Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 64

Thread: Još jedna sramna presuda, poruka Bošnjacima u CG

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Još jedna sramna presuda, poruka Bošnjacima u CG

    Viši sud u Podgorici oslobodio je zbog nedostatka dokaza devetoricu optuženih za deportaciju bosansko-hercegovačkih izbjeglica iz Crne Gore 1992 godine.


    http://www.cafemontenegro.com/index....22&news=165817


    Ima te li osjećaj stida zbog ove ovakve presude?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam pratio sudjenje, tako da ne znam ko je optuzen, ali znam da me je sramota sto taj zlocin jos nije rasvijetljen i sto krivci nijesu kaznjeni.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas li ti osjecanje stida zbog Nasera Orlica? Meni presuda zvuci pravedna, ljudi su primali naredjenja od visih instanci, Bulatovic je ubijen pa na to gledaj kao na neku Boziju pravdu.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi Bošnjaci ovom prsudom režim Mila Djukanovića se potvrdio kao bastion nečasti, nemorala, i neprijateljstva prema nama.

    Crnogorci koji imaju časti odlično znaju da je izručenje Bošnjaka, koji su sigurnost tražili u njihovoj kući, Radovanovim krvolocima najveća sramota nanešena Crnogorcima i Crnoj Gori.

    Veća čak i od bombardovanja Dubrovnika.

    Svi oni naivni Bošnjaci koji su davali povjerenje Milu Djukanoviću i njegovim krimosima morali bi da razmisle poslije ovog ovolikog poniženja.

    Osobno me zanima kako će reagovat Bošnjačka Stranka Crne Gore poslije ove bruke. Sve što nije prekid koalicije i odlazak u opoziciju je IZDAJA!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_mne View Post
    Imas li ti osjecanje stida zbog Nasera Orlica? Meni presuda zvuci pravedna, ljudi su primali naredjenja od visih instanci, Bulatovic je ubijen pa na to gledaj kao na neku Boziju pravdu.
    Mene je stid zbog Nasera Orića. On je osudjeni ratni zločinac. Takvih se gnušam.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Dragi Bošnjaci ovom prsudom režim Mila Djukanovića se potvrdio kao bastion nečasti, nemorala, i neprijateljstva prema nama.

    Crnogorci koji imaju časti odlično znaju da je izručenje Bošnjaka, koji su sigurnost tražili u njihovoj kući, Radovanovim krvolocima najveća sramota nanešena Crnogorcima i Crnoj Gori.

    Veća čak i od bombardovanja Dubrovnika.

    Svi oni naivni Bošnjaci koji su davali povjerenje Milu Djukanoviću i njegovim krimosima morali bi da razmisle poslije ovog ovolikog poniženja.

    Osobno me zanima kako će reagovat Bošnjačka Stranka Crne Gore poslije ove bruke. Sve što nije prekid koalicije i odlazak u opoziciju je IZDAJA!
    Kolko je Milo kriv, ja ne znam, ali znam da je manje kriv od njegove alternative (opozicije), tako da ne znam bas kolko je pametno njega micat. Inace, njegova sestra je udata za muslimana, a uradio je dosta dobra od 1997 na ovamo, sto se ne moze rec za one partije koje bi dosle na vlast ako se on smijeni.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Kolko je Milo kriv, ja ne znam, ali znam da je manje kriv od njegove alternative (opozicije), tako da ne znam bas kolko je pametno njega micat. Inace, njegova sestra je udata za muslimana, a uradio je dosta dobra od 1997 na ovamo, sto se ne moze rec za one partije koje bi dosle na vlast ako se on smijeni.
    Poštovani Peko, činjenica je da je Milovo pravosudje prvo oslobodilo zločince iz Grabovice, a evo sad i ove što su isporučili sirote ljude direktno pod nož krvoloku Karadziću.

    Osim toga, cijeli text presude je sramotan.

    Neka, to je ogledalo režima. Valjda će ovo Bošnjacima otvoriti oči da prestanu živim rukama Milu zanositi muda na krivinu.

    A to, ko je čiji zet, veze nema. I moj zet je Hrvat, pa je ustaša da ga žešćeg nema.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Poštovani Peko, činjenica je da je Milovo pravosudje prvo oslobodilo zločince iz Grabovice, a evo sad i ove što su isporučili sirote ljude direktno pod nož krvoloku Karadziću.

    Osim toga, cijeli text presude je sramotan.

    Neka, to je ogledalo režima. Valjda će ovo Bošnjacima otvoriti oči da prestanu živim rukama Milu zanositi muda na krivinu.

    A to, ko je čiji zet, veze nema. I moj zet je Hrvat, pa je ustaša da ga žešćeg nema.
    Dobro, ali ako maknes Mila ko ce ti vodit Crnu Goru? O tome treba razmisljat. Mene Milo ka licnost ne interesuje (iako mislim da svako treba da plati svoje grijehe), no me interesuje Crna Gora. Strah me je ako on podje da ce se Crna Gora pretvorit u nesto nalik na Bosnu i Hercegovinu.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja ovu presudu i osudjujem baš radi Crne Gore.

    Hajmo malo da budemo hrabri i svoje povjerenje damo nekom drugom. Evo Slavko Perović na njegovom blogu najavljuje povratak.

    Crnogorski suverenitet je nepovratan. Ja mislim da bi aktuelna vlast ipak trebala biti upitna. Naročito poslije ovolike količine nemorala, kriminala, likvidacija ...

    Nije valjda da su u CG svi poludjeli i da bi se Milovim odlaskom stvorio haos.

    Da ti pravo kažem, mene sad zanima kako će da postupi Bošnjačka Stranka. Imam utisak da je Rafet Husović žestoko korumpiran od strane režima ... vidjećemo.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je presuda sramna i da ima snagu novog zločina, upravo onako kako su sramne i presude za Morinj.
    Očigledno je da u DPS-u ne postoji snaga i spremnost da se istinski suoče sa dijelom sopstvene prošlosti.
    Iskreno se duboko stidim ovakvih sudija ali kao i većina građana mogu to samo s tugom da posmatram.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Pa ja ovu presudu i osudjujem baš radi Crne Gore.

    Hajmo malo da budemo hrabri i svoje povjerenje damo nekom drugom. Evo Slavko Perović na njegovom blogu najavljuje povratak.

    Crnogorski suverenitet je nepovratan. Ja mislim da bi aktuelna vlast ipak trebala biti upitna. Naročito poslije ovolike količine nemorala, kriminala, likvidacija ...

    Nije valjda da su u CG svi poludjeli i da bi se Milovim odlaskom stvorio haos.

    Da ti pravo kažem, mene sad zanima kako će da postupi Bošnjačka Stranka. Imam utisak da je Rafet Husović žestoko korumpiran od strane režima ... vidjećemo.
    Slavko ne moze doc na vlast. Budi realan

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Po meni, nije sramno što su devetorica optuženih oslobođeni. Moguće je da su slijedili naređenja i da stvarno nisu znali šta dalje slijedi.
    No, sramno je što ispada da niko nije kriv, za, kako Dobruški s pravom reče, navjeću našu sramotu u novijoj istoriji.
    Last edited by Stradivari; 29-03-11 at 12:29.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mislim da je presuda sramna i da ima snagu novog zločina, upravo onako kako su sramne i presude za Morinj.
    Očigledno je da u DPS-u ne postoji snaga i spremnost da se istinski suoče sa dijelom sopstvene prošlosti.
    Iskreno se duboko stidim ovakvih sudija ali kao i većina građana mogu to samo s tugom da posmatram.
    EL Re, znao sam da u Crnu Goru ima dobrih i časnih ljudi.

    Svaka čas momak. Barem možemo zajedno srcem osuditi ovaj sramni čin, ako ne možemo nešto uraditi u pravcu pravde i pravednosti.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    EL Re, znao sam da u Crnu Goru ima dobrih i časnih ljudi.

    Svaka čas momak. Barem možemo zajedno srcem osuditi ovaj sramni čin, ako ne možemo nešto uraditi u pravcu pravde i pravednosti.
    Hvala, mada ne mislim da osudom ove sramote iko dokazuje moralnu visinu jer je ovo očigledan primjer sumraka prava i pravde.
    Ratni zločin (a učinjeno tim nesretnim ljudima je ratni zločin) ne zastarijeva. Kad-tad će ovo neki novi sud morati pretresati iznova, a do tada nek se ova ološ (kao i ona koja nije bila među ovom optuženom družinom) navikne da spava sa samo jednim zatvorenim okom.
    Jasno je da neki drugi (kojih ima u svim partijama nastalim iz jedinstvenog DPS-a) su oslobađanjem ovih dželatovih šegrta, osjećali pritisak zbog sopstvene nečiste savjesti jer su i oni učestvovali u toj bruci i sramoti Crne Gore.
    Ja se iznad svega molim da naši sugrađani i komšije Bošnjaci ovu sramnu odluku ovog sudije ne vide kao stav svojih sugrađana crnogorske nacionalnosti.
    No to će svakako zavisiti i od pravovremene reakcije i osude javnosti i svih struktura društva Crne Gore.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_mne View Post
    Imas li ti osjecanje stida zbog Nasera Orlica? Meni presuda zvuci pravedna, ljudi su primali naredjenja od visih instanci, Bulatovic je ubijen pa na to gledaj kao na neku Boziju pravdu.

    Ne moze se opravdavati jedan zlocin drugim zlocinom. Ako ni zbog cega, onda zbog zrtava, da ne nabrajamo i druge razloge.

    I ako bi se sudilo po komandnoj odgovornosti, pored "komandanta" i oni koji su ucestovavali na ovaj ili onaj nacin krivi su jednim djelom za isto.

    Po osnovnoj logici stvari, ako nekog ko je pobjegao iz ratom zahvacenog podrucja ( a pobjegao je da se spasi) vratis na to isto podrucje, onda mozes pretpostaviti sta ga tamo moze ocekivati. NIsta dobro to je sigurno, u suprotnom ne bi ni dolazio s "ove strane ludila".

    Svako pominjanje Nasera Orlica u ovakvoj jednoj prici je i vise nego tuzno. To bi ti, kad bi mogli, rekli i pokojnici (sto ne znaci da i on nije nekom magijom izbjegao zasluzenu kaznu).

    Osuditi zlocin, ma koji god bio, ma koju god za zrtvu imao i kojeg kod pocinioca imao, je primarno prije svega da ne dodjemo u fazu da sutra ubijemo nekog, a pravdamo se sto je neko vec nekog ubio. Jer po tom sistemu, ne bi dva covika ostala na planeti.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ajde, El Re, i ti ga prećera.
    Kakve veze ova crnogorska sramota ima sa nacionalošću.
    Krivi su oni koji su imali sve instrumente vlasti u svojim rukama kada su hapšenje i deportacija izvršeni. Krivi su oni koji sad imaju vlast, a koji su forsirali suđenje onima koji nisu odgovorni, ili makar ne najodgovorniji, za sramotu svih nas.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ajde, El Re, i ti ga prećera.
    Kakve veze ova crnogorska sramota ima sa nacionalošću.
    Krivi su oni koji su imali sve instrumente vlasti u svojim rukama kada su hapšenje i deportacija izvršeni. Krivi su oni koji sad imaju vlast, a koji su forsirali suđenje onima koji nisu odgovorni, ili makar ne najodgovorniji, za sramotu svih nas.

    Slazem se.

    Ali mi je i dan danas totalna misterija, da pored svih ovih zrtava iz doba "godine mraka i klanja" niko ko je osumnjicen nije kriv. Svi su se izjasnili da nisu krivi, svi negiraju ucesce....i onda nesto mislim, da su se svi ti ljudi sami ubili, tj. sami su sebi pucali dva puta u ledja.
    Cak i one koje su snimili kamerama kako "odradjuju posao" imali su za izgovor da to bas i nije tako kako izgleda.
    Pa ima li granice ljudskoj animalnosti i bestidnosti.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  18. #18
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ajde, El Re, i ti ga prećera.
    Kakve veze ova crnogorska sramota ima sa nacionalošću.
    Krivi su oni koji su imali sve instrumente vlasti u svojim rukama kada su hapšenje i deportacija izvršeni. Krivi su oni koji sad imaju vlast, a koji su forsirali suđenje onima koji nisu odgovorni, ili makar ne najodgovorniji, za sramotu svih nas.
    Ne nisam prećerao...Krivica je individualna, ali ne možemo samo reć "to je neko drugi, nisam ja"...
    Meni je konkretno bitno da se i moji sunarodnici Crnogorci (drugi kako hoće), preko javnih istupa, organzacija, tribina, odrede prema toj presudi tog nesretnog sudije. I ne toliko zbog Bošnjaka (iako oni itekako zalužuju izvinjenje jer je ta vlast to njima činila u ime Crnogoraca) već da ti viđeni crnogorski intelektualci to učine zbog nas samih i naše savjesti.
    Ja se stresem od podsjećanja da su presude za Morinj ostale bez reakcije, da je već zaboravljena bruka s džamijom u Tivtu potpuno pala u zaborav, da tribinu o Srebrenici održanu prije par dana niđe niko nije otišao da pogleda... I puno drugih simptomatičnih slučajeva.
    Ovdje ne govorim o bilo čemu izvan CG već onome što se dešava tu oko nas i u naše ime. Jer sve što ne osudimo mi smo ćutanjem odobrili. To je inače i standard u pravu još iz vremena starog Rima.
    To što propuštamo da učinimo govori samo u prilog tome da mi kao društvo ne prepoznajemo da polako gubimo osjećaj za bilo čije patnje sem za patnje svog naroda, u našem slučaju - Crnogoraca. Još smo u povoju tog oboljenja i to se može liječiti ali se mora o tome voditi računa.
    Last edited by El Re; 29-03-11 at 13:20.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eda li đe ubica tih ljudi?

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije sramna presuda, mislim da je utemeljena na zakonu i izvedenim dokazima. Nemojmo imati iluzija. Nije krivicni sud organ koji je zaduzen da zadovolji pravdu. Tu se utvrdjuje krivica iznad svake osnovane sumnje, a mislim da u ovom slucaju ona nije dokazana.

    Samo nemojmo o nevinosti ovih ljudi, molim vas. Znali su oni dobro o cemu se radi. Ali ne mozemo uci u njihovu glavu i iznijeti to kao dokaz na sudu, zar ne?

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    odlicno receno!


  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el re View Post
    očigledno je da u dps-u ne postoji snaga i spremnost da se istinski suoče sa dijelom sopstvene prošlosti.
    Не вјерујем да се могло очекиват да сами себе осуде.
    Знам знам, није то сад онај дпс из 90их али опет они носе морални терет тих дјела, тих недјела.
    Не искључујући дио опозиције који је са њима у љубави тад био.
    Мени је Шеки Радончић мистерија...
    Што му би те на Пејовића скочи?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #23
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Još jedna sramota CG sudstva.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica!
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno razumijemm i iskreno mi je zao onih ljudi koji su ostali tu bez bliznjih,ali da se od ovoga sad pravi ovolika frka mi nije jasno i da se ovaj obican narod zamlacuje ovim..
    BBNSC

  25. #25
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema tu nikakve sramote. Sud je donio odluku kakvu je donio, i sada ce visa sudska instanca da ispituje odluku suda i da istu potvrdi, ukine ili preinaci.

    Drzava CG je priznala svoju krivicu u slucaju deportacije izbjeglica, i porodice istih obeshtetila u iznosu od 5 miliona eura (mislim da je to cifra). Shto se tice krivicne odgovornosti pojedinaca, tu se vec vodi postupak kao u svakom drugom krivicnom sudjenju. Mozda ti ljudi nisu krivi, mozhda nema dokaza, mozhda ih je nemoguce osuditi za ono shta je tuzilac trazio (greska tuzioca u kvalifikaciji zlocina) i tako dalje...Mozhda je odluka prosto pogresna, i zato postoji visa instanca da je provjeri.

    Ni ja, a vjerovatno ni bilo ko na ovom forumu ne zna kakav je tacno bio postupak, koji su sve dokazi izvedeni i na osnovu cega je presuda utemeljena. Medjutim, ista se po defaultu kritikuje sa politickih i moralistickih pozicija. E to jednostavno nije u redu niti utemeljeno, jer se presuda mozhe kritikovati samo sa pravnog stanovista (shto ce tuzilastvo vjerovatno uraditi u zhalbi).

    Ne branim ja ni tuzioca ni sud ni branjenike, samo pokusavam da ukazem na neke ocigledne stvari koje se previdjaju.

    Na kraju krajeva, sudstvo nije tu da se suocava sa prosloscu, vec da sudi po zakonu. Nezavisno sudstvo upravo i znaci slobodu od politickih pritisaka, koliko god isti bili opravdani.
    Last edited by Recordare88; 29-03-11 at 15:14.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oslobadjajuca presuda Haradinaju
    By Kovac in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 23-04-08, 03:53
  2. Replies: 100
    Last Post: 18-09-06, 01:01
  3. Jedna za drugom, jedna prije druge
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 4
    Last Post: 05-02-06, 14:57
  4. Presuda sa uticajem na buducnost Crne Gore...?
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 29-04-04, 00:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •