Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 222

Thread: Sjeverna Koreja

  1. #1
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sjeverna Koreja



    glavni grad: Pyongyang
    povrsina: 120.540 km˛
    broj stanovnika: 22.224.195

    Ovo je jedna od najepristupacnijih zemalja u svjetu,kad kazem najnepristupacnijh mislim to u bukvalnom smislu,jer u ovoj zemlji je skoro pa i nemoguce uci kao obican turista i ako udjete,bivate pod konstantnim nadzorom 24 sata dnevno,Kod njih ne postoji kao kod nas ako dodjete mozete da radite sta hocete,pravila ponasanja su rigorozna,zakoni surovi kako za strance tako i za stanovnistvo.Ovo je zemlja sa komunistickim rezimom vladanja na njenom celu je mrtvi Kim Il-Sung,koji je proglasen za dozivotnog predsjednika ali ipak nasljedio ga je njegov sin Kim Jong-il za vrjeme vladavine Kim il Sunga stvoren je takav kult licnosti koji je snazniji nego kod Tita ili Staljina u ono doba.
    Ovoj zemlji ima veoma malo podataka,jedino sto se smatra za sigurno je to da je ova zemlja na ivici humanitarne krize jer S.Koreja nema nikakvu spoljnotrgovinsku saradnju sa ostalim zemljama ili regijama,njezina se ekonomija se iskljucivo bazira na ono sto S.Koreja sama proizvede.
    Po meni najzanimljiviji podatci su oni podaci koji su vezani za granice te zemlje,da budem precizniji detalji sa granica sa Juznom Korejom.Naime ove dvije zemlje su podjeljene po 38 paraleli.Moglo bi se reci da S.Koreja ima vjeciti strah od napada inostranih sila te je zbog toga 38 paralela(granica) postala najcuvanija granica na svjetu,prema CIA-nim podacima smatra se da je sa Sjeverne strane postavljeno oko 360.000 mina duz linije razgranicenja,sve iz straha od ilegalnih ulaska i izlaska.

    Ja sam pogledao nekoliko dokuentaraca o ovoj zemlji i svi su bili radjeni u tajnosti jer je nemoguce snimati o stvarnim uslovima u toj zemlji sto zbog cenzure sto sbog samog straha stanovnistva da bilo sta lose kaze o zemlji ili predsjedniku.Najvise mi se svidio dokumentarac "The Vice Guide To North Korea" sa VBS tv-a i dokumentarac koji je radila Nacionalna geografija "Inside North Korea"

    Bilo bi ljepo ako ima jos zainteresovanih za ovu zemlju

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan View Post

    Bilo bi ljepo ako ima jos zainteresovanih za ovu zemlju
    Zainteresovanih za sta?

    north korea is best korea
    \\
    OFL•GIC

  3. #3
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Zainteresovanih za sta?

    north korea is best korea
    za diskusiju,razmjenu podataka,zanimljivosti,mozda neko zna neku dobru foto reportazu iz ove zemlje kao na primjer ovu http://www.boston.com/bigpicture/200...rth_korea.html

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Od boston.com ne moze bolje,njihove reportaze ulaze u svaku poru

    Meni nije jasan odnos naroda (ne zvanicnika) Sjeverne i Juzne Koreje,jesu li u dobrim odnosima i sl.
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default



    "The highways in North Korea are huge and carless. Planes could land there. You can even see kids playing in the middle of the road. Security is a major problem because children and old people are not used to seeing cars, so they cross over the roads at any time, without watching out for oncoming traffic. The only cars you can see sometimes on highways are military ones, and most of them are stopped by the side of road, broken down. Or you can also see brand new Mercedes cars belonging to the North Korean officials passing by at very high speeds."
    Znao sam da su u k, al ovolikom. O.O

    I am so post-rock I shit sad birds.


  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi se kunu u velikog vodju. Njegov rodjendan se slavi u citavoj zemlji. Gledao sam neke klipove, ne znam ko je snimao, i bilo je negdje oko 1 sat popodne, a nigdje nikoga, jednostavno sve je pusto. Ne znam je li ijedna veca televizija uspjela da snimi neku reportazu kako treba ili sve skrivajuci se. Inace ovaj njihov vodja je putovao vozom kada je isao u Rusiju i to kroz Sibir jer se bojao da ce ga neko ubiti.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Fascinantan je bio podatak,da za vrijeme svjetskog prvenstva u J.Africi nijesu dozvolili direktan prenos utakmica nacionalne selekcije,vec samo snimak i to ako daju gol/pobijede. Sad ne znam da li je tacno,ali sam cuo da je taj uslov vazio za prvu utakmicu u kojoj su dobro prosli,pa su ih poslije pustili uzivo gdje su bili deklasirani od Portugala 7-1 , pa je stigla naredba iz vrha da se reprezentativci kazne i to brutalno , kazem ne znam da li je tacno , ali je moguce

    Btw,evo fino pise ispod svake slike na ovoj boston.com reportazi, da ne postoji nocni zivot i kaze da od 6 popodne do ponoci , na svakih sat vremene zvucnici u gradu 'razvaljuju' od patriotskih pjesama , ... kolektivno ispiranje mozgova

    Prosto je nevjerovatno kolika je razlika izmedju Juzne i Sjeverne Koreje,ali ponavljam volio bih da znam odnos izmedju ta dva naroda (ako ga uopste i ima)
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @mc_esseny jeste tacno sve sto si napisao. Kaznili su ih radom u rudniku, jer je vodja smatrao da su napravili ruglo od nacije, tim porazom i pokazali kako su ljudi iz te zemlje nesposobni.

    Diskoteka nema, jedina slavlja se desavaju kada je rodjendan vodji, to ti je nacionalni praznik.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I treba tako. A ne svakih 2 dana neka slava pa se ne radi, svakih mjesec neki praznik. E ustanes i odma u kafanu na kafu i cigare da razbistris glavu pa tako do 4. Onda odes doma, najedes se i spavas do 6. Onda odes do WC-a, pa cujes vijesti i onda opet u grad po diskoteka do zore.

    Ae jadan.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Ima dosta prica na ovu temu. Sestra iz Juzne Koreje, je nekako na muke uspijela da izvuce sestru is Sjeverne Koreje. Nakon nekoliko dana sestra iz SK je pocela da ludi, da mora da se vrati, jer nije uredu sto je napustila otadzbinu, kako je samo smijela... Imala je osjecaj kao da izdala citavu naciju zato sto je u Juznoj Koreji.
    \\
    OFL•GIC

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    NORTH KOREA BEST KOREA!

    Sto UN ne napadne Sjevernu Koreju kad su vec toliki humanisti koji se bore za prava i slobode ljudi...Toliko o tome da ne napadose Libiju iz licnih interesa.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoji zanimljiv podatak da u svakom stambenom ili javnom objektu postoje zvucnici odnosno radio tranzistori,e sad to ne bi bilo toliko cudno da se ta radija mogu iskljucit ali prc ne moze,mogu samo da se stisaju ,muzika ide cjeli dan osim kada se radi o vjestima,drzavna televizija emituje program samo 6 sati dnevno.

    na slici je prikazan granicni punkt(karaula)izmedju juzne i sjeverne koreje,e sad ni to ne bi bilo toliko zanimljivo da ovu granicu ne djeli samo onaj jedan betonski stub koji se nalazi horizontalno po slici,kazu da je nezamislivo da se desi da neko od vojnika predje na suprotnu stranu odnosno preko tog betonskog djela,to bi smatrali kao prebjegom u drugu zemlju.


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slusao sam price pomoraca koji su rekli da tamo u osnovnu skolu uce da sklapaju i prave oruzje da bi se nacija lakse branili ako ih napadnu Juzni susjedi...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    volio bih da znam odnos izmedju ta dva naroda (ako ga uopste i ima)
    Kakav odnos kad je Sj. Koreja apsolutno izolovana? Oni nemaju pojma šta se dešava van isto kao što mi jedva znamo šta se dešava unutra. Ima razmjene informacija na granici, Južnokorejci lansiraju redovno balone sa ispisanim porukama i slično, ali odnosa tu nema, ni sa kim. Narod gladuje, a zemlja ima najveću stajaću vojsku po glavi stanovnika u svijetu.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nedje sam procitao da u S.Koreji postoje radni logori za one koji krse zakon ili se suprostavljaju rezimu,nesto kao Goli otok,Da su uslovi nikakvi.
    Na jednom dokumentarcu postoji svjedocenje bivseg cuvara koji je prebjegao u Juznu Koreju a koji je opisivao kako se prema zatvorenicima odnose,mislim da se dokumentarac zove "Welcome to North Korea"

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Kakav odnos kad je Sj. Koreja apsolutno izolovana? Oni nemaju pojma šta se dešava van isto kao što mi jedva znamo šta se dešava unutra. Ima razmjene informacija na granici, Južnokorejci lansiraju redovno balone sa ispisanim porukama i slično, ali odnosa tu nema, ni sa kim. Narod gladuje, a zemlja ima najveću stajaću vojsku po glavi stanovnika u svijetu.
    ovo za poruke je tacno,ali ne salju preko balona nego im citaju depese preko megafona,strah ih je da se prblizavaju jedni drugima kako ih neko ne bi povukao na suprotnu stranu.

    Ne znam kako se zove to mjesto ali na jednom djelu granice postoje kucice koje sluze za pregovore,zanimljiva stvar kod tih kucica je to sto su podjeljene 50:50 to jest pola objekta je na sjevernokorejsku stranu a drugi dio na juznokorejsku,sa obe strane granice postoje vrata na tim kucicama,e sad posto se na juznokoresjkoj strani dovode turisti da vide kako izgleda sve to,oni ih uvedu u kucicu ali prije toga na suprotnoj strani zakljucaju vrata da ne bi mogli severnokorejski vojnici da udju.A onaj betonski zidic sto je na ovoj slici gore je bas po sredini tih kucica


  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan View Post
    ovo za poruke je tacno,ali ne salju preko balona
    http://newsfeed.time.com/2011/02/25/...ern-neighbors/
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default



    prvih desetak minuta jednog od meni najboljih akcionih filmova koje sam gledao, sa tematikom upravo odnosa Sjeverne i Juzne Koreje. Juznokorejanski film, produkcija odlicna, soundtrack isto, gluma bez ijedne greske.. a na pocetku je slikovito opisana obuka zestokih, ali siromasno opremljenih vojnih specijalaca Sjeverne Koreje...


  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Veliki vodja ima kolekciju od preko 20 000 filmova na DVD i VHS-u , i veliki je fan holivudskija filmova , uprkos tome sto prezire sve sa zapada, voli da popije i po koju casu francuskog vina ...

    Quote Originally Posted by my name is ... View Post
    Inace ovaj njihov vodja je putovao vozom kada je isao u Rusiju i to kroz Sibir jer se bojao da ce ga neko ubiti.
    Vozom je isao jer se boji letenja
    Kreč, kolica i mešalica.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogresno smo se razumjeli,ja sam ti gvorio o raznim depesama,obavjestajnim podacima koji se moraju razmjeniti,molbe,zahtjevi itd,Takve stvari preko megafona razmjenjuju,a ovo za balone koliko sam uspio da shvatim je slanje vijesti sta se desilo u svjetu.

    Koliko god se trudio ni meni nije jasno zasto ne mogu da se spoje dvije Koreje,to je ustvari jedan narod,ako sam dobro razumio njima smetaju amerikanci,ali opet sa druge strane oni medjusobno ratuju,evo sad oko onog ostrva a prosle godine slali porodice da se vide posle dosta godina

  21. #21
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    uprkos tome sto prezire sve sa zapada, voli da popije i po koju casu francuskog vina ...
    i mnogo više od toga

    Sebe su tetošili svim zapadnjačkim luksuzima za koje su znali, dok su njihovi ‘podanici’ žvakali drvo kako bi umirili prazne želuce. Ne mogu umrijeti čiste savjesti dok svijetu na ispričam groznu realnost ljudi u mojoj domovini - kaže Kim Jong Ryul, prebjeg iz Sjeverne Koreje. Bivši sjevernokorejski pukovnik Ryul posljednjih 16 godina živi u Beču, a preminulom osnivaču komunističke diktature Kim Il-sungu bio je, tvrdi, osobni dobavljač.

    Kolekcija Mercedesa

    O Ryulovu životu, 20 godina odlazaka u inozemni shopping za obitelj koja je oko sebe stvarala kult ličnosti i prodavala priče o božanskom podrijetlu, dvoje austrijskih novinara napisali su knjigu u kojoj je prikazan sav jaz između životnog stila vladara i svakodnevice naroda.
    Kim Il-sung vozio je samo luksuzne automobile - u svojoj je kolekciji imao Mercedese, Lincolne, Fordove i Cadillace. Hodao je samo po najskupljim tepisima i uživao samo u uvoznim delicijama. Iz Europe je naručivao uređaje koji očitavaju otkucaje srca iza zidova kako bi se zaštitio od mogućih napadača te imao pištolje sa zlatnim drškama.

    Narod na rubu gladi

    Zbog njegove ambicije da proizvede nuklearno oružje i time stane na svjetsku kartu moćnika zemlji su uvedeni sankcije i embargo. Narod je doveden na rub gladi, a dok je Kim Il-sung napadao kapitalističku dekadenciju i zapadnjački imperijalizam, njegov je osobni asistent za kupnju - Ryul od posrednika po (zbog embarga) prenapuhanim cijenama diljem Europe nabavljao sve što je “Veliki vođa” poželio. Kad je porastao nasljednik trona Kim Jong-il, koji je sada na vlasti, i njemu je nabavljao različite skupe igračke. Možda je najgroznije u cijeloj priči to što su korejski vladari za jelo naručivali isključivo dostavu iz Europe. Istodobno je milijun ljudi, prema procjenama, umrlo od gladi.

    Posebni ataše za delicije

    - U Beču smo imali posebnog atašea, mog prijatelja, koji je nabavljao hranu za diktatora. Jednom je Kim poslao cijelu delegaciju kuhara u Austriju jer je čuo da je ta kuhinja glasovita u svijetu. Poslao ih je uz riječi da moraju sve naučiti i donijeti sve tradicionalne austrijske recepte - kaže Ryul. Gozbe su se pripremale u brojnim Kimovim vilama, od kojih su neke bile sagrađene pod zemljom. U nekima je, tvrdi pukovnik, Kim sagradio poseban ventilacijski sustav koji bi u slučaju nuklearnog napada postao filter. U Beču mu je nabavio posebno oružje za lov, ali i malu Cessnu.
    - Gledanje te nepravda me natjeralo da napustim zemlju. U listopadu 1994. lažirao sam vlastitu smrt na jednom putovanju i počeo tajni život u Austriji - kaže.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jos jedno svedocenje,
    DECENIJA TORTURE

    Zatvorenik iz radničkog kampa: Bili smo tako slabo hranjeni da smo jeli pacove i crve

    Kang se sjeća zatvorskog bloka unutar svog kampa, gdje se drže problematični zatvorenici



    U dnevnoj sobi mog stana u Seulu, Kang Čeol-hvan se zadubio u satelitske snimke mjesta gdje je nekada živio, piše novinar BBC-a.

    Mjesto poznato kao radnički kamp broj 15 u Jodoku, u Sjevernoj Koreji, možda je jedno od najtajnijih na svijetu.


    „To je bio život pun teškog rada“, priča Kang. „Trideset odsto novih zatvorenika je umiralo. I bili smo tako slabo hranjeni, da smo jeli pacove i crve iz zemlje kako bi preživjeli.“

    BBC navodi da je Kang u Jodoku živio deset godina – plaćajući cijenu „političkih zločina“ koje je počinila njegova porodica.

    Amnesti internešnl je saopštio da postoje pokazatelji da u Sjevernoj Koreji raste broj ljudi koji se kao politički prestupnici šalju u zatvorske kampove, i da nove satelitske mape pokazuju da se sistem širi.



    Kućice koje liče na kutije

    Kang na mapi prstom prati obod kampa koji krivuda kroz sjevernokorejski planinski predio.

    U jednom dijelu kampa su se pojavili novi redovi građevina. Na slikama od prije deset godina ih tamo nije bilo.

    „Ovo je stražarski blok“, pokazuje on. „I sada je veći. Pretpostavljam da je proširen zato što im je sada potrebno više obezbjeđenja.“

    Pitam ga gdje je on živio i on pokazuje red kućica koje liče na kutije nekoliko stotina metara udaljene od stražarskog bloka do kojih vodi samo jedan put.

    Priče koje dolaze iz unutrašnjosti kampa su rijetke. Međutim, mnogi od onih koji pristaju da govore o tome, pričaju užasne priče o torturi, izgladnjivanju i pogubljenjima po kratkom postupku.

    Nedavni izvještaj Amnestija daje detalje o mučenjima simulacijom davljenja, lišavanjem sna, zabijanjem komadića bambusa ispod noktiju i zatvaranjem – ponekad i po nekoliko mjeseci – u ćeliju površine 4X4 stope (oko 1,5 metar kvadratni).

    Procurjele vijesti o sve većoj represiji

    Kang se sjeća zatvorskog bloka unutar svog kampa, gdje se drže problematični zatvorenici. To je mjesto gdje se dešavaju mučenja i prebijanja, priča on.

    Kroz sjevernokorejsku zajednicu ovdje u Seulu već su procurjele vijesti o sve većoj represiji koja se dešava kod kuće.

    Priča se o centrima za prisluškivanje, ogradama na granici i ogromnom porastu broja javnih pogubljenja.

    Kang Čeol-ho vodi crkvu za sjevernokorejske bjegunce. On svakog mjeseca prima nove pridošlice i kaže da su novosti iz domovine sve gore i gore.

    „Stalno dobijam sve užasnija svjedočenja“, kazao je. „Kontrole su sve gore, situacija sa hranom je ozbiljnija, a vlasti su jasno stavile do znanja da ako pokušaš da pobjegneš iz zemlje, više nećeš dobiti drugu šansu.“

    „Danas će te poslati u jedan od ovakvih kampova odakle se možda više nikada nećeš vratiti.“

    Zemlja je oštro podijeljena

    Međutim, ovakvo stanje predstavlja problem za Južnu Koreju: odlučiti šta da se radi sa njima.

    Zemlja je oštro podijeljena na one koji smatraju da bi Južna Koreja trebalo otvoreno da se usprotivi stanju ljudskih prava u Sjevernoj Koreji, i one koji kažu da bi to samo učinilo vjerovatnijim sukob i da se time rizikuje sve što je u Južnoj Koreji postignuto.

    Ipak, čini se da možda postoje znaci da obje strane popuštaju – makar nezvanično.

    Južnokorejska vlada je nedavno tražila od Von Dže-čuna da osnuje novi arhivski centar kako bi dokumentovalo kršenje ljudskih prava u Sjevernoj Koreji.

    "Nekad je postojao ili štap ili šargarepa"

    Prije deset godina, kaže on, to bi izazvalo lavinu kritika. Sada se čini da je na pomolu novi konsenzus.

    „Nekada je postojao ili štap, ili šargarepa – međutim sada je tu i štap, i šargarepa“, objašnjava on. „Sada se govori o ljudskim pravima, ali se u isto vrijeme pomaže Sjevernoj Koreji.“

    „Narod je postigao opšti sporazum da ćemo upotrijebiti sva moguća sredstva pod suncem i da će se na ovaj ili onaj način Sjeverna Koreja promijeniti.“

    Jedan od razloga za promjenu, smatra on, je i to što iz Sjeverne Koreje dolazi sve više informacija. Sada na jugu ima preko 20.000 bjegunaca sa Sjevera.

    Ovo je jedna stvar koja uznemirava Sjevernu Koreju. Možda je zabrinuta zbog informacija koje bjegunci iznose iz zemlje, ali se takođe brine i zbog onih koje šalju kući.
    izvor: Vijesti.me

  23. #23
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    Da sam pri nekim malo vecim parama,ne bih dvaput razmisljao no mi zapade za oko nesto u ovoj "pozivnici"

    IN DPR OF KOREA
    - All transports inside DPRK
    - 9 nights in 3*** Hotel, city center.
    - Breakfast, lunch, dinner (a-la-carte) and water during meals .
    Kako je tom narodu kad strancima nude vodu

  24. #24
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    nazalost nisam dobio vizu za sjevernu koreju , pokusao sam u njihovu ambasadu u bugarskoj , hvalali mi jos neki papiri . ali otici cu iduce godine . citam ovo sto pisete i kao da slusam cnn , da li mozda ima i druga strana medalje . ili je samo jedna istinita ? ona koju plasiraju nazovi demokratske (nazovi iz mnogo razloga ) zemlje ? ista kao sa libijom ili sa nama 99 , krivi ili ne dobismo bombe . e sad dobila bi i sjeverna koreja itekako ali oni imaju zastitu od demokratskog zapada ,i to vrlo uspjesnu zastitu da su mogli potopiti juzno korejski ratni brod i to na samo 20km od americkog broda i da su granatirali juznu koreju i opet zapad se poklopi usima i cuti . da smo mi to uradili nebi nas bilo .

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo je druga strana medalje:

    Articles not allowed in the DPRK:
    Video-Camera, Plants, animals, drugs, explosives, weapons, any kind of pornography, mass printed
    propaganda, radio, wireless or satellite communicator (GPS), mobile phone (can be left at airport locker).
    Articles allowed in the DPRK:
    Photo-camera (analog or digital), laptop (without wireless/radio communication devices), PDA, CD Player,
    MP3.
    Other articles may be inspected by the immigration authorities.
    U DRZAVU ne smijem da unesem kameru, radio, GPS i mobilni!?

    Na drugu stranu smijem foto aparat, ali ako ti aparat ima mogucnost snimanja video zapisa, to ne moze! Smijem laptop i PDA ako nemaju WiFi (koji to nema?)...

    Sve u svemu, smije se unijet mp3 plejer!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. japan ili koreja ?
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-11, 13:03
  2. Republika Sjeverna Makedonija
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 108
    Last Post: 07-04-10, 16:54
  3. Koreja
    By Daniel91 in forum Putovanja
    Replies: 20
    Last Post: 06-03-09, 09:26
  4. Sjeverna Koreja Uspjesno testirala nuklearku!
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-06, 10:35
  5. Sjeverna kultura.
    By bubby[Y] in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 31-12-04, 10:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •