Page 105 of 140 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 3483

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #2601
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bio sam ja već kod nje.


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Da ne odgovaram samo na pm, ne može da škodi i drugima, ovo je tema koja je mnogima u nekom periodu života bila izazov iliti skriveni blagoslov.

    Navike se brzo vrate samo onamo gdje se na uzroku nije ni radilo... Odnosno radilo se na uzdržavanju od loše navike, ali se nije otišlo dalje od toga. Uzdržavanje nije isto što i razumijevanje.

    Kako je došlo do neke navike? Šta je uzrokovalo? Kakve posljedice daje?
    Ako se došlo do toga da se posljedice ne dopadaju i da se čak sama navika naziva lošom - zašto joj se vraćamo?
    Šta sve sadrži loša navika?
    Da li je ona evidentna samo u određenim situacijama/emotivnim stanjima/sa određenim osobama?
    Opet, kada je počela? Zašto? Jer? Šta nam pruža?

    Nije dovoljno samo osvijestiti da nam nešto ne prija, ne čini dobro, šteti, sazna se šta su loše namirnice, a koje dobre - mora da se dođe do uzroka na način da ti odzvanja u glavi, da se isplačeš jer konačno vidiš malog sebe kojeg si neđe usput zaštitio od nečega/nekoga na takav način (ili si mu dao pažnju koja mu je nedostajala ili si smatrao da zbog nečega trebaš biti "kažnjen").

    Da dodam još par tema za razmišljanje:
    - jedete li previše hrane zato što su vas kao male hvalili kad pojedete sve iz tanjira?Trebala vam je pažnja pa ste nalazili načine kako da je privučete? Šta ste time učinili svom organizmu? (mali hint - s*ebali ste prirodan osjećaj za glad/sitost koji svi prirodno imamo, a izgubi se usljed neke "traume" - ovo čisto da obrate pažnju roditelji i da dozvole djeci da im govore NE kad je količina hrane u pitanju).
    Izazovi sebe, napuni tanjir i pojedi samo to što si u njega stavio. Bez repeta. Vidi kako ćeš se osjećati. Uvaži svoj osjećaj ako ti je izazovno i htio bi još ALI (!) kaži sebi - Sada biram pojesti samo ovaj jedan pun tanjir. Sledeći put probaj da ostaviš nešto hrane na tanjiru. Vidi kako ćeš se tada osjećati. Izazivaj sebe u kućnom okruženju, i u društvu, u restoranu, i sa hranom i sa pićem. Nahrani nepoznatog (gladnog) - bićeš sit emotivno/duhovno.

    - Da li se osjećate nedovoljno, pa hranom popunjavate prazninu?

    - Gubitak bliske osobe pa samim tim gubitak i dijela sebe koji nadoknađujete hranom?

    - Nevoljni ste da osjećate bol/emocije - posebno one neprijatne?

    - Kažnjavate li se zbog nečega?

    - Kao male vas je neko maltretirao pa ste imali želju da budete veći da bi se zaštitili (hranom ste zaista i postali veći/snažniji)?

    - I na kraju, ništa manje važno - neko vas je zlostavljao kao mlađe, ćutali ste, držali u sebi, jeli previše zbog osjećaja stida, pa preko debljine skrivate svoju ljepotu?

    Veza sa hranom je i psihološka, i sociološka i fiziološka.
    Nutricionista može pomoći, prikupljanje znanja o hrani i njihovom kombinovanju jeste +, ali dok se ne zađe u nesvjesno koje zna sve odgovore, ako se nema razumijevanja, i svjesnosti da se kaže "Da, ja želim sad da pojedem ovu salatu sa mesom ili....šta god" umjesto "Kako bih sad opleo 5 piva i 15 upola s lukom i vrelom pogačom, ali to nije zdravo za mene, pa se zato "trudim" i poješću salatu s mesom"... Mučite sebe, maltretirate um sa kontradiktornim porukama, a srce će vas odvesti na mjesto gdje ćete ponovo biti sigurni (već viđeno).
    A nema potrebe za tim. Sa 20/30/40/50/60 godina ste savršeno sigurni sad u ovom trenutku i ne treba vam ništa da bi to utvrdili jer jednostavno - Jeste.
    + imate toliko životnog staža koje vas je dovelo tu gdje Jeste i sa sigurnošću možete reći da ste preživjeli (i ono što vam je bilo najizazovnije/najteže).
    "I shut my mouth and hold the light"

  2. #2602
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Moja Tigrovo oko mislim da nije baš obavezno da svi problemi sa debljinom kreću od neke katastrofe....jedino vrijeme kad sam hranom rješavala stres je bio period bombardovanja i kad god začujem sirene ja sam otvarala frizider i kretala u napad...i zamisli, ni jednoga grama se nijesam ugojila a bomardovnej je potrajalo tri mjeseca...sad jedem kad mi se jede i sto mi se jede i to je uvijek ono što nije preporučljivo i inače, mada moram priznati da mi u ovim ozbiljniji godinama jelovnik kreira često i stomak tj zeludac...ne podnosim vise ono sto sam nekad....a vazda sam se više mogla najesti od korice hleba umočene u onaj sos u kome se dinstalo meso, nego od mesa....dajem primjer...
    Takođe, moj primjer govori da sam uvijek, bez izuzetka teške stresove baš provodila bez hrane i sa poprilicnim gubitkom kilograma...hoću da kazem da nije bas da se uvijek gojaznost ili sklonost ka gojaznosti mora tumačiti nekim psihološkim problemom.....vjerujem da moze biti i da neko ima looše navike u prehrani...zašto su loše? Ima milion nenormalnih razlooga ali su razlozi...prosto je kao bukvar...meni su recimo uvijek oni koji su mrsavi više zrtve trauma i problema na psihološkom planu...oni koji su maltretirani ne jedu no puše i piju često....mislim ne može se generalizovati, hoću da kažem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  4. #2603
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Naravno, zato sam i na kraju napisala da je veza i psihološka, i sociološka i fiziološka. Nekome obuhvata sva tri aspekta, a nekome ne.
    Takođe, trauma gore je bila pod navodnicima - što ne znači da nije važna, već da se danas, bilo da je bila mala ili velika i ostavila na nas kakav takav trag, može posmatrati na nov način i samim tim omogućiti nam nove izbore (u ovom slučaju pričamo o hrani). Ovo su sve neka generalna pitanja koja čovjek može pitati sebe i po pitanju hrane, pa i pića, duvana, slatkiša...
    E sad, ima taj momenat gdje logički um uvijek bježi od nepoznatog i idu mu malo teže novine - volimo poznato jel.
    Postoje načini uz pomoć kojih je moguće utišati ga i dovesti se u stanje tzv "opuštenosti nervnog sistema" i tada komunicirati sa nesvjesnim umom. Zato s početka pomenuh disanje jer je ono jedan od osnovnih načina umirivanja nervnog sistema. Umirivanje nervnog sistema kroz disanje utiče i na krvni pritisak, srčane otkucaje, i jako lijepo može da se napravi razlika (odnosno može da se proba određeno vrijeme i prati stanje) i treba se uvijek za mic izazivati kada se napravi neka razlika/pomak jer se na taj način probijaju sopstvene granice odnosno ono što nam je juče bilo nepoznato, danas ili sutra nam može biti poznato i učiniti da se osjećamo još bolje u svojoj koži, da ne kažem ponosni na sebe jer pravimo male iskorake.

    Kada se govori o traumi, da se ogradim - za mene je to samo imenica, koja je individualna stvar, od pojedinca i njegove percepcije zavisi kako je doživljava (odnosno da li je aktivnno proživljava dalje kroz život ili ne), i samim tim nekome podrška ne treba, nekome treba, neko nađe kompenzaciju, neko kompenzaciju prevaziđe.... Volim da pričam o ovim stvarima, doduše sagovornika je teško naći
    Više je bilo kao neki osvrt, koji može poslužiti u razgovoru sa sobom na svim aspektima, a posebna je tema šta sve neka nazovi hrana sadrži u svom sastavu i šta čini organizmu, zatim marketing i šta on čini, sociološki kao društvo/porodice kako se odnosimo prema hrani itd itd.... Jako puno tema, nego odužih opet
    Last edited by tigrovo_oko; 31-01-21 at 09:49.
    "I shut my mouth and hold the light"

  5. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  6. #2604
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ma jasno, svi smo individue za sebe, ono što mene slomi nekoga pomjeriti neće...i obratno...u svakom slučaju sve kreće od "glave" i ako u glavi ne raščistiš sa sobom nema uspjeha....ni kafa, hrana, cigarete, piće, kocka...medjutim, što to neku naviku čini lošom...to što svi kažu da je duvan loša navika? Da je alkohol loša navika? ...ako meni to prija onda je meni dobra ta navika pa je samim tim teško smršati a volim da jedem ili ostaviti cigarete a volim da pušim...mnogo smo puta ovdje na forumu čuli da neko ko obozava cigarete prosto ne zeli da prizna, tj ne misli da je to loša navika, naprotiv, njemu je dobra... Onog momenta kad shvatiš da ti je neka navika loša, kad zaista pojmiš šta ti to loše ta navika donosi, ladno ćeš je se otarasiti...a do tad možemo svi glasove izgubiti ponavljajući da je loša, ne vrijedi!
    Uzdržavanje samo donosi dodatnu frustraciju i nervozu i na kraju ne izdržiš da se uzdržavaš i idemo iz početka. Duvan i hrana su najbolji primjeri...
    ja sam cigarete nevjerovatno lako ostavila poslije podugog staža i prilično jake zavisnosti, ali sam zbilja shvatila koliko mi je ta navika loša i raščistila i nevjerovatno ali istinito, kao da nikad nijesam cigaretu zapalila! Sa hranom vodim bitku mada moram priznati da mi "biologija" pomaže pomalo jer stvarno mi ne prijaju neke stvari kako godine prolaze i onda ih se lakše odreknem a da ne pričamo o svim aspektima koji su odgovorni zašto se prema hrani odnosim tako kako se odnosimo, pogrešno ili ispravno, imalo bi se tu mnogo pričati.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #2605
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,564
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Vadio sam nalaze krvi, crp mi 9,2. Gornja granica je 5. Ne muči me ništa konkretno pa mi nije jasno odakle i povišen crp. Ima li neko iskustva?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #2606
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    CRP 9, je blaga upala.
    Možda grla, ili lagana prehlada.

    Može biti i sa imaš Koronu, a da si asimptomatičan.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  10. #2607
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Đe u PG raditi sistematski, a da nije Kodra ?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #2608
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Raspitaj se u Feniks medica, Poliklinika Diagnostica ili Filipović, sve zavisi šta te sve zanima, čini mi se da smo dosta slabi sa paketima sistematskih koji se nude, nemaju svi sve oblasti i onda malo smara ako treba za nešto da prelaziš kod drugog privatnika...
    "I shut my mouth and hold the light"

  12. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  13. #2609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Upravo zbog toga i pitah, "generalna" neka da se uradi ali sve kod jednoga.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. #2610
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ova je situacija sad sa virusom bzv, pa mi je glupo da ti preporučim skokni do Bg...
    Ali evo baci pogled na neke pakete što nude tamo, ja sam išla par puta, super organizovano, jedan dan odradiš lab nalaze, sutra dvije ure od dr do dr i posle kod glavnog na konsultacije i eventualne preporuke.

    Evo link nekih paketa za pojedince kod njih, pa vidi možeš li kod nas nešto slično izvesti, a sigurno da je skuplje...
    https://www.medigroup.rs/programi/si...i-za-pojedince
    "I shut my mouth and hold the light"

  15. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  16. #2611
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Vadio sam nalaze krvi, crp mi 9,2. Gornja granica je 5. Ne muči me ništa konkretno pa mi nije jasno odakle i povišen crp. Ima li neko iskustva?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Moze od zuba....da znas...moj tata je sad imao 60 CRP skocuo mu je od 12.7 do 60 od upale zuba.....popio antibiotik pa izvadio zub i danas mu je CRP 2....

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Đe u PG raditi sistematski, a da nije Kodra ?
    Dje bilo samo ne tamo....evo slike radi, moja prijateljica je posla u Kodru na neku konsultaciju oko skidanja neke fistule u usnoj duplji i cijena je bila 500 eura zahvat, 30 eura analiza uzorka...posto se nije bila odlucila bas odmah, srecom, da to makne kaze da ce ipak prespavati pa otići na zahvat, medjutim ukucani insistiraju da ode na jos jedno mjesto i ode u CENEX medical i tamo hirurg pogleda i kaze 200 eura kompletan zahvat sa analizom,...eto da znate...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #2612
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    U Medigroup ću raditi, ionako ću brzo u BG. Iz familije isto čuh pozitivnih komentara za njih tako da riješeno.
    Hvala tigrovo!
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  19. #2613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Valja li ovo ispratiti, šta mislite o ovome? Pola sata je 50e a sa nekim većim aparatom, detaljniji pregled je 80e.
    Sa oba aparata najveći taj paket, detaljan pregled svakog organa je 100e.

    https://www.monnamagazin.me/index.ph...U6aA-sCxUwU_zg
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #2614
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Valja li ovo ispratiti, šta mislite o ovome? Pola sata je 50e a sa nekim većim aparatom, detaljniji pregled je 80e.
    Sa oba aparata najveći taj paket, detaljan pregled svakog organa je 100e.

    https://www.monnamagazin.me/index.ph...U6aA-sCxUwU_zg
    Da je to tako, ultrazvuk, magnetna, rendgen, CT i PET skener bi pošli u istoriju. Doktori se ne bave ovime, obična prevara.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Stewie For This Useful Post:


  22. #2615
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Mislim da imas temu dje ne neki kolega ispljuvao ovo 😃
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #2616
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Pretpostavio sam zato i pitah a posebno ovi njihovi odgovori su mi bili presmiješni. Detaljno/detaljnije/najdetaljnije 50/80/100e
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #2617
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Taj uređaj je predobar, i ta metoda, e sad ko rukuje sa njim, i kako naplaćuje je druga stvar..

  26. #2618
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Valja li ovo ispratiti, šta mislite o ovome? Pola sata je 50e a sa nekim većim aparatom, detaljniji pregled je 80e.
    Sa oba aparata najveći taj paket, detaljan pregled svakog organa je 100e.

    https://www.monnamagazin.me/index.ph...U6aA-sCxUwU_zg
    Stari mi je bio na ovo, cini mi se 80€ dao, tetka takodje. Na kraju su dobili spisak sta smiju da jedu, sa kojim zivotinjama da se druze i jos neke gluposti u tabeli. Bacenih 80€.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  27. #2619
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a s kim da se druze, nista?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  28. #2620
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Mozda su sacuvali spisak nedje, cini mi se da je morsko prase bilo na spisku - nisam siguran da li na onom spisku za jelo ili spisku za druzenje, ali je zabrana bila
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  30. #2621
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Dobar, provjereni pulmolog ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  31. #2622
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dobar, provjereni pulmolog ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dr Dubravka u dom zdravlja na stari aerodrom.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  32. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  33. #2623
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dobar, provjereni pulmolog ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://mzd.gov.me/ministarstvo/ministar
    Ima i preporuku:
    https://www.vijesti.me/kolumne/47483...-smrt-i-ljubav


    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  34. #2624
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Srce me boli.

    ...i želudac kao da mi je svezan u čvor
    Last edited by zvoncica; 13-02-21 at 13:34.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  35. #2625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ima li što na temu stomačnog virusa po gradu, izgleda hara kod djece samo tako. Sin nije išao u vrtić (reko na proljeće će početi) ali je bio kod sestre od tetke (a ona ide u vrtić i imala je dan prije taj stomačni), uglavnom dođe on kući i posle par sati dijete počne da povraće i da se drži za stomak. Sjutra dan takođe trajali ti simptomi uz dijareju, a u međuvremenu supruga sinoć osjeti simptome pa i ja posle nje sat vremena možda.

    Uglavnom ne pamtim grđu noć, Bogu dušu Bog je neće, pa više sam bio u wc no u krevet koliko sam se izmučio. (supruga isto ali manje no ja), uglavnom danas stao stomak ali RASPADANJE, nema trika da mogu iz kreveta da ustanem, do wc-a i nazad plafon, svaka kost i mišić me boli mada vjerovatno od ležanja, od juče od 20h sam u horizontalu...

    Ništa temperatura, gubljenje čula ili neki kašalj pa da pomislim na covid, nego neki baš zajeban stomačni kako nam reče doktorica pedijatar...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  36. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


Page 105 of 140 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 22:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 18:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 01:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •