Page 102 of 140 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112 ... LastLast
Results 2,526 to 2,550 of 3483

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #2526
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Evo da pitam odje , u pauzama izmedju doktora

    Imam vec jedno 15ak dana neko stiskanje u grlu , nekad je osjecaj kao da stoji nesto tu , nekad cisti pritisak (kao da je nesto obmotano oko grla ) , zna da bude ispod jabucice , a nekad i kao da sam prstom pristinuo jako sa donje strane vilice .Takodje , nekad je pritisak takav kao da iznutra od dolje ka gore gura . Vrlo dinamicno , i nije konstantno , mada iz dana u dan sve duze traje . Nema kaslja ,temperature,iritacije konkretne .Nemam onaj osjecaj kao da treba da iskasljem nesto iz njega, ali ipak pokusavam , jer mi je to prirodna reakcija na bilo koji problem sa grlom...izlucevine su ciste i ne previse guste . Nije uticalo na glas ,mada i ne pricam previse .Ponekad propraceno pritisko u usima ,i kao nekom utrnutoscu zadnjeg dijela glave/vilice . 2 puta me toliko steglo da me paranoja uhvatila ,tezina na grudi . Izabrani me poslao u covid ambulantu ,(veli sve potencijalno respiratorne salju direktno tamo ) ,izvadise nalaze ,sve ok,te nema potrebe da me testiraju na covid dalje ,a ako se simptomi pogorsaju/novi nastanu , da dodjem kroz koji dan .

    Odoh kod privatnika , nije mi se igralo sa ovim ,EKG dobar , pluca dobra , stitna dobra . Kazu da je od stresa sve . Stres postoji , istini za volju. Ali po mom subjektivnom osjecaju , stres je posledica grla , ne obratno .
    Evo update na ovo , moze nekome koristi ubuduce :
    Disajni putevi u nosu su mi veoma uski , usled cega vec duze vrijeme lose disem , sto eventualno izaziva i reakciju grla , kao i druge simtpome koje imam , neke koje mu i nisam pominjao , vec ih je on meni rekao kad mi je vidio unutrasnjost nosa ( umor ujtru kad ustanem , moram sjest da odmorim , susenje usta nasumicno i sl )
    Evo konkretan zapis , za one koji mogu da razumiju :
    Endonazalno postoji devirana nosna pregrada sa obostarnom kristom septuma .Sluznica lividna blijeda skloljke obostrano u kontaktu sa septumom ,Zdrijelo hiperemicno dalje u larinksu sasusena pljuvacka .Nos postavljen na vrlo uskoj osnovi .
    Dao mi neke sprejeve/tablete , ali veli da ce vjerovatno trebati da se operise , " indikovana funkcionalna operacija nosa i max sinusa " .

    Ko bi rekao da treba pogledati grlo/disajne puteve kad se pacijent zali na grlo/disanje...
    Sad cu 10ak dana ovu terrapiju , dok se raspitujem dje zahvat radit .
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  2. #2527
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Knezević po većini najbolji, ranije je bio u KBC, ali je prešao privatno, u Cenex čini mi se...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #2528
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    ako mislis na Vladana Knezevica , kod njega sam se i pregledao , on je u ovaj "international medical centar " , zgrada amfore . Gledam kakve su mi opcije za klinicki , posto cijena privatno ...nije zanemarljiva mada ce se vjerovatno prrivatno i ici , ne vjerujem da ce klinicki ovo da svrsta u hitne operacije , a kako sam shvatio opet su odlucili da ne rade sve sto nije hitno .. A ja sam jedva funkcionalan ovako , ne mogu nekoliko mjeseci da samo blenem beskorisno kroz zivot
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  4. #2529
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Da, da, on... Naravno, ako finansije dozvoljavaju, nije zanemarljiv izdatak...

    Znam da su ranije hvalili Todorovića sa Ct (iako je on specijalista za uho), ali nemam pojma u kakvom je zdravstvenom stanju...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. #2530
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    ako mislis na Vladana Knezevica , kod njega sam se i pregledao , on je u ovaj "international medical centar " , zgrada amfore . Gledam kakve su mi opcije za klinicki , posto cijena privatno ...nije zanemarljiva mada ce se vjerovatno prrivatno i ici , ne vjerujem da ce klinicki ovo da svrsta u hitne operacije , a kako sam shvatio opet su odlucili da ne rade sve sto nije hitno .. A ja sam jedva funkcionalan ovako , ne mogu nekoliko mjeseci da samo blenem beskorisno kroz zivot
    Popovic u klinicki,ako kako mozes doci do njega,mislim da privatno zajedno radi sa Knezevicem...
    Meni je operisao medijalnu cistu vrata,a samnom je lezao momak kojem je operisao devijaciju. Momak je izasao za jedan dan bez nekih oteklina,ja izasao za dva dana...
    Bas dobar strucnjak

  6. #2531
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Da ne zna neko slučajno kakva je trenutno procedura u urgentnom (Pg)!? Zbog vajrusa naravno
    Koga primaju-koga vrću već s parkinga..

    Trebao bi RTG snimak da se uradi zbog mogućeg preloma. Te je relativno itanje.
    A privatno ništa ne radi u ova doba, a ni sjutra.. (da ja znam).


    Hvala

  7. #2532
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    @NexusVI u dječiju bolnicu je sve "normlano". Vodio ćerkicu na kontrolu zbog preloma ruke.
    Vidio sam u prolazu da su nekima radili rtg snimak.
    Mnim da je slično u urgentni.

  8. The Following User Says Thank You to Mr_G_rUzNi For This Useful Post:


  9. #2533
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Da ne zna neko slučajno kakva je trenutno procedura u urgentnom (Pg)!? Zbog vajrusa naravno
    Koga primaju-koga vrću već s parkinga..

    Trebao bi RTG snimak da se uradi zbog mogućeg preloma. Te je relativno itanje.
    A privatno ništa ne radi u ova doba, a ni sjutra.. (da ja znam).


    Hvala
    A sve laganica, kao da ničega nema. Sinoć sam bio zbog oca.
    Nikoga ispred nema, na šalter kako kad. Ulaziš, kucaš, sam se snalaziš. Nose se maske, mada ne kako bi trebalo, bješe ih ispod nosta.


    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #2534
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Ne znam ima li tema za ORL, pa ću ovdje postaviti pitanje. Interesuje me dr.Popović đe ordinira sad privatno?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  11. #2535
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Nema šanse da mogu da pronađem...ili ako već ne radi niđe privatno, da mi preporučite nekog dobrog.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  12. #2536
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    U IMC kod Krivog mosta, makar je bio tamo kad sam ja isla prije 2 godine cini mi se.

  13. #2537
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ne znam da li je ovo pitanje, više zapažanje, za ovaj topik ali ajde - čini li vam se da se usled korone smanjio broj ljudi koji nob stop vise po bolnicama/kbc-u/domu zdravlja i to? Tipa umišljeni bolesnici ili likovi koji jednostavno ne znaju šta će od sebe? Ili smo naprasno 'ozdravili' pa se samo baš urgentni slučajevi nalaze tamo đe trebaju?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #2538
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Hvala Tonya.

    @Zedd to sam konstatovala još u prvom naletu.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #2539
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne znam da li je ovo pitanje, više zapažanje, za ovaj topik ali ajde - čini li vam se da se usled korone smanjio broj ljudi koji nob stop vise po bolnicama/kbc-u/domu zdravlja i to? Tipa umišljeni bolesnici ili likovi koji jednostavno ne znaju šta će od sebe? Ili smo naprasno 'ozdravili' pa se samo baš urgentni slučajevi nalaze tamo đe trebaju?
    Ima i toga a ima i sa druge strane da se ne može prići ambulantama u KBC kao ni na bolničko liječenje(intervencije) pa će ljudi polako umirat od srčanih tegoba i sl. stanja koja se mogu držati pod kontrolom uz redovne kontrole i manje intervencije

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  17. #2540
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Svi imamo isti utisak i ja vjerujem da je broj onih koji za svaku sitnicu trce doktoru i u urgentni smanjen..ja to vidim ovako...Veliki broj tih prestravljenih "zasvakusitnicuuurgentni" pacijenata su sad stravljeni od korone i ne pada im nam da idu nedje dje se lako mogu zaraziti! I onda te svoje tegobe zbog koojih bi isli u urgentni svakodnevno, trpe iz straha od korone...Takodje, imate li utisak da ljudi koji su STVARNOO loše prvo rijetko kukaju, a drugo kod doktora krecu tek ako padnu u nesvijest ili ako ih mi njihovi najblizi ne natjeramo da idu doktoru...a ovi drugi, za koje sumnjamo da za svaku sitnicu trce, obicno su kukavice i hipohondari koji su dosadili i bogu i narodu...e tih je sad manje po domovima zdravlja i po urgentnom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #2541
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ima i toga a ima i sa druge strane da se ne može prići ambulantama u KBC kao ni na bolničko liječenje(intervencije) pa će ljudi polako umirat od srčanih tegoba i sl. stanja koja se mogu držati pod kontrolom uz redovne kontrole i manje intervencije

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne slazem se sa tobom....mislim da će ljudi od tih tegoba umirati isto, jer ne znam da se desilo da je neko iz UC vratio nekoga ko je dosao uprkos zabranama...druga stvar, nema dr u DZ koji te nece primiti u slucaju da tvoj ukucanin nije dobro i da mu treba UC...a u slučaju da ti treba HP zovnes ih ili povedes svog ukucanina i oni ga ako je potrebno nakon provjere vitalnih funkcija upute i povedu bolnickim kolima u UC. To se nije promijenilo, samo sad u UC ne mozes da podjes zato sto (a ovo je bukvalno postalo navika nasega naroda koji ikoga poznaje u bolnici) te mrzi da čekaš razne UZ preglede i analize krvi i sl pa lijepo dodjes u UC i za jedan dan obave ono što bi se čekalo malko duze...eto tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #2542
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne slazem se sa tobom....mislim da će ljudi od tih tegoba umirati isto, jer ne znam da se desilo da je neko iz UC vratio nekoga ko je dosao uprkos zabranama...druga stvar, nema dr u DZ koji te nece primiti u slucaju da tvoj ukucanin nije dobro i da mu treba UC...a u slučaju da ti treba HP zovnes ih ili povedes svog ukucanina i oni ga ako je potrebno nakon provjere vitalnih funkcija upute i povedu bolnickim kolima u UC. To se nije promijenilo, samo sad u UC ne mozes da podjes zato sto (a ovo je bukvalno postalo navika nasega naroda koji ikoga poznaje u bolnici) te mrzi da čekaš razne UZ preglede i analize krvi i sl pa lijepo dodjes u UC i za jedan dan obave ono što bi se čekalo malko duze...eto tako
    Kratko iz ličnog iskustva:
    Osoba sa teškim bolovima već mjesec dana ne može doći na amb.pregled,skener,MR,...jer mi je doktor rekao da u KBC primaju samo "slučaje iz sudara"?!?!
    Sve to odrađeno privatno,sa doktorima se čujamo samo telefonski.Bronhoskopija će biti urađena u Codri kad i kako ne znamo...i ako dr smatra da je (vjerovatno) onkološki slučaj ali terapija se ne može uključiti dok nalaz sa bronhoskopije ne bude gotov.Takođe je trebala ići i kod kardiologa na redovnu kontrolu prije 10dana ali je sve prolongirano do daljeg(naravno niko ne zove da joj kaže kad,nego slušajte sredstva informisanja pa se vi interesujte?!?...prije neki dan ušao popodne u ambulantni dio KBC-ni čistačicu nisam našao da je pitam kad i što) a ima ohoho kardio problema...
    O porastu psiholoških i psihijatrijskih slučajeva zbog korone i posledica koje izaziva ćemo čitati kad se budu radile neke studije u svijetu,pošto je to kod nas misaona imenica a i tabu
    Sad viđeh da si HMP pominjala...njih odavno zovu taxi služba,zvali ih da dođu jer je osoba imala neizdržive bolove i nije bila u stanju da je odvedemo u HMP,kažu:nek popije tabletu pa zovite za 4h?!?!
    Reko,važi,platićemo privatno patronažu


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 08-10-20 at 18:22.

  20. #2543
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    E pa žao mi je stvarno da se neko ko ima takve tegobe tako tretira!? Evo moj (iz porodice primjer) Jos od februara imamo onkolopkog pacijenta tj sumnju i prije mjesec dana je konacno (znaci svi pregledi i sve pretrage i skeneri i magnetne i stenalna punkcija i svi moguci i nemoguci tumor markeri i analize krvi i imunoloske i laboratorijske i biohemijske analize su odradjene od 20 marta pa na dalje, znaci od početka izolacije i mjera) i prije dvadesetak dana je konziliijum odredio terapiju i bukvalno nedelju dana nakon sto je zabranjeno da se u KBC udje je pacijentkinja pozvana u KBC odradio joj se PCR test, primljena je i lezala je 4, 5 dana i primila prvu hemioterapiju i za 16,joj je zakazana druga....i svaki 21 dan ce biti tako bez obzira na mjere.....evo ovo ti je iz prve ruke i onda mi to sto pises djeluje potpuno nevjerovatno i stvarno sramno je pustiti bolesnika kojemu se ako sam dobro shvatila teška dijagnoza tek potvrdjuje da se tako muci i ne dti mu prioritet.....evo ne znam....za hitnu se slazemo, osim sto moram reci da nijesam imala mnogo prilika da tamo boravim i tih par puta tokom nekog dugogniza godina su bili maksimalno korektni uvijek, istina je da traze ako je pacijent iole pokreta i u mogucnosti da se dovede a ako nije onda stvarno dodju, mada jeste, ispada da su taman ka taxi sluzba ka urgentnom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #2544
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Zdravo svima, koga preporucujete za ultrazvuk abdomena? Ja idem kod loncarevica ali bih mozda i gledao drugo misljenje

    Pozdrav

  22. #2545
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    U Medicus plus radila je Žanka Cerović, ne znam dal još radi tamo, možda kod nje ako ćeš kod još nekoga.
    "I shut my mouth and hold the light"

  23. #2546
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zdravo svima, koga preporucujete za ultrazvuk abdomena? Ja idem kod loncarevica ali bih mozda i gledao drugo misljenje

    Pozdrav
    Sono max u nk, od dosta ljudi cujem da je taj dr cuven, jedino ce mozda biti problem sto se dugo ceka na termin kod ovog doktora.

    Dr Milorad Mihajlo
    Last edited by Dejan; 15-10-20 at 16:00.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  25. #2547
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    evo tri preporuke za sono max
    nista idemo u NK
    Hvala puno

  26. #2548
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zdravo svima, koga preporucujete za ultrazvuk abdomena? Ja idem kod loncarevica ali bih mozda i gledao drugo misljenje

    Pozdrav
    Za ovog u NK sam i ja čuo i sve preporuke ako je to neki Mihajlo(prezime) i zovu ga rentgen.
    U PG imaš dr Radonjić(mislim da je u Diagnostiku).Tek kad sam završio neko snimanje kod njega i pokazivao drugim dr-ima samo su komentarisali:"Ovaj je vrh u radiologiji"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #2549
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Mihajlo je bog

  28. #2550
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Zbog korone nije radio jedno vrijeme, tj nije primao nove pacijente, pa prvo provjeri... I javi ako je počeo ponovo da prima...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 102 of 140 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 22:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 18:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 01:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •