Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 801 to 825 of 1100

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #801
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    A tek što nalupeta se svašta u postu otvaranja ove teme ne bi ni primjetila no gledam kakav je stvarno to naslov vrsta vjerovanja-ateizam.To veze s vezom sa bilo kakvim vjerovanjem nema.Da,bog postoji kao imaginarni prijatelj, onih koji ne mogu nikako da se suoče sa samima sobom i sopstvenim bićem pa olakšicu traže prebacivanjem na nekog super boga koji pri tom ne postoji.

    Jer, ko sebe čekao nije taj čekao nije ništa.A ima i onih što vječito čekaju Godoa.





    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  2. #802
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Da, Blue, naravno da ateizam nema veze s verovanjem bilo kakve vrste. Ni ne procitah uvodni, pocela sam pa digla ruke.

    Samo bih da kazem da je jedan od najvecih promasaja koje sam cula od vernika njihovo (tvrdo) misljenje da je religija osnova morala (citaj, mi ateisti ga nemamo, ili ga nemamo dovoljno) a jedan od najboljih argumenata za ateizam mi je da se do najvecih naucnih otkrica doslo uprkos crkvi, a ne zahvaljujuci njoj.
    Znam da religiju i crkvu ne treba poistovecivati, ali ipak sam pod utiskom da je religija kroz istoriju napravila vise stete nego koristi. Da i ne spominjem ratove vodjene u ime religija.
    Sad, ja poznajem ljude koji su istinski religiozni, i znam da im religija znaci (imam takvu prijateljicu) ali ne mogu se oteti utisku da je koristi kao neki vid psihoterapije.
    Sto bi rekao jedan drugi moj prijatelj: "Ne razumem, tako pametna osoba kao ti, a veruje u bajke".

  3. #803
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Precjenjuses se dečko.
    Ponudjen ko pocascen.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  5. #804
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Pa da.Kolektivno opsesvina neuroza kako ih je Frojd lijepo očitao.
    I umjesto sa se suoče sa tom činjenicom vrhunskog psihoanalitičara i sa sobom da se izbore oni sav drugi svijet što je preležao te dječje bolesti hoće da vrate na iste.Još se ljute.Ljute se na Arijadnin konac oni bi ipak da se rvu sa Minotaurom.U lavirint neki da ostanu zaglavljeni jer im smetaju činjenice.

    I još bi cio svijet da bace u taj lavirint svojih budalaština koji je njihova bajkica ova i ona, realnost ostavila u more i more krvi i masovnih grobnica.E to je tek.Bezobrazluk.



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  6. #805
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Pa da, tako to i ja vidim. Bajke, a u stvarnosti krvavi rezultati.

  7. #806
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Da, Blue, naravno da ateizam nema veze s verovanjem bilo kakve vrste. Ni ne procitah uvodni, pocela sam pa digla ruke.

    Samo bih da kazem da je jedan od najvecih promasaja koje sam cula od vernika njihovo (tvrdo) misljenje da je religija osnova morala (citaj, mi ateisti ga nemamo, ili ga nemamo dovoljno) a jedan od najboljih argumenata za ateizam mi je da se do najvecih naucnih otkrica doslo uprkos crkvi, a ne zahvaljujuci njoj.
    Znam da religiju i crkvu ne treba poistovecivati, ali ipak sam pod utiskom da je religija kroz istoriju napravila vise stete nego koristi. Da i ne spominjem ratove vodjene u ime religija.
    Sad, ja poznajem ljude koji su istinski religiozni, i znam da im religija znaci (imam takvu prijateljicu) ali ne mogu se oteti utisku da je koristi kao neki vid psihoterapije.
    Sto bi rekao jedan drugi moj prijatelj: "Ne razumem, tako pametna osoba kao ti, a veruje u bajke".
    Ok samo što kod introverta kao što sam ja to znači-apsolutno ništa.
    Radije bi sama sa sobom kafu popila no da mi neko s*re o nekakvoj debilnoj doktrini poput reiligije.Da mi neko takve priče potura dobio bi ono one way ticket.
    Last edited by Bluemoon; 21-01-23 at 23:19.
    No pasaran!

  8. #807
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    E, pa ne pricamo mi o tome. Imam jos jednu prijateljicu, katolkinju, i one uvazavaju to sto sam ja takva a ja to sto su one takve. Tolerancija neka i te fore. Imaju one jako dobrih strana, veoma su pametne. Recimo ta iz mog gornjeg posta je sama skapirala kakvi su Srbi u Milosevicevo vreme bili zlocinci i htela da emigrira u vreme Kostunice, jer se nije slagala i nije zelela nista da ima s tim. Izvini, ja to cenim, to je jako redak stav u danasnjoj Srbiji. Malo ko dobaci do te visine. I ima jos puno drugih ljudskih kvaliteta (osim pameti). I meni smeta sto se u tome razlikujemo, ali valjda nema tog coveka koji je 100% iskrojen po nasim zeljama.


    A malo je, Blue, i ateista. Ja ih poznajem tacno nula, a vernika (jos i agresivnih) koliko hoces. Jako mi je drago sto vidim da vas ima na ovom forumu.
    Last edited by GerdaBuddenbrook; 21-01-23 at 23:29.

  9. #808
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Ja ih poznajem dosta mislim ateista a pri tom su neviđeni cinici.I potpuno razumijem zašto.Na isto smo.A prijateljstva su prosto imaginarna kategorija realno, jer čovjek na kraju krajeva i na kraju večeri ostaje sam sa sobom pa se pita..Nekad ti više znači i ono što neki kompletni neznanac reče u prolazu nego neko koga misliš da znaš decenijama.

    I potpuno razumijem Engleze što zbore ono o vremenskoj prognozi.

    Sigurna zona.Sa nekim ljudima jednostavno druge teme nema, do jel sjutra pada kiša opet.Cinizam ili ne, ali svakako najsigurnije.





    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 21-01-23 at 23:40.
    No pasaran!

  10. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  11. #809
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ateizam - vrsta vjerovanja

    Morate ateisti vise da volite i onda cete razumjeti. Dok god vam ljubav bude dolazila kroz razumjevanje zapravo razumjevanja ne moze ni biti. Ali ljubav kao i Bog je nesto u sta se vjeruje i nedokaziva je. Ono sto vi poznajete je ljubaf, nije isto i ne treba brkati pojmove. Ljubav vodi ka ukljucivanju i prihvatanju dok to vase “razumjevanje” vodi separaciji i isključivanju. Stvarnost vidite kao podjeljenu iako je jedva diferencirana i nedjeljiva. Odatle razna psiholoska profilisanja i kategorisanja u nevještim pokušajima da se “razumije”. Mozemo govoriti o kvazivjernicima koji su zapravo ateisti sa dijagnozom ili interesom i nije ni cudo sto ateisti reaguju sa tolikim hejtom prepoznajuci u suštini sebe. U suštini kad atesiti budu razlikovali ljubaf i ljubav mozda kod njiha bude manje arogantnosti, nefleksibilnosti, nerazumjevanja, neprihvatanja, iskljucivanja… Do tada nije lose mjesto hejta u ovim kisnim danima uzeti čašu vina, knjigu i opustiti se. Ljubim ve sve.


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 22-01-23 at 11:14.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  13. #810
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Znam šta je ljubav jer volim svoju mačku recimo,a šta je ljubaF?
    No pasaran!

  14. #811
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Morate ateisti vise da volite i onda cete razumjeti. Dok god vam ljubav bude dolazila kroz razumjevanje zapravo razumjevanja ne moze ni biti. Ali ljubav kao i Bog je nesto u sta se vjeruje i nedokaziva je. Ono sto vi poznajete je ljubaf, nije isto i ne treba brkati pojmove. Ljubav vodi ka ukljucivanju i prihvatanju dok to vase “razumjevanje” vodi separaciji i isključivanju. Stvarnost vidite kao podjeljenu iako je jedva diferencirana i nedjeljiva. Odatle razna psiholoska profilisanja i kategorisanja u nevještim pokušajima da se “razumije”. Mozemo govoriti o kvazivjernicima koji su zapravo ateisti sa dijagnozom ili interesom i nije ni cudo sto ateisti reaguju sa tolikim hejtom prepoznajuci u suštini sebe. U suštini kad atesiti budu razlikovali ljubaf i ljubav mozda kod njiha bude manje arogantnosti, nefleksibilnosti, nerazumjevanja, neprihvatanja, iskljucivanja… Do tada nije lose mjesto hejta u ovim kisnim danima uzeti čašu vina, knjigu i opustiti se. Ljubim ve sve.
    Ne lupaj, zivota ti. Nijedna rijec ovoga nije smislena. Komplikujes jednostavne stvari bez potrebe i vidi do cega je to dovelo. Vidi sta si sad uradio.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  16. #812
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Znam šta je ljubav jer volim svoju mačku recimo,a šta je ljubaF?
    …42…


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #813
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Evo ti kažeš moraju ateisti više da vole.Šta to znači uopšte? Čime se to mjeri nije mi jasno.Ja nigdje nisam napisala jednu rečenicu oko ljubavi, jer kakve veze ova tema uopste ima sa ljubavlju? Sad te ozbiljno pitam.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  18. #814
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne lupaj, zivota ti. Nijedna rijec ovoga nije smislena. Komplikujes jednostavne stvari bez potrebe i vidi do cega je to dovelo. Vidi sta si sad uradio.
    Ne stigoh ranije ali nasmijao si me. Najdobronamjernije sam shvatio ovo sto si napisao i svjestan sam posle ovog sto si rekao da moze da izgleda kako si ti rekao. Eto to ukazivanje na alternativni smisao/besmisao nekad umije da nasmije.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #815
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Morate ateisti vise da volite i onda cete razumjeti. Dok god vam ljubav bude dolazila kroz razumjevanje zapravo razumjevanja ne moze ni biti. Ali ljubav kao i Bog je nesto u sta se vjeruje i nedokaziva je. Ono sto vi poznajete je ljubaf, nije isto i ne treba brkati pojmove. Ljubav vodi ka ukljucivanju i prihvatanju dok to vase “razumjevanje” vodi separaciji i isključivanju. Stvarnost vidite kao podjeljenu iako je jedva diferencirana i nedjeljiva. Odatle razna psiholoska profilisanja i kategorisanja u nevještim pokušajima da se “razumije”. Mozemo govoriti o kvazivjernicima koji su zapravo ateisti sa dijagnozom ili interesom i nije ni cudo sto ateisti reaguju sa tolikim hejtom prepoznajuci u suštini sebe. U suštini kad atesiti budu razlikovali ljubaf i ljubav mozda kod njiha bude manje arogantnosti, nefleksibilnosti, nerazumjevanja, neprihvatanja, iskljucivanja… Do tada nije lose mjesto hejta u ovim kisnim danima uzeti čašu vina, knjigu i opustiti se. Ljubim ve sve.


    Sent आत्मनः
    Nisam srela ateistu koji zna za ljudske emocije. Po mom vidjenju posjeduju Animalni instikt i dalje nista. To je naucno objasnjeno, lijeva strana mozga i desna/ Emocije i proracunatost/Enlil i Enki/ i slicno.
    Ljubav jeste humanost/ ostalo je praznina/ zombi fazon. Religija je sustinski ljubav/ a religija kao institucija je djelo proracunatog.
    Ono sto je zanimljivo jeste da Institucija umjesto Hristovog ucenja na kojim je kako kazu nastalo Hriscanstvo, ukazuje najvise na njegovu licnost, zivot i Uspenje.
    Bez ljubavi i takvih osnovnih humanih emocija bice nema kompletnu bitnost.
    Last edited by LadyHawk; 26-01-23 at 10:44.

  20. The Following User Says Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  21. #816
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Posebno imam nalet emocija kad mi "jehovini svjedoci" iskaču iz žbuna.
    Kakva je to tek paleta emocija.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  22. #817
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Posebno imam nalet emocija kad mi "jehovini svjedoci" iskaču iz žbuna.
    Kakva je to tek paleta emocija.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Od svih na forumu ti i Vanja ste najmanje ljubavni, a ja najviše. Činjenica, evo nek drugi kažu.


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  24. #818
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Nisam srela ateistu koji zna za ljudske emocije. Po mom vidjenju posjeduju Animalni instikt i dalje nista. To je naucno objasnjeno, lijeva strana mozga i desna/ Emocije i proracunatost/Enlil i Enki/ i slicno.
    Ljubav jeste humanost/ ostalo je praznina/ zombi fazon. Religija je sustinski ljubav/ a religija kao institucija je djelo proracunatog.
    Ono sto je zanimljivo jeste da Institucija umjesto Hristovog ucenja na kojim je kako kazu nastalo Hriscanstvo, ukazuje najvise na njegovu licnost, zivot i Uspenje.
    Bez ljubavi i takvih osnovnih humanih emocija bice nema kompletnu bitnost.
    Ovakve gluposti samo od vjernika covjek moze da cuje.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Od svih na forumu ti i Vanja ste najmanje ljubavni, a ja najviše. Činjenica, evo nek drugi kažu.
    Pravda za tripletu.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-01-23 at 17:22.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  26. #819
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Od svih na forumu ti i Vanja ste najmanje ljubavni, a ja najviše. Činjenica, evo nek drugi kažu.


    Sent आत्मनः
    A to će toliko da me pogodi reda veličine intenziteta kao kad bi na Pterodaktilusa sletjela mušica.I to opet ne znači da su ateisti bezosjećajni nego ne vjeruju u gluposti.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 26-01-23 at 17:18.
    No pasaran!

  27. #820
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Nisam srela ateistu koji zna za ljudske emocije. Po mom vidjenju posjeduju Animalni instikt i dalje nista. To je naucno objasnjeno, lijeva strana mozga i desna/ Emocije i proracunatost/Enlil i Enki/ i slicno.
    Ljubav jeste humanost/ ostalo je praznina/ zombi fazon. Religija je sustinski ljubav/ a religija kao institucija je djelo proracunatog.
    Ono sto je zanimljivo jeste da Institucija umjesto Hristovog ucenja na kojim je kako kazu nastalo Hriscanstvo, ukazuje najvise na njegovu licnost, zivot i Uspenje.
    Bez ljubavi i takvih osnovnih humanih emocija bice nema kompletnu bitnost.

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  28. #821
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ateizam - vrsta vjerovanja

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Nisam srela ateistu koji zna za ljudske emocije. Po mom vidjenju posjeduju Animalni instikt i dalje nista. To je naucno objasnjeno, lijeva strana mozga i desna/ Emocije i proracunatost/Enlil i Enki/ i slicno.
    Ljubav jeste humanost/ ostalo je praznina/ zombi fazon. Religija je sustinski ljubav/ a religija kao institucija je djelo proracunatog.
    Ono sto je zanimljivo jeste da Institucija umjesto Hristovog ucenja na kojim je kako kazu nastalo Hriscanstvo, ukazuje najvise na njegovu licnost, zivot i Uspenje.
    Bez ljubavi i takvih osnovnih humanih emocija bice nema kompletnu bitnost.
    A imaju oni emocije no glume AI, robote i ludila kao neka hladnokrvna odmjerenost šta li je vile znaju. A onda kad ih nagaziš pjena na usta, hejt, isklučivost, ostrašćenost… te ovaj prica gluposti, onaj gluposti, svi su im pricaju gluposti…Isto bejzikli kao i mi ostali sto radimo sa svim nasim manama i vrlinama. Al eto imau taj ateizam (genijalnost) kao podlogu pa im ga moze bit. To im je kao +50 na postojeći IQ od 85 u prosjeku.


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 26-01-23 at 19:51.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  29. #822
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Buahahah ali, izostanak emocije prema imaginarnom biću se računa glumom u svijetu emocija.Meni se inače ova reakcija na svu temu u vidu ispadanja iz takta više pokazuje kod vjernika kad im srušiš sneška.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  30. #823
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A imaju oni emocije no glume AI, robote i ludila kao neka hladnokrvna odmjerenost šta li je vile znaju. A onda kad ih nagaziš pjena na usta, hejt, isklučivost, ostrašćenostÂ… te ovaj prica gluposti, onaj gluposti, svi su im pricaju glupostiÂ…Isto bejzikli kao i mi ostali sto radimo sa svim nasim manama i vrlinama. Al eto imau taj ateizam (genijalnost) kao podlogu pa im ga moze bit. To im je kao +50 na postojeći IQ od 85 u prosjeku.


    Sent आत्मनः
    Nazalost ne mogu se slozoziti, jer sam citav zivot analizirala taj " fenomen" ateisti- bezdusnost, posebno osvrcuci se na osnove civilizacija, sumere, egipcane, grke, rimljane, pa i nezvanicnu istoriju civilizacija koja ima elemente zanimljive paralelne istine. Zvanicne i nezvanicne svete knjige, pa i neprihvatljive instituciji Knjiga o Enohu.
    Kad sam to uporedila, istorije su samo potvrdile analizu od Enlila i Enkija do eto opste istorije i istorije civilizacija.
    Zasto ovo navodim u nizu do danas, pa te dvije vrste bica i danas postoje, a djela i nedjela su poznata. Koji bi human covjek cinio zlocine, provocirao negativnosti, podrzavao ideoloski sve nakaradno ljudskoj rasi sem ljudi bez duse. Oni jednostavno ne razumiju emociju ako nije potkrijepljena retorikom, grimasom i slicno. Ne osjecaju, i tu je totalni izostanak senzibiliteta i emocija.
    Nisu Svete Knjige prepune primjera bezdusnih, ma koliko mnogi danas spocitavaju realne prevode ili sta vec. Jednostavno da bi bili izlozeni da se sami predstave.
    Prateci vojnu psihologiju i njihova dostignuca koja su nepojmljiva za one koji ne prate, od manipulacje frekvencijama i bilo cim sto imaju, A zanimljivo je da cesto i sami prave razliku.
    Jednostavno, postoje ljudi bez duse, a to ne spori njihov intelekt i obrazovanje, ili imitaciju covjecnosti sa " kezom", mimikom, / tuzan pogled, smijeh, kez, toniranje glasovnih tehnika, fraza,dikcija, pokreta iz materijalnog svijeta, ali sve je to gluma ispraznosti, i oni ne mogu da razumiju sta znaci ljudskost i emocije, ako im se to ne izlozi po grimasama i recitacijama koje su bezdusnima prepoznatljivi.
    Ateisti nemaju savjesti, nemaju pojma sta je to jer ne osjecaju, pa im ni znacenje te rijeci ne znaci nista.
    Last edited by LadyHawk; 26-01-23 at 21:05.

  31. #824
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Nazalost ne mogu se slozoziti, jer sam citav zivot analizirala taj " fenomen" ateisti- bezdusnost, posebno osvrcuci se na osnove civilizacija, sumere, egipcane, grke, rimljane, pa i nezvanicnu istoriju civilizacija koja ima elemente zanimljive paralelne istine. Zvanicne i nezvanicne svete knjige, pa i neprihvatljive instituciji Knjiga o Enohu.
    Kad sam to uporedila, istorije su samo potvrdile analizu od Enlila i Enkija do eto opste istorije i istorije civilizacija.
    Zasto ovo navodim u nizu do danas, pa te dvije vrste bica i danas postoje, a djela i nedjela su poznata. Koji bi human covjek cinio zlocine, provocirao negativnosti, podrzavao ideoloski sve nakaradno ljudskoj rasi sem ljudi bez duse. Oni jednostavno ne razumiju emociju ako nije potkrijepljena retorikom, grimasom i slicno. Ne osjecaju, i tu je totalni izostanak senzibiliteta i emocija.
    Nisu Svete Knjige prepune primjera bezdusnih, ma koliko mnogi danas spocitavaju realne prevode ili sta vec. Jednostavno da bi bili izlozeni da se sami predstave.
    Prateci vojnu psihologiju i njihova dostignuca koja su nepojmljiva za one koji ne prate, od manipulacje frekvencijama i bilo cim sto imaju, A zanimljivo je da cesto i sami prave razliku.
    Jednostavno, postoje ljudi bez duse, a to ne spori njihov intelekt i obrazovanje, ili imitaciju covjecnosti sa " kezom", mimikom, / tuzan pogled, smijeh, kez, toniranje glasovnih tehnika, fraza,dikcija, pokreta iz materijalnog svijeta, ali sve je to gluma ispraznosti, i oni ne mogu da razumiju sta znaci ljudskost i emocije, ako im se to ne izlozi po grimasama i recitacijama koje su bezdusnima prepoznatljivi.
    Ateisti nemaju savjesti, nemaju pojma sta je to jer ne osjecaju, pa im ni znacenje te rijeci ne znaci nista.
    Da,da u tom grmu leži zec da ne upotrebim neku drugu metaforu, sa ovim ispadom i aluzijom na potencijalne ubice,zločince i to.
    Kako je lako pročitati svu tu ljubav i nadbiće vjernika naspram nesretnih bezdušnih ateista koji su opasni iako nijedan zločin u svijetu nije načinjen u ime istog.
    In the name of the god kill them all..čitala sam i ja istoriju malo iz realnije perspektive od ovih knjiga o nekakvom enohu ko god taj lik bio.
    Last edited by Bluemoon; 26-01-23 at 21:27.
    No pasaran!

  32. #825
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Voljeti istinu ma kakva ona bila! ŽuĐet za pravdom ma koliko da se ona čak i sukobi sa ličnim interesima! To je ljubav! Bez svega ovoga su svi ostali pokušaji pucnji u prazno očajnika koji jedinu nadu vide u licemjerju..... Bez ovoga čakkk ni ljubav majke prema đetetu nije čista(da se ne izrazim onako kako bi trebalo).

Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 21:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 22:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 16:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 14:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 14:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •