustava i preporuka po ovom pitanju?
    Rado bih pozajmio/iznajmio brži skener za ovu namjenu, ako to neko ima. Svakako se ne isplati kupovati ga za jednokratni posao.
    Nijesam siguran u okviru koje teme postaviti ovo pitanje, pa ga stavljam u dvije koje mi prve padaju na pamet.
    Koliko je slika u pitanju?

  10. #4060
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Nijesam siguran, par stotina.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  11. #4061
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Preporuka za monitor za obradu fotografija, budžet ~250e, da nije manji od 27"?

    Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  12. #4062
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    aoc q3279vwfd8.

  13. #4063
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pozdrav
    šta mislite, kakva je sada opšta klima za kupovinu novog računara?
    Već dugo ne pratim scenu, pa nisam u toku sa cijenama i ponudom. Malo sam vršljao ovih dana i razmišljam oko neke konfiguracije koja bi mi završavala posao, a da sam opet miran barem 5,6 godina (poslovi grafičkog dizajna, Adobe paket 90% radnog vremena. Ne igram igrice).

    Da li sačekati ili ići na kupovinu?

    Otprilike sam u rangu želja/mogućnosti išao na ovakvu konfiguraciju (uz napomenu da je konfiguracija sastavljena isključivo od komponenti koje se vrte na domaćim sajtovima):

    Procesor: Ryzen 5 3500x
    Ploča: B550 Aorus pro
    Grafička: Asus Strix Rog RX570 8GB ili slična u tom rangu
    RAM: Aegis DDR4 8GB x 2 kom
    SSD: Samsung M.2 SSD 250GB 980 PRO
    Napajanje neko odgovarajuće .
    Kućište: LC POWER 984B Dragonslayer


    Na ovu konfiguraciju idu još 3 stara Hard Diska koji su u mom postojećem računaru.

    Šta mislite da li ići u kupovini ili čekati još neko vrijeme, nije mi nikakva frka?

    veliko hvala!
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  14. #4064
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    U narednom periodu će problematične biti grafičke kartice ne samo zbog kopanja kriptovaluta, već i zbog Sony i Microsoft konzola.
    Ostalo je manje više stabilno što se porizvodnih kapaciteta tiče.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #4065
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    pa i ne treba mu grafika za adobe paket,bilo koji amd apu od 2200g pa nadalje bi mu sve završio...ako ti je to prejeftino uvijek možeš da ideš na manji format,veći/brži ssd,diskove,periferije,monitor...

    možeš ako te baš svrbe pare i da uzmeš neki hp envy/ms surface tj convertible sa tačskrinom i da uzmeš olovku i dobar eksterni monitor koji možeš si priuštiš i imaš opciju da imaš i ručnu i najgranularniju kontrolu...sve zavisi šta ti zaista treba i koliko zaista možeš da se opružiš.

  16. #4066
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    pa i ne treba mu grafika za adobe paket,bilo koji amd apu od 2200g pa nadalje bi mu sve završio...ako ti je to prejeftino uvijek možeš da ideš na manji format,veći/brži ssd,diskove,periferije,monitor...

    možeš ako te baš svrbe pare i da uzmeš neki hp envy/ms surface tj convertible sa tačskrinom i da uzmeš olovku i dobar eksterni monitor koji možeš si priuštiš i imaš opciju da imaš i ručnu i najgranularniju kontrolu...sve zavisi šta ti zaista treba i koliko zaista možeš da se opružiš.
    Ovo je otprilike neka konfiguracija koja mi se uklapa u budžet... a imam zaseban monitor (displej) za crtanje i sve što mi treba.
    Za grafičku se slažem... PhotoShop radi sa karticama u cjenovnom rangu od 100 do 200 eur bez problema.

    Imam trenutno moj stari AMD FX 8350 sa 8 jezgra i grafičku GTX 750Ti, 16GB RAM-a i sve to radi bez problema...

    Ali, vrijeme je da se ide dalje, ova me stara konfiguracija služila kao što nijedna druga nije.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  17. #4067
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Nijesam ranije koristio PC za video igre, ali kako sam sada sinu instalirao GTA V treba mi savjet za kupovinu džojstika (kontrolera).
    Pretpostavljam da ga svakako treba uzeti, iako tastatura i miš omogućavaju igranje?
    Šta bi bila preporuka za neko kvalitetno rješenje, dobar odnos uloženo/dobijeno?
    Vidim na internetu ima raznih preporuka, od kontrolera za X Box, pa nadalje, ali vjerujem da ovdje ima dosta iskusnih forumaša...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  18. #4068
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    instant da radi bez nekog petljanja upravo xbox ali verziju za PC.od alternativa imaš redragon ali se drži 2.4ghz sa donglom.za male pare imaš DS3 ali ti treba bluetooth adapter i solidno petljanja.

  19. #4069
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Kupio ovaj:
    https://kernel.co.me/shop_56961.html
    Klinac zadovoljan...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  20. #4070
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Ljudi, treba mi savjet. Uzeo bih jedno novo kuciste, vrijedi li ovo tih 400e, ili da gledam nesto drugo?

    PIN PIN RUNNER*** CASE KAGAMI K-1, PSU 600W, A320M, AMD ATHLON 3000G (3.5GHz) , RAM 16GB DDR4 2666MHz, SSD 512GB, Radeon RX 550 2GB PHANTOM GAMING



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


  21. #4071
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za sta ti treba? Office? Igrice?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #4072
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    uglavnom za kancelarijske poslove, ali da moze izgurati neki cod warzone i jos poneku igricu da se malo puca vikendima

    uglavnom neki i3 (sto se tice ovih amd/ryzen nemam pojma koji valjaju), ssd, 16gb ram (mozda je i 8 dovoljno pa da se nadogradi kasnije) i neka malo "bolja" grafika.


  23. #4073
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Uh, prijatelji oce li mi ko najkrace moguce objasnit ovo majnovanje kriptovaluta i cijene hardvera? Jer bas ne pratim to

    Snimam neku graficku, prije 10 dana je bila 150e polovna, sad je ista ta 250-300e...
    Znaci cijena duplo za 10 dana


    Graficke stare 2-3 godine jos uvijek kostaju vise polovne nego MSRP

    RX570/580 su bile prilicno pristupacne, sad opet u krv



    Zar toliko dobro zaradjuju od majnovanja?



  24. #4074
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Uh, prijatelji oce li mi ko najkrace moguce objasnit ovo majnovanje kriptovaluta i cijene hardvera? Jer bas ne pratim to

    Snimam neku graficku, prije 10 dana je bila 150e polovna, sad je ista ta 250-300e...
    Znaci cijena duplo za 10 dana


    Graficke stare 2-3 godine jos uvijek kostaju vise polovne nego MSRP

    RX570/580 su bile prilicno pristupacne, sad opet u krv



    Zar toliko dobro zaradjuju od majnovanja?
    Dag file za ETH(fajl koji ukrcas u RAM memoriju graficke) je presao 4GB tako da graficke kartice od 4gb vise ne mogu da rudare efikasno(hashrate im se prepolovi), to se desilo prije mjesec dva. Brzo nakon ovoga je skocio fee za transakcije(sto u prevodu znaci veca nagrada za majnere).
    Isto tako u januaru skocio bitcoin(a ethereum prati bitcoin u 99% slucajeva), ethereumu vrijednost skocila te je majnanje veoma profitabilno sada. Naravno, mi ne bi bili mi da ne kasnimo u svemu pa kod nas imas situaciju da je tek prije 10-15 dana pocelo to kupovanje 6+gb grafika jer se mogu otplatiti za 2-3 mjseca rudarenja.

    Onda na sve to dodas ove budale sto misle da ovaj skok tih relevantnih kartica znaci da i oni mogu kante od 50e da prodaju za 150 u nadi da ce to neko uzeti.

  25. #4075
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Zahvaljujem!
    Pa onda bih ocekivao da potrosene kartice od 4gb budu jeftine a ne kasap



Page 163 of 196 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56742
    Last Post: Yesterday, 19:39
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 06:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 12:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •