Page 43 of 45 FirstFirst ... 3339404142434445 LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 1101

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #1051
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako bih se mogao rugati nečemu što ne postoji? Nisam kao ateisti koji to čine. Rugaju se nečemu što misle da ne postoji.

    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  2. #1052
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Budalaština. Niko se ne ruga nepostojećem bogu, nego konceptima iz organizovanih religija, religijskim organizacijama koje se predstavljaju kao špeditori vjere, zapisima na kojima se zasnivaju i slično. Sve navedeno postoji.

    P.S. Hvala što si potvrdio moju tvrdnju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. The Following 4 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  4. #1053
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    A cak je i ruganje zbog misljenja da ne postoji prihvatljivije od mrznje i ubijanja zbog misljenja da postoji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  6. #1054
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Kako bih se mogao rugati nečemu što ne postoji? Nisam kao ateisti koji to čine. Rugaju se nečemu što misle da ne postoji.

    Ne rugamo se Bogu, već “ideji” Boga i tvojoj percepciji istog!
    Mislim: “jaje i kokoška…”…
    Patetično je; čisto gubljenje vremena! Ne poznaješ osnovne stvari, i sam priznaješ koliko si ograničen, a isti idotizam koristiš kao pokušaj dokazivanja svoje suludnosti!!!
    Ehhh…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1055
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Kako bih se mogao rugati nečemu što ne postoji? Nisam kao ateisti koji to čine. Rugaju se nečemu što misle da ne postoji.

    Moras se odlucit, da li se atesiti rugaju necemu sto ne postoji ili se rugaju necemu sto misle da ne postoji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #1056
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  9. #1057
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Budalaština. Niko se ne ruga nepostojećem bogu, nego konceptima iz organizovanih religija, religijskim organizacijama koje se predstavljaju kao špeditori vjere, zapisima na kojima se zasnivaju i slično. Sve navedeno postoji.

    P.S. Hvala što si potvrdio moju tvrdnju.
    Ocekujes previse od nekoga ko nije bio u stanju da savladaa gradivo iz osnovne skole.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #1058
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  11. #1059
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  12. #1060
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Vrlo je malo stvari za koje se moze reci da nauka nema odgovora, a i tada imaju prilicno dobre teorije, i na kraju ce se ispostaviti da jedna od tih teorija tacna, tj da se nesto desava tako zbog toga i toga, a to nije bog.
    Od pocetka ljudskog roda je tako bilo - dan, noc, vatra, voda, kisa, oblak, munja, bolesti, mjesec, sunce.....malo po malo sve se nekako dokaza bez (uprkos) religije. Od nas i svega oko nas spali ste na par stvari samo, gubite tlo pod nogama.

    Sent from my phone

  13. #1061
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  14. #1062
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post

    Kakva gomila gluposti
    Samo sto je ovo od eksplozije pa na dalje sve dokazano, a sta je dokazano u religiji?

    Sent from my phone

  15. #1063
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Za kakvu 'publiku' je namjenjeno.. odlicno je

    Vidis kako 'radi'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  17. #1064
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Ovaj lik sve što zna što mu snaga daje jes da bere neke "visokoumotvorine" sa biće nekih sajtova vjeruj u boga brt.

    Ima vic o Jehovinim svjedocima đe neki primi Jehovinog svjedoka u kuću i veli ajde reci što imaš a ovaj odgovara izvini nisam do tog levela još stiga.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  18. #1065
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Oprosti, poštovana "likušo"...ja preptpostavljam da si mnogo toga pametnoga na forumu napisala, sudeći po aroganciji i lošem vicu. Pogledaću malo tvoj intelektualni opus na forumu pa ću vjerojatno naučiti nekaj pametno od tebe. I kao bonus, još nešto sa "nekih sajtova":





    Ili u prijevodu, da se malo i ja potrudim: "Isus nije ubijen ateizmom i anarhijom. On je bio srušen zakonom i poretkom udruženim sa religijom - što je uvek smrtonosna kombinacija.
    Čuvajte se onih koji tvrde da znaju Božju volju i spremni su da upotrebe silu, ako je potrebno, da bi druge prisilili da se pridržavaju.
    Čuvajte se onih koji ne mogu da razlikuju Božju volju od svoje vlastite." (Dr. Barbara Brown Taylor)
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  19. #1066
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Pa što je religija ako nije organizovana družina i ima stotine frakcija ka što laž ima stotine boja hajde bez citiranja sa nekih sajtova.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  20. #1067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Prilicno licemjerno znajuci istoriju i brojne ratove i nebrojene zrtve istih, u ime Boga.

    I to na osnovu istorijskih cinjenica, ne izmisljenih prica. Ako bi vec isli po Bibliji onda bi vec broj zrtava od strane Boga i u ime Boga bio veci nego od svih drugih uzroka, ikad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  22. #1068
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    A da tragedija bude veća to je i realnost u sadašnjosti kad se pogledaju "žarišta" na planeti nam vajnoj da čoek i dalje ratuje u ime nekih bogova.Ono jes da su to teritorijalna ka osvajanja ali se i dalje prodaju priče oko "svetih zemalja",u ime "našeg" boga i pojavi se neki što veli da štiti "islam","hriščanstvo" itd a ovce ka ovce u tabor gledaju u pastira i pravdaju zločine ka što veli ovaj božija volja.

    Jes tako je najlakše zločine "opravdati" božija volja lika koji pri tom i ne postoji.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  23. #1069
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa što je religija ako nije organizovana družina i ima stotine frakcija ka što laž ima stotine boja hajde bez citiranja sa nekih sajtova.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Zar vam, draga gospođo, ne pada na pamet da bi se neko ljudsko biće moglo odvažiti da vjeruje u Boga na svoj način, vjerujući samo svojem unutrašnjem vodiču, Bez fraza i stereotipa koje iznosite kao argumente. Jedan na jedan. Bog i individualac...Kao Jakob koji se rvao sa Bogom...Ostavite se organizovanih družina, nije ovdje riječ o škaljarskim i kavačkim klanovima nego o odnosu pojedinca prema Vrhovnom biću. Ponavljam, pojedinca.

    @fidelcastro

    Ratovi u ime Boga? U čije ime su ubijali Staljin, Mao Cedung, Džingis-kan, Hitler...Mislim da bi vam bilo od neprocjenjive koristi da proučite filozofski koncept kauzaliteta.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  24. The Following User Says Thank You to Atejista Vljernik For This Useful Post:


  25. #1070
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Pa evo ti se sprdaš ateistima što tebe pogađa što im nije stalo do tog svevišnjega.Ateistima je zapravo dosta upravo tih organizovanih religija koje civilizaciju unazađuju.

    Ako ti je već lično stalo da imaš nekakve filozofske nacrte đe si u tome sam što te onda pogađa što nekome to nije potrebno uopšte.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  26. #1071
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Hitler je mala maca u odnosu na Boga, procitaj Bibliju ako nisi. To je valjda 'sveta knjiga' kojom se Hriscani vode.

    A ako se vodis nekom drugom, samo kazi... nisu ni druge mnogo 'svetije'.

    'Sveti ratovi' postoje od kad je religije a tu se definitivno izdvaja Hriscanstvo i Islam gdje su kosili svakog ko nije kleknuo pred 'pravim bogom'.

    Dovoljno ti je i nase geografsko podrucje, da ne ides dalje.

    Al' ne vidim poentu da drzim lekcije istorije, to su valjda opste poznate stvari, za svakoga ko je i osnovnu skolu zavrsio.


    P.S. Za nekog ko se smatra 'individuom' i svoje djelovanje smatra 'individualnim', previse citiras razno-razne gluposti od strane organizovanih religijskih grupa, sto se vidi u svakoj tvojoj objavi. Opet - licemjerno i kontradiktorno.
    Last edited by Fidel Castro; 10-12-23 at 10:46.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  28. #1072
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pitanje o broju žrtava u religijskim i nereligijskim ratovima vrlo kompleksno i ne postoji jednostavan odgovor što se toga tiče. Broj žrtava u ratovima zavisi od mnogih faktora, uključujući političke, etničke, ekonomske i ideološke motive. Religija može biti jedan od faktora koji doprinosi konfliktu, ali sigurno nije jedini ili presudan faktor.

    Jednostrani i nekritički pogled kroz istoriju može dovesti do uvjerenja da su neki ratovi bili motivisani vjerskim pitanjima, kao što su krstaški ratovi, vjerski ratovi tokom Reformacije i konflikti između religijskih grupa. Zna se koliko krvavi su bili ti ratovi.

    S druge strane, mnogi ratovi i sukobi nisu direktno povezani sa religijom, već su motivisani političkim, teritorijalnim ili ekonomskim interesima. Na primjer, Prvi i Drugi svetski rat, kao i mnogi moderni sukobi, nisu bili religijski ratovi, ali su donijeli strahovita stradanja i nebrojene ljudske žrtve..

    Nije baš lako razdvojiti religijske i nereligijske motive u sukobima, jer su često međusobno isprepleteni i utiču jedni na druge.

    Kao što rekoh, a to je i moja poenta, čovjek može biti religiozan individualno, van organizovane religije. Religioznost je duboko lično iskustvo i vjerovanje u višu silu ili transcendentnu dimenziju života. Organizovane religije pružaju okvir za vjersko iskustvo, ali isto tako ljudi (vjernici) mogu postati žrtve lažnih religijskih ciljeva koji su dobro sredstvo za homogeniziranje širokih masa. Savremeni ljudi mogu razviti svoju individualnu duhovnost i vjeru izvan institucionalizovanih sistema, što se na Zapadu sve više i čini.
    Last edited by Atejista Vljernik; 10-12-23 at 14:34.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  29. #1073
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Može čoek sve individualno i da vjeruje u to da je zemlja ravna ploča,ali kad krene to da promoviše unaokolo uopšte više nije individualno.

    I stavljaš neku glupu fotografiju sa dvogledom i ateistima zašto ne vide a biće da je obratno.
    No pasaran!

  30. #1074
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ah, čuvena "kompromitujuća" priča o ravnoj zemlji Meni se to nikako ne odražava na kvalitet života ako neko misli da je zemlja ravna ploča. Takoreći, baš me briga šta neko misli...ako hoće i da je zemlja ortogonalna projekcija valjka. Meni ni iz džepa ni u džep. Nekako se, za razliku od tebe, ne osjećam pozvanim da izvodim dokaze o obliku zemlje. Ako te ne mrzi, molim te da objaviš svoja istraživanja na tom polju i dokaze do kojih si došla, baveći se tom nimalo lakom temom.

    Ili samo prihvataš ono što su drugi rekli, kao što religiozni ljudi prihvataju ono šta im njihovi sveštenici kažu?

    Što se tiče "glupe" slike, sjetih se anegdote kad je Albert Ajnštajn dolazio u Novi Sad kod tazbine, kroz čaršiju je odmah počela da cirkuliše priča kako je došao "onaj ludi zet Marića". Dakle, sve zavisi koliko imamo pokrića da sudimo šta je glupo ili ludo, okruglo ili ravno...

    Nego, ja se raspisah danas... nevolja udarila, teška prehlada praćena kašljem pa dosada čini svoje...

    Ne uzimajte mi za zlo, to sirup protiv kašlja govori iz mene.
    Last edited by Atejista Vljernik; 10-12-23 at 15:39.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  31. #1075
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,175
    Thanks Thanks Received 
    3,785
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post

    Ili samo prihvataš ono što su drugi rekli, kao što religiozni ljudi prihvataju ono šta im njihovi sveštenici kažu?
    Kakve ti paralele praviš.

    Pa nisu oni to rekli tek onako nego su naučno dokazali sve što su naučno dokazali.A sveštenici naučno dokazano lažu.

    Jes Mojsije razdvojio more štapom i tako dalje...Gomila gluposti.U to dijete u 21.vijek ne bi vjerovalo a ne odrasla osoba.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 43 of 45 FirstFirst ... 3339404142434445 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 21:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 15:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 13:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 13:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •