Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 222

Thread: Sjeverna Koreja

  1. #176
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kad vidim kakva im je procedura za ulazak u zemlju, ne bi posao pa da mi oni plate.

  2. #177
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uveli su instagram u SK . Koliko sam shvatio to košta 50$ mjesecno. Prvi koji je to počeo da koristi je lik sa imenom newsjean , iz neke novinske agencije . pronadjite ga na instagramu ako ga imate i gledajte slike iz SK .
    Ludilom maskiram dosadu

  3. #178
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    lik je novinar AP-a .

  4. #179
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    stefane kako planirate da idete u SK ? ako je turisricki ne mozete bez preko agencije aa onda vam ona sredjuje vizu . mi smo sve zavrsili online preko agencije , puno sitnih papira i platili i sve oni zavrse . indivudualan ulazak nije mozguc sem poslovano diplomatski . i ne zaboravite da morate imati duplu vizu za ulazak u Kinu jer sve ture idu iz Kine .

    a da od 1marta je moguc net za strance i to i preko mobilnog ali zaboravite ne njega zbog cijene

    Druze, ja ne znam odakle tebi ove informacije, ali ovo sto ti pises, ja nisam nidje ni cuo ni vidjeo, sve sajtove i strane blogove ljudi koji su isli za NK a koje smo posjetili u potrazi za informacijama, ni na jednom nismo nasli na ovo sto ti pricas.

    Mi bismo htjeli ici ovako, prvo: avionom iz Beograda za Moskvu, zatim se ceka jedan dan i krece se vozom prema granici sa NK, putovanje traje duze, nedje sam nasao kako se zove ta linija, cini mi se da se cak i presjeda, ali potrazicu pa cu napisati odje, taj voz ide dva puta mjesecno, i kako sam uspio da saznam, nekad ne zele da puste turiste da ulaze na tom prelazu, ulazi se u Sjevernu Koreju sa istocne strane, tako da se nidje i ne ulazi u Kinu kao sto ti pricas, imas mapu pa provjeri. Ali ovo je sve onako u grubo, ne mogu nista preciznije reci, jer sve radimo u vlastitoj organizaciji i na osnovu informacija sa neta da bi ustedjeli, Ali Prvo moramo da vidimo sta ce nam ovi iz Sofije reci, kako i sta, dal moze dal ne moze, dal treba preko agencije dal ne treba, da ne gatamo, najsigurniji sam kad ja sa njima porazgovaram i pitam sto me sve zanima, u slucaju da nam se odobri viza, pocet cemo detaljnije da se organizujemo, stupio sam u kontakt sa nekim Francuzom koji je isao ovom rutom pa moramo i sa njim da se cujemo preko Skypea da nam objasni na sta trebamo da obratimo paznju, i kako da sprovedemo ovo u dijelo, jer je on isao ovako kako bismo mi htjeli.
    Ako sve bude kako sam zamisljao moram poci na nekoliko dana za HN, da vidim koja bi mi banka htjela dati kredit, posto ovi u Srbiju nece jer nemam srbijansku licnu kartu. I to je pitanje, dal ce da mi daju, Za zirante bi nasao rodbinu, ali ko zna kakve uslove ce da mi traze, posto nemam nikakvih priohda jer sam student.

    Nekako sam sujeveran pa ne zelim da mi se ovo izjalovi.

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan View Post
    Ako sve bude kako sam zamisljao moram poci na nekoliko dana za HN, da vidim koja bi mi banka htjela dati kredit, posto ovi u Srbiju nece jer nemam srbijansku licnu kartu. I to je pitanje, dal ce da mi daju, Za zirante bi nasao rodbinu, ali ko zna kakve uslove ce da mi traze, posto nemam nikakvih priohda jer sam student.

    Nekako sam sujeveran pa ne zelim da mi se ovo izjalovi.
    ako mene pitas nemas sto bit sujevjeran nego ce ti se izjalovit sigurno
    She is only here to annoy herself!

  6. #181
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidi, neka racunica nam je da ce nam biti potrebno oko 4000 eura, bez da se kupuju gluposti, s tim da idemo na opciju da u kesu imamo sa sobom bar 100 eura, za ne daj boze. U slucaju da ja ne budem mogao da dobijem kredit sto je naravno veoma moguce, gledat cu da kredit uzmem na ime nekoga od rodbine.

    Ali opet sve je ovo za sada samo filozofiranje i sviranje u frulu.
    Bako, jebeš li što?

  7. #182
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    i sto cete sa 100 eura da radite?
    She is only here to annoy herself!

  8. #183
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    e jbg druze meni teinformacije iz prve ruke jer sam sve se raspitao kako i gdje ici . sem toga puno putujem (u Butan petog marta) tako da vjeruj mi pronadjem najjeftijije resenje a ovde nemasbas neki izbor (opet Butan , ni tamo nemas izbor sem u zavisnosti od hotela)

    evo sta kaze lonely
    http://www.lonelyplanet.com/north-ko...ing-there-away

    vozom od moskve imas da idess pa recimo desetak dana jer ako neces kroz mongoliu i kinu nego da ides okolo naokolo
    ides do vladivostoka pa odatle .

    mozda jeste francuz isao jer je htio da vidi i prodje transibirsku prugu , ali karta bgd -peking je povratna oko 500 evra a ovako ce te doci skuplje . nema uopste potrebe da mi vjerujes da sam to sve prosao , ali na mom fb profili imaju fotke (neke su i ovdje u puitovanjima)
    cak i da ides na vladivostok jeftinije je avionom ali ako mislis da nije samo napred . lijepo je vidjeti rusiju citavom duzinom

    u svakom slucaju nemoj da te obeshrabri

    p.s. dva evo ti recimo ugrubo racunica karta bgd-peking 500evra hotel u pekingu racunjamo recmimo ukupno sest noci da vidis i njega oko 250 evra tura Sk (vozom do dandonga pa nocenje u njemu i ujutro vozom za Sk min 1100 evra za tri dana , svaki sledeci racunaj oko 250-300evra )
    naravno pozeljno je ostati malo duze u pekingu i sve to ne treba da predje 2500 evra po osobi
    pa imas onda kad otici , biraj datum kada su masovne igre (karta jeste oko 100 evra ali vredi svakog centa)

    wikipedia
    http://wikitravel.org/en/North_Korea

    i turizam wikipedie
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tourism_in_North_Korea

  9. #184
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Unexpected friendship



    The more things change, the more they stay the same.

  10. #185
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan View Post
    Koliko sam ja upucen a mislim da jesam, jedini pristup internetu sirokim narodnim masama postoji iz njihove narodne univerzitetske biblioteke, biblioteka se nalazi u PjongJangu s tim sto su ti kompijuteri one klasicne pentium 3. Taj pistup internetu je strogo kontrolisan, i tim kompijuterima pristup nemaju turisti. U okviru drzavne sluzbe bezbjednosti postoji jos jedan otvoreni kanal koji je samo za drzavnu upotrebu (preko te zatvorene mreze su se skoro i pojavili oni snimci sa raketama i napadima na New York), tako da uz svo duznje postovanje da prica da mozes da saljes email iz hotela ne drzi vodu. Jos zanimljiviji podatak je da su oni tek nedavno dobili prvog mobilnog operatera, mislim da je u pitanju Verizon ali bolje neka provjeri to neko, nisam siguran.

    Bilo bi lijepo ako bi mogao da nam opises ili da postavis neke slike sa putovanja u NK, da vidimo kako ti je bilo, ako ne ovdje onda na PM posto planiramo da idemo, bice nam potrebni svi podaci do kojih mozemo doci.

    Update:
    Iduceg mjeseca, 27 mart, idemo za Sofiju, do njihove ambasade da im predamo papire za vizu, kazu da ce nas muke snac od cekanja i procedure, ali obavjestavam ponovo da znate kako je proslo,
    Kako je tebi banja! A koliko tek kontradiktornosti...

    Nije mi jasno cemu vam internet sluzi nego da nadjete potrebne informacije, a ne rekla kazala!?
    Nemaju interneta, a uveli mobilnu mrezu i to Verizon americki? Hvala ti sto me ovako nasmija!
    Ne znam jesi znao da Amere gledaju kao najvece neprijatelje i ako/kad posjetis NK naslusaces se, a i nagledat o tome mnogo.

    Nedavno je cerka osnivaca Google-a bila i pisala o putu tamo. Mislis da ona nije imala internet tamo?
    Par drugova je bilo, kao i brodomaketar, i kod svih je ista prica sto se tice o NK.

    Bez agencije (i vodica) se ne moze posjetit nikako.

    Evo jedne preko koje mi bi ovaj drug iz Uppsale:
    http://koreakonsult.com/

    Njegov blog:
    http://tommieullman.se/a-trip-to-north-korea/

    Od drugog prijatelja:
    http://www.korea-dpr.com/kfa_travel.html

    Jedna meni zanimljiva stvar je to da MI (ex SFRJ) imamo neke "povlastice" tamo, zahvaljujuci Titu.
    Samo zbog toga sto smo iz SFRJ, mozemo da dobijemo jos neke extra ture i obidjemo neke extra muzeje, koje drugi ne mogu.
    I dan danas imaju poklone od Tita itd.
    Nevjerovatno je to da je Tito i tamo imao "uticaja".
    Da ne spominjem da su me kao Boga gledali u Egiptu i Etiopiji. Svi znaju za njega...

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Uveli su instagram u SK . Koliko sam shvatio to košta 50$ mjesecno. Prvi koji je to počeo da koristi je lik sa imenom newsjean , iz neke novinske agencije . pronadjite ga na instagramu ako ga imate i gledajte slike iz SK .
    http://instagram.com/newsjean
    Globetrotting

  11. #186
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Pirate Bay: Kim Džong Un podržava našu borbu


    „Borimo se za slobodan svijet a naši najveći protivnici uglavnom su velike korporacije iz Amerike, mjesta gdje se visoko vrednuju sloboda i pravo govora. U ovom trenutku pomoć nam dolazi od vlade koja je u našem dijelu svijeta poznata po tome da zatvara ljude zbog svojih mišljenja“, stoji u saopštenju Pirate Baya.

    http://thepiratebay.se/blog/229
    http://www.vijesti.me/vijesti/pirate...-clanak-116700
    http://news.cnet.com/8301-1023_3-575...o-north-korea/


    Vjerovatno hoax, ali kako stvari stoje SK, Kuba i Venecuela mogu biti posljednje utočište TPB-u.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #187
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #188
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ovo sam procitao pa..:
    fale@machine:~$ tcptraceroute -f 128 -m 128 thepiratebay.se Selected device venet0, address 5.9.249.8, port 40771 for outgoing packets Tracing the path to thepiratebay.se (194.71.107.15) on TCP port 80 (www), 128 hops max 128 thepiratebay.org (194.71.107.15) [open] 51.673 ms 49.002 ms 47.187 ms
    That server is in Germany, no way it's possible to have 50ms to NK. Also traditional traceroute has 500ms+ RTT.
    They are faking/spoofing the ICMP responses. They are also prepending their route advertisement with corresponding AS paths to further disguise it.
    From TeliaSonera looking glass http://lg.telia.net/
    194.71.107.0/24 *[BGP/170] 02:10:36, MED 0, localpref 150, from 80.91.255.255 AS path: 2914 39138 22351 131279 51040 I
    AS39138 is probably the real upstream provider of TBP. They peer with AS51040(TPB network) and TPB router prepends AS22351(Intelsat) and AS131279(North Korean ISP) into it's AS Path before advertising it to AS39138.
    rm -rf /

  14. #189
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obecao sam da cu vam odgovoriti u vezi odlaska u SK, Posljednji put kada sam napisao post trebalo je da odemo do ambasade u Sofiji, da vidimo da li ce nam odobriti vizu. Nazalost nisu, kao obrazlozenje dali su nam da u ovom trenutku to nije moguce zbog trenutne situacije i nase bezbjednosti tamo. Rekli su nam da im se ponovo obratimo kroz koji mjesec a sve zavisno od toga kako ce se situacija razvijati.
    Moram naglasiti da je osoblje u ambasadi bilo nevjerovatno predusjetljivo i prijateljski raspolozeno. Svi koji su radili tamo su bili mozda u ranim tridesetim godinama, osim samog ambasadora. Bugarski prevodioc koji je radi u ambasadi a koji nam je pomogao u vezi popunjavanja formulara nam je bio od velike pomoci bez njega nista ne bismo razumjeli. Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo sa obzirom na razne predrasude koje sam imao u vezi njihovih zvanicnika. I onolike price kako su ukoceni i strogo formalni.

    Ako bude kakvih promjena ponovno obavjestavam.
    Pozdrav.

  15. #190
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Russian designer Artymy Lebedev visits North Korea. His insight on his adventures. Part I - Main details.


    http://imgur.com/gallery/zsJXU


    Part II - Defense.


    http://imgur.com/gallery/CKBlK

    Part III - Visual Culture.


    http://imgur.com/gallery/3Ez3M

    I am so post-rock I shit sad birds.


  16. #191
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default


    I am so post-rock I shit sad birds.


  17. #192
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dokumentarni film HRT


  18. #193
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    TV Śeverne Koreje uživo:

    http://tvmaniac.client.jp/asia/kp001.html

  19. #194
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    David Guttenfelder

    http://www.index.hr/black/clanak/aps....aspx#lightbox[galerijain]/15/
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #195
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Ovako neshto bi nama trebalo,nishta bolje,jer smo gori od ovih makar 10 puta !
    ...

  21. #196
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Five charged with smuggling meth from North Korea

    That crystal meth was later seized by law enforcement, tested and found to be more than 99 percent pure — purer than the infamously high-quality meth cooked by Walter White, the fictional teacher-turned-drug-lord in the popular TV series "Breaking Bad."
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #197
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ako neko do sad nije gledao:


    I am so post-rock I shit sad birds.


  23. #198
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ocu da zivim tamo, fascinantni su
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #199
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Marihuna je u Severnoj Koreji legalna i uopšte nije klasifikovana kao droga - vlasti je čak preporučuju stanovništvu kao zdraviju alternativu cigaretama

    http://www.telegraf.rs/vesti/1013969...ali-foto-video


    Hm, to objašnjava neke stvari
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #200
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ćizus krajst

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. japan ili koreja ?
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-11, 13:03
  2. Republika Sjeverna Makedonija
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 108
    Last Post: 07-04-10, 16:54
  3. Koreja
    By Daniel91 in forum Putovanja
    Replies: 20
    Last Post: 06-03-09, 09:26
  4. Sjeverna Koreja Uspjesno testirala nuklearku!
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-06, 10:35
  5. Sjeverna kultura.
    By bubby[Y] in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 31-12-04, 10:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •