Page 2 of 45 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1101

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,809
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Jedna stvar je čovjekova vjera u neke normalne i logične stvari, a druga stvar je vjerovanje u bajku. Da parafraziram Fromm-a, ne govori se o vjeri u smislu konkretnog vjerovanja, već o ličnosti natopljenom ili nenatopljenom vjerom. Ja mogu vjerovati da me moj najbolji prijatelj nikad neće zajebat, ali dok smo god živi, ja to ne mogu da znam. I pored hiljadu pozitivnih dokaza koji su mi dosad pruženi, ko mi kaže da se sjutra stvari neće promijeniti. Na osnovu svog iskustva, poznavanja ljudi, procjene šta će biti sjutra, ja vjerujem da će moj prijatelj ostati moj prijatelj.

    Svi značajni fizičari su znali da su neke stvari tačne mnogo prije nego što su mogli da ih dokažu (Ajnštajn i teorija relativiteta, recimo).

    Svi oni (i svi mi) su polazili od nekih empirijskih činjenica, vjerovali su u svoje teorije i prije nego su imali konačan dokaz. Problem nastaje kad se kao aksiom uzima totalna i nikad moguće dokaziva glupost: da neko svemoguće biće malim prstom pomjera svemir.

    A još kad mi kažu da je i evolucija božije djelo - je li nekome logično da svemogći bog milionima godina još uvijek nije završio posao. Zar nije za 6 dana svijet stvorio?

    Ako ćemo baš da filozofiramo, onda niko nikad ništa ne može dokazati, jer su krajnji dokazi, u najboljem slučaju, aksiomi koji se ne provjeravaju. Ko nam garantuje da su oni tačni?
    Last edited by NHM; 24-03-11 at 20:59.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako ćemo baš da filozofiramo, onda niko nikad ništa ne može dokazati, jer su krajnji dokazi, u najbolem slučaju, aksiomi koji se ne provjeravaju. Ko nam garantuje da su oni tačni?
    Da, to je upravo logička zamka na koju se mora doći i onda se pojavlje tvrdnja "vidis i ti u nesto vjerujes pa dokazi da je tvoje vjerovanje ispravnije nego moje...." Na tome se upravo zasnivaju sve tvrdnje kreacionista i bukvalnim tumacenjem ako na primjer ja i ti ne znamo kako se konstruse auto to ono ne postoji ili je to dokaz da je djelo boga.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,809
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Onda da, za sve teiste koji se pitaju šta je vjera, razgraničimo stvari - vjera je mnogo širi pojam od vjere u Koperfilda sa bradom. Upravo to što je čovjek sklon vjeri, religija je i bila u stanju da zlopotrebi tu, inače fenomenalnu i zaslužnu za cijeli napredak čovječanstva, karakteristiku.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovanje je jedini nacin da se prezivi (svak vjeruje da je njegov nacin zivota dobar i ispravan), ali sumnja ipak jedini nacin za napredak. Zloupotreba religije je upravno perfidna u tom dijelu uvodeci pojam "simbolicno" pa time objasnjava da je u jednoj jedinoj knjizi sve zivo napisano sto je bilo, sto je sad i sto će biti.
    Dokaza nema ali sve sto je bilo i sto ce biti je u simbolicnom pisanju. Prije neki dan malo iz sale malo iz zbilje izvjesnoj osobi sam na knjizi napisao" Nikad se ne zna ko koga vodi kad se u mracni tunel ulazi sa slijepom osobom."
    Da bi toj recenici dao na znacaju rekoh to je rekao poznati crnogorski filozof iz XIX vijeka. Kad sam pomislio da me djao odnose i okle tuneli u Crnoj Gori tada dobih objasnjenje da se zna i da Bog vodi obojicu i da je to zapisano u svetim knjigama .....
    Sva objasnjena su tako laksa i zavise upravo od toga sto kazes "što je čovjek sklon vjeri" i do koje mjere je sklon.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovanje je jedini nacin da se prezivi (svak vjeruje da je njegov nacin zivota dobar i ispravan), ali sumnja ipak jedini nacin za napredak. Zloupotreba religije je upravno perfidna u tom dijelu uvodeci pojam "simbolicno" pa time objasnjava da je u jednoj jedinoj knjizi sve zivo napisano sto je bilo, sto je sad i sto će biti.
    Dokaza nema ali sve sto je bilo i sto ce biti je u simbolicnom pisanju. Prije neki dan malo iz sale malo iz zbilje izvjesnoj osobi sam na knjizi napisao" Nikad se ne zna ko koga vodi kad se u mracni tunel ulazi sa slijepom osobom."
    Da bi toj recenici dao na znacaju rekoh to je rekao poznati crnogorski filozof iz XIX vijeka. Kad sam pomislio da me djao odnose i okle tuneli u Crnoj Gori tada dobih objasnjenje da se zna i da Bog vodi obojicu i da je to zapisano u svetim knjigama .....
    Sva objasnjena su tako laksa i zavise upravo od toga sto kazes "što je čovjek sklon vjeri" i do koje mjere je sklon.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nas teisti tjeraju po svaku cijenu da "vjerujemo" onda evo primjera:

    -Ja "vjerujem" (ne moram vjerovati nego cu saznati kad naucnici budu otkrili) da nas kao ziva bica u ovoj nasoj planeti zasejali Vanzemaljci koji su mogli biti mnogo napredniji nego sto smo mi danas, i mi smo ti njihov eksperiment. Ovo bi moglo biti za vjerovati, ali naucnici ne moraju vjerovati nego umjesto toga oni nastavljaju raditi kako bi otkrili istinu.
    Pojam vjerovanje moze se objasniti i ovako:

    -Parkirao sam auto negdje u gradu i otisao. Zadrzao sam se mnogo duze nego sto sam planirao, i prvo sto mi padne na pamet je pomisao da mi auto digne pauk ili mi ga provale. Ali buduci da sam ga na dobro mjesto parkirao i racunajuci na alarme i blokade koje ima auto onda vjerujem da ga niko nije dirao.
    Znaci vjeruje (da se izrazavam onako kako teisti zele) se u postojece stvari, u ovom slucaju auto. Ali poslije svega to "vjerovanje" nikako ne bi mogao da pretvorim u Saznanje dok ne odem kod auta i vidim da li je sve u redu.

    Da bi znali a ne vjerovali da bog postoji moramo ga vidjeti svakako, inace nista od toga. Umjesto toga to moze biti san ili iluzija, a realnost je sve oko nas.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Možeš reći da vjeruješ da nepostoji ali nemožeš biti apsolutno siguran dok nekim uređajem, eksperimantom, ... to fizički ne dokažeš.
    Znači ne vjeruješ da postoji Vanjin nevidljivi pas, ali vjeruješ u nevidljivog čovjeka na nebu.
    Poenta je da nevidljivi pas postoji dok se ne dokaže suprotno, a to je po vjernicima nemoguće dokazati
    Takođe je nemoguće oboriti moju tvrdnju da sam ja Isus koji je došao na zemlju po drugi put
    "Kvaka 22"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ovim ti želis da navedes ateiste na tanak led da pocnu tvrditi da nije vjerovanje i da nemaju raznih vjerovanja
    Nijesam života mi čukunbabinog ...
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ...
    Eksperimentalnih dokaza da Bog postoji nema, ali to nije nikakav dokaz, kao sto ni tvrdnja teista da je postojanje Boga dokazivo time sto ateisti ne mogu dokazati da ga nema.
    Naravno , ni nepostojanje fizičkog dokaza za nepostojanje "Vanjinog nevigljivog psa" takođe nije ...
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ...
    Sustina vjerovanja ili vjere je jedino u tome u koju se knjigu (ili bajku ) vjeruje.
    Meni se sviđaju vjerovanja ako na ispravan način razvijaju čovjekovu maštu (imaginaciju uopšte , umjetničku, istrživačku, ljubavnu ,...).

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ...Septembar, svaka čast na težnji da pokreneš zdravu raspravu ali bojim se da će i ova krenut đe i mnoge druge čim Dawud izbači svoj prvi citat.
    Hvala,
    Vjerujem (i ovo ispade neka religija) da svak ko misli da ima jasne fizičke dokaze za postojanje ili nepostojanje Boga onda nema smisla ulaziti u raspravu .
    Onda nemamo o čemu raspravljati,

    Vjerujem i u sledeće . Ako bi ateisti kojih ima dosta ali nemaju organizovane oblike druženja, razvili te neke oblike organizovanja (NVO ili sl.) onda bi to bila dobra osnova za napredak svijesti u raznim segmentima društva u CG. Gomila nekih loših pojava moglo bi da se smanji ili eliminiše.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ..." Nikad se ne zna ko koga vodi kad se u mracni tunel ulazi sa slijepom osobom."
    ....

    Sjetih se jedne latinske izreke . (Nezam kako se kaže na latinskom a ne želim da kopiram Google-ov odgovor)
    "Vjeruj ali pazi kome"

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ne vjeruješ da postoji Vanjin nevidljivi pas, ali vjeruješ u nevidljivog čovjeka na nebu.
    Vjerujem ali njie čovjek i nije bukvalno nevidljiv.
    Neznam tačno šta je ali najbiži sam pojmu "ogromne kvantne informacije" iz koje su nastali prostor-vrijeme i materija-energija.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Poenta je da nevidljivi pas postoji dok se ne dokaže suprotno, a to je po vjernicima nemoguće dokazati
    Takođe je nemoguće oboriti moju tvrdnju da sam ja Isus koji je došao na zemlju po drugi put
    "Kvaka 22"
    Jedini smisao koji nalazim u tvrdnji o "ponovnom dolasku Isusa na Zemlju" je u smislu prastarih "astroloških era".
    Nevjeruem u "zadnje dane", "strašni sud","armagedon" ... u bukvalnom smislu
    nego možda da će krajem "astrološke ere Ribe" (od 0 do 2150 god otprilike po jednom računanju) i početkom "ere Vodolije" (od 2150 do 4300 god) ljudi početi da žive bez nekih velikih zala, ratova, epidemija, smrti od gladi, organizovanog kriminala,..

  12. #37
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    1/4
    2/4
    3/4
    4/4
    fino je ovaj covjek sve ispricao

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    Ateisti Srbije, tribina u Kovacici - 12.02.2011
    1/4
    2/4
    3/4
    4/4
    Evo šta mi je "zapalo za oko" ...

    Kada nekoga pitate za religisko opredjeljenje on može da odgovori sa ...
    1. agnostik
    2. ateista
    3. teista (vjernik)
    U okviru trećeg odgovora (vjernik) može da navede kojoj vrsti vjernika pripada , naziv religiske organizacije i sl. (pravoslavni, katolik, musliman,...)

    Svi plaćamo porez direktno ili indirektno kupujući robe i usluge .
    Kupujući ljeb u prodavnici, plaćajući taksi, gorivo za auto, račun za telefon,... 17% ide u državnu kasu.
    Iz držane kase se izdvajaju i sredstva koja idu vjerskim organizacijama.

    Ta sredstva ne idu ateističkim ili agnostičkim organizacijama iako i ateisti i agnostci jednako plaćaju kao i ostali.
    Dok god su bez organizacija i ateisti i agnostici će indirekto pomagati vjerske organizacije kroz ovaj državni mehanizam i neće moći protiv toga da se bore.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postoji jednostavniji nacin. Oporezovati vjerske organicije kao i one sto prodaju persun, krtolu, pasulj i boraniju.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Postoji jednostavniji nacin. Oporezovati vjerske organicije kao i one sto prodaju persun, krtolu, pasulj i boraniju.
    Iako nijesam za to ko bi pokrenuo tu inicijativu?
    Opet dolaziš do ateisitčke ili agnostičke organizacije kojih nema u CG.

    Mislim da u CG ima dosta ateista , evo neka ih je minimum 5% a ja mislim da ih je više.
    Od pesto hiljada 5% je 25000.
    Kad bi imali organizaciju mogli bi da pokrenu inicijativu da i njima idu pare iz budžeta kao i religiskim organizacijama jer i oni daju te pare u bužet .

  16. #41
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    E ja nikad necu bit pripadnik ateisticke organizacije pa da vode i najuticajniji ateisti na svijetu i da se sve pare svijeta ulivaju u tu organizaciju. Ateizam nije ideologija i ne treba da bude organizovan. To je jednostavno ne vjerovanje. Ko oce da vjeruje siroko mu polje. A sto se poreza tice, treba oporezovat sve religijske organizacije jednako kao i sve druge organizacije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    ... A sto se poreza tice, treba oporezovat sve religijske organizacije jednako kao i sve druge organizacije.
    A kao ćeš to postići kao pojedinac ili grupa raštrkanih neorganizovanih pojedinaca.
    Šta je problem da ima ateistička NVO?

  18. #43
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Nije problem neka naprave ljudi ako ce. Ali ja necu da imam nista sa nevladinim organizacijama. A ni sa vladinim
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Iako nijesam za to ko bi pokrenuo tu inicijativu?
    Opet dolaziš do ateisitčke ili agnostičke organizacije kojih nema u CG.

    Mislim da u CG ima dosta ateista , evo neka ih je minimum 5% a ja mislim da ih je više.
    Od pesto hiljada 5% je 25000.
    Kad bi imali organizaciju mogli bi da pokrenu inicijativu da i njima idu pare iz budžeta kao i religiskim organizacijama jer i oni daju te pare u bužet .
    Istini za volju ne znam nijednu drzavu dje bi bila bilokakva organizacija ateista, a mozda je to i prednost. Svaka partija je u krajnoj liniji neka mala religija u malom, a znamo dobro i ja i ti da kod nas nema ni 5% vjernika, a ne da je toliko ateista. Ti silni obredi da bi se pokazali i bili vidjeni, busanje u prsa kakav je vjernik i tretiranje vjere kao i navijanje za neki klub su postali dio mode i po mom misljenju daleko od vjernika.
    Zamisli samo da se organizuju ateisti i nadju nekog popa ili odzu za ateiste

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije problem neka naprave ljudi ako ce. Ali ja necu da imam nista sa nevladinim organizacijama. A ni sa vladinim
    To je dosta slično stavovima anarhista i to je razlog zašto sada ne postoje a imali su sjajnih ideja koje nijesu ostvarili.
    Takav stav će te staviti u ulogu pasivnog posmatrača. Bolje da pročitaš o anarhizmu i izbjegneš njihove gerške nego da praviš iste. I ateisti su neminovno društvena bića.

    Ako nešto što ti misliš misli još 5000 ljudi .
    Da bi to ostvaro trebaš ih nekako pokupiti i izađete jednog dana vas 5000 pred zgradu vlade sa transparentima dok oni unutra "nervno ne popuste" .
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Istini za volju ne znam nijednu drzavu dje bi bila bilokakva organizacija ateista, a mozda je to i prednost.
    Odavno ima u Indiji, ima i u Americi ,
    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    Ateisti Srbije, tribina u Kovacici - 12.02.2011
    1/4
    2/4
    3/4
    4/4
    ovo je iz Srbije ...
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svaka partija je u krajnoj liniji neka mala religija u malom, a znamo dobro i ja i ti da kod nas nema ni 5% vjernika, a ne da je toliko ateista.
    Kad bi ih stavio pred logično i potpuno konzistentno pitanje o religiji
    - neće da odgovori
    - agnostik
    - ateista
    - teista
    Bilo bi tu bogami raznih.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ti silni obredi da bi se pokazali i bili vidjeni, busanje u prsa kakav je vjernik i tretiranje vjere kao i navijanje za neki klub su postali dio mode i po mom misljenju daleko od vjernika.
    Broji se samo što neko sam kaže , pa ako nije dovoljno spoznao sebe i nije dovoljno hrabar da to iskaže nemoš mu ništa.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zamisli samo da se organizuju ateisti i nadju nekog popa ili odzu za ateiste

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    A kao ćeš to postići kao pojedinac ili grupa raštrkanih neorganizovanih pojedinaca.
    Šta je problem da ima ateistička NVO?
    U manje-više svakoj civilizovanoj zemlji postojeAteističke nevledine organizacije.

    U našem najbližem okruženju
    -Ateisti Srbije
    -Hrvatski Anonimni Ateisti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav je Dzavid sa Alahom, svasta. Jes' vala, sve ce nas Alah pospremit, samo da ces nas ti pustit na mir vise.
    DICIOTTO

  23. #48
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    To je dosta slično stavovima anarhista i to je razlog zašto sada ne postoje a imali su sjajnih ideja koje nijesu ostvarili.
    Takav stav će te staviti u ulogu pasivnog posmatrača. Bolje da pročitaš o anarhizmu i izbjegneš njihove gerške nego da praviš iste. I ateisti su neminovno društvena bića.
    Ja sam introvertan . Nema to veze sa ateizmom.
    A ne bih rekao da sam bas pasivan posmatrac. Jednostavno mislim da je organizovanje ateista protivno samoj prirodi ateizma. Mozda grijesim. A kad sam rekao da ne bih ni u vladinu organizaciju to sam se samo salio na racun nase vlade jer ne mogu da podnesem politicare i ne bih da imam nista sa njima. Nisam ja pasivni posmatrac. Kad su moja prava ugrozena itekako reagujem i to svim mogucim sredstvima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam introvertan . Nema to veze sa ateizmom.
    Dosta sjajnih mislilaca su bili pomalo introvertni.
    Da li važi obrnuto da introvertnost bude dobar preduslov za dobrog mislioca neznam.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A ne bih rekao da sam bas pasivan posmatrac. Jednostavno mislim da je organizovanje ateista protivno samoj prirodi ateizma. Mozda grijesim. A kad sam rekao da ne bih ni u vladinu organizaciju to sam se samo salio na racun nase vlade jer ne mogu da podnesem politicare i ne bih da imam nista sa njima. Nisam ja pasivni posmatrac. Kad su moja prava ugrozena itekako reagujem i to svim mogucim sredstvima.
    Pojedinačno slabo ćeš moći da uradiš nešto osim sitnih lokalnih stvari u svojoj okolini.
    Na drugoj stani imaš organizovanog "političkog neprijatelja" protiv kojeg na krupnom globalnom planu pojedinačno nemožeš ništa učinjeti.

    P.S. Postaviše me za moderatora podforuma "Nauka" Divno !!!

    Last edited by Hari Krisna; 27-03-11 at 18:58.

  25. #50
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Nemoj da te novostecena moc udari u glavu pa da nam se pomamis
    Last edited by VanjaTheMan; 27-03-11 at 19:29.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 2 of 45 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 21:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 15:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 13:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 13:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •