Page 72 of 159 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 3953

Thread: Renault

  1. #1776
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,536
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    ni ja ne ulazim u tu polemiku al kazem ti da iz mog iskustva to auto je po kvalitetu losije od ovih sto si nabrojao, licno vozim seata 13 god bez problema .... a i znam za nov reno koji je vise u servis nego kod vlasnika ....
    a realno sama cijena necega ti govori o kvalitetu npr reno megan 2014god kossta 6-7 hiljada, a npr neki vw 2006-2007 kosta isto toliko
    pa ta cijena je i na pocetku vidno razlicita - mada nije uvijek cijena mjerilo kvaliteta (ali ukazuje dobro na isti)

    ja tvrdim da reno iz primjera mora biti bolje auto od toga vw (naravno da se ne svodimo na pojedinacne primjere nego pretpostavimo da su normalno vozeni i odrzavani)
    jer sve i ako reno kasni za vw u ravoju, vala je u tih 5-10 godina razlike valjda nadoknadio - ako ne nista drugo, imali su 5-10 godina da vide sta je konurencija napravila i iskopiraju. pa nijesu zar jedan od najvecih proizvodjaca zato sto su ocajni

    a kad je rijec o autima iz uvoza primijetice se da su oba isto presla po odometru

    kad smo kod licnih primjera
    klio 2011-2015 - redovno odrzavanje - servis, kocnice, po nekad nesto u trap. Od ostaloga - pinjon i sevo pumpa (kao posljedica udesa)
    scenic 2015-dana - redovno odrzavanje - servis, kocnice, po nekad nesto u trap. Od ostaloga - popravljen (ne zamijenjen no popravljen) 1 podizac i reostat neki na klimu
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  2. #1777
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,085
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,951
    Thanked in
    966 Posts

    Default

    italijane ne volis a nisi ih ni vozio...slusao si neke price...pa si odlucio da je to lose
    a koji je problem toga talismana sto ide na servis svako malo? mozda je servis u alijans problem vise od auta?
    ja kad sam kupovsi lagunu, ovi mi iz alijans arekli ovo ti je svako malo bilo na servis...ja ih gledam sto pricaju, a ovaj se momak smije i veli, za svaku je glupost bio u ovlasceni i sve je evientirano...od zamjene brisaca, guma i slicnih stvari...

  3. #1778
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Hahahah, e to je prica, ako ideš u ovlasceni da odrzavaš puca prica da je pokvaren, jer Bože moj, sto bi auto isao u servis ako sve radi - vozi dok ne lipše magare!

    Poslato s Jadrana

  4. #1779
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prilicno su izmixovana iskustva. Kao i na svakom forumu. Generalni zakljucak je da treba imati srece prilikom kupovine. Ovo recimo ne vazi za nekog ko ne vozi mnogo. To breme je vise vezano za nas koji ne gasimo auto i vozimo po Podgorici,makedonskim putevima i albanskim auto putevima. Ja sam svako malo kod majstora+nemam srece sa njima. s druge strane znam i neke koji nemaju vecih problema sa njima a isto voze kao i ja. Tako da je milion faktora koji se uzimaju u obzir prilikom kupovine. Koliki je budzet,koji je motiv,nacin placanja(lizing),koliko ce se voziti. Meni je recimo bio bas kratak budzet i morao sam uzeti 2009 scenic III. Da sam uzeo 2013 mislim da bih makar jednu sezonu bio miran.
    U slucaju da sam imao vise.para vjerovatno bih takodje uzeo Renoa obzirom na ekonomicnost popravki i moju prirodu posla. Mada,mislim da bih mozda manje nervoze bilo sa škodom obzirom na tudja iskustva. Ali jbg. Svaki pocetak je sa minimalnim budzetom pa nisam mogao birat. Moje iskustvo nije najbolje sa starijim modelima Renoa. Mislim da bi se neki noviji model bolje ponasao ne zato sto je nov nego je bolji. Velika je razlika u performansama,zvuku itd.

  5. #1780
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ja znam da bi se o ovome moglo pricati 10 dana bez prestanka
    talismanu ne znam zasta sve nije isao u servis, te elektronika te komp te zglobovi itd, auto je u garanciji tako da ne vjerujem da odgovara njima da se tolko cesto reklamira, a kazem ti lik ima lagunu 2007-08 god i presao je sa njom 500000 i nikakvih problema nije imao ....
    a ta ofgovorim za italijane, nikad nisam imao ja u vlaanistvu italijana al vozio sam tudje i vozio sam se u njim i vjeruj mi da ta auta zaobilazim u sirokom luku ....
    Ja ne kazem da je reno smece od auta, al ako ga uporedis sa njmecem daleko je sa kvalitetom, a ja mislim da su skoda i seat bolji od renoa..

  6. #1781
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Generalizujes i to je problem u svoj priči, ne postoji njemac/talijan/japanac/rus, zavrsen je II sv rat, postoji održavan ili ne auto. Mozda Talisman ima grešaka, ali nije Reno loš ili dobar samo zbog jednog modela, eto sam si sebe demantovao pomenuvsi da je Laguna obrnula 500k.

    Ja ima 10-20 auta u vlasništvu, zavisno od momenta, i mogao bih reci da je Škoda top a Seat trop, jer je meni zapao auto koji nisu održavali nego se meni sve slomilo. Sjutra bih kupio Seata ako mi se poklope kockice. Shvataš?

    Poslato s Jadrana

  7. #1782
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Od automobila koje sam imao u vlasništvu najgori su bili Mercedes (190) i Yugo (Koral 65), jer su se svako malo kvarili, od grijanja do dihtunga glave, sreće moje kada sam ih se rastosiljao. Opet, najmanje problema sam imao sa Mercedesom (124) i Alfa Romeom (146), bukvalno, jedina dva automobila kojima je trebao samo redovan servis. 146 se još vozi, davno je prebačena na srpske tablice te u okolini Ivanjice još skuplja kilometre. Jedini automobil koji me je ostavio na putu je Alfa Romeo (147) jer je napukao rezervoar za servo ulje upravljača, a isti se nalazi iznad alternatora, te je ulje ušlo unutra i napravilo kratak spoj. Upalila mi se lampica između Kolašina i Podgorice, no nastavio sam da vozim dalje (išao u Budvu), auto je išao dok je bilo dovoljno energije u akumulatoru te je stao u Stanišićima iznad Budve. Recimo od dva Pežo automobila koje sam imao jedan (Partner) se non stop kvario (opet puno manje nego ona dva, ovaj je na treće mjesto) dok sam na drugom (806) od vandrednih stvari promijenio crijeva za interkuler i manžetne. Šta to znači? Ama baš ništa, jer su sve to bila polovna vozila i uglavnom je zavisilo od predhodnih vlasnika kako će mene zapasti, bez obzira na marku.

    Edit: pošto je tema o Renou da kažem da ga nisam imao u vlasništvu, ali sam održavao sestrin (Clio) dok se nije udala. Ništa posebno, imao je svojih bubica, a opet nije kupljen u baš sjajnom stanju tako da je očekivano.

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 10-12-18 at 21:21.

  8. #1783
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,992
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Vidiš moj otac nikad problema s Yugom Koral 55 nije imao. Obrnuo je 120 000 km s njim bez ikakvih problema, a kupio ga je novog.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  9. #1784
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,085
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,951
    Thanked in
    966 Posts

    Default

    e to je vec ravno cudu...i mi smo na novu 101cu posle 10000 radili bregastu...

  10. #1785
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,731
    Thanks Thanks Given 
    2,388
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    eto necu vise da ulazim u to ..... samu cu ti rec nov talisman kupljen u aliance vise u servis nego kod vlasnika, koji inace ima para da kupi sta hoce al voli reno, samo to vozi ....
    ćelavi v.d?


  11. #1786
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,992
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    e to je vec ravno cudu...i mi smo na novu 101cu posle 10000 radili bregastu...
    Kažu da su najkvalitetnije Yuge napravljene od '88 do sredine '91.
    U Yugu i Zastavama koji su rađeni u ratnim godinama su u vratima gdje dođe podizač od stakla ljudi navodno nalazili papire na kojima piše "kakva plata, takva vrata"
    Ovaj moj je '90. Taj Yugo se uvijek vozio pod punim gasom, duša mu je uzimana do Budve i Petrovca. Mnoge trojke tad nisu mu mogle ništa.
    Na 120 000km je motor produvao i sad na malo veći gas plav dim počne na auspuh izlazi. Spremam pare da se počne radit restauracija.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  12. #1787
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    je li 1.1 ili 1.3??
    brz je to auto, treba se pazit'
    prije svega od one trojke 2.9 syncro
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  13. #1788
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Iz drugog pokusaja se pali auto. Kad se upali izbaci dim kao na sliku.
    Dok se vozi nema dima. I kad se "nategne" nema dima. Auto ide normalno. Ocistili su mi rezerv. Bilo je svacega. Zamijenjen dikter nafte.
    Ima li ko neki savjet.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1789
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,025
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    510
    Thanked in
    394 Posts

    Default

    Grijaci motora su crkli sva 4kom...cijena 7.5e po komadu i zamjena 5e po komadu...

  15. #1790
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,992
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    je li 1.1 ili 1.3??
    brz je to auto, treba se pazit'
    prije svega od one trojke 2.9 syncro
    Šta sad ti ke**aš bez potrebe?
    1.1 je i sasvim je fino išao. Trojke do 1.8 mu nisu mogle ništa. Pozdravi d juesej i reci im neka i dalje mrze Yuga.

    A te truje VR6 su kante obične, jer su teške i trome svakako, jedino zvuk što vrijedi tri takve.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Last edited by mur3633; 12-12-18 at 07:10.

  16. #1791
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    a moram malo
    ja i dalje imam auto iz 86te 1.4ccm sa dvogrlim veberom u dvoristu koji je skoro pa u fabrickom stanju (pezo 309)
    znam odlicno kako idu, ali ne moze bit' brzi nikako
    niti moze auto gore da lezi u krivine od juga
    sem ako niste malog N vozili ili hibrida ili kakvog iz hobi klase
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  17. #1792
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Šta, šta, Jugo i ležanje u krivini, pa to je isto kao Jugo i kočenje - ne postoji, odnosno postoji, ali u tragovima.

    Sent from my Motorola 8400

  18. #1793
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Jugo kočenje i čuveni 5 cilindar čiji kvar garantuje teške tjelesne povrede.

  19. #1794
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Grijaci motora su crkli sva 4kom...cijena 7.5e po komadu i zamjena 5e po komadu...
    povest cu ga kod majstora.. hvaala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1795
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,992
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Nemojte mi Yuga dirat.
    Fin je to autić, ima dušu.


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  21. #1796
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,536
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Šta, šta, Jugo i ležanje u krivini, pa to je isto kao Jugo i kočenje - ne postoji, odnosno postoji, ali u tragovima.

    Sent from my Motorola 8400
    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Nemojte mi Yuga dirat.
    Fin je to autić, ima dušu.


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Momci ako cemo da pljujemo po kolima, vec smo na temu za Reno - imaju oni dovoljno svojega materijala da ne uvodimo YUGOslovenske proizvode
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #1797
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zLoCkO -.- View Post

    Iz drugog pokusaja se pali auto. Kad se upali izbaci dim kao na sliku.
    Dok se vozi nema dima. I kad se "nategne" nema dima. Auto ide normalno. Ocistili su mi rezerv. Bilo je svacega. Zamijenjen dikter nafte.
    Ima li ko neki savjet.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Isti problem sam ja imao.

    Poveo u Alijans. Napravili mi predracun za remot dizni, remont pumpe, ispiranje rezervoara i ciscenje sistema goriva na 1100€.
    Naplatili dijagnostiku 30€.

    Poveo auto u Bosch servis Joksimovic. Skinuli dizne i testirali, sve dizne ispravne, vratili kodove za dizne koji se izgube prilikom greske.
    Naplatili testiranje 60€.

    Od tad sam presao 4000 km, bez greske.


  23. #1798
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,179
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Ovo su definitivno dizne...

    Sa sva 4 crknuta grijaca pali bez problema do -5c ako je kompresija dobra



  24. #1799
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,179
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Sto moze bit sledeci problemcic?
    Na bas ledan auto (-5, -6 stepeni) prvih par stotina metara kad se vozi bas polako i odrzava konstantan gas( aj da recem do druge brzine do 20km/h) auto blago ubrza pa uspori pa blago ubrza pa uspori( iako je gas konstantno isti) ? Kao da trza?
    I to traje recimo prvih 20 sekundi voznje, posle nista?

    Nema nikakvih gresaka, auto pali i ide bez greske, ne dimi itd, motor zvuci normalno...

    Moze li bit da EGR zeza jer nikad nije ciscen?



  25. #1800
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,025
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    510
    Thanked in
    394 Posts

    Default

    Bi moglo zezat predpostavka samo...

Page 72 of 159 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Renault 19
    By RATM in forum Ostali oglasi
    Replies: 18
    Last Post: 15-05-10, 14:27
  2. renault 4
    By Girl_from_Tomici in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-07, 19:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •