Page 22 of 36 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 526 to 550 of 894

Thread: 4x4 club

  1. #526
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    ima li ko iskustva sa ovom gumom...koliko vidim korisnici su zadovoljni....
    treba mi nesto za proljece/ljeto/jesen...zimske su sad na pajera

    gripmax at


    Last edited by E_K_V; 20-01-22 at 07:11.

  2. #527
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    dynapro sasvim dosta,i to bi m+s uzeo s' obzirom da ti nece biti daily,ali prvo izgustiraj sad i vidi koliko i kako ce se zaista vozit.

  3. #528
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    ovo imam sad....ne bih ovo da vozim po terenu i ljeti....


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  4. #529
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne bi sa ovim po terenu daleko ni stigao pocijepao bi je kao papir
    She is only here to annoy herself!

  5. #530
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    ili ovako nesto.....
    treba mi neka budzet guma....nikakve ultiamtivne terenske sposobnosti... bitnije mi je da nije bucna previse....

  6. #531
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Pogledaj General tire kod Vujačića. Solidna guma.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #532
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default





    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  9. #533
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Ja za bas ovakve potrebem imam Jeep Grand Cherokee (WJ) moj je 2004 quadra drive pogon, ne sjecam se sad da li je druge generacije. Motor je 2.7crdi Mercedesov sa 5 cilindara. To je inace pravi terecan, sa dvije krute osovine, blokadama difa i redukcijama. Izuzetno, ali bas izuzetno sposoban terenac. U samom vrhu sto se tice terenskih sposobnosit a jako udoban po terenu. Naravno to vuce drugu stranu a to da je po asfaltu smece ljulja se kao brod. Za sad jedino sto sam imao problema sa njim su dizne. To je boljka svakog dizelasa. Repariraju se dizne i sve ok. E sad problem je sto je jako tesko prici 5toj dizni koja je prakticno ispod sofersajbne i mora da se spusta motor i mjenjac da bi se ona zamijenila. Izgleda da to mene ceka... Osim toga, bas je dobar terenac, isprobao sam ga za izlete moze bas dosta da ponese. Kad njega budem mijenjao, ako budem mogao uzecu LC ili Hilux, mozda Mitsubishija L200, mada mi se i Amarok starsno svidja. Amarokom bi objedinio gradsko i 4x4 vozilo. Za pare za koje se uzima Jeep, nema nista slicno. Ako ti izleti Pajero a da ima blokade i da je dobar uzmi njega.
    Potrosnja Jeepa sa ovim 2.7 motorom ide od 10 lagane voznje magistralom pa do 20 u teren, sa maksimalnim opterecenjem kroz snijeg i redukcijom. Mozda bi i 4.0 sa plinom bio dobar.
    Ja sam imao problem ljetos sa petom diznom (isti motor je u pitanju), bas ta koja je ispod sofersajbne, morao je motor da se vadi, cekao sam skoro mjesec dana da se to zavrsi jer su slali dizne u Sabac na reparaciju, a stvarno su bile u losem stanju sve 5, ali ta poslednja najgora, uglavnom zamjenio sam sve sto je trebalo i moglo, kad vec vadim motor neka se odradi sve, reparacija po dizni je bila cini mi se 110 ili 120 eura, ukupno ulozeno u taj poduhvat oko 1300 eura, ali sad radi super.
    Inace imao je problem i sa mjenjacem svaki put bi se osjetio trzaj kad se krene iz mjesta, pitah oca jer on najvise koristi to auto jesi li mijenjao ulje, veli nisam od kad sam ga kupio (prije 10-11 godina), a znajuci i prethodnog vlasnika, to se nije mijenjalo od kad je kupljen iz salona, tako da je i to odradjeno (majstor mi je rekao da nije bilo kapi ulja u mijenjac ) i sad radi odlicno, jedina zamjerka na to auto je sto je strasno neudoban za one koji sjede pozadi, a i sam se plasim da udjem malo brze u krivinu ili ne daj boze kruzni tok, zato ga i ne vozim bez kad idem na planinu ili snijeg i apropo price da su SUVovi sigurniji i sl, ja bih prije limuzinu vozio, a SUV drzao kao auto za planinu itd.
    Potrosnja je otprilike nekih 10-11 litara po otvorenom, a kroz grad 13-14 i to lagane voznje...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  11. #534
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    e posto sam postao clan ovoga kluba.....sad da podijelim sa vama neke ideje koje imam naravno tek kad sredim sve sitnice koje treba....
    odradio sam do sad dosta toga, a ostalo je jos par stvari kako bi auto bilo pouzdano i da ne razmisljam kad odem nedje da li ce me ostaviti... mada sem vec bio na planini 3-4 dana i mogu vam reci da sa zadovoljan kako ide kroz snijeg....jer do kuce imam nekih 300m puta uzbrdo koje se ne cisti.... a na zabljaku je bilo 40-60cm snijega....

    uglavnom, ono sto sam vec porucio, a to je bixenon h4 kit, DRL kit, led sijalice za kontrolnu tablu, kontrole klime i sl....
    plan mi je da pravim krovni nosac, tu da dodam koji led far...a mozda i led bar....
    ono za sto mi treba pomoc je izbor multimedije, ne treba mi nista spektakualrno, znaci MP3/radio i opcija za rikverc kameru, ali da to radi kako treba, da ne bodem noktom i da ne moze da pogura 4 fabricka zvucnika... treba mi neki 2din 7" model...pa me interesuje valju li sto ove obicne koje su na wince...a krecu se oko40-50€....ili mozda neki android sa alija? ali da ima 2gb rama...ali ne bih da dajem vise od 60 do70€ sa sve slanjem....
    i jedna stvar koju sam nakon malo duze voznje uzeo sad kao prioritet, a to je zvucna izolacija, jel ima nesto za tu namjenu, sem ono sto ste mi pricali da ima home system, a koliko kapiram to i nije bas prava stvar za to??? vidim da na aliju ima dosta opcija, ali slanje toga sad prestavlja problem, jer meni jedna rolna od 50x200 ne rjesava nista
    bih da odradim vrata, dio iza motora, djelove oko tockova i ako bih imao zivota da sredim i patos.... nije los auto za medjugradsku voznju, ali opet brzine preko 80km/h postaju problematicne sto se tice buke....do te brzine je sve mnogo podnosljivije

    da ne zaboravim i gume...dajte neki predlog za budzet verziju gume.... ne bih sad da placam gumu 200+, treba mi nesto tipa AT, jer imam ove zimske....ili eventualno MT? ali mislim da mi je to previse za moje potrebe
    Last edited by E_K_V; 30-01-22 at 20:54.

  12. #535
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    ti bi, ali isto ne bi
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  13. #536
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,021
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    505
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Sama dimenzija 4x4 daje rezultat da je visestruko skuplji za drzanja u dvoriste Ekv taj terenac...

  14. #537
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    ti bi, ali isto ne bi
    Quote Originally Posted by injection View Post
    Sama dimenzija 4x4 daje rezultat da je visestruko skuplji za drzanja u dvoriste Ekv taj terenac...

    znam sigurno da ovo nije jeftin hobi...ali jbg...merak je merak na kraju, obzirom kakva je ponuda terenaca racunam da ga vazda mogu prodat...narocito jer je nakon 10-15 dana kod mene vec duplo bolji nego kod prethodnog vlasnika....
    ove nedelje mi stizu setovi za reperaciju kocionih klijesta.... plocice su spremne i narijed i pozadi, i sve 4 stope.... slabije su 1 ili 2....ali na tezi nacin sam naucio da stope mijenjam uvijek u kompletu
    zamijenjeni us svi filteri, ulje, zadnja dva amortizera, sredio letvu volana itd itd.... ima jos nekih sitnica.... ali idemo korak po korak...
    inace montirane su distance, i razmsiljam se da ih skinem.... ali onda obzirom da je povisen, ne znam kako ce to da izgleda ali blizi sam tome da ih skinem...

    jasno vam je da nisam neki off road fanatik, jer bih onda u tom slucaju isao na 3.2 ili nesto jace... ovako gledam da skockam jednog kucnog budzet terenca, koji ce da nas poveze mjesecno na po koju turu.... i u koga ce nadam se najvece ulaganje, nakon ovog pocetnog ulaganja, biti gorivo

  15. #538
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Samo gorivo (i da ne skače cijena istog). Da ga zdravo voziš 🍻🍻🍻

  16. #539
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    e posto sam postao clan ovoga kluba.....sad da podijelim sa vama neke ideje koje imam naravno tek kad sredim sve sitnice koje treba....
    odradio sam do sad dosta toga, a ostalo je jos par stvari kako bi auto bilo pouzdano i da ne razmisljam kad odem nedje da li ce me ostaviti... mada sem vec bio na planini 3-4 dana i mogu vam reci da sa zadovoljan kako ide kroz snijeg....jer do kuce imam nekih 300m puta uzbrdo koje se ne cisti.... a na zabljaku je bilo 40-60cm snijega....

    uglavnom, ono sto sam vec porucio, a to je bixenon h4 kit, DRL kit, led sijalice za kontrolnu tablu, kontrole klime i sl....
    plan mi je da pravim krovni nosac, tu da dodam koji led far...a mozda i led bar....
    ono za sto mi treba pomoc je izbor multimedije, ne treba mi nista spektakualrno, znaci MP3/radio i opcija za rikverc kameru, ali da to radi kako treba, da ne bodem noktom i da ne moze da pogura 4 fabricka zvucnika... treba mi neki 2din 7" model...pa me interesuje valju li sto ove obicne koje su na wince...a krecu se oko40-50€....ili mozda neki android sa alija? ali da ima 2gb rama...ali ne bih da dajem vise od 60 do70€ sa sve slanjem....
    i jedna stvar koju sam nakon malo duze voznje uzeo sad kao prioritet, a to je zvucna izolacija, jel ima nesto za tu namjenu, sem ono sto ste mi pricali da ima home system, a koliko kapiram to i nije bas prava stvar za to??? vidim da na aliju ima dosta opcija, ali slanje toga sad prestavlja problem, jer meni jedna rolna od 50x200 ne rjesava nista
    bih da odradim vrata, dio iza motora, djelove oko tockova i ako bih imao zivota da sredim i patos.... nije los auto za medjugradsku voznju, ali opet brzine preko 80km/h postaju problematicne sto se tice buke....do te brzine je sve mnogo podnosljivije

    da ne zaboravim i gume...dajte neki predlog za budzet verziju gume.... ne bih sad da placam gumu 200+, treba mi nesto tipa AT, jer imam ove zimske....ili eventualno MT? ali mislim da mi je to previse za moje potrebe
    Ako se odlučiš za ovu varijantu iz Home Systems-a javi se. Častim to.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  18. #540
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    jel dobro to kao zvucna izolacija? samo to mi je bitno.

  19. #541
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Ne znam. Mislim da je takumi koristio pa ga pitaj.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  20. #542
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,686
    Thanks Thanks Given 
    2,364
    Thanks Thanks Received 
    4,469
    Thanked in
    2,584 Posts

    Default

    Nije neka izolacija ali ima razlike.


  21. #543
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

  22. #544
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Najbolje ti je nešto što će da poveća strukturnu jačinu lima, da kad kucneš u njega bude kao da kucaš u beton, a ne u limenku...
    To postižeš najbolje bitumenskim pločama samoljepljivim, i ispalo bi te skuplje nego što vrijedi to auto

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  23. #545
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    Ovako nešto tragaj, ima ja vjerujem alternativa masu, i gledaj debljinu/težinu, što deblje i teže, veći pozitivni efekat postižeš

    https://car-hifi.de/einbauzubehoer/d...e-50x20cm?c=25

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  25. #546
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    881
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    e posto sam postao clan ovoga kluba.....sad da podijelim sa vama neke ideje koje imam naravno tek kad sredim sve sitnice koje treba....
    odradio sam do sad dosta toga, a ostalo je jos par stvari kako bi auto bilo pouzdano i da ne razmisljam kad odem nedje da li ce me ostaviti... mada sem vec bio na planini 3-4 dana i mogu vam reci da sa zadovoljan kako ide kroz snijeg....jer do kuce imam nekih 300m puta uzbrdo koje se ne cisti.... a na zabljaku je bilo 40-60cm snijega....

    uglavnom, ono sto sam vec porucio, a to je bixenon h4 kit, DRL kit, led sijalice za kontrolnu tablu, kontrole klime i sl....
    plan mi je da pravim krovni nosac, tu da dodam koji led far...a mozda i led bar....
    ono za sto mi treba pomoc je izbor multimedije, ne treba mi nista spektakualrno, znaci MP3/radio i opcija za rikverc kameru, ali da to radi kako treba, da ne bodem noktom i da ne moze da pogura 4 fabricka zvucnika... treba mi neki 2din 7" model...pa me interesuje valju li sto ove obicne koje su na wince...a krecu se oko40-50€....ili mozda neki android sa alija? ali da ima 2gb rama...ali ne bih da dajem vise od 60 do70€ sa sve slanjem....
    i jedna stvar koju sam nakon malo duze voznje uzeo sad kao prioritet, a to je zvucna izolacija, jel ima nesto za tu namjenu, sem ono sto ste mi pricali da ima home system, a koliko kapiram to i nije bas prava stvar za to??? vidim da na aliju ima dosta opcija, ali slanje toga sad prestavlja problem, jer meni jedna rolna od 50x200 ne rjesava nista
    bih da odradim vrata, dio iza motora, djelove oko tockova i ako bih imao zivota da sredim i patos.... nije los auto za medjugradsku voznju, ali opet brzine preko 80km/h postaju problematicne sto se tice buke....do te brzine je sve mnogo podnosljivije

    da ne zaboravim i gume...dajte neki predlog za budzet verziju gume.... ne bih sad da placam gumu 200+, treba mi nesto tipa AT, jer imam ove zimske....ili eventualno MT? ali mislim da mi je to previse za moje potrebe
    Sve prerade sto budes radio ce da povecavaju buku, mislim na dodatnu rasvjetu a tek krovni nosac, ja imam utisak da je vani oluja najstrasnija kad idem 80 magistralom ali jbg nesto se mora i izgubiti
    Ja bih ti savjetovao ako nijesi zadovoljan koliko ti je terenac podignut da razmislis o kupovini guma sa vecim profilom. To cu ja da uradim sa sledecom zamjenom. Da uzmem sto veci profil a mozda i malo uzu gumu. Standardna na Jeepa mi je 235/65-17 vidjecu da idem na 225/75-17. Najvise bih volio kad bih nasao celicne "16 ili "15 ali je pitanje moze li zbog kocionih klijesta. Tada je mnogo bolji i veci izbor gume za 4x4. Mozes da ih izdusis kako bi se bolje ponasao po terenu. Poslije jedne voznje dje sam dvije gume probio, razmisli i ti o dvije rezervne
    U planu mi je da imam dodatni akumulator (zbog kampovanja), cerada, mini kuhinja ali prije toga da se sto vise da za gorivo
    Last edited by VooDooPrle; 01-02-22 at 15:36.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  26. #547
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    881
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Kupio sam bio dobre gume ali mi kace u nekim situacijama, skinuo sam ih dok ne odlucim da uradim lift kit ako ga ikad i budem radio. I sad mi gume smrde kuci, cekajuci neku ozbiljnu akciju

    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  27. #548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    sto se tice krovnog nosaca....toga sam svjestan.... zato bih i da probam sa dodavanjem zvucne izolacije...
    auto kad sam uzeo imalo je na fabricke nosace stavljeni poprecke dvije kutije cetvrtaste....kad dodjes na 60-70 pocinje huka ne znas sto se desava..... to sam sad skinuo, ali sam svjestan sto me ceka...

    sto se tice guma....meni je 265/70/16 i to je guma preko koje definitivno ne bih isao... sira je od te koju i planiras a i bocni zid je veci prilicno.... radije bih da su mi ove zimske malo uze ali sto je tu je....
    povisen je i stavljene su distance, tako da tu necu nista da diram...
    isto kao i ti, imam u planu da ubacim jos jedan akumulator, jer imam prostora pored motora prilicno.... bas zbog takvih situacija i dodatnih potrosaca kojih ce biti u autu....

    ova slika u drugom postu se ne prikazuje

  28. #549
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    ideja mi je da na kraju dobijem ovako nesto... sa time sto nemam ovakve felne, koje su meni top...ali one su mi zadne na listi






  29. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  30. #550
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,900
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    ovakav tocak i gumu ces kod Vujacica platit ukupno oko 1200 eur.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

Page 22 of 36 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VW Club
    By Dark_Side in forum Automobilizam
    Replies: 10170
    Last Post: 14-04-24, 22:21
  2. BMW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5953
    Last Post: 17-03-11, 08:34
  3. VW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3162
    Last Post: 14-03-11, 16:59
  4. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 18:37
  5. Mo Club
    By Vujos in forum Operatori
    Replies: 31
    Last Post: 05-06-05, 13:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •