Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 218

Thread: Vlast oduzima drzavljanstvo Predragu Popovicu?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vlast oduzima drzavljanstvo Predragu Popovicu?

    Osman Subašić oduzima crnogorsko državljanstvo Predragu Popoviću?

    "Upravo sam dopio dopis Ministarstva unutrašnjih poslova, kojim me zamjenik ministra g-din Osman Subašić obavještava da je protiv mene pokrenut postupak oduzimanja crnogorskog državljanstva po sili Ustava, ostavljajući mi zakonski prostor od 30 dana, da se izjasnim o činjenicama i okolnostima iz člana 24 Zakona o crnogorskom državljanstvu.

    U propisanom roku ću se izjasniti o ovom dopisu.

    Obavještavam javnost da nikada nisam tražio, niti ću ikada tražiti, brisanje iz evidencije državljana moje matične države Crne Gore.

    Takođe obavještavam javnost da se nikada neću odreći državljanstva bratske Srbije", stoji u saopštenju predsjednika Narodne stranke Predraga Popovića.

    -------------

    Postupak oduzimanja crnogorskog državljanstva predsjedniku Narodne stranke Predragu Popoviću, uoči parlamentarnih izbora, predstavlja skandal i ne zaslužuje pozitivan komentar, ocijenio je lider Liberalne partije, Miodrag Živković.

    On je kazao da sve što Ministarstvo unutrašnjih poslova i javne uprave radi u vezi sa državljanstvom Popovića, neposredno prije izbora, ima »gorak ukus i ne zaslužuje pozitivan komentar«.

    »Ako znamo da je veliki broj građana koji nemaju veze sa Crnom Gorom i njenim državljanstvom u međuvremenu stekao crnogorsko državljanstvo po diskrecionom pravu, skandalozno je da se pred izbore, otvara takav postupak«, rekao je Živković.

    ------

    sta mislite o ovome?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    A sta mozemo da mislimo? Peca&Osman malo profilisu narod pred izbore kako bi se sto vise o tome pricalo a sto manje o drugim bitnijim temama
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Upravo ono što je i Miko Živković rekao, skandalozno!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jel on onaj sto se hvalio sa srpskim drzavljanstvom u parlamentu? Ako jeste, i treba da mu oduzmu, jednostavno je prekrsio zakon.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    DR Germany
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grozno!!! Ovo je krsenje elementarnih ljudskih prava.
    KSSJ

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Jel on onaj sto se hvalio sa srpskim drzavljanstvom u parlamentu? Ako jeste, i treba da mu oduzmu, jednostavno je prekrsio zakon.
    Cime?! Obzirom da MUP CG ne moze provjeriti da li je neko i drzavljanin Srbije kako je onda prekrsio zakon?! Sad ja ako kazem da imam srpsko drzavljanstvo (a nemam ga) oni treba da mi oduzmu jedino crnogorsko, ciji sam onda drzavljanin?
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Predrag Popović je sam sebi oduzeo državljanstvo onog momenta kada je napravio performans u Skupštini gdje je pokazivao Rješenje MUP-a Srbije kojim se prima u državljanstvo te države i pritom je pozvao nadležne organe da mu oduzmu crnogorsko ako imaju petlje. Evo su mu konačno ispunili želju.

    Sasvim je dobro znao da time krši zakon zemlje čiji je državljanin i znao je koje su posljedice za to činjenje. Čak je molio kamere u Skupštini CG da zumiraju njegovo rješenje, a rekao je i da je spreman da ga dostavi MUP-u CG na uvid ukoliko to zatraže.

    Ono što je druga strana medalje i krajnje je tužno u čitavoj priči jeste što se ovdje zaista ne radi o primjeni zakona, jer da je to posrijedi oduzeli bi mu državljanstvo još prije nekoliko mjeseci. Nažalost u pitanju je klasična politička odluka kojom, obzirom da Šoć ide iz politike, i njega izbacuju iz javnog života što znači i kraj NS. Takođe ovo je prijetnja i svima koji budu htjeli uzeti srpsko državljanstvo, jer je već izvjesno da sporazuma sa Srbijom o dvojnom državljanstvu, neće biti.

    Sve u svemu, za Popovićem neću suze liti, jer je njegov tadašnji cirkus u Skupštini bio u ravni sa Dedeićevim cijepanjem Ustava.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    i pritom je pozvao nadležne organe da mu oduzmu crnogorsko ako imaju petlje.
    Obavještavam javnost da nikada nisam tražio, niti ću ikada tražiti, brisanje iz evidencije državljana moje matične države Crne Gore.

    Neko od vas dvojice laze(cijenim da je on u pitanju ali eto)
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Obavještavam javnost da nikada nisam tražio, niti ću ikada tražiti, brisanje iz evidencije državljana moje matične države Crne Gore.

    Neko od vas dvojice laze(cijenim da je on u pitanju ali eto)

    Nikada ne sumnjaj u ono što govorim. Vjerujem da će se i prikazat snimak sa te sjednice Skupštine ili objaviti taj dio stenograma.
    Čak sam skoro siguran da je to i ušlo u dokazni materijal upravnog postupka kojim će mu biti oduzeto državljanstvo.
    Uostalom vjerujem da se još poneko sjeća te sjednice.

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cime?! Obzirom da MUP CG ne moze provjeriti da li je neko i drzavljanin Srbije kako je onda prekrsio zakon?! Sad ja ako kazem da imam srpsko drzavljanstvo (a nemam ga) oni treba da mi oduzmu jedino crnogorsko, ciji sam onda drzavljanin?

    Ministar Dačić je neformalno dogovorio sa svojim kolegom u Podgorici da se razmjenjuju spiskovi onih koji uzimaju državljanstvo druge zemlje...
    Libertas

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Ministar Dačić je neformalno dogovorio sa svojim kolegom u Podgorici da se razmjenjuju spiskovi onih koji uzimaju državljanstvo druge zemlje...

    To je bio jedan od ustupaka na koji je bila spremna Srbija. Obzirom da sporazuma nema - pregovora ko da nije ni bilo.
    Oni koji su stekli državljanstvo Srbije nemaju razloga da strahuju ukoliko se poput idiota od Popovića ne budu hvalili s njim. To je formalno gledano. Suštinski takvo ponašanje građana koji ne poštuju zakone svoje zemlje je čin nelojalnosti.
    No ovđe takvih nikad nije falilo...

  12. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    On je MUP-u dostavio papire da je uzeo srpsko drzavljanstvo i ovi su njemu dostavili papire da vise nije crnogorski drzavljanin

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Baš tako. Jedino bih dodao da je "otvoren postupak za oduzimanje državljanstva", mada je sasvim izvjesno kakav će ishod (ukoliko ne bude sporazuma sa Srbijom) biti.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Peco se junacio, a sad mora kod Osmana, pa molba, 3 eura takse, dozvola za boravak... Sta mislite koliko ce proci dok se ne pojavi teza da je sve ovo namjerno pred izbore, da se opozicija omete, da ce svi biti ucvijeljeni zbog Peca i to ce sve narusiti...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Dobro to je slucajno pred izbore

    I bas slucajno na rtcg mlate o penzijama svako malo i o fondovima i o milionima, i o otvorenim objektima koji se otvaraju po pet puta, sve je to slucajno
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Peco se junacio, a sad mora kod Osmana, pa molba, 3 eura takse, dozvola za boravak... Sta mislite koliko ce proci dok se ne pojavi teza da je sve ovo namjerno pred izbore, da se opozicija omete, da ce svi biti ucvijeljeni zbog Peca i to ce sve narusiti...

    To je bilo vrijeme, vjerovatno se mnogi i sjećaju, kada je NS bila u žestokom ratu sa SNS i Mandićem oko toga ko bolje zastupa Srbe. Mandić je inače tih dana spisak sa navodno 70000 potpisa građana CG predao srpskom ministru policije (čini mi se).Jočiću.
    Popović da bi pokazao kako je Andrija izdajnik i kako njega nema na tom spisku, već sve radi po nalogu Đukanovića kojim bi unesrećio Srbe i ostavio ih bez crnogorskog državljanstva, gnijevan što SNS jača među Srbima, htio je da ga (kao veći Srbin) nadtrči i pokaže kako on (za razliku od Mandića) ima petlje da uzme srpsko državljanstvo bez obzira na posljedice. Bilo je to za sve u Skupštini neobičan način da se nešto objavi javnosti i pravo iznenađenje. Mandić ga je gledao ko budalu. Ja se nadam da će to televizija ponovo prikazati.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    To je bilo vrijeme, vjerovatno se mnogi i sjećaju, kada je NS bila u žestokom ratu sa SNS i Mandićem oko toga ko bolje zastupa Srbe. Mandić je inače tih dana spisak sa navodno 70000 potpisa građana CG predao srpskom ministru policije (čini mi se).Jočiću.
    Popović da bi pokazao kako je Andrija izdajnik i kako njega nema na tom spisku, već sve radi po nalogu Đukanovića kojim bi unesrećio Srbe i ostavio ih bez crnogorskog državljanstva, gnijevan što SNS jača među Srbima, htio je da ga (kao veći Srbin) nadtrči i pokaže kako on (za razliku od Mandića) ima petlje da uzme srpsko državljanstvo bez obzira na posljedice. Bilo je to za sve u Skupštini neobičan način da se nešto objavi javnosti i pravo iznenađenje. Mandić ga je gledao ko budalu. Ja se nadam da će to televizija ponovo prikazati.
    Ja se dobro sjecam toga kad je pokazivao uvjerenje da je srpski drzavljanin.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cime?! Obzirom da MUP CG ne moze provjeriti da li je neko i drzavljanin Srbije kako je onda prekrsio zakon?! Sad ja ako kazem da imam srpsko drzavljanstvo (a nemam ga) oni treba da mi oduzmu jedino crnogorsko, ciji sam onda drzavljanin?
    Ako nešto ukradeš i niko te ne vidi, nijesi prekršio zakon?
    Ako postoji osnovana sumnja, a ođe postoji, policija može dobit od suda nalog za pretres.. možda i na aerodrom, kad dotični gospodin krene u svoju rezervnu (ili glavnu, što znam) deželu. I, naravno, mogu mu oduzet crnogorsko samo ako dokažu da ima koje drugo državljanstvo.
    No, ja mnim neće mu oduzet, samo prave politički performans.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Obavještavam javnost da nikada nisam tražio, niti ću ikada tražiti, brisanje iz evidencije državljana moje matične države Crne Gore.

    Neko od vas dvojice laze(cijenim da je on u pitanju ali eto)
    pa zasto bi neko lagao? I sta je ovdje nejasno? Peco nije nikad trazio da se brise iz evidencije drzavljana CG, a to sto je mahao dokazom da je uzeo srpsko drzavljanstvo samo po sebi ne znaci da je trazio da ga maknu iz crnogorskoga, zar ne?
    Ko mu je kriv kad je cuk
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pritom je pozvao nadležne organe da mu oduzmu crnogorsko ako imaju petlje

    Ako pozivanje nadleznih organa da ti oduzmu drzavljanstvo nije trazenje da ti ga oduzmu onda ja ne znam sta je

    I jos nesto jesu li se Dzajic Nikolic Dravic itd. odrekli srpskog drzavljanstva kad im je jusuf dao crnogorsko ili sada oni imaju dvojno pa oni mogu a peca ne moze?
    She is only here to annoy herself!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Biće paradoksalno ukoliko Popoviću oduzmu državljanstvo, a onda mu počnu isplaćivati nacionalnu penziju na koju ima pravo s obzirom da je u više mandata bio poslanik u crnogorskom parlamentu.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo dje je opisamo kako je Peco cak dobio i aplauz, a sad se kukavcu smiju sto ce na ljeto morati da se prijavi ka' sezonski radnik
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    I sta je ovdje nejasno? Peco nije nikad trazio da se brise iz evidencije drzavljana CG,..
    Nije trazio ali se nije nada da ce biti azurni i procitati papir kojim mase

  23. #23
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Peco nije nikad trazio da se brise iz evidencije drzavljana CG,
    Jeste Zvončice...Ako nijesam poludio u međuvremenu (a sve je moguće) sjećam ga se kada je mahao papirom, tražio da ga kamere u skupštini zumiraju kako bi to vidjela sva crnogorska javnost, a zatim je za klupom u prvom redu sale, pozvao (parafraziram) "da vidim 'oćete li imati petlje da mi oduzmete državljanstvo CG!". U klupama Vlade sjedio je niko drugi do Ministar Kalamperović koji je sve to bez uzbuđivanja posmatrao. Kasnije je Kalamperović uzimao više puta riječ ali se nije osvrtao na Popovićev performans pa se sticao utisak ko da je to što je uradio Popović za njega nevažna stvar.
    Strašno sam ponosan na moje pamćenje, a ako se dogodi da sam vas obmanuo svi imate moje izvinjenje. Ja mislim da će mediji koliko je sjutra prenijeti šta se dogodilo zaista na toj sjednici.

    Šta priča Popović ne uzimajte previše za ozbiljno. On je jedna od većih lažovčina u tom Parlamentu. Imate na You Tube snimke iz 1997. kada je pukla NS na dva dijela i kada Popović u trenutku izmišlja laž kako se Božidar Bojović sreo 7 dana prije toga s Miloševićem. Bojovića stvarno ne mirišem, ali jeste čestit čovjek. Uostalom pogledajte snimak lažova u akciji.
    Last edited by El Re; 05-02-09 at 22:01.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo dje je opisamo kako je Peco cak dobio i aplauz, a sad se kukavcu smiju sto ce na ljeto morati da se prijavi ka' sezonski radnik
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    I sta je ovdje nejasno? Peco nije nikad trazio da se brise iz evidencije drzavljana CG,..
    Nije trazio ali se nije nada da ce biti azurni i procitati papir kojim mase Dogodine mozemo lako procitati da su drzavljanstvo dobili lijevo krilo Dzajic i centarfor Popovic.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Pa on je onda odradjivao posao za dps, a mislim da ga odradjuje i sada.
    She is only here to annoy herself!

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko Drzavljanstvo!
    By vradovic in forum Politika generalno
    Replies: 76
    Last Post: 13-01-12, 22:33
  2. crnogorsko drzavljanstvo
    By bobana in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-08, 13:48
  3. drzavljanstvo
    By lovac77 in forum CG dijaspora
    Replies: 10
    Last Post: 28-08-05, 17:11
  4. Oda Krstu Popovicu
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-05, 04:52
  5. Jevrem o Popovicu,ponovo genijalno kao i uvijek
    By Interceptor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 02-05-04, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •