Page 775 of 879 FirstFirst ... 275675725765771772773774775776777778779785825875 ... LastLast
Results 19,351 to 19,375 of 21965

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #19351
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by |G60| View Post
    Na konto ove price da se nadovezem iako sam prije dosta godina pisao o tome.
    Brat mi je imao udes motorom, srecom on prezivio a motor totalna steta i tako procjenjeno od strane Delta Generali osiguranja.
    Medjutim da ne pisem sve pojedinacno, motor koji je po katalogu i oglasima polovan vrijedio 4000-5000€ doslo se na to da se isplati nekih 1300€ .
    Svo zlo i sa motorom i sa njima iz osiguranja ali ono sto su nakacili kao stavku od 20% manje (odbitak) na procjenjenu stetu je bilo " trenutna potraznja ovog motocikla"
    Jad i nista vise.

  2. #19352
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/reel/CiSXv...d=YmMyMTA2M2Y=

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #19353
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Bolje da se pokrije usima i da cuti,i da nastavi da
    vozi tu kantu. Ovdje se vidi iz aviona da je
    steta lagano ta koja je naplacena, novi branik, blatobran,hauba, farbarski radovi, montersko radovi, far i na kraju udarila u tocak,
    dje moze bit nova felma i djelovi vjesanja.

    najgrdji moguci udarac . Mene je ovako udarila jedna djevojka kad sam vozio Fokus jedinicu. Na auto koji je u tom trenutku vrijedio full ispravan plafon 2500e, mene je bilo stete 1200e . Pocevsi od felne, trap prosut sav (glavcina kriva, amortizer , kraj spone, ne znam sta sve)... ovamo blatobran , hauba, branik i xenon far ... na oko nista a ovamo djelova brdo .

    Ali svakako suma sumarum sta koga briga koliko je naplatilo osiguranje jer cilj je valjda osiguranju da ima manji trosak i manje isplati a ne kontra da isplati vise .
    Osim ako gospodja nije bila pijana pa je ona duzna bila da plati jer je onda drugo osiguranje tuzilo ...
    isto tako nije mi jasno kako je Novinaru doslo da plati ovaj iznos koji je naveo , to bi trebalo njegovo osiguranje da isplati i cao ...


    ps. Cuo sam za slucaj dje je lik vracajuci se sa nekog slavlja mrtav pijan udario u lika sa X6 , ovaj izgubi kontrolu i zakuca se u stijenu. Policija napravi uvidjaj ustanove da je krivac bio pjan . Osiguranje od ovoga lika sa X6 ga je tuzilo i valjda je morao da isplati on stetu za X6
    Last edited by Stivi; 10-09-22 at 20:07.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #19354
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default Crash / sudari u CG

    Ne moze tako bit' nikako. On se od osiguranja mora naplatit. Svoga ili tudjeg, nebitno totalno. A posle ako ima razloga osiguranje se naplacuje od krivca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Pasha; 10-09-22 at 20:14.

  5. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  6. #19355
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?

  7. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  8. #19356
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Ja vam tvrdim 101% da tako ne moze bit'.

    A uzmite i logiku. Ako krivac nema da plati ? Ide u corku ? Ko isplacuje ostecenog ? xD


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #19357
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?
    placas osiguranje da tebe neko ne udari
    She is only here to annoy herself!

  10. #19358
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?
    Plaćamo da bi treća strana, koja nije kriva, u slučaju udesa imala od koga/čega da se naplati. Bez velike muke. A zavisno od uslova osiguranja, tu štitimo i sebe. U suštini, obavezno osiguranje vozila i cijela ta procedura uvedeni su radi veće pravne sigurnosti.

    Ali... ako neko vozi pijan/drogiran/nasilnički, prođe kroz crveno isl, pa bambarise sebe i nekog - osiguranje to sigurno neće pokriti. Tj. tebe će na kraju da tuži za naknadu štete koju je isplatilo trećoj strani. Tu može doći do raznih varijanti - npr. napravite karambol u zimskim uslovima, gdje su zakonom propisane obavezne zimske gume, a vi vozili na ljetnje - osiguranje može da pravi problem. Itd.

    Jer zašto bi osiguravajuća kuća, za neke male pare, (ne znam koliko iznosi godišnje obavezno osiguranje vozila), preuzela toliki rizik? Odnosno da možeš napraviti udes svojom krivicom, a bez ikakve materijalne odgovornosti.

  11. #19359
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?
    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ja vam tvrdim 101% da tako ne moze bit'.

    A uzmite i logiku. Ako krivac nema da plati ? Ide u corku ? Ko isplacuje ostecenog ? xD


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    osiguranje ako vidi da ima osnova da tuzi nekoga ko je kriv, to ce ds uradi i budite sigurni da je manje od 1% sanse da se taj neko izvuce...
    imam slucaj u porodici dje je placena steta od preko 3000e, samo zbog vozacke koja nije bila produzena... ds ne ulazim u detalje sad...

    to vam se zove regres osiguranja...
    Last edited by E_K_V; 10-09-22 at 23:24.

  12. #19360
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default Crash / sudari u CG

    Ja samo kazem da ce osteceni pare dobit od osiguranja a ne od krivca. Vi sirite pricu u nedogled, kad bi bilo i sto bi bilo.

    Znaci konstatacija jedna i to je to.

    -Osteceni se naplacuje od osiguranja a ne od krivca.


    Pa posle osiguranje moze da se goni sa krivcem itd itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Pasha; 10-09-22 at 23:30.

  13. #19361
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,795
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Osiguranje moze da se goni sa krivcem jedino ako je vozio neregistrovano vozilo.


  14. #19362
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    osiguranje ako vidi da ima osnova da tuzi nekoga ko je kriv, to ce ds uradi i budite sigurni da je manje od 1% sanse da se taj neko izvuce...
    imam slucaj u porodici dje je placena steta od preko 3000e, samo zbog vozacke koja nije bila produzena... ds ne ulazim u detalje sad...

    to vam se zove regres osiguranja...
    Bravo, istekla vozačka dozvola... u svakom slučaju, ako postoji osnov, osiguranje će se naplatiti. To što neko misli da će ga polisa obaveznog osiguranja pokriti ako npr. pijan napravi udes ili je zaboravio da obnovi vozačku..

  15. #19363
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Vožnju u pijanom stanju i bježanje sa lica mjesta, neosiguran auto(bez polise/saobraćajne) kod udesa ti osiguranje 100% ne pokriva. Za ostalo nijesam siguran (za nemanje vozačke pretpostavljam da je isto).
    U ovim slučajevima važi, kao što Pasha reče, da se oštećeni naplaćuje od osiguranja ili od Nacionalnog biroa osiguravača, ukoliko nemate polisu, a onda osiguranje ili NBOCG tereti štetnika za taj iznos

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  16. The Following User Says Thank You to rzeljko For This Useful Post:


  17. #19364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ja samo kazem da ce osteceni pare dobit od osiguranja a ne od krivca. Vi sirite pricu u nedogled, kad bi bilo i sto bi bilo.

    Znaci konstatacija jedna i to je to.

    -Osteceni se naplacuje od osiguranja a ne od krivca.


    Pa posle osiguranje moze da se goni sa krivcem itd itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    to je tacno...
    ja nisam rekao da ce osiguranje da prebaci isplatu na krivca....
    osiguranje ce ds isplati stetu a ako vide ds postoji osnov ds oni korisnika naplate makar i dio stete, to ce sigurno uraditi...

  18. #19365
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,713
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    676
    Thanked in
    327 Posts

    Default

    Kum moj imao udes. On kriv i nije htio živ da prizna da je kriv. Još neregistrovan. Ja velim dogovori se sa čoekom svako svoju štetu (još lik pristane na to) i on neće. I momak pozove policiju, naprave zapisnik čuda. Čeka se sudsko odlučivanje. I ufatim ja jednog prijatelja koji radi kao vještak da mu kaže da je on kriv, kumara tvrdoglav nije to tako ne zna ti taj vještak ništa.
    Pođemo mi na suđenje u Bar i kumara se pokrije ušima. Kaže kriv sam, al i dalje ne vjeruje.
    Uglavnom da skratim priču, udes je bio neđe početkom januara, ovaj se do sad morao naplatit. Al kumari ništa nije stizalo još da plati. Kaže neću im centa dat pa nek me zatvore. E šou.

  19. #19366
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?
    Evo zbog ovakvih ka' kumara od kolege.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  21. #19367
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Loše sam se ja izrazio, osiguranje isplati pare oštećenom pa onda traži/tuži od svog osiguranika da im “nadomjesti” tu isplatu

    Mada evo objasniše kolege u kojim situacijama…

  22. #19368
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default Crash / sudari u CG

    A dobro, tih situacija sad ima milion i to uglavnom ide u zavisnosti od situacije i procenta krivice, koju vjestak odredi.

    Tipa, ovo sto je kolega naveo. Ljetnje gume na snijeg a spuca te neko od pozadi, odbit' ce ti od isplate 10/20%. Mada nisam do sad cuo da je neko zagledao na kakve ko gume vozi, to je bas ono ciganisanje (pricam za neke sitne udese).


    A skolski primjer je kad te udari neko ko je neregistrovan. Ti se naplacujes od svog osiguranja a tvoje osiguranje od njega.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Pasha; 11-09-22 at 09:30.

  23. #19369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Kum moj imao udes. On kriv i nije htio živ da prizna da je kriv. Još neregistrovan. Ja velim dogovori se sa čoekom svako svoju štetu (još lik pristane na to) i on neće. I momak pozove policiju, naprave zapisnik čuda. Čeka se sudsko odlučivanje. I ufatim ja jednog prijatelja koji radi kao vještak da mu kaže da je on kriv, kumara tvrdoglav nije to tako ne zna ti taj vještak ništa.
    Pođemo mi na suđenje u Bar i kumara se pokrije ušima. Kaže kriv sam, al i dalje ne vjeruje.
    Uglavnom da skratim priču, udes je bio neđe početkom januara, ovaj se do sad morao naplatit. Al kumari ništa nije stizalo još da plati. Kaže neću im centa dat pa nek me zatvore. E šou.
    naplatice se ne brini...a kumari kad krenu da slazu kamate i slicno ima da te zove da pita imas li da mu pozajmis....

  24. The Following 5 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  25. #19370
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Crash / sudari u CG

    Vjerujte mi da se naplate , nema vise nista da se ostaje duzno . Sad te predaju izvrsitelju i on se zabalvlja sa tobom . Drug moj je zbog 15e duga morao da plati 175e . Advokat 120e , izvrsitelj 40e i 15e dug , jer nije platio za tri mjeseca odrzavanje garaze . Fino mu stiglo resenje u firmu i samo ti skidaju sa plate . E tako i osiguranja i kazne sad funkcionisu na slican nacin.


    Ps. I ja sam mislio na to da osiguranje isplati tebi trosak , ali kasnije osiguranje tuzi tebe i ako dobije na sud moras platit. A ovo za ovaj slucaj sto sam pomenuo je istina 1/1 jer mi je upravo pricao drug koji radi u sud i bio je na tom predmetu.

    Pps. Ovo sto pomenuste za gume , po inostranstvu te ne cimaju zimi imas li zimske ili ne , ali da dodje do bilo kakve nezgode ako si zimi vozio na ljetnje a bio nebio kriv kriv si


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Stivi; 11-09-22 at 14:30.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  26. #19371
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Cuh i ja par slučajeva da osiguranje traži da isplati krivac pare tj da ga tuže, šokirah se….

    Pa šta mi plaćamo?
    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    osiguranje ako vidi da ima osnova da tuzi nekoga ko je kriv, to ce ds uradi i budite sigurni da je manje od 1% sanse da se taj neko izvuce...
    imam slucaj u porodici dje je placena steta od preko 3000e, samo zbog vozacke koja nije bila produzena... ds ne ulazim u detalje sad...

    to vam se zove regres osiguranja...
    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Osiguranje moze da se goni sa krivcem jedino ako je vozio neregistrovano vozilo.
    Isti slučaj kod nas. Tatu par dana istekla vozačka a nismo znali, auto regularno osigurano sve. Sudari se sa jednim rusom koji je vozio rentacar cetinjski. Otac je star čovjek, odrali su nas jer je zet kansije stigao na lice mjesta.
    Stari Citroen C4, ovaj muvator sa Cetinja poslao slike ne sa lic amjesta nego od kuće. Poh, i sad se nerviram. Ila sam, pisla dopise, zvala Agenciju, ništa, lešinari. Retorvizor mu je slomio i malo ga ogrebao, 1500eur. Nije mi no do 1500eur, dala bi i više samo da se otac i dana danas oko toga ne nervira. Lešinari.

  27. #19372
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja bih da pitam znate li nekog saobracajnog vjestaka, sestra je imala udes, neka cura je izlazila sa parkinga, bila na tel i udarila je bocno po sredini vrata i stuba, probali smo da se dogovorimo jer smo mislili da su oni krivi sto su i sami priznali dok nije dosla patrola(oni zvali patrolu, poznanik izgrlise se i izljubise ispred nas), dali izjave oni potpuno promijenili pricu i negirali krivicu, tu je receno od strane policije da je sestra kriva jer vazi pravilo desne strane i tako dalje.. Uglavnom sve to nema veze jer je auto napravljeno i ne bi se vise oko toga cimali, ali je njoj sad stigao sudski poziv u kojem pise da ce joj biti oduzeta vozacka dozvola i masu kaznenih bodova..

    Pa ako imate nekog da preporucite bio bih zahvalan..

  28. #19373
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    cek.... ja nisam bas ukapirao na kraju sto se desilo.......
    napravi sa mapsa screenshot mjesta gdje se desilo i i oznaci pozicije vozila...

    a to sto joj je stiglo, stiglo je na osnovu nekog zapisnika....koji ste vjerovatno potpisali....
    Last edited by E_K_V; 12-09-22 at 09:33.

  29. #19374
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    ako imas skicu, ne treba ti vjestak
    nothing comes from violence and nothing ever could

  30. #19375
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Evo nesto iscrtah dok ne nadjem sliku nedje je imam

    https://i.postimg.cc/J4x93yX9/aaa.jpg

Page 775 of 879 FirstFirst ... 275675725765771772773774775776777778779785825875 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •