Page 36 of 36 FirstFirst ... 263233343536
Results 876 to 885 of 885

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

Thanks Thanks Given 
    1,237
    Thanks Thanks Received 
    1,464
    Thanked in
    580 Posts

Quote Originally Posted by Antares View Post

Napisi, za koje stvari ateisti konkretno nisu u pravu?
    Napisao sam već toliko o tome. Možete da prihvatite ili da se pravite da ništa niste čuli ni shvatili i koncentrišete na kritiku drugih. Svakako moji dometi ne idu dalje od ovog, a ne bih da se umaram pisanjem nanovo svega što je već rečeno. Ako je vama dobro sa ateističkim razmišljanjem sve je ok.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Thanks Thanks Given 
    9,785
    Thanks Thanks Received 
    1,987
    Thanked in
    1,375 Posts

Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moj post je bio više nego jasan. U istoriji smo imali jedan pokret koji je ubijao maštu, slobodnu misao i palio knjige. Ako sad ne pogodiš stvarno...
    Ako misliš na ideologiju poput komunizma, evo ne znam jel konkretno na to misliš ali ja nisam sklona nijednoj ideologiji pa ni toj.U srži takve ideologije se krije nešto što ograničava slobodu misli a najviše se to može vidjeti na primjeru Sjeverne Koreje koja ako ćemo pravo ima najviše "ateista".U sličaju Rusije to je značilo progon književnika, pjesnika ona prava Staljininistička proganjačina.
    No postavlja se pitanje kakvih ateista?
    Ovi su u totalitarizmu druge vrste ali to nema veze sa ateizmom o kojem je ovdje riječ kao prirodnom stanju svijesti.Njima je onaj Kim bog i batina, propaganda u SK je na tolikom nivou da je to ljudskom umu izvan njenih granica nezamislivo.Ima jedan most što spaja JK i SK i na tom mostu pod opsadom vojske samo jednom godišnje rodbina iz obje zemlje ima mogućnost da vidi onoga s druge bande.

Ateizam o kojem je i Antares govorio kao povratak na fabrička podešavanja je onaj bazični ateizam koji možeš vidjeti kod djeteta koje istražuje svijet oslobođenog od svih dogmi, ideologija etc, zapravo nije ni oslobođen već je tako prosto rođen a sve ostalo mu je kasnije u životu nametnuto.

Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; Today at 14:08.
    No pasaran!

3. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4,216
    Thanks Thanks Received 
    3,609
    Thanked in
    1,549 Posts

Mozda je mislio na nacizam.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

5. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2,110
    Thanked in
    841 Posts

Religija je ideologija kao bilo koja druga. Navoditi primjer komunizma kao reprezentativan za ateizam nema puno smisla.

I meni se čini da je mislio na nacizam, samo me buni to što je religija u nacizmu imala svoju ulogu. Nije bila isključena.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

7. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,237
    Thanks Thanks Received 
    1,464
    Thanked in
    580 Posts

Quote Originally Posted by Antares View Post
    Mozda je mislio na nacizam.
    Fašizam, da budemo do kraja precizni.

@Bluemoon sa tobom nikad u dom…

Sent आत्मनः

Thanks Thanks Given 
    1,237
    Thanks Thanks Received 
    1,464
    Thanked in
    580 Posts

Quote Originally Posted by NHM View Post
    Religija je ideologija kao bilo koja druga. Navoditi primjer komunizma kao reprezentativan za ateizam nema puno smisla.

I meni se čini da je mislio na nacizam, samo me buni to što je religija u nacizmu imala svoju ulogu. Nije bila isključena.
    Tacno, imala je ulogu u svim totalitarnim tezimima pa i sadsnjem u Rusiji. Ali ta sprega je za neku drugu temu. Drugacija je.

Sent आत्मनः

Thanks Thanks Given 
    9,785
    Thanks Thanks Received 
    1,987
    Thanked in
    1,375 Posts

Quote Originally Posted by NHM View Post

Zato sam i pomislila na ovu drugu ideologiju jer u nacizmu jeste imala svoju ulogu.Tako da nacizam isključuje.

Poenta je da meni treba konkretan dokaz koji ukazuje na alarm ateizma kao opasnog po društvo u obliku koji nema nikakve veze ni sa jednom ideologijom.
    No pasaran!

11. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ateizam o kojem je i Antares govorio kao povratak na fabrička podešavanja je onaj bazični ateizam koji možeš vidjeti kod djeteta koje istražuje svijet oslobođenog od svih dogmi, ideologija etc, zapravo nije ni oslobođen već je tako prosto rođen a sve ostalo mu je kasnije u životu nametnuto.
    Nametnuta mu je (možda) lažna istorija, koja (možda) daje pogrešne odgovore na pitanja koja će se svaki čovjek u nekom momentu zapitati.
    Tako da je ateizam kroz školovanje itekako nametnut, a nije fabričko podešavanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    9,785
    Thanks Thanks Received 
    1,987
    Thanked in
    1,375 Posts

Inače, evo jedna zanimljiva fotografija oko big banga koji otvara stotine pitanja u slučaju čovjeka koji se bukvalno tek ispilio u istoriji kao na slici na vremenskoj liniji.Preko 13 bilion years ago..
    Što se tiče religije ona daje nekakve hipoteze šta stoji iza svega, no kad daje hipoteze nameće u većini slučajeva aksiom da je to tako i tako.Aksiom je činjenica koja se ne ispituje što znači ako kažemo da bog postoji i da je on tvorac svega ovoga pa i da prije big banga je postojao to je onda aksiom i to se ne ispituje.U matematici to je tačka,prava ili skup da bi se ostali pojmovi razumjeli.Šta je onda bog u tom slučaju? Još je pitanje da li će čovjek u ovim vremenskim razdobljima kad se prebace na drugu stranu uopšte i postojati u nekoj dalekoj, dalekoj budućnosti kao što nije postojao u ovoj dalekoj dalekoj prošlosti.
    I sad da se ode u 13.7 bilion years later..od sad ko tvrdi da će sisar zvani čovjek uopšte i postojati.

Od strane bilo koje zvanične religije to je neviđena arogancija a uz to meni i jeste besmislica.

Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; Today at 18:30.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2,110
    Thanked in
    841 Posts

Quote Originally Posted by Rada View Post
    Nametnuta mu je (možda) lažna istorija, koja (možda) daje pogrešne odgovore na pitanja koja će se svaki čovjek u nekom momentu zapitati.
    Tako da je ateizam kroz školovanje itekako nametnut, a nije fabričko podešavanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Onda je čista slučajnost to što ljudi rođeni u Indiji uglavnom budu hindusi, oni rođeni u Pakistanu budu muslimani, oni rođeni u Italiji budu katolici... Jer se religija ne nameće, nego dijete od samog dolaska na svijet ima urođenu religiju.

Objašnjenje ateiste na gotha pitanje tutbo katolika:

U stvari, neka ga cijeli video. Pri kraju je ovo što pričam, od 3:39 pa nadalje. Ali ipak valja cijeli video pogledat. Kratak je.
    Last edited by NHM; Today at 19:38.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

15. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:

Page 36 of 36 FirstFirst ... 263233343536

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)