Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1100

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #251
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ma neću više sa tobom da raspravljam.
    Volja tvoja, ja nikakvu raspravu ne vidim, niti problem. Živi u zabludi ako tako voliš.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ja samo kritikujem tvoju vjeru, dočim ti podržavaš direktan progon ateista.
    Što si se ti našao uvrijeđen time što se čovjek drži svoje tradicije ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se opet vratim na ideju kojom sam počeo ovu temu ...

    Ideja je da se između vjernika i ateista ( čak i vjernika različitih vrsta ) uspostave ekvivalentni "koncepti".

    Nešto kao REČNIK.

    Evo neki primjeri ...
    Religiskom konceptu Boga u ateizmu bi odgovarao naprimjer koncept "Majka Priroda" (može i neki drugi naziv "Univerzum", "Fizičke sile" ili sl.)
    (teizam) Bog je stvorio Zemlju, biljke, životinje , čovjeka ... -> (ateizam) "Majka Priroda" je stvorila Zemlju, biljke, životinje , čovjeka ...

    (teizam) Postoji samo jedan Bog -> (ateizam) "Majka Priroda" je samo jedna ali ona nije Bog. Pa slijedi da ne postoji ni jedan Bog.

    (teizam) Bog je stvorio svijet. -> (ateizam) "Majka Priroda" je nastala iz nekog svog početnog stanja u Velikom Prasku prije 14 milijardi godina.

    (teizam) Bog upravlja svijetom -> (ateizam) "Prirodni zakoni" (zakoni "Majke Prirode") upravljaju svijetom .
    ...
    Slično bi moglo da se prevedu razne druge rečenice sa jednog na drugi "jezik" vezano za moralna shvatanja, odnos prema Bogu/Prirodi...

    (teizam) Moralna shvatanja iz Svetih knjiga neke religije -> (ateizam) Moralna shvatanja iz unutrašnjih osjecanja i naučnih saznanja o čovjekovoj prirodi.
    ...

  4. #254
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Što si se ti našao uvrijeđen time što se čovjek drži svoje tradicije ?
    Očigledan photoshop vide se svima čizme uglavnom i ramena su čoškasta od uniformi itd., zmači ovo su vjerovatno potoshop-irani nacisti. Jadan pokušaj. Ima bolje?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #255
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Nije photoshop. Slika je uzeta 20-og Avgusta 1933-e na Berlin-Neukölln stadionu na skupu katolickih omladinaca.

    Mora da je i ovo photoshop


    Samo sto se ime ovog tipa zna. Friedrich Coch, izabran za drzavnog bisopa pod nacistickim rezimom.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-06-15 at 09:37.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #256
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije photoshop. Slika je uzeta 20-og Avgusta 1933-e na Berlin-Neukölln stadionu na skupu katolickih omladinaca.

    Mora da je i ovo photoshop


    Samo sto se ime ovog tipa zna. Friedrich Coch, izabran za drzavnog bisopa pod nacistickim rezimom.
    Ništa ova slika ne dokazuje, osim da je ovaj sa krstom na grudima digao ruku, može se reč, kao da maše lijevo desno nekome ko je dalje ispred njega. To što su ovi uniformisani ispred, to je njihova stvar, liče mi na one današnje uniformisane sa mačevima, sličan im je poredak.

    Ipak je to bilo u njemačkoj reče li? U SSSR-u su svojevremeno na crkvama stavljali crvenu zastavu sa srpom i čekićem, pa to crkva preživje, a svjedoci smo da su i ovi iz njemačke pretekli (crkva mislim).

    Svako vrijeme, svoje breme.

    Teško da su popovi vršili masovne zločine ili pozivali na progon neistomišljenika, pitanje je koliko bi takvi, bili popovi, mada nikad ne mož bit 100% siguran. Generalno pričam.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #257
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ništa ova slika ne dokazuje, osim da je ovaj sa krstom na grudima digao ruku, može se reč, kao da maše lijevo desno nekome ko je dalje ispred njega.
    Opet ti odbacujes sve sto ti se ne svidja. Iskljucivost, bjese li? Covjek je bio simpatizer nacisticke partije.

    Nego sta cemo sa prvom slikom? Ti rece da je ocigledan photoshop.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #258
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Opet ti odbacujes sve sto ti se ne svidja. Iskljucivost, bjese li? Covjek je bio simpatizer nacisticke partije.
    Nego sta cemo sa prvom slikom? Ti rece da je ocigledan photoshop.
    Ne, ja odbacujem uvjek ono što je očigledno i zrelo za odbacivanje.
    Ok, ako je ovaj, ti mu ime navede, bio simpatizer nacističke partije, samo na osnovu ove fotografije, onda sam vidiš iznenađen, kako isti nije odavno u redu "svetaca".
    Pušti prvu fotografiju, to je Rakun postavio, to je drugo.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #259
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ne, ja odbacujem uvjek ono što je očigledno i zrelo za odbacivanje.
    Ok, ako je ovaj, ti mu ime navede, bio simpatizer nacističke partije, samo na osnovu ove fotografije, onda sam vidiš iznenađen, kako isti nije odavno u redu "svetaca"
    Nije on simpatizer na osnovu fotografije. Nigdje na fotografiji ne pise njegovo ime. Ali zna se ko je bio covjek na osnovu istorijskih podataka. Zna se da ga je Hitler (sad, mozda ne on licno, ali neko iz nacisticke partije zaduzen za te stvari) imenovao za drzavnog bisopa.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pušti prvu fotografiju, to je Rakun postavio, to je drugo.
    Mogu ja da pustim ako mislis da ce to da ti pomogne. Ali doci ce i Rakun, tako je napisano u prorocanstvu. Pa ce i Rakun htjeti da zna isto sto i ja. Mozda i vise.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #260
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ali doci ce i Rakun, tako je napisano u prorocanstvu. Pa ce i Rakun htjeti da zna isto sto i ja. Mozda i vise.
    E tada ćemo ja i on uć u žestoku raspravu i na kraju:"pravda će trijumfovati"! ha ha ha
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #261
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kad smo vec kod slikica.... da bacim jos malo 'photoshop'-a



    Elegantan ulazak na temu koju nisam otvarao do sad
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #262
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Očigledan photoshop vide se svima čizme uglavnom i ramena su čoškasta od uniformi itd., zmači ovo su vjerovatno potoshop-irani nacisti. Jadan pokušaj. Ima bolje?
    U pravu si ti, kada sam im dodavao podignutu ruku fore radi sam odlučio i sa čizmama da se poigram.


    A što se tiče "ćoškastih ramena" kada sam korigovao sliku u fotošopu sam zapravo ublažio tu "ćoškastost"



    Tu je naravno i činjenica da je fotografija snimljena na prvom skupu Katoličke mladeži u Nojkelnu 1933 god.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #263
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kad smo vec kod slikica.... da bacim jos malo 'photoshop'-a



    Elegantan ulazak na temu koju nisam otvarao do sad
    Eto vidis sta kontekst moze da uradi od slike. Na prvi pogled izgleda kao da salutiraju Hitleru, i na prvi pogled to djeluje kao logican zakljucak jer se radi o Njemackim oficirima iz Treceg Rajha. Ali ja znam iz pouzdanih razloga da ih je jedan gost na toj svadbi (o svadbi se radi) pitao koliko visoko mogu nogu da podignu. Ovaj predzadnji se kur*i po malo. Ne vjerujem da moze toliko. Prvi svestenik je najiskreniji.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #264
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kad smo vec kod slikica.... da bacim jos malo 'photoshop'-a



    Elegantan ulazak na temu koju nisam otvarao do sad
    Evo ti i ove. Greškom je blurovana u fotošopu

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #265
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno ste o ovome mislili?



    što bi papa rekao, slušajući vas



    kako naložiste čovjeka, pardon papu, vidi kako vatreni govor održa



    zatim malo akcije, diplomatije, taktike, upronosti, istrajnosti (vjerovatno detalj koji očekujete?)



    da bi na kraju mediji prenijeli vijest u cjelosti



    uz obavezno odobravanje i pozdrav kolega i istomišljenika



    na kraju svi zadovoljni



    osim možda dežurnih negativaca, koji vazda nešto naopako planiraju

    Last edited by SpongeBob; 18-06-15 at 17:54.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #266
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da se opet vratim na ideju kojom sam počeo ovu temu ...
    Ideja je da se između vjernika i ateista ( čak i vjernika različitih vrsta ) uspostave ekvivalentni "koncepti".
    Nešto kao REČNIK.
    Evo neki primjeri ...
    Religiskom konceptu Boga u ateizmu bi odgovarao naprimjer koncept "Majka Priroda" (može i neki drugi naziv "Univerzum", "Fizičke sile" ili sl.)
    Zašto da se ne kaže i ateista (i sličnih) raznoraznih vrsta?
    Umjesto „fizičke sile“ dovoljno je ovo „sila“ npr. Iz onog filma, „Go Look and let the Force be with you!“. To je većini koji su gledali film, ili čuli za repliku, mnogo bliže.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    (teizam) Bog je stvorio Zemlju, biljke, životinje , čovjeka ... -> (ateizam) "Majka Priroda" je stvorila Zemlju, biljke, životinje , čovjeka ...
    (teizam) Postoji samo jedan Bog -> (ateizam) "Majka Priroda" je samo jedna ali ona nije Bog. Pa slijedi da ne postoji ni jedan Bog.
    (teizam) Bog je stvorio svijet. -> (ateizam) "Majka Priroda" je nastala iz nekog svog početnog stanja u Velikom Prasku prije 14 milijardi godina.
    Sve zavisi od izvora, neki kažu da je u pitanju 15 milijardi godina, ipak nije mnogo bitno. Ali ima i tu nekih problema, npr. “Big Beng” teorija uopšte ne objašnjava kako je nastala prvobitna materija koja je navodno eksplodirala (niti je to možda za tu teoriju bitno, ali opet zbunjujuće). Kako je nastalo to nešto, a eksplodiralo je? Ima nekih istraživanja od 2011 godine koji nešto počinju ozbiljno da sumnjaju u ovu priču, no viđećemo, strpljenja.
    Evolucija dalje nema rješenje na pitanje porijekla same materije, a ovamo se udavi objašnjavajući mnogo toga podrazumijevići da materija postoji (čekaj, sad nisam siguran, materija postoji ili ne postoji?). Ovo polovično objašnjenje nečeg, pa onda nečim drugim, nečeg sledećeg, kod kreacionista ne postoji, makar ne ovako katastrofalno izraženo.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    (teizam) Bog upravlja svijetom -> (ateizam) "Prirodni zakoni" (zakoni "Majke Prirode") upravljaju svijetom.
    ...
    Slično bi moglo da se prevedu razne druge rečenice sa jednog na drugi "jezik" vezano za moralna shvatanja, odnos prema Bogu/Prirodi...
    (teizam) Moralna shvatanja iz Svetih knjiga neke religije -> (ateizam) Moralna shvatanja iz unutrašnjih osjecanja i naučnih saznanja o čovjekovoj prirodi....
    Definisanje ovakvih nekih termina je realativno apsurdno, jer porede se različiti kategorije, koje nemaju ni slične elemente a ne šta drugo. Jedina ideja koja mi pada na pamet jer opravdavanje ateističkih i sličnih pogleda i teorija, dajući im na ovaj način neki legitimitet.
    Evo zašto ovo mislim.
    Ateizam zapravo ne postoji! To što su pojedini ljudi ili grupe ljudi naumili i imaju volju da za sebe kažu da su ateisti je jedna vrlo velika obmana. Ateizam je ogromna iluzija i konačno prevara samog uma. Ateisti svoj ateizam ne mogu argumentovati nikakvim naučnim dokazima jer se ateizam ne može naučno ispitati, izmeriti, niti dokazati. Ateista u svoj uzaludzam ili nevjeru može samo da vjeruje i to mu niko ne brani, ali ta njegova nevjera se realno ne može dokazati nikakvim naučnim metodama (ako nešto novo ne probaju da izmisle ili proture kao dokaz), što znači da najverovatnije i ne postoji (ako se primjeni obrnute logike, njihove omiljene, ha ha ha).
    Samo jedna primedba u vezi ateističke filozofije.

    Ateista može da kaže "Ne vjerujem u Boga". Ateista bi prij trebao da kaže "Ne ŽELIM da vjerujem u Boga". Pitaće neko, zašto je to tako? Ateizam takav kakav je nije religija pa da svoje stavove zasniva na vjerovanju ili nevjerovanju. Toliko o čisto nekoj frazo-logiji, a što se tiče samog ateizma, filozofija je totalno šuplja i lako-obarajuća.
    Citat: “Isto kao kada bi neki Zvezdaš rekao "Ne verujem u Partizan". On može da mrzi Partizan, da ne gleda njegove utakmice, da ga zove malim hrvatskim klubom, da pljuje po njemu,... ali ne može da opovrgne da taj klub postoji. Neki narodnjak može da kaže kako ne voli Lejdi Gagu i kako je ta muzika za drogaše, ali ne može da negira njeno postojanje.”

    Ateista može da zameri ovakvim poređenjima i da kaže "ja vidim svojim očima i Partizan i Lejdi Gagu, a "nevidljivog" Boga ne vidim"
    Isto tako, ateista ne vidi ni ateizam pa opet ga voli i želi da mu ta filozofija bude neki od oslonaca u životu.. Ateizam je samo misao (ideja). Po tome se ne može ateizam nimalo hvatati u koštac sa religijom koja je pored verujućeg (nikad ideološkog) pre svega i način života, što ateizam nikad nije bio, niti će biti kako je krenuo.

    Možda jedina tačna izjava sa teološkog gledišta je zapravo kad ateista kaže "ne vidim Boga". Ni vjernici ne vide Boga, niti će ga ikada moći viđeti (u ovom životu, u drugom da). Isto kao što ne vidiš ni vazduh, a opet bi umro kad ga ne bi udisao (često korišćen primjer).
    Last edited by SpongeBob; 18-06-15 at 19:31.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #267
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vjerovatno ste o ovome mislili?



    što bi papa rekao, slušajući vas



    kako naložiste čovjeka, pardon papu, vidi kako vatreni govor održa



    zatim malo akcije, diplomatije, taktike, upronosti, istrajnosti (vjerovatno detalj koji očekujete?)
    .
    .
    da bi na kraju mediji prenijeli vijest u cjelosti

    Nisam znao ni za jednu sliku od te dvije
    ali vidjeh da se radi o budućem papi Benediktu

    Kolega Fidel je bio vidovit u ovom slučaju pa je postovao još jednu sliku tog istog Benedikta (ovaj u sredini je prošli papa - slava mu i milost)

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #268
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    (ovaj u sredini je prošli papa - slava mu i milost)
    Kako ide ona pjesma?

    "Živ je Draža (pardon papa), umro nije, dok je srpstva i Srbije (pardon, katoličanstva i Vatikana)"

    (tako da ono sa kraja ne važi, jer je čovjek živ, ili to kod vas nema veze?)
    Last edited by SpongeBob; 19-06-15 at 10:24.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #269
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovđe čovjek pominje neke konkretne brojke.

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #270
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  21. #271
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  22. #272
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Kako god bilo, današnje vjere više veze imaju sa đavolom nego Bogom. Ubijati druge vjernike u ime Boga, to onda nije Bog, nego zlotvor.

    A prije će biti da vjere u današnjem obliku veze sa Bogom nemaju, da je Bog ispravan, a narod kvaran.

  23. #273
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Samo u totalnom haosu nema informacija, mada neki kažu da je to diskutabilno.

  24. #274
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Slično pitanje sam ja postavio u nekoj diskusiji ima vremena od tada, jedino sam dobio informaciju od ovdašnjih ateista, ako se dobro sjećam, da ovaj Flew "nikad nije ni bio pravi ateista", "nije on tako mislio", "to je pogrešno interpretirano", "izbačen iz ateističkog miljea" i slično. Dobro karikiram malo, ali u osnovi ovome slična priča je bila. Inaće ovo je dosta stara informacija, za Flew-a, osim njega ima gomila naučnika koja tvrdi ovo isto.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #275
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovđe čovjek pominje neke konkretne brojke.

    Brilijantno !!! Video kaže da je cilj Muslimana da do 2013 god. (davno prošlo vrijeme) USA postane većinski muslimanska zemlja. Toliko su uspješni da je prošle godine bilo 0,9 % muslimana u toj zemlji.

    Stvaro je u tome što se u videu kaže da u svijetu dnevno pređe u Islam 68 hiljada ljudi, ali se ne kaže da se samo u toku sljedeće dvije godine 75% vrati u hrišćane. To je kao kada su u vrijeme ratovanja USA sa Vijetnamom pola crnaca prešli u Islam da ne bi išli u rat, pa se poslije rata svi vratili religiji pod kojom su rođeni.

    Posebno me raduje što se nevjerovatno povećao broj nereligioznih. Ali na žalost ateista je oko 3% tako da USA ostaje najveća hrišćanska zemlja na planeti
    Last edited by Rakun; 02-07-15 at 01:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 21:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 22:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 16:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 14:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 14:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •