Page 7 of 45 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1101

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #151
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Spongebob,ti tacno nisi normalan,odgovorio bi ti redom na sve nebuloze koje si ispisao,nevezano vjerujem li mehmeda isusa ili ne,ali ti si zatucan izgleda,kad ni ne vidis sta pises i na kom nivou rezonujes. Da ima leba pasteta i kobasica,i da dobri bog sve sredi i dobro je,i tebi brao Milo..a makse jadan sa interneta ol...

  2. #152
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Korda View Post
    Spongebob,ti tacno nisi normalan,odgovorio bi ti redom na sve nebuloze koje si ispisao,nevezano vjerujem li mehmeda isusa ili ne,ali ti si zatucan izgleda,kad ni ne vidis sta pises i na kom nivou rezonujes. Da ima leba pasteta i kobasica,i da dobri bog sve sredi i dobro je,i tebi brao Milo..a makse jadan sa interneta ol...
    i love this game, too
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #153
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Što se tiče tvrdnje da je u Bibliji zemlja opisana kao lopta, to osim mene tvrde mnogi današnji a i prađašnji naučnici, već sam ti sugerisao da pretražiš malo detaljnije, internet je danas svuda dostupan.
    O ovome je bilo riječi više puta. Lopta i krug ne znače isto, kao što zemaljski krug i zemljokrug ne znače isto.

  4. #154
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    O ovome je bilo riječi više puta. Lopta i krug ne znače isto, kao što zemaljski krug i zemljokrug ne znače isto.
    .....

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Note, the Biblical Hebrew word for “circle” (חוג—chuwg) can also mean “round” or “sphere.”
    Last edited by SpongeBob; 10-05-15 at 18:42.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #155
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Na kojem god nivou kritika pritisne vjernika, vjerniku preostaje posljednji i „neoboriv" „argument: „ja u to vjerujem".
    Mislim da gotovo nema razlike sa konstatacijom - ja tako mislim.

    Mišljenje je svojevrsni subjektivni argument i ono je dosta kompleksno i u osnovi iracionalne prirode, tako da sigurno ako neko ustvrdi da su neki model sandala vrlo prijatan, gotovo da je sigurno da baš takvu nema u torbi koju će da ti ponudi da je isprobaš da bi te ubjedio. Potreba za tvojim ubjeđenjem je objektivno nebitna, jer iskustvo i potrebu da neko govori o njihovoj udobnosti je stvar osobe koja je imala određeno iskustvo i odnos sa sandalama. Onome ko voli da ih nosi - koliko je bitno u svemu tome da se razvije opšta rasprava o tome koliko ti smatraš da je glupo tako nešto obuti. Koncept na koji trtažiš više priliči nekoj trgovini - gdje se po nekom usađenom automatizmu odmah prepoznaš kao potencijalni kupac svega o čemu se zbori. Zašto ? - e sad to je već duža priča

    Sad da se osvrnemo na kritiku.

    Možeš li da pojasniš šta je to pritisak kritike?

    Šta ti to negiraš u ovom slučaju?

    Ne mogu to da dokažem, mogu samo da dokažem da me dosad nije zaebao.
    Da li te zaebao Bog ?

    On ne postoji? - siže jednog ateiste. Idemo dalje, čemu onda odnos prema nečemu što ne postoji i samim tim te ne može zaebati?

    A nadam se da ćemo obojica poživjet dovoljno dugo da se moje vjerovanje ispostavi tačnim.
    Velika je vjerovatnoća da će te zaebati, pošto ulažeš za jedno ljudsko biće veoma veliki period, gotovo cijeli život.

    Prosta logika nalaže da ova vrsta vjerovanja je čista budalaština.

    Očekivati od jedne osobe da za sopstvenog života uvijek pozorno pazi da ne naruši tvoj interes je narciosoidno, sa druge strane, čudno da nisi iskazao jednu vrstu nade da ga ti nećeš zaebati nikada i da će te do smrti biti u dobrim odnosima.

    Fascinantno...

    Vjera kao osobina čovjeka i vjera kao slijepo praćenje tuđih interesa nemaju veze jedna sa drugom.
    Vjera kao osobina?

    Da postoji dokaz o postojanju boga, u njega se ne bi vjerovalo, nego bi se za njega znalo i bio bi opštepoznata i prihvaćena činjenica.
    Imaš li da ponudiš neku drugu opšteprihvaćeniju i opštepoznatiju činjenicu kroz vaskoliku ljudsku misao ? - rado bi je čuo.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Gaul, u pravu si, "blaženi su ovi..."
    Imati odgovor na sve i svja je divno.

    Kao i svaki uvod u zaplet dobre sage o destrukciji dekadencije jeste da se carstvo uspavalo, na marginama jača neprijatelj, šume postaju nesigurne.

    U ovom slučaju funestežani se množe i valjaju sve jače apsurdne i postaju sve smjeliji da već napadaju po dubini teritorije.

    Kako popričati sa nekim ko filozofiju svodi na lenjir i šestar, ko metafore navodi kao oruđe zablude, ko... poBogu ne zna šta je teorija!

    Novoateistički jahači nemilosrdno vrše teror sa nebulozama...zlo uvijek ima prednost napada iz potaje i faktor iznenađenja izazivajući šokiranost

    Strah od ateizma ? - hahahahaha

    Ajde junače odgovori na ovakav izazov!
    Last edited by gaul; 10-05-15 at 18:41.

  6. #156
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Da li je “toliko puta” veće od jedan? Što se tiče tvrdnje da je u Bibliji zemlja opisana kao lopta, to osim mene tvrde mnogi današnji a i prađašnji naučnici, već sam ti sugerisao da pretražiš malo detaljnije, internet je danas svuda dostupan.
    Šta će nekome internet.
    Otvori tvoju knjigu i pročita :
    Job 38:13 "da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;"
    +
    Psalm 104:5 "Zemlju si stavio na stupove njene: neće se poljuljati u vijeke vjekova,"

    Zemlja je ploča ili nekakvo platno kad Bog može da je otrese i stoji na stupovima.
    PLOČA+PLATNO+NOGE= ZEMLJA U OBLIKU STOLA ZA BILIJAR = ZELENA ČOJA MONTENEGRA =
    CRNA GORA ZEMLJA BOŽIJA !!!!!!!!!!

    Last edited by Rakun; 10-05-15 at 21:51.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #157
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta će nekome internet.
    Otvori tvoju knjigu i pročita :
    Job 38:13 "da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;"
    +
    Psalm 104:5 "Zemlju si stavio na stupove njene: neće se poljuljati u vijeke vjekova,"

    Zemlja je ploča ili nekakvo platno kad Bog može da je otrese i stoji na stupovima.
    PLOČA+PLATNO+NOGE= ZEMLJA U OBLIKU STOLA ZA BILIJAR = ZELENA ČOJA MONTENEGRA =
    CRNA GORA ZEMLJA BOŽIJA !!!!!!!!!!

    Kako je tebi dobro!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #158
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Kako je tebi dobro!
    SuPER MI JE !! Samo je važno da ti niti pisnu, a po malo zubi škrinu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #159
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno,
    kad su ti neke izjave tipa no comment
    al neka nisi jedini, ako te to tješi
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #160
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Neka ti te floskule
    U tvojoj svetoj knjizi piše da je bog postavio Zemlju na stubove i da će je jednog dana uzeti za ivice i otresti zle ljude. Gukni golube, ili bolje da kažem blejni ovčice
    Last edited by Rakun; 11-05-15 at 00:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #161
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    "...Jesi li svoga vijeka zapovjedio jutru, pokazao zori mjesto njezino, da se uhvati zemlji za krajeve, i da se rastjeraju s nje bezbožnici..." Da mi je znat đe to Bog fata Zemlju za ivice i trese s nje zle ljude. Da ti ne objašnjavam značenje ovih stihova, vidim ima po internetu, pročitaj, obrazuj se, da ne bude i Rakun kao Jov da "naprazno otvara usta svoja, i bezumno umnožava riječi". Sve sam više ubijeđen da se ono "bezumnik" odnosi na nekoga kome nisu sve ovce na broju. Ovaj post sa slikom gore to prilično dokazuje.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #162
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    "...Jesi li svoga vijeka zapovjedio jutru, pokazao zori mjesto njezino, da se uhvati zemlji za krajeve, i da se rastjeraju s nje bezbožnici..." Da mi je znat đe to Bog fata Zemlju za ivice i trese s nje zle ljude. Da ti ne objašnjavam značenje ovih stihova, vidim ima po internetu, pročitaj, obrazuj se, da ne bude i Rakun kao Jov da "naprazno otvara usta svoja, i bezumno umnožava riječi". Sve sam više ubijeđen da se ono "bezumnik" odnosi na nekoga kome nisu sve ovce na broju. Ovaj post sa slikom gore to prilično dokazuje.
    Tvoj citat postoji samo u Bibliji koju koristi SPC, a koju je preveo Vuk Stefanović Karadžić dok se i u Jerusalemskoj kaže uhvatio za ivice

    Prijevod Ivan Šarić:

    38,11 I rekoh: dovle dolaziš, ne dalje; ovdje se lomi prkos tvojim valovima!
    Job 38,12 Jesi li ikad, otkako živiš, zapovjedio jutru, pokazao zori mjesto njezino?
    Job 38,13 I jesi li uhvatio zemlji za skute, da se stresu s nje bezbožnici,
    Job 38,14 Da se načini kao vosak pod pečatom, da se oboji kao haljina?
    Job 38,15 Da bezbožnicima iščezne svjetlost njihova, i ruka, već podignuta, da se slomi?
    Job 38,16 Jesi li prodro ikad do na vrela mora, i jesi li hodio po dnu morskom?
    Job 38,17 Jesu li se pred tobom otvorila vrata svijeta mrtvih, i jesi li vidio vrata u noć smrti?


    Jerusalemska Biblija:

    Job 38,11 Dotle, ne dalje, rekao sam njemu, tu nek` se lomi ponos tvog valovlja!
    Job 38,12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno,
    Job 38,13 da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;
    Job 38,14 da je pretvori u glinu pečatnu i oboji je k`o kakvu haljinu.
    Job 38,15 Ona uzima svjetlost zlikovcima i pesnicu im lomi uzdignutu.
    Job 38,16 Zar si ti prodro do izvora morskih, po dnu bezdana zar si kad hodio?
    Job 38,17 Zar su ti vrata smrti pokazali; vidje li dveri kraja mrtvih sjena?


    Prijevod Tomislava Devtara

    Job 38,11 i rekao: ` Ti ćeš stizati dovde, ne dalje; ovdje će se zaustavljati bezumnost tvojih valova!`
    Job 38,12 Jesi li ti, samo jednog od tvojih dana, zapovjedio jutru, i označio zori njenu zadaću,
    Job 38,13 da uhvati zemlju za njene rubove i protrese njome opake ?
    Job 38,14 Zemlja tad uze oblik kao glina pod kalupom, i sve izroni, opervaženo .
    Job 38,15 Ali, opaki tu gube svoju svjetlost i ruka koja se podizaše slomljena je.
    Job 38,16 Jesi li ti dospio sve do izvora morskih, jesi li ti prolazio na dnu *ponora?
    Job 38,17 Vrata smrti biše li ti pokazana? Vidje li ti vrata sjene smrti


    King James Bible (najkorišćenija Biblija na planeti)

    11 And said, Hitherto shalt thou come, but no further: and here shall thy proud waves be stayed?
    12 Hast thou commanded the morning since thy days; and caused the dayspring to know his place;
    13 That it might take hold of the ends of the earth, that the wicked might be shaken out of it?

    14 It is turned as clay to the seal; and they stand as a garment.

    15 And from the wicked their light is withholden, and the high arm shall be broken.
    16 Hast thou entered into the springs of the sea? or hast thou walked in the search of the depth?
    17 Have the gates of death been opened unto thee? or hast thou seen the doors of the shadow of death?



    Blejni ovčice
    Last edited by Rakun; 11-05-15 at 01:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #163
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Note, the Biblical Hebrew word for “circle” (חוג—chuwg) can also mean “round” or “sphere.”
    Kontekst.

  14. #164
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Note, the Biblical Hebrew word for “circle” (חוג—chuwg) can also mean “round” or “sphere.”

    Biblija je prvo postojala na hebrejskom, pa je kasnije prevođena na druge jezike, dal su prevodioci dobro odradili svoj posao ili su još i tada bili limitirani jezičkim nedoumicama? Interesantno?
    Znaš šta je interesantno

    Ni jedan prevodilac se ne bi složio sa blogerom koji je to napisao, a link si "zaboravio" da postuješ

    Idi na Google Translate i nađi prijevod za
    חוג

    sa Hebrejskog na bilo koji jezik pod kapom nebeskom

    Srpski

    Hrvatski

    Bošnjački

    Engleski


    Italijanski

    Španski

    Francuski

    Latinski

    Esperanto

    Turski (kod Turskog samo otkrio jednu interesantnu stvar)


    Svi je prevode kao "KRUG" bez mogućnosti za drugim znaačenjem.Računam da konglomerat prevodioca bolje zna od tvog blogera čiju stranu nisi linkovao.
    Stvarno interesantno kako se ni jedan Jevrej ne zeznu da tačno prevede svoju riječ. Pozdravi svog blogera i poruči mu da pređe na drugu oblast kao npr. kopofiliju.

    Gukni golube,pardon... blejni ovčice


    edit:
    zaboravio sam da UDG generacija nije proživjela mladost uz Italijanski pa ignoriši latinske jezike
    Last edited by Rakun; 11-05-15 at 01:48.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #165
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo, kako si mi doskočio, čekaj da se malo radujem s tobom da ti ne bude uzalud.

    Jel dosta? Možemo sad ozbiljno?

    Kod nas na UDG google nije uplatio za ovu godinu za marketing njegovih nazovi online translate alata, tako da smo eto mi jadni dovedeni u situaciju da moramo koristi druge ozbiljnije izvore, pogledaj npr. sledeću sliku:



    Mislio sam da ti dodam i onu britansku enciklopediju, nego je bilo kasno sinoć, pa ću drugi put, sad sam samo povećao sliku.

    Što se linka tiče, izgleda da je gluvome džaba govoriti ili ćoravom džaba pisati na forumu, makar da si pogledao detaljnije šta ti je ranije pisano, ne bi još uvijek bio u zabludi po pitanju linka.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Capture.jpg 
Views:	73 
Size:	11.3 KB 
ID:	132053  
    Last edited by SpongeBob; 11-05-15 at 10:31.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #166
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ... blejni ovčice
    Samo blejanje razumiješ ?

    Razmisli novoateistički dogmašu...za kaj
    da uhvati zemlju za njene rubove i protrese njome opake ?
    zemlja je napisana malim slovom ?

    BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!

    Prevod

    BURN ATHEIST BURN !
    Last edited by gaul; 11-05-15 at 09:27.

  17. #167
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Rakune, ne dokazujem ja piše li u Bibliju da je Zemlja okrugla pa na ćoše, nego ukazujem na tvoju nemogućnost razumijevanja najprostijeg teksta, a ne bi li se dohvatio knjige tj. ne bi li nešto pametno pročitao. Nije ovo neki kontroverzni tekst, ovo je nešto što bi ljudi "s četri osnovne" skapirali. Evo, da ti pomognem: svjetlo - tama, dobro - zlo...Nego, silni citati a ni u jedan ne piše kako će Bog jednog dana uhvatiti Zemlju za ivice (krajeve) i otresti s nje zle ljude. Viđi, ja razumijem da si se pronašao u citiranoj glavi, knjizi, nebitno, ali "Osuđuju te usta tvoja, a ne ja; i usne tvoje svjedoče na te." S druge strane, cijenim trud uložen u nalaženje, čitanje i objavljivanje ovih raznih citata ali mi i tu nešto smeta...nešto kao ona razlika između yi i li.
    Meni je interesantno kako se sve rasprave s Rakunom na kraju svedu na to ima li Đeda Mraza i je li Zemlja okrugla...a "ostalo je blejanje" da parafraziram...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #168
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Raulio

    Tragedija ateizma i rakunizma je upravo ovo što si naveo u tekstu pred sam kraj "trud uložen u nalaženje" usmjeren na pogrešnu stranu.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tema je ... :-)
    Da li je Ateizam vjerovanje da Bog ne postoji?
    Da li je Teizam vjerovanje da Bog postoji?

    Da li su ove dvije kategorije dvije vrste vjerovanja, dva religiska opredjeljenja?

    Da li Agnosticizam nije vjerovanje ("možda postoji a možda i ne postoji Bog , možda će mo nekad saznati") nego filozofski stav nevjerovanja ni u jednu ni u drugu varijantu.

    Na popisu kad te neko pita "Religisko opredjeljenje"
    Agnostik - neutralno
    Ateista - vjerujem da ne postoji Bog
    Teista - vjerujem da postoji Bog
    Last edited by septembar; 11-05-15 at 22:33.

  20. #170
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Samo blejanje razumiješ ?
    Mene nisu nazvali ovcom dok vjernike jesu.
    Dok bi ti trebao da i zavidiš jer su barem sisari.
    KUKUKUKU
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Razmisli novoateistički dogmašu...za kaj zemlja je napisana malim slovom ?
    da uhvati zemlju za njene rubove i protrese njome opake ?

    BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!

    Prevod

    BURN ATHEIST BURN !
    Ja ne zajebaj !!!!!!!!!!!!
    Kako me provali
    Razmisli malo trolino da li im je nevidljivi huanoid šapnuo da žive na planeti


    U ostalom
    Last edited by Rakun; 11-05-15 at 23:16.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #171
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Tema je ... :-)
    Da li je Ateizam vjerovanje da Bog ne postoji?
    Da li je Teizam vjerovanje da Bog postoji?

    Da li su ove dvije kategorije dvije vrste vjerovanja, dva religiska opredjeljenja?
    Ideja da je Ateizam religija je pokušaj stada božijeg da spusti Ateista na isti nivo

    Ako je ćelavost frizura ja sam religiozan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #172
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    U ostalom
    Opet si imao trip da si moderator.

    Razmisli malo trolino da li im je nevidljivi huanoid šapnuo da žive na planeti
    Ne znam, nevidljiv je...

    Mene nisu nazvali ovcom dok vjernike jesu.
    Dok bi ti trebao da i zavidiš jer su barem sisari.
    KUKUKUKU
    kvak kvak kvak

    Ako znam kakav si ođen pokušaj izraza da izvedeš, manitog me vezivali.

    Stvarno si lujka kad imaš trip da si moderator...

    Kao što vidiš, promiču ti sitnice.

    Samo ti ukazujem na dogmaški pristup.

    Šteta, mislim da Biblija generalno ima zuzetan značaj i vrijedna je nekog temeljnijeg istraživanja, kao što šta još, što olako dogmaški odbacujete.

    U filozofskom smislu je svakako najdragocjenije štivo, što je čini naučno vriijednom, pored vjerničkog shvatanja.

    Eko je dao sebi za pravo da je proglasi majkom svih nauka, mislim da je u pravu da je upravo generisala današnju misao, bar ovog djela svijeta đe bitišemo.



    Znam kako ti je...obaveze prema establišmentu...u kolo kad oćeš iz kola kad te pušte

    Da li Agnosticizam nije vjerovanje ("možda postoji a možda i ne postoji Bog , možda će mo nekad saznati") nego filozofski stav nevjerovanja ni u jednu ni u drugu varijantu.
    Mislim da si ukratko opisao suštinu ateizma.

    Agnosticizam je bliži teizmu (bolje reći i dio teističkog koncepta) i ne gravitira nikakvoj neutralnosti. Aktivno preispituje određene postulate, samo što postavlja određeni filter da je kadar prihvatiti ono što osvijetli spoznajom. Možemo ga pronaći kao dio hermetizma ili gnosticizma, ali baciti ga u status neutralnosti...jok.

    ***
    Što novoateistički apsurd čini još budalastijom idejom.

    Oni su fanatični neutralci...ne misliti ništa! - apokalipsa, homo-ecomonicusa pretvoriti u homo-idioticusa. Doduše ostao je vrlo mali korak do te evolutivne revolucije. Čak se sugeriše šta je valjano za nas (naravno kupiti) gradeći upravo personu koja zadovaljava sve standarde, koje nekako se nadenuše kao moralni.

    Ono malo intelekta, što posmrtno vaseljena se rita, se pomno skenira tako da se naša interesovanja pretvore i značajne ponude šta možemo prikupiti i biti bolji i korak više na ljestvici darvinističkog ustrojstva.


    Kao što se da viđet... neki tripuju li tripuju što je logični slijed - valjda prilagodljivosti...hahahahaha
    Last edited by gaul; 12-05-15 at 09:45.

  23. #173
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mislim da gotovo nema razlike sa konstatacijom - ja tako mislim.

    Mišljenje je svojevrsni subjektivni argument i ono je dosta kompleksno i u osnovi iracionalne prirode, tako da sigurno ako neko ustvrdi da su neki model sandala vrlo prijatan, gotovo da je sigurno da baš takvu nema u torbi koju će da ti ponudi da je isprobaš da bi te ubjedio. Potreba za tvojim ubjeđenjem je objektivno nebitna, jer iskustvo i potrebu da neko govori o njihovoj udobnosti je stvar osobe koja je imala određeno iskustvo i odnos sa sandalama. Onome ko voli da ih nosi - koliko je bitno u svemu tome da se razvije opšta rasprava o tome koliko ti smatraš da je glupo tako nešto obuti. Koncept na koji trtažiš više priliči nekoj trgovini - gdje se po nekom usađenom automatizmu odmah prepoznaš kao potencijalni kupac svega o čemu se zbori. Zašto ? - e sad to je već duža priča [IMG]file:///C:\Users\danilo\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01 \clip_image001.png[/IMG]
    Nemam problem sa time da neko tvrdi da je neki model sandala udoban, iako meni nije, ali imam problem kad bi taj neko udobnost tih sandala proglasio za nepobitnu činjenicu, insistirao na tome da i ja nosim te sandale inače odoh u pakao, vodio ratove oko širenja upotrebe tih sandala, gradio hramove u kojima će obožavati sandale, bio proglašavan za jeretika jer neću da nosim te sandale, zarađivao milijarde prodajući kojekakve gluposti i ne plaćajući porez zbog toga što su svi oni kojima su sandale udobne izuzeti od običnog naroda zbog toga što su im sandale udobne. Ako sad pomisliš kako glupo sve ovo zvuči kad je u pitanju model sandala, jasno će to biti kako meni isto to glupo zvuči, samo sandale zamijeni bogom po svom izboru. Prije nego mi neko krene ispravljat pravopis, nije slučajno što riječ bog pišem malim slovom. I da, mišljenje jeste subjektivno, isto kao i vjerski osjećaj. Samo što mišljenje zna da bude zasnovano na realnim činjenicama, ovo drugo, po definicije, ne može biti takvo.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Sad da se osvrnemo na kritiku.

    Možeš li da pojasniš šta je to pritisak kritike?

    Šta ti to negiraš u ovom slučaju?
    Pritisak = opovrgavanje tvrdnji jednog vjernika. Tipa, kako to da planeta Zelja postoji milijardama godina, ljudi tek par desetina hiljada godina, religija (bilo koja monoteistička, recimo) tek par hiljada godina; kako to da su datumi i legende upotrijebljeni u hrišćanstvu, recimo, već više puta bili korišćeni prije nastanka hrišćanstva (od 25. decembra kao datuma rođenja Isusa, preko raznoraznih ubica aždaje, do prekobrojnog broja jevanđelja koji su dati Jevrejima); kako to da je hrišćanstvo postojalo decenijama prije bilo kakve crkve, a crkva se predstavlja predstavnikom boga na Zemlji; kako to da postoje gomila raznih vrsta i hrišćanstva i islama, a tobože bi svi trebalo da znaju jednu istinu i bog je uvijek samo jedan, a svi ostali su lažni bogovi... Neko upućeniji osporavanje radi mnogo bolje od mene. Lijepo bi bilo kad bi se mogao naći snimak jedne emisije sa Blue moon televizije u kojoj je Miško Đukić imao za gosta jednog profesora sa teološkog fakulteta u BG. Lik je bio genijalan u racionalizacijama religioznih nelogičnosti, a Miško je bio prilično pripremljen i detaljan da se i ovaj teolog oduševio nivoom poznavanja materije. Naravno, u krajnjoj liniji, ovome doktoru je odgovor bio "Ja u to vjerujem". Ono kad baš dođe do toga da ne umije više da objasni ono što ga je Miško pitao.

    Ne znam na šta se misli pod negiranjem, samo negiram postojanje boga. Ništa više. A već sam objasnio da negiranje nečega ne znači da je to nešto starije, samo znači da je neko prvi počeo pričat o tome.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Da li te zaebao Bog ?

    On ne postoji? - siže jednog ateiste. Idemo dalje, čemu onda odnos prema nečemu što ne postoji i samim tim te ne može zaebati?
    Bog me nije zaebao i ne može me zaebat jer ne postoji. Ne postoji odnos prema bogu, nego prema religijcima koji šire propagandu koja je štetna po zdravlje ljudskog roda, a to zaebava ljudski rod već hiljadama godina. A propaganda im je zasnovana na nečemu što ne postoji. Ako ti je lakše, ne mislim da je samo religijska propaganda štetna, štetne su i nacionalističke, kojekakve političke, kapitalističke... Sve to funkioniše na principu na kojem funkcioniše religija. Da ne navodim sad primjere krstaških ratova, inkvizicije, osveštavanja oružja i tenkova od naših popova, širenje mržnje kod muslimana i pozivanje na dizanje u vazduh od pojedinih muslimanskih vjerskih vođa i slične stvari, dobro su poznate svima. Niko nije izuzet.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Velika je vjerovatnoća da će te zaebati, pošto ulažeš za jedno ljudsko biće veoma veliki period, gotovo cijeli život.

    Prosta logika nalaže da ova vrsta vjerovanja je čista budalaština.

    Očekivati od jedne osobe da za sopstvenog života uvijek pozorno pazi da ne naruši tvoj interes je narciosoidno, sa druge strane, čudno da nisi iskazao jednu vrstu nade da ga ti nećeš zaebati nikada i da će te do smrti biti u dobrim odnosima.

    Fascinantno...

    Ako čovjeka poznajem 25 godina, već imam neko prethodno iskustvo sa načinom na koji postupa koje mi daje za pravo da pretpostavim kako će postupati ubuduće. Vjerovatnoća da će me zaebat uvijek postoji, ali ja vjerujem da neće. Na osnovu dosadašnjeg iskustva i činjenice da ga poznajem. To je i ta vjera kao osobina ljudskog bića. Osim toga, jedan cijeli život bi, za tebe kao religijca, trebalo da je mizeran period vremena, imajući u vidu vječnost kojoj se nadaš.


    Izvrnuo si ono što sam rekao. Ne može biti narcisoidno ako očekuješ od prijatelja da te neće svjesno povrijediti, a podrazumijeva se da ja imam isti odnos prema njemu. Samo što ne mogu ja da pričam u njegovo ime i da tvrdim da on meni vjeruje na isti način. Baš bi to bilo nasrcisoidno, samo što ti nemaš baš osjećaj za te stvari pa zamjenjuješ teze. Možda slučajno, možda namjerno, nebitno je.

    Ovim dijelom navedenog teksta tvrdiš da logika nalaže da je moja vjera u dobrog čovjeka čista budalaština, a ti si religijac koji vjeruje da je neko svemoćno biće stvorilo svemir prije desetak milijardi godina, da je to biće avetalo nekoliko milijardi godina dok nije stvorilo Zemlju, pa je avetalo nekoliko milijardi godina dok je stvorilo čovjeka pa se tek onda umiješao u život svakog čovjeka pojedinačno, obezbijedilo lagodan zagrobni vječni život za one koji se pokoravaju nečemu što je ljudska ruka napisala, a vječne muke za one ljude koje se nisu pokoravali onome što je ljudska ruka napisala? Pri tome, može bit čovjek najveći zločinac na kugli zemaljskoj, ali ako se pokaje prije smrti, nema vječnih muka?

    I onda je moje mišljenje budalaština? Fascinantno...


    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Imaš li da ponudiš neku drugu opšteprihvaćeniju i opštepoznatiju činjenicu kroz vaskoliku ljudsku misao ? - rado bi je čuo.

    Pa da, bog ne postoji, čovjek ima samo ono vrijeme koje provede na Zemlji, nema zagrobnog života, nema oproštaja grjehova od više instance, ljudi su ti koji odlučuju o svojoj sudbini, ponekad i o tuđim, a ponekad i o milionima tuđih sudbina, religija nema monopol na moralne i etičke norme, čovjek je mnogo pozvaniji da ih uspostavi, nema predestinacije, ljudi su kvarljiva roba, a isti ti ljudi su i pisali “svete” knjige i izmišljali bajke, Ceca nije svetac, Milo nije svetac, Ranko nije đavo, Amfilohije nije svetac... Svi su đubrad, kao i svi oni koje je crkva ovjekovječila na freskama. Nisu oni postali sveci zato što su bili bogougodni za ljude, nego zato što su radili u interesu crkve. Quid pro quo.

    Koncentriši se ti da provedeš ovaj život kako treba, ne bih se ja oslanjao da me čeka vječno uživanje. Ili 77 djevica. Uostalom, ja bih radije 77 porno glumica koje nemaju nikakvu bolest. Eh, to bi bilo lijepo za vjerovat.



    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Imati odgovor na sve i svja je divno.

    Kao i svaki uvod u zaplet dobre sage o destrukciji dekadencije jeste da se carstvo uspavalo, na marginama jača neprijatelj, šume postaju nesigurne.

    U ovom slučaju funestežani se množe i valjaju sve jače apsurdne i postaju sve smjeliji da već napadaju po dubini teritorije.

    Kako popričati sa nekim ko filozofiju svodi na lenjir i šestar, ko metafore navodi kao oruđe zablude, ko... poBogu ne zna šta je teorija!

    Novoateistički jahači nemilosrdno vrše teror sa nebulozama...zlo uvijek ima prednost napada iz potaje [IMG]file:///C:\Users\danilo\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01 \clip_image001.png[/IMG]i faktor iznenađenja izazivajući šokiranost [IMG]file:///C:\Users\danilo\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01 \clip_image002.gif[/IMG]

    Strah od ateizma ? - hahahahaha
    Kakav strah od ateizma?

    Jes, sve ono bješe da horde religijaca religiju shvataju kao neke metafore. Šteta što im ih religijski činovnici prenose kao bukvalne i apsolutne istine. Kao da je prosječan religijac sposoban da shvati koncept metafore... Pogotovo u kontekstu sopstvene religije.

    Naravno da nemam odgovor na sve i svja, ali sam siguran da ne postoji svemoćno biće koje ima sve odgovore. NE kao odgovor na pitanje da li postoji takvo svemoćno biće predstavlja dobru polaznu osnovu da saznam sve ono što mi mentalni kapaciteti dozvoljavaju, koliki god oni bili. Sa druge strane, odgovor DA bi mi u startu predstavljao hendikep za tako nešto.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #174
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    @raulio @sponge bob

    "Trud uložen u nalaženje..." sastoji se od čeprkanja po ovom i sličnim satanističkim sajtovima gdje je sav "trud" baziran na copy/paste tehnici. I pored toga, "trudbenici" još uvijek ne znaju razliku između Starog i Novog zavjeta, između ezoternog i egzoternog tumačenja, metafore im "zamagljuju značenje"...itd itd.

    Tako, jedan od takozvanih ateista tvrdi da je Stari zavjet "pisan" za hrišćane?!? Drugi pak proglašava boga neprijateljem iako gorljivo tvrdi da boga nema, treći tvrdi da institucija braka nije potekla iz religiozne tradicije...uz ostale primjere čemernog neznanja koje je suvišno navoditi jer je čitavo njihovo pisanije manifestacija otužne neobrazovanosti, dogmaške ograničenosti i prostačke zadrtosti.

    Ima jedna zen mudrost koja kaže da kad učitelj pokaže ka cilju, budala vidi samo njegov prst. Ateistički vjernici rade upravo to: kroz copy/paste kritiku Biblije raspravljaju i polemišu o prstu, a cilj im i ne pada na pamet - zagubljen je u mračnim dubinama njihovog neznanja i duhovnog sljepila.

    Da se kojim slučajem nađu u diskusiji bez pomoći gugla, pomiješali bi i Kuran i Bibliju, Upanišade i Talmud, Hrista i Krišnu...ali bi slavodobitno poentirali time da su ćelavi, impotetntni, jalovi...iz poznatog repertoara stand up komičara.

    Jedan od predvodnika forumskih ateista koji se naročito ističe svojim dubinskim neznanjem, indirektno potvrđuje da je ateizam vjerovanje i religija, otvarajući temu "Vjerovanje heretika", gdje mrtav 'ladan izjednačuje ateiste sa jereticima (iz nekog razloga mu je draži hrvatski oblik heretik). Dakle, oće jezik na pravo. Jeretici (heretici) nijesu ateisti nego oni čije vjersko učenje ne potpada pod važeću religioznu dogmu. Eto dobismo priznanje i od ateističkog vjernika da je ateizam u stvari jeres (hereza), to jest vjerovanje koje ne priznaje važeću dogmu ali je oblik religije. Doduše - naopake, ali ipak religije.

    Aferim postavljaču te teme. Sve je sam priznao.
    Last edited by brutajle; 12-05-15 at 15:58.

  25. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    "Trud uložen u nalaženje..." sastoji se od čeprkanja po ovom i sličnim satanističkim sajtovima gdje je sav "trud" baziran na copy/paste tehnici. I pored toga, "trudbenici" još uvijek ne znaju razliku između Starog i Novog zavjeta, između ezoternog i egzoternog tumačenja, metafore im "zamagljuju značenje"...itd itd.
    Ti "satanistički" sajtovi se sastoje od jedne stvari - TAČNOG CITIRANJA tvojih svetih spisa. Tako da ako su ti sajtovi zli i knjiga kojoj se ti klanjaš je zla

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Tako, jedan od takozvanih ateista tvrdi da je Stari zavjet "pisan" za hrišćane?!?
    Prosvijetli me o ti vjerniče iz CG koji se razumije kao i 99% vjernika u Crnoj Gori
    čija je tačno Stari Zavjet sveta knjiga ? Blejni Jagnje Božije
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ateistički vjernici rade upravo to: kroz copy/paste kritiku Biblije raspravljaju i polemišu o prstu, a cilj im i ne pada na pamet - zagubljen je u mračnim dubinama njihovog neznanja i duhovnog sljepila.
    Copy/Paste služi da bi se vjerno citiralo nešto.

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Da se kojim slučajem nađu u diskusiji bez pomoći gugla, pomiješali bi i Kuran i Bibliju, Upanišade i Talmud, Hrista i Krišnu...
    Ateisti se po pravilu više razumiju u religije od vjernika. Po principu kineske "Umjetnosti Ratovanja" "Drži prijatelje blizu, a neprijatelje još bliže"
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Jedan od predvodnika forumskih ateista koji se naročito ističe svojim dubinskim neznanjem, indirektno potvrđuje da je ateizam vjerovanje i religija, otvarajući temu "Vjerovanje heretika", gdje mrtav 'ladan izjednačuje ateiste sa jereticima (iz nekog razloga mu je draži hrvatski oblik heretik).
    1. Izuzetno sam ti zahvalan zbog toga što si me proglasio predvodnikom ateista
    2. moje znanje o tvojoj religiji je izuzetno veliko. Nebrojeno puta se na CdM-u pokazalo da je neuporedivo veće od tvog
    3. Heretik ni u kom slučaju nije hrvatski već originalno grčki(i sam si napisao "Hereza")
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Jeretici (heretici) nijesu ateisti nego oni čije vjersko učenje ne potpada pod važeću religioznu dogmu.Eto dobismo priznanje i od ateističkog vjernika da je ateizam u stvari jeres (hereza), to jest vjerovanje koje ne priznaje važeću dogmu ali je oblik religije. Doduše - naopake, ali ipak religije
    Svakim danom u svakom pogledu sve više nazaduješ
    Ateisti po definiciji JESU Jeretici. Po starogrčkom "oni koji razmišljaju", pa po latinskom "oni koji su izabrali", pa po hriščanskom "oni koje treba ubiti".
    Last edited by Rakun; 12-05-15 at 19:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 7 of 45 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 21:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 15:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 13:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 13:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •