Page 86 of 140 FirstFirst ... 367682838485868788899096136 ... LastLast
Results 2,126 to 2,150 of 3483

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #2126
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Kamen u zuci me cio dan grebe-boli,ajd reko da podjem do hitne na inekciju ,dok sam cekao tamo prodje me... Ima li neko iskistva sem operacije?
    Naravno ishrana je presudna ,al mi se nesto pod noz ne ide.

    Послато са Lenovo P2a42 уз помоћ Тапатока
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  2. #2127
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Podji i miran si,laparaskopski se radi,svakako te uspavaju i za 2,3 dana si ka nov!
    Najveci moguci bol koji je opisan u medicini kod mushkaraca,a kad se sjetim,daleko bilo i neprijatelju pih.
    ...

  3. #2128
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brojdva View Post
    Kamen u zuci me cio dan grebe-boli,ajd reko da podjem do hitne na inekciju ,dok sam cekao tamo prodje me... Ima li neko iskistva sem operacije?
    Naravno ishrana je presudna ,al mi se nesto pod noz ne ide.

    Послато са Lenovo P2a42 уз помоћ Тапатока
    Zuc se luci vazda kad jedes jaku i masnu hranu koja se tesko vari pa ako cesto jedes takvu hranu zucna kesa ti se prazni stalno i u tom procesu se skupi kamenje, pa bih ti savjetova ds promijenis malo ishranu. Ja bi brate na sve pristao samo da me ne operisu.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  4. #2129
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sad su to rutinske operacije laserom , nije kao prije. Mali rez

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #2130
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    bol u tabanu desne noge,a trnjenje u stopalu lijeve noge u predijelu palca i prema skocnom zglobu...
    imam podnosljive bolove u donjem dijelu ledja i pretpostavljam da je to uzrok...
    je li imao ko slicnih problema?

  6. #2131
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sad su to rutinske operacije laserom , nije kao prije. Mali rez

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    pa znaci to laserom razbiju kamen jel, znam da su prije tako znali da ti komplet uklone zucnu kesu.
    Čupatelj

  7. #2132
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    mislim da ne postoji ta opcija da se razbija kamen u zuci,samo uklanjanje
    znam par ljudi koji su je makli,kazu da im je lagano palo,tobos posle moras da se pazis ishranom ali ako kad i preceras uzmes tablete digestal i nikakav problem

  8. #2133
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    nije to problem nego bez zuci zeludac ne moze da ragradjujes hranu kako treba i onda ti dosta toga prodje samo kroz organizam.. slabija apsorpcija.
    Čupatelj

  9. #2134
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    ljudi zive i bez zeluca a ne bez zuci,to je danas lagano
    a razgradjuje se hrana u crijevima,navikne se organizam
    ja se ne bih razmisljao oko te operacije,jer ako bi kamen otisao u zucni kanal onda moze biti opasno po zivot,dok je u kesi sve je ok,nije ok jer se trpi bol

  10. #2135
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    pa dobro, u svakom slucaju ovo je fino da procitaju ljudi koji nemaju kamen u zuci kako bi se barem malo potrudili da koriguju svoju ishranu i na taj nacin reagovali preventivno.
    Čupatelj

  11. #2136
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A bogme ti je to slabo nešto, ja sve jedem masno, začinjeno, jako i nemam problema(zasad) a supruga obrnuto i evo mora da operiše. Ima vjerovatno tu i nekih drugih faktora.

  12. #2137
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    pa znaci to laserom razbiju kamen jel, znam da su prije tako znali da ti komplet uklone zucnu kesu.
    Ne , nego su laserski rezovi. Moja drugarica je to operisala i isti dan popodne je jela sve normalno.
    Mada neko mora paziti na ishranu par dana, svakom je drugačije

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #2138
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A bogme ti je to slabo nešto, ja sve jedem masno, začinjeno, jako i nemam problema(zasad) a supruga obrnuto i evo mora da operiše. Ima vjerovatno tu i nekih drugih faktora.
    pa ima i drugih faktora, nekim ljudima (zaboravio sam tacno zbog cega) se sporije proizvodi ta zuc bez obzira na to sto jedu, i zbog toga im se nakupe krsi. A nekima koji samo jedu jaku hranu ta zuc se non stop proizvodi pa zbog toga im je zucna kesa prazna pa im se zbog toga nakupe krsi..

    ja razumijem tebe, ti samo povrsno posmatras stvari iz svog ogranicenog ugla i gradis stav na glupim primjerima, po toj logici ja treba sad da pocnem da pusim cigare zbog toga sto je neko tamo dobio rak pluca iako nije pusio..
    Last edited by Solid; 02-05-19 at 23:30.
    Čupatelj

  14. #2139
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ne moraš sve bukvalno da shvataš. Al možeš i tako, jer znam par ljudi koji su upravo od te bolesti umrli a da nisu pušili, pili, jeli slatko, masno, slano, nego svaki dan umjereno i uz fizičku aktivnost. Sve po preporukama doktora. Genetski faktor tu dosta znači i plus neki drugi pokretači procesa u organizmu. Ako bi gledali samo "nezdravu" ishranu, 90% bi patilo od kamena u žuči. Uostalom, od jednog doktora sam čuo da se isti stvara baš tako što se žuč ne izlučuje nego taloži, tako da se ni oni sami ne slažu oko toga.

  15. #2140
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Masu ljudi koji imaju taj kamen u zuc se hrane katastrofalno.. ali to sto pricas za genetiku se slazem.
    Čupatelj

  16. #2141
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    bol u tabanu desne noge,a trnjenje u stopalu lijeve noge u predijelu palca i prema skocnom zglobu...
    imam podnosljive bolove u donjem dijelu ledja i pretpostavljam da je to uzrok...
    je li imao ko slicnih problema?
    Giht, smanji so na 0mg dnevno.

  17. #2142
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Postoje dvije vrste kamena jedan je holesterolski a drugi manji je pigmentni. Prvi holesterolski može da naraste kao loptica za stoni tenis a pigmentni su manji. Problem nastaje kad je toliko veliki da žućna kesa više ne može da distribuira žućnu kisjelinu koja razlaže masnoće iz hrane. U tom slučaju dolazi do upale i velikih problema, prvi simptomi su stolica koja više nije obojena braon pigmentom (tečnost iz žućne kesice farba govance u kafeno) pa ima boju žute gline, pa bolovi ispod rebara u gornjem dijelu abdomena, groznica i žut ten na licu. Simptomi se obično ispoljevaju tu oko praznika kad se nabupamo masne jagnjetine , prasetine i teletine, piva i kolača ... pa onda tu me boli, muka mi je , povratiću ... sad fino 10 dana na salatu, voće i povrće pa ako ti ne bude bolje kod ljekara na ultrazvuk.
    Last edited by Tivatech; 03-05-19 at 15:10.

  18. #2143
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kako mi se vrti u glavu od kad sam se danas naglo okrenuo u krevetu. Osim sto mi se vrti, vrat i ramena me bole kao da sam kopao citav dan. :/

  19. #2144
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Juče ceo dan glova gde me nikad nije bolila iznad desnog uva..brinu me povremeni žigovi..

  20. #2145
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Ja ponekad i kad me ne boli izmasiram te misice iznad i oko uha, jer pretpostavljam glava kad boli to je taj pritisak tih misica na lobanju.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  21. #2146
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Kako mi se vrti u glavu od kad sam se danas naglo okrenuo u krevetu. Osim sto mi se vrti, vrat i ramena me bole kao da sam kopao citav dan. :/
    Tako je i mene davno vrcelo mi se u glavu i misici vrata su me boljeli, cak se i smanjili u odredjenoj mjeri u tom procesu koji je trajao jedno 4,5 dana..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  22. #2147
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Nastavak prethodnog posta ....
    Dakle , radi se o uigranoj ekipi koja slobodno reklamira (traži žrtve preko društvenih mreža) ovu pseudo ordinaciju u ul. Svetozara Markovica 22 -oronula zgrada preko puta studentskog doma. Koristeći identičan sprdometar kao iz priloženih klipova iznad, sa identičnim sprdo-softverom, pljačkaju naivne ljude kojima "kvantna medicina" zvuči veoma ozbiljno i napredno , nešto čime se savremeni MRI skener od par miliona eur ne može ni primaći jer je razvijen od strane Rusa i Amerikanaca, koristi tehnologije koje je još Nikola Tesla otkrio ( izlizana prevarantska terminologija, TESLA; NASA, R.A.N. ...) a u stvari NE MJERI NIŠTA! Normalno, prepredeni prevaranti ne uspostavljaju "dijagnozu" već mjere pazi sad, BALANS u organizmu ali "doktorka" koja inače svima izbifla istu priču, skoro identična kod svih šarlatana koji ordiniraju sa tim sprdomerom, bez imalo stida vam kaže da vam bubrezi rade dobro, srce je očuvano, jajnici takođe (bez obzira što ih pacijentkonja nema jer su ostranjeni) i još gomilu nebuloza! Doktorka je namazana, prvo vas pita da li ste nešto operirali da se ne zahebe, ali ako je i pacijent namazan, onda se otkriva prevarantska četa. Na pitanje kako radi taj revolucionarni instrument , njezin "asistent je samouvjereno" ispalio: svaki organ oscilira na određenu frekfenciju a "antena -sonda" mjeri te frekfencije iako je držite u šaci a na klipu se vidi da instrument savršeno funkcioniše sa mokrim peškirom i običnom spajalicom, u prevodu, unoseći pol, težinu, visinu i starost u "softiciranom" softveru - kalkulatoru, dobićete iste "rezultate" ako sondu ubacite i mačku u debelo crijevo! A zašto? - zato što unutar revolucionarnog instrumenta nema NIŠTA vezano za mjerenje i medicinu (čuš, medicina i još KVANTNA), zvuči mistično ali uvjerljivo, iako je izmišljotina najvećeg prevaranta i šarlatana svih vremena, Depaka Čopre, samozvang holističkog gurua i belosvjetskog hohštaplera. Evo kako tačno radi uređaj , na osnovu raspoloživih fotografija sa interneta unutrašnjosti "aparata", na štampanoj pločici imate touch senzor - prekidač koji aktivira biper i kontoler led- ligt show-a , eprom skromnog kapaciteta koji zatrpava USB port sa bezveznim podacima kojena laptopu detektuje usb-port scaner aplikacija a koja govori glavnom softveru da počne fake odbrojavanje t.j "dijagnostiku". Znači, skenira ništa , pronalazi ništa i rezultati koje ćete dobiti na 5-6 strana su jedno veliko NIŠTA, LAŽ, PREVARA. Zašto , zato što n.pr. jedan od parametara koji je bio DOBAR, na testu a koji je rađen istog dana u Bonalabu, je bio daleko ispod donje granice. Kad smo to rekli "doktorici" - prevarantkinji, ista je zbunjeno rekla da su to rezultati, pazi sad, po "američkim standardima" jer je to američki softver (nije nego je kineski , sudeći po katastrofalnom prevodu). U stvari, uređaj stvarno "mjeri" , mjeri IQ i mentalno stanje "prikljućene" osobe, pa ako "doktorka" vidi da vjerujete u te šarene lampice, energiji, oscilacijama, kvantima i ostalim glupostima koje će da nadrobi (a i ona sama po svom priznanju nema pojma šta je KVANT), morate da dođete na, slušajte ovo "punjenje energijom pomoću drugog aparata koji je izmislio neki njemački doktor FOL, kao Fol, koja naravno pored prvih 65 eur koje će vam izvući iz džepa za NIŠTA, košta svaki put dodatnih 25 eur, (m.... im prevarantsko hohštaplersko). Za iszvršenu uslugu naravno, nećete dobiti nikakv račun, jer ordinacija ne postoji, ( ni stanari nemaju pojma da tu neko ordinira) samo hvala i doviđenja.
    Vjerovatno se pitate, kako sam se tamo našao, e to neka ostane kvantna misterija . Prenesite ovo svakoj potencijalnoj žrtvi koju znate i koja traži "spas" mimo zvanične medicine ( kakva je takva je) kako bi ste joj sačuvali novac a Bogami i zdravlje!
    Veli meni stari, doktorica mi je preporucila tretman nekim uredjajem (i pokazuje mi flajer). U pitanju je slika neke kutije sto lici an malo veci osciloskop sa gomilom dugmica i nema sto ne lijeci, samo je ova bioenergetska, nije kvantna.
    Tretman je 80€. Ovo mu nije preporucio izabrani ljekar vec neki od dermatologa. Radi provjere, posao je i do izabranog ljekara i ona mu rece da je je cula da je uredjaj odlican, i da radi sa kvantnom energijom.

    Ko zna kakva je ovo sema medju ljekarimaa vjerovatno biraju penzionere i hipohondre.

    Odmah se sjetih tvog posta, dzabe sam ja coeku objasnio sto i kako, zadrt coek i oce da se uvjeri.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #2148
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Znam da su jos ranije neki studenti uspjesno lijecili djecu i odrasle kada su u pitanju neke slabije bolesti, tipa bolesti koze itd. pomocu placebo efekta ali na malo sofisticiraniji nacin tako sto pregledaju pacijenta sa nekom spravom 'napredne tehnologije' koja inace nista ne resava ali u tom procesu na psihickoj bazi ubijedi pacijenta u izlecenje... Ovi nasi doktori sad imaju bas dobar paravan za kradju jer ako ih ko bude poceo prozivat oni se vazda mogu pozvat na placebo efekat, a to sto uzimaju 80 eura od pacijenata nikome nista hahaha. Show bez buda..
    Čupatelj

  24. #2149
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,919
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    dajte ime te ordinacije ili sto je? slusa sam u istu ulicu slicnu pricu pa me zanima
    nisam se testira naravno
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  25. #2150
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Sinu mi uvijek kad se naoblaci krene kasalj koji ne staje dok se ne inhalira nekoliko dana sa pulmikortom i berodualom. Pulmolog nam na svaki pregled kaze da lijecimo posljedicu tj. kasalj tim inhalacijama, ali nikad kako da lijecimo i sto je uzrok. Ima li neko neko slicno iskustvo?

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

Page 86 of 140 FirstFirst ... 367682838485868788899096136 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 22:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 18:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 01:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •