Page 88 of 88 FirstFirst ... 38788485868788
Results 2,176 to 2,188 of 2188

Thread: In Flight!

  1. #2176
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Pricat cemo za neke 2 godine kad ovim koji prave bum u tirani isteknu povlastice koje im je dala albanska vlada...

    Mogla bi da bude da nije ovo sto kazes... Jbga


    Tk je i uveo trecu liniju dnevno kao odgovor za pocetak pegazusa... Nije bas 300 do 500e karta ali vrlo moguce da ce biti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daje i nasa strana povlastice, prema posljednjim podacima za proslu godinu podsticaji direktni od ACG ka kompanijama su bila preko 10M eura na prihod od 29M.
    Sa druge strane, ulaganje u osnovna sredstva je iznosilo nesto ispod 2M a za zarade 15M.
    Prema tome, direktni podsticaji za aviodostupnost su 1/3 prihoda, 5x investicije i 66% rashoda za zarade. Neko bi rekao da je to prilicno dobar iznos za podsticaje.

    Treba njegovati nacionalnu aviokompaniju ali i prihvatiti realnost da trenutno ima dva vazduhoplova svoja. Hoce li razvijati destinacije sa vecim brojem konekcija koje su znacajne za dostupnost i za koje postoji trziste ili ce da se trkaju sa pojedinacnim charterasima?
    Pegasus je charter za razliku od AM. AM bi da obavlja charter u obimu kojim to moze Pegasus ali za to jednostavno nema toliko resursa. Zato, iako postoji traznja za IST velika kada je dobra cijena, nece ni Pegasus jer mi ne mozemo da ispratimo Pegasus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2177
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Pa i njima aviokompanija ide u qrc.
    Bas im je tesko zbog toga... propade im br dolazaka u drzavu i promet.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  3. #2178
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    Dear guest, in accordance with the decision taken by the Montenegrin authority; Due to the restrictions imposed on the number of flights at Podgorica Airport, the flight PC 262 Podgorica/Titograd-Istanbul on 30.04.2024 has been canceled. You can make a connecting flight to Izmir and Ankara. You can contact our call center at 0850 250 67 02 to buy, change or refund your ticket free of charge

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Kad da očekujem da mi povratni let otkažu?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  4. #2179
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ja ne znam za vas ali ja, kad bih se pitao, uvijek bih dao trziste nacionalnoj kompaniji a ne nekoj tamo iz Turske.
    Mene boli sto je nase trziste uzela Air Serbia, Wizz, Ryan, Austrian...



    Naravno, da cijena karata bude pristojna.
    Vazi, docekaces ovo sa cijenama karata…

  5. #2180
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Daje i nasa strana povlastice, prema posljednjim podacima za proslu godinu podsticaji direktni od ACG ka kompanijama su bila preko 10M eura na prihod od 29M.
    Sa druge strane, ulaganje u osnovna sredstva je iznosilo nesto ispod 2M a za zarade 15M.
    Prema tome, direktni podsticaji za aviodostupnost su 1/3 prihoda, 5x investicije i 66% rashoda za zarade. Neko bi rekao da je to prilicno dobar iznos za podsticaje.

    Treba njegovati nacionalnu aviokompaniju ali i prihvatiti realnost da trenutno ima dva vazduhoplova svoja. Hoce li razvijati destinacije sa vecim brojem konekcija koje su znacajne za dostupnost i za koje postoji trziste ili ce da se trkaju sa pojedinacnim charterasima?
    Pegasus je charter za razliku od AM. AM bi da obavlja charter u obimu kojim to moze Pegasus ali za to jednostavno nema toliko resursa. Zato, iako postoji traznja za IST velika kada je dobra cijena, nece ni Pegasus jer mi ne mozemo da ispratimo Pegasus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Racunaj da 80 posto ovog podsticaja su uzeli low cost kompanije ryan i wizz ostalima mrvice... Treba imati low cost i dati gradjanima da putuju ali ne s glavnog aerodroma ili slati na tivat ili osposbiti kapino polje pa da vidimo koliko pravih turista dovlace low costeri. Mislim da bi se letovi sveli na period april oktobar i to bi bilo to... Jer ne moze turista koji je uzeo sobu za 10e noc u sutomore da ima iste benifite kao onaj sto je odsjeo u karismu u ulcinj e kod nas su na aerodromu tretirani isto...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  7. #2181
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Racunaj da 80 posto ovog podsticaja su uzeli low cost kompanije ryan i wizz ostalima mrvice... Treba imati low cost i dati gradjanima da putuju ali ne s glavnog aerodroma ili slati na tivat ili osposbiti kapino polje pa da vidimo koliko pravih turista dovlace low costeri. Mislim da bi se letovi sveli na period april oktobar i to bi bilo to... Jer ne moze turista koji je uzeo sobu za 10e noc u sutomore da ima iste benifite kao onaj sto je odsjeo u karismu u ulcinj e kod nas su na aerodromu tretirani isto...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E ovo ti je ziva istina...svi low cost letovi vazda budu sa manjeg aerodroma u okolini grada.

  8. #2182
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Racunaj da 80 posto ovog podsticaja su uzeli low cost kompanije ryan i wizz ostalima mrvice... Treba imati low cost i dati gradjanima da putuju ali ne s glavnog aerodroma ili slati na tivat ili osposbiti kapino polje pa da vidimo koliko pravih turista dovlace low costeri. Mislim da bi se letovi sveli na period april oktobar i to bi bilo to... Jer ne moze turista koji je uzeo sobu za 10e noc u sutomore da ima iste benifite kao onaj sto je odsjeo u karismu u ulcinj e kod nas su na aerodromu tretirani isto...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije to bas sasvim tacno, politika podsticaja upravo najvise podstice nacionalnog avioprevoznika. Struktura na ovoj poziciji i posljedicno tome knjizna odobrenja, barem prema Napomenama na 31.dec2023 izgledaju ovako




    Nije bas da je toliko lose AM u odnosu na lowcost.

    Sa druge strane, kod nas bas ne postoji svijest da se podsticaji rade dominantno od strane turisticke privrede, hotela, turoperatora, agencija i slicno, jer se njima taj novac ne daje a sami lowcost su kao predatori sto se tice trzista.
    Tako da, dok aerodromi namire prvo nacionalnog prevoznika sa dva vazduhoplova pa onda ostale sa mnogo vise vazduhoplova a cesto i jeftinijom ponudom, problem je sto Pegasus nema samo dva vazduhoplova jer bi onda bio jednak sa nama.
    Saglasan sam da lowcost treba kontrolisati, natocito sto je nasa strana godinama unazad de facto izdvajala subvencije koje su vecinom koristile dijaspori susjedne nam drzave, sad su se kompanije preorijentisale na to trziste kako zakoni ponude i potraznje i uzrokuju a mi cemo propisivati ogranicenja za druge jeftinije prevoznike kako ne bi "ugrozili" nacionalnog prevoznika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2183
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    E ovo ti je ziva istina...svi low cost letovi vazda budu sa manjeg aerodroma u okolini grada.
    Mi se i dalje poredimo sa drzavama od 70+ miliona stanlvnika, koje imaju na stotine aerodroma...

    Britanija 300+
    Njemacka 300+
    Francuska 300+
    Ostale vece evropske drzave 100+ aerodroma...

    I mi bi s njima da se poredimo?

    Lufthansa nece da leti kod nas jer nece njemcima da nudi raspad aerodrome kao sto su nasi...

    Naravno da kod nas nece da lete ni British, KLM, Air France...

    I velite da poceramo Ryan i Wizz u Berane i Kapino polje... pa realno ste zreli za Vladu, taman im je takvo razmisljanje i njima.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #2184
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default In Flight!

    O Tivtu da ne pricamo, prije svega zbog samo izgleda onog aerodroma, a tek guzve koje te docekaju kad izadjes sa njega.

  12. #2185
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Nije to bas sasvim tacno, politika podsticaja upravo najvise podstice nacionalnog avioprevoznika. Struktura na ovoj poziciji i posljedicno tome knjizna odobrenja, barem prema Napomenama na 31.dec2023 izgledaju ovako




    Nije bas da je toliko lose AM u odnosu na lowcost.

    Sa druge strane, kod nas bas ne postoji svijest da se podsticaji rade dominantno od strane turisticke privrede, hotela, turoperatora, agencija i slicno, jer se njima taj novac ne daje a sami lowcost su kao predatori sto se tice trzista.
    Tako da, dok aerodromi namire prvo nacionalnog prevoznika sa dva vazduhoplova pa onda ostale sa mnogo vise vazduhoplova a cesto i jeftinijom ponudom, problem je sto Pegasus nema samo dva vazduhoplova jer bi onda bio jednak sa nama.
    Saglasan sam da lowcost treba kontrolisati, natocito sto je nasa strana godinama unazad de facto izdvajala subvencije koje su vecinom koristile dijaspori susjedne nam drzave, sad su se kompanije preorijentisale na to trziste kako zakoni ponude i potraznje i uzrokuju a mi cemo propisivati ogranicenja za druge jeftinije prevoznike kako ne bi "ugrozili" nacionalnog prevoznika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Logicno je da domaca avio kompanija ima subvencije ja sam vise isao na to da vise subvencija nosi low cost nego tk ili Austrian...

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi se i dalje poredimo sa drzavama od 70+ miliona stanlvnika, koje imaju na stotine aerodroma...

    Britanija 300+
    Njemacka 300+
    Francuska 300+
    Ostale vece evropske drzave 100+ aerodroma...

    I mi bi s njima da se poredimo?

    Lufthansa nece da leti kod nas jer nece njemcima da nudi raspad aerodrome kao sto su nasi...

    Naravno da kod nas nece da lete ni British, KLM, Air France...

    I velite da poceramo Ryan i Wizz u Berane i Kapino polje... pa realno ste zreli za Vladu, taman im je takvo razmisljanje i njima.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Austrian airlines je dio lufthanse i bas nece oni kod nas uzasno im ide svaki let im vec sad ima 150 putnika a vecinom idu dnevno 2 leta pgbec.
    Ostale kompanije koje si naveo svi rade code share s air srbijom,austrian-om,turkishom tako da iako nisu fizicki prisutni imaju svoje putnike kod nas...
    ne moze se davati podsticaj low costu, a on dovodi 80 posto gradjana susjedne drzave malo nema logike slozit ces se...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. The Following 2 Users Say Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  14. #2186
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Logicno je da domaca avio kompanija ima subvencije ja sam vise isao na to da vise subvencija nosi low cost nego tk ili Austrian...


    Austrian airlines je dio lufthanse i bas nece oni kod nas uzasno im ide svaki let im vec sad ima 150 putnika a vecinom idu dnevno 2 leta pgbec.
    Ostale kompanije koje si naveo svi rade code share s air srbijom,austrian-om,turkishom tako da iako nisu fizicki prisutni imaju svoje putnike kod nas...
    ne moze se davati podsticaj low costu, a on dovodi 80 posto gradjana susjedne drzave malo nema logike slozit ces se...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Logicno bi bilo jedino da subvencije sluze onome cemu uobicajeno sluze, podsticaju saobracaja. Koliko je to konkretno slucaj ovdje i koliko se time ustvari omogucava sto manja cijena prema nacionalnom prevozniku govore i neki kriterijumi za popust:
    "za aviokopmanije koja saobracaju na strateskim rutama" a narocito za "kompanije koje imaju bazirane vazduhoplove na aerodromu PG i TV".
    Parkirajte vazduhoplov kod nas i dobicete popust za unaprjedjenje dostupnosti i povecanje saobracaja!
    Ali zato jeftinije karte sa Pegasusom i slicnima nikako, jer se time ne povecava saobracaj dok god nemamo kapaciteta da skuplje naplatimo taj isti prevoz nasim prevoznikom. Ali istina, on svoje vazduhoplove parkira na nasim aerodromima.
    Srecom pa je takva politika na duze strane kvalitetnija od nasih komsija, i da ce aerodrom u Tirani propasti za koju godinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2187
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Albanci treba da uce od trodecenijskog iskustva koje imamo u strateskom razvoju nacionalnog avio prevoznika, i da guraju Alba Wings i Air Albania sa po jednim avionom, umjesto sto su duplirali broj dolazaka na 7 miliona, tj duplo od 2019te na ovamo...

    Ne kaze se dzaba, razvijen ka albanski turizam.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #2188
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Ja bih potpisao da se promjeni naziv propao ko cg turizam

    https://www.intellinews.com/albania-...europe-299978/
    Na to sam prvo naletio...
    Tirana sama ima 1.5 mil stanovnika dijaspore par miliona ih ima i da se mi poredimo sa njima ne moze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

Page 88 of 88 FirstFirst ... 38788485868788

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. In Flight...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 192
    Last Post: 10-01-11, 06:31
  2. Flight Simulator X
    By woofer in forum Game Server CG
    Replies: 2
    Last Post: 06-12-07, 01:12
  3. joystic za flight simulacije
    By GOSKO in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 30-08-07, 18:09
  4. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-06, 23:35
  5. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-06, 23:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •