Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
Evo da pitam odje , u pauzama izmedju doktora

Imam vec jedno 15ak dana neko stiskanje u grlu , nekad je osjecaj kao da stoji nesto tu , nekad cisti pritisak (kao da je nesto obmotano oko grla ) , zna da bude ispod jabucice , a nekad i kao da sam prstom pristinuo jako sa donje strane vilice .Takodje , nekad je pritisak takav kao da iznutra od dolje ka gore gura . Vrlo dinamicno , i nije konstantno , mada iz dana u dan sve duze traje . Nema kaslja ,temperature,iritacije konkretne .Nemam onaj osjecaj kao da treba da iskasljem nesto iz njega, ali ipak pokusavam , jer mi je to prirodna reakcija na bilo koji problem sa grlom...izlucevine su ciste i ne previse guste . Nije uticalo na glas ,mada i ne pricam previse .Ponekad propraceno pritisko u usima ,i kao nekom utrnutoscu zadnjeg dijela glave/vilice . 2 puta me toliko steglo da me paranoja uhvatila ,tezina na grudi . Izabrani me poslao u covid ambulantu ,(veli sve potencijalno respiratorne salju direktno tamo ) ,izvadise nalaze ,sve ok,te nema potrebe da me testiraju na covid dalje ,a ako se simptomi pogorsaju/novi nastanu , da dodjem kroz koji dan .

Odoh kod privatnika , nije mi se igralo sa ovim ,EKG dobar , pluca dobra , stitna dobra . Kazu da je od stresa sve . Stres postoji , istini za volju. Ali po mom subjektivnom osjecaju , stres je posledica grla , ne obratno .
Evo update na ovo , moze nekome koristi ubuduce :
Disajni putevi u nosu su mi veoma uski , usled cega vec duze vrijeme lose disem , sto eventualno izaziva i reakciju grla , kao i druge simtpome koje imam , neke koje mu i nisam pominjao , vec ih je on meni rekao kad mi je vidio unutrasnjost nosa ( umor ujtru kad ustanem , moram sjest da odmorim , susenje usta nasumicno i sl )
Evo konkretan zapis , za one koji mogu da razumiju :
Endonazalno postoji devirana nosna pregrada sa obostarnom kristom septuma .Sluznica lividna blijeda skloljke obostrano u kontaktu sa septumom ,Zdrijelo hiperemicno dalje u larinksu sasusena pljuvacka .Nos postavljen na vrlo uskoj osnovi .
Dao mi neke sprejeve/tablete , ali veli da ce vjerovatno trebati da se operise , " indikovana funkcionalna operacija nosa i max sinusa " .

Ko bi rekao da treba pogledati grlo/disajne puteve kad se pacijent zali na grlo/disanje...
Sad cu 10ak dana ovu terrapiju , dok se raspitujem dje zahvat radit .