Page 76 of 142 FirstFirst ... 266672737475767778798086126 ... LastLast
Results 1,876 to 1,900 of 3545

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #1876
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Ne moze.

  2. #1877
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Vise birokratsko pitanje , ali ajde .
    Juce na urgentni su mi uklonili masno tkivo /lipom , dobio sam uput za previjanje i to . Da li se to moze obaviti u domu zdravlja , ili moram ici u KBC?
    Moze, ako imaju u Domu zdravlja previjaliste. Ja sam se previjao u danilovgradskom Domu zdravlja.

  3. #1878
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Vise birokratsko pitanje , ali ajde .
    Juce na urgentni su mi uklonili masno tkivo /lipom , dobio sam uput za previjanje i to . Da li se to moze obaviti u domu zdravlja , ili moram ici u KBC?
    možeš kod tvoga izaranoga, kako da ne možeš međutim , ja bih ti preporučila da ipak odeš u KBC ako možeš tamo da se previješ, jer sestre u bolnici su vukovi što se toga tiče, ove u domu zdravja...samo neka su zdravo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1879
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Moglo je . U pravu si za to da je u kbc bolje , od ranije znam , nego su ovo 2 manja reza , pa se isplati u dom zdravlja zarad brzine
    Da mi nije kombinacija lakta/vrata vjerovatno bih se i sam previo , ovako ne mogu saviti ruku do nazad
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  5. #1880
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    možeš kod tvoga izaranoga, kako da ne možeš međutim , ja bih ti preporučila da ipak odeš u KBC ako možeš tamo da se previješ, jer sestre u bolnici su vukovi što se toga tiče, ove u domu zdravja...samo neka su zdravo!
    To sigurno, mnogo bolje ce te previti u KBC nego u Domu. Meni je bilo daleko da idem svaki dan u KBC, pa su me zato previjala neka djeca u DG.

  6. #1881
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ako se poslije rupture prednjeg ukrstenog ligamenta isti ne operise, koje su sledece moguce opasnosti koje prijete koljenu?
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #1882
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    To mora da se operiseje jer se ukrsteni ligamenti ne mogu sami oporaviti, a posle toga ti je koljeno labavo i nemos hodat ako ne operises.. znam da je prije iz srbije neki strucnjak dolazio sto fudbalerima obicno radi te operacije, zaborwvio sam kako se preziva ali je najbolji za te operacije.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  8. #1883
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Mozes da hodas, hodanje nije problem, bavljenje sportom je problematicno... Operacija nije garant nekog boljitka, pogotovo ne kad je trosak o fondu zdravstva..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  9. #1884
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Ako se radi ovakva operacija i ako je dobar hirurg onda bi trebalo da sve bude u redu.



    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  10. #1885
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    ja sam imao rupture ukrstenih i nisam operisao jer ne namjeravam da se bavim sportom,nemam nikakvih problema za sad

  11. #1886
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Koliko ti ie trebalo da se bol izgubi ili makar minimalizuje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  12. #1887
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    4 mjeseca

  13. #1888
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    evo pišem ponovo, negdje sam već pomenula...mome djetetu je operacija preporučena, ruptura medijalnih kolateralnih i prednji ukršteni pokidani na utakmici, međutim rečeno nam je da Ljubo Radunović bez operacije oporavlja ligamente....Nakon tretmana kod Ljuba, pregledao ga je Milankov iz NS pa je rekao obavezna operacija ako oće sportim da se bavi profesionalno, ako neće onda ne mora...on je odabrao da ne ide... ali tretmenima kod Ljuba, višemjesečnim, se baš dobro pomogao i relativno brzo oporavio...zatim vježbanjem butnog mišića koji mu je i inače bio razvijen jako, tako da je prošao bez operacije...Kod Ljuba smo pošli bukvalno sjutra dan nakon povrede, snimanje isti dan, posle magnetna i odmah nakon par dan je počeo vježbane butnog mišića a 4 nedelje je nosio longetu ni noću je nije skidao, onda 4 nedelje samo dok spava je nosio, )sve je to po savjetu i dogovoru sa Ljubom)tretmane kod Ljuba prve dvije nedelje svakodnevno, pa naredne cetiri svaki drugi dan, pa posle još mjesec ipo dva puta nedeljno, usput vježbanje, kod Ljuba je bio po sat ipo do dva,plus kod kuće skoro pa više sati dnevno ojačavanje butnog mišića, pa pravolinijsko trčanje....uglavnom, moj sin se nakon 5 mjeseci vratio na teren...igrao je još godinu i batalio...sad ide često na termine sa društvom...čak je i skijao, borda redovno....u martu se povrijedio, u junu počeo lagano da trenira, u avgustu bio na pripremama sa timom i u oktobru igrao utakmice a u januaru bio na skijanju....sve to ipak sa malo obzira, ne baš opušteno...sad je već ok prošlo je 5 godina, ali svejedno, uvijek razmišljamo da lakše može opet nogu povrijediti nego da nije imao problem...
    Znači, treba vrijeme i disciplina i jačaj butni mišić on je taj koji je odgovoran za ligamente i ako je butni mišić jak, onda se lakše oporavi koljeno...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #1889
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Na butni misic mislis na kvadriceps, samo da dodam. Posto jacanjem njega se Jaca citavo koljeno

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #1890
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Na butni misic mislis na kvadriceps, samo da dodam. Posto jacanjem njega se Jaca citavo koljeno

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    A najprostija vježba za jachanje tog mishica je sjedenje uz zid,u pochetku jeste teshko,ali mjeri se vrijeme,neka dodaju svaki dan po 10ak sekundi,kad stignu na 2 minuta recimo,sasvim solidno za amatera.
    ...

  16. #1891
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ruptura prednjih ukrstenih i lateralnog meniskusa prije skoro 4 mjeseca. Od prvog dana sam mogao, uz poteskoce, da hodam. Isa sam na fizikalne i sve kako su me savjetovali i idem normalno ali ne mogu da trcim. Sad tu je i nedoumica: Ortoped mi je reka da posto se ne bavim profesionalno sportom da polako pristupim problemu, da se ne forsiram previse nego koliko mi odgovara pa vremenom da povecavam intezitet vjezbi dok mi je fizijatar rek(l)a da treba graske znoja od muke da mi izlaze na celo koliko treba da vjezbam. Iskreno, poslusa sam ortopeda..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  17. #1892
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    A rekla ti je to zato sto se od treninga visokog inteziteta (koji ne mora da ukljucuje noge) luci hormon rasta koji obnavlja tijelo, misice, kosti itd.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  18. #1893
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Doktorima je uvijek prva recenica nemoj vjezbati.
    Kazes bole me ledja, nemoj ih vjezbati.
    Pa kako ces ih ojačati ako ih ne vjezbas

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #1894
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    bavio sam se 20 godina profesionalno sportom i imao xy raznih povreda i nikad ne bih preporucio vjezbanje do iznemoglosti,sve mora da ide lagano i postepeno...
    savjetujem da se prvo pronadje dobar ortoped i da se slusaju njegovi savjeti,za ukrstene je obavezna fizikalna terapija,a za kucnu varijantu najbolje se pokazalo rastezanje lastike (zakaci se jedan kraj za zid,drugi za nogu i lagano se noga pruza prema naprijed,vremenom se otpor povecava). Gore pomenuta gospoda,Ljubo i Milankov su majstori svog zanata ali moje misljenje je da posle takve povrede tesko da se moze profesionalno baviti sportom,vazda ce to koljeno biti "klimavo"... danas postoje razne metode za brzo lijecenje ovakvih povreda,od ubrizgavanja hormona rasta,ledenih komora itd. ali nikad nisu garabnt da se povreda nece vratiti.\
    Moj savjet ti je da ides redovno na fizikalne,da mazes koljeno gavezom,lasonilom i diklofenom,da polako vjezbas kuci i pazis na to koljeno dok ne zaraste,sve ovo racunajuci da se neces baviti porfesionalno sportom

  20. #1895
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja sam otprilike mjesec ili mjesec i po dana posle kidanja prednjih ukrstenih počeo sa treningom. U prvih mjesec dana koljeno mi je bilo bolno i natečeno, i mišići na povrijedjenoj nozi su mi tako brzo atrofirali, kao da nikad nikakvu fizičku aktivnost nisam imao. Pošto nisam profesionalni sportista dogovorio sam se sa ortopedom Kezunovicem da mi on odradi operaciju za 7-8 mjeseci od povrede. Rekao mi je da obavezno pripazim na kilazu, čak iako nisam imao viška rekao mi je da skinem 5-6kg. Takodje rekao mi je da budem uporan sa treningom i da ojacam nogu što više mogu da bi mi oporavak posle operacije pao lakše. Čim mi je rasteklo koljeno posle povrede krenuo sam sa treningom, prvo lagane vjezbe, posle sve jače i jače i posle tih 7-8 mjeseci bio sam u stanju kao da nikad povredu nisam imao. Čak sam se i premišljao da li da idem na operaciju ali ipak sam odlucio da idem. Operacija je rutinska, traje oko sat i po vremena pod spinalnom anestezijom. Ja sam treci dan pušten iz bolnice. Vrlo je bitno da se pripremi plan treninga i vježbi za oporavak, ja sam počeo od momenta kad me pustila anestezija, znači bukvalno istog dana nakon operacije. Imao sam plan treninga po nedeljema, svake nedelje sve kompleksnije vjezbe i 6-7 mjeseci posle operacije bio sam kao novi. Ako nekom treba bilo kakva informacija na ovu temu slobodno neka mi piše, sjecam se kako je meni bilo i koliko mi je znacio svaki savjet.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  21. #1896
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Postoji li mogucnost da je neko pokidao ukrsteni misic a da se nije obratio doktoru, prestao sa sportom i da mu je to proslo i da ni ne zna da ima pokidan ukrsteni misic?

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  22. #1897
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koliko znam pokidani ukrsteni ligament sam od sebe ne moze da se sastavi. Kome koljeno nije nestabilno, ko ima puni pokret bez bolova i ko ne planira profesionalno da se bavi sportom ne mora da ga operise. Medjutim ja sam i pored svega toga otišao na operaciju jer nisam htio da rizikujem da nekad napravim neki pokret koji bi mi jos vecu stetu u koljenu napravio.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  23. #1898
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    ovo je dobar clanak

    https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/acl-injury/symptoms-causes/syc-20350738

    i na ovaj klip objasnjavaju kako da se provjeri imas li pokidan prednji ukrsteni

    Last edited by Solid; 28-06-18 at 12:11.
    Čupatelj

  24. #1899
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    mislim da nije isto kad je pokidan i kad ima rupture (napuknuca),pokidani svakako zahtijeva posjetu doktoru i duzi tretman
    mislim da moras znati kad je pokidan,koljeno je oteceno i skroz nestabilno,jako bolno

  25. #1900
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ja sam dozivio tesku povredu koljena(basket) ,ne pamtim da sam takav bol u zivotu osjetio ,a dugo sam se bavio fudbalom ,mislio sam da mi je koljeno poslo za 360 stepeni ,dobio sam nagon za povracanje u tom trenutku .Nakon toga nisam mogao da se oslonim na nogu,jednostavno je propadala ,kao da nema nista izmedju koljena i cevanice . Nisam isao kod doktora(velika glupost) ,ali racunao sam da ne treba ako vec necu da se bavim profesionalno nekim sportom. Nakon 2 nedelje poceo sam polako da hodam . Ubijedjn sam da sam pokidao zadnje ligamente . Nakon 3 mjeseca sam poceo da trcim pravolinijski ,nije bilo problema . Cim sam poceo promjenu pravca(rekreativno boks poceh) ,uz sve moguce steznike ,opet sam povredjivao koljeno i to uz jake bolove,kao da mi seta dio iza koljena,to mi se desilo 2,3 puta jer sam bio tvrdoglav i jednostavno ne mogu bez treninga . Nakon toga sam napravio pauzu 4,5 mjeseci i po malo trcao ,samo pravolinijski i jacao butni misic nekim vjezbama.Vratio se boksu i nemam vise probleme te vrste ,zna nekad al sad prednji dio koljena kao da mi zila neka preskoci ,u trenutku bol ,al posle par minuta mogu sve normalno da nastavim . Sigurno sam mu j ebao majku ,ali stvarno ne mogu na operacije i tom kutarom se bavit . za sad je sve ok i uvijek pazim i sve sa strahom radim ,jbg

Page 76 of 142 FirstFirst ... 266672737475767778798086126 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 21:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 17:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 00:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •