Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 229

Thread: Elektricni trotineti u CG - problemi i moguca rjesenja

  1. #76
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Bitnije je koliko si težak nego visina

  2. #77
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Smile x8 izgleda OK, ali jednostavno ne znam koliko je to dobro na duže staze.
    Ove karakteristike ne idu sa ovom cijenom, nikako.

    Vjerujem da neće proći mnogo da se ne pojave boljke na njemu, škriputanje, luft tamo i ovamo, kapacitet baterije..

    Imam Xiaomi Pro 2 evo par mjeseci, i ako ti budžet dozvoljava, definitivno idi na njega. To je magare.
    Prečvrst je, kvalitet izrade je besprekoran, sve na njemu funkcioniše bez i najmanje greške. 40-45 km izgura kao od šale.
    Sve i najsitnije nedostatke koje su se vremenom uočavale na M365 i na Pro 1 su ispravljene.

    Vizuelno je uglađen prilično, kompaktan.

    On košta po prodavnicama 560 eura, ali na forumu ih momak prodaje po 450 i to je odličan deal.

    Ako oćeš da probaš, ja sam u PG pa se javi na PM da se dogovorimo za test vožnju.

    P.S. ne prodajem moj

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  3. The Following User Says Thank You to Petronas For This Useful Post:


  4. #78
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Svo trotineti su manjeviše iste izrade. Pro je pro zbog nekih drugih karakteristika a ne izrdae, čvrstoće.
    Luft se pojavljivao i na Xioamiju. Trotinet je od aluminijuma, bez amrotizera, još ljudi stave pune gume i ćao.
    Baterije kao baterije, na svakom trotinetu, nezavisno od marke odu sa vremenom.
    Ne znam kojeg je cjenovnog ranga X8 ali ima prednosti, napisah već, baterija koja se skida i gume od 10".

  5. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  6. #79
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Svo trotineti su manjeviše iste izrade. Pro je pro zbog nekih drugih karakteristika a ne izrdae, čvrstoće.
    Luft se pojavljivao i na Xioamiju. Trotinet je od aluminijuma, bez amrotizera, još ljudi stave pune gume i ćao.
    Baterije kao baterije, na svakom trotinetu, nezavisno od marke odu sa vremenom.
    Ne znam kojeg je cjenovnog ranga X8 ali ima prednosti, napisah već, baterija koja se skida i gume od 10".
    To da su manje više iste izrade pravi itekakvu razliku. Svaki koji sam imao prilike i da vidim i da probam nema taj kvalitet kao Xiaomi, materijali su kvalitetniji. Nije se gurala najeftinija plastika na svako mjesto na koje je teoretski nešto moglo od plastike.

    Luft se pojavljivao na X365, mada sam brzo naučio u čemu je problem, i sam sam to servisirao. Na Pro 2 ni traga od tog problema, i taj folding mehanizam je poboljšan.

    Jedina prednost koji vidimnke eventualno veličina točka, ali i to je pitanje kakav je osjećaj toga u praksi.

    Smile je unbrand kinez, i sa razlogom se nema povjerenja u te stvari. Prodaje se pod različitim imenima, kao Turboant i sl...

    Kao jedna od najbitnijih stavki je i održavanje. Za Xiaomi, kao best selling trotinete djelove imaš svuda, kao i za naručivanje, što nije tako za ove nepoznate modele.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  7. The Following User Says Thank You to Petronas For This Useful Post:


  8. #80
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    To da su manje više iste izrade pravi itekakvu razliku. Svaki koji sam imao prilike i da vidim i da probam nema taj kvalitet kao Xiaomi, materijali su kvalitetniji. Nije se gurala najeftinija plastika na svako mjesto na koje je teoretski nešto moglo od plastike.

    Luft se pojavljivao na X365, mada sam brzo naučio u čemu je problem, i sam sam to servisirao. Na Pro 2 ni traga od tog problema, i taj folding mehanizam je poboljšan.

    Jedina prednost koji vidimnke eventualno veličina točka, ali i to je pitanje kakav je osjećaj toga u praksi.

    Smile je unbrand kinez, i sa razlogom se nema povjerenja u te stvari. Prodaje se pod različitim imenima, kao Turboant i sl...

    Kao jedna od najbitnijih stavki je i održavanje. Za Xiaomi, kao best selling trotinete djelove imaš svuda, kao i za naručivanje, što nije tako za ove nepoznate modele.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Opružio bih se i za taj pro2
    Ono što si i napisao provjeren je.
    Stoji sve sto si napisao. A vidim imaš i iskustva.

    Što kaže @montenegrina isto važi.
    Na X8 skidanje baterije, točak od 10inča.
    Na strani x8 je i nosivost kilaža do 120kg, ja sam negdje na 108.
    Ručka od poda je na istu visinu ali ne znam jeli i od gazišta jer je ovamo niže gazište.
    I nominalno jači motor 350w.
    Nema blutooth ali me to i ne brine.
    Materijal izrade je isto aluminijum, dobra baterija (bar na reklami, 500 ciklusa punjenja).
    Mana kod obadva je sto nemaju amortizer.

    Gledao sam i onaj MS neutron n2 plus on ima preklopni dio od magnezijuma (kažu i cio ram), ima prednji amortizer i podesiv po visini volan, koji čak ima i sklopive ručke. Motor od 400w, brzinu 32km/h, domet mu je nesto manji, 35km.
    Jedino što me kod njega nervira je što je malo grdnjikav.

    Još malo za razmišljanje posebno što je kiša ovih dana pa nemam gdje ni voziti.

    U svakom slučaju hvala vam na savjetima.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  9. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Meni je nešto malo 500 ciklusa (pri čemu je to cifra za kutiju). Ako dnevno predjes 10-15 km, znaci svaki drugi dan ga punis. U nekom najboljem slučaju 2.5 godine traje baterija? Koliko košta sama baterija?

  10. #82
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Meni je nešto malo 500 ciklusa (pri čemu je to cifra za kutiju). Ako dnevno predjes 10-15 km, znaci svaki drugi dan ga punis. U nekom najboljem slučaju 2.5 godine traje baterija? Koliko košta sama baterija?
    500 ciklusa je i kod Xiaomija.

    A po mom računanju, sa raznim odbijanjima, se dobije 8000 do 12000 kilometara što nije malo.

    Baterija kosta od 130 do 190 eur.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  11. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ne razumijem se ni u jedan samo mi se učinje malo.

  12. #84
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Imali ko iskustva sa
    MS neutron n2 plus

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  13. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja se još čudim kako nisam juče popodne na skretanju iz Bulevara Svetog Petra Cetinjskog ka ulici Bratstva i jedinstva nisam pokupio jednu gospodju na trotinet.
    Onamo kod udruženja likovnih umjetnika ima uslovna zelena koja se pali mnogo prije nego zeleno pješacima. I krenuo sam na zeleno i bukvalno perifernim vidom vidio sa desne strane nekoga na trotinet. Legoh na kočnicu i gospodja porduži na trotinet sa sve slušalicama u ušima. Ja skamenjen gledam kako nastavlja, par pješaka gleda i ne vjeruje. Bukvalno na dušu da je nosim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ove sa trotinetima treba biti trotinetom u glavu definitivno, ali apsolutno ništa ne gledaju
    She is only here to annoy herself!

  15. #87
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ove sa trotinetima treba biti trotinetom u glavu definitivno, ali apsolutno ništa ne gledaju
    Trotinetom po vugla, pa ih onda prelecet autom sa nauce ..

    Eo kroz HN redovno kontra pravcem kroz usku jednosmjernu, narocito djeca, pa ce poslje roditeljima vozac bit kriv a ne njihovo idiotsko vaspitanje i nebriga za djecu..
    A o starijima ne bi zborio mnogo, mozga bez, cast izuzecima naravno ..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  16. #88
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ove sa trotinetima treba biti trotinetom u glavu definitivno, ali apsolutno ništa ne gledaju
    Meni je najbitnije da je MUP odlucio da ih ne uvede u ZOBS sa zadnjom revizijom...
    Pa bilo da ih zabrani, bilo da ih dozvoli ili nesto izmedju, ali da se barem nesto propise... KO SU? Kuda se krecu, kako, oprema (kaciga, prsluk), signalizacija, poznavanje saobracaja polozeno itd... NISTA!

    Samo su posle usvajanja prigovorili opstini PG da ne treba da subvencionise kupovinu istih jer nijesu definisani zakonom ahahaha

    da niej tuzno bilo bi smijesno
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #89
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja se još čudim kako nisam juče popodne na skretanju iz Bulevara Svetog Petra Cetinjskog ka ulici Bratstva i jedinstva nisam pokupio jednu gospodju na trotinet.
    Onamo kod udruženja likovnih umjetnika ima uslovna zelena koja se pali mnogo prije nego zeleno pješacima. I krenuo sam na zeleno i bukvalno perifernim vidom vidio sa desne strane nekoga na trotinet. Legoh na kočnicu i gospodja porduži na trotinet sa sve slušalicama u ušima. Ja skamenjen gledam kako nastavlja, par pješaka gleda i ne vjeruje. Bukvalno na dušu da je nosim.
    Istu scenu sam imao ispred restorana Koala, ali klinac na biciklu..
    Ne znam ni sam kako sam ukocio i kako ga nijesam pocistio na pjesackom.
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  18. #90
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,154
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,618
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Bice problema velikih sa trotinetima...narod vozi kao blesav, a ona cuda znaju dosta brzo da se krecu.

    X puta pogledam da nema ko na pjesacki, nema, nastavim da se krecem normalnom brzinom i onda samo odjednom kao na X games proleti ispred mene na milimetar, stvori se niotkuda.
    Samo je pitanje kad ce na haubu da odleti...

    A naravno ni kaciga ni neki stitnici nisu obavezni



  19. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Bice problema velikih sa trotinetima...narod vozi kao blesav, a ona cuda znaju dosta brzo da se krecu.

    X puta pogledam da nema ko na pjesacki, nema, nastavim da se krecem normalnom brzinom i onda samo odjednom kao na X games proleti ispred mene na milimetar, stvori se niotkuda.
    Samo je pitanje kad ce na haubu da odleti...

    A naravno ni kaciga ni neki stitnici nisu obavezni
    Imas vremena da pises ovdje neces meni na privatnu da odgovoris ili ne daj boze na onaj post za solarne bojlere

    P.S.

    Izvinjavam se na off, morao sam ga prozvati

  20. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  21. #92
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Smije li se električni trotinet voziti po kolovozu? Juče sam se naguslala kroz Serdara Jola za momkom koji vozi po kolovozu. Taman ga preteknem, semafor, on me opet prestigne...
    Last edited by Fidel Castro; 09-07-22 at 11:54.

  22. #93
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    MF hirurzi kažu da su im najćešći pacijenti ovi što niejsu vezali pojas jer su samo htjeli 100 m dalje.

    Smije li se električni trotinet voziti po kolovozu? Juče sam se naguslala kroz Serdara Jola za momkom koji vozi po kolovozu. Taman ga preteknem, semafor, on me opet prestigne...
    ni prosli, ni ovi novi ih nijesu definisali ZOBSom niti podzakonskim aktima...
    odbijaju da napisu slova i onjima i o biciklistam - kuda se krecu, kako, sta je obavezna oprema i da malo to, pazi cuda, kontrolisu... jer su i jedni i drugi (kao i ostatak drustva) puni bahatih... npr pored sportskog, 2 trake za bicikliste, onoliki trotoar i meni pred kola izlijece nesoj biciklista koji bi da pretekne!!!??? da ga udarim, odgovarao bih ko za normalnoga

    valjda nijesu obavijesteni da toga ima kod nas
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  23. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Biciklisti se ponašaju kako im odgovara u datom trenutku. Kad voze preko pješačkog, onda su pješaci (iako bi trebali da se spuste s bicikla i pješke nastave). Jednom mi je tako prolećelo neko govedo (nemam drugi izraz) i još mi se beči kako mu je zeleno (za pješake). Pa tu nema rasprave. Rješenje je dodatak na semaforu za bicikliste, gdje imaju stazu. Do tad ne znam što se može, oni će tako nastavit po cijenu da ih neko udari.

    Onda, pretiču s koje god strane stignu. Još fali samo preko krova da ih vidim. S lijeve ne bi smjeli nikako da obilaze vozila, njihova je desna strana uz kolovoz. Dodatno, prolaze kroz crveno kako im dune. Nije im ovo Amerika da kroz crveno mogu skrenuti desno..

    Isto važi za trotinetaše.

    Motoristi imaju daleko bolje poznavanje pravila, ali i njih često zabolje.

    Kad se na to dodaju divljani na 4 točka, stvarno je situacija na nivou.

  24. #95
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Kad pominjes 'trotinetase'... vidim da se apsolutno nista nije mjenjalo po tom pitanju. I dalje nikakvog pravila, i dalje kamikaze kako po kolovozu tako i po trotoaru.

    A vjerujem da su takvi do sada imali srece, da se nije desilo neko sr*nje u medjuvremenu.

    Eto bas neki dan mi izlete dvije cure na trotinetu koje su presjekle kolovoz da predju sa jednog trotoara na drugi. Srecom sam isao lagano i mogao sam da ukocim a da ih ne pokosim.

    Ali nisu samo ta djeca od 10-12 godina nego gledam i matore koji slabo sto cuju i vide oko sebe kako rokaju sa tim trotinetima a nisu spori uopste.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Na dva točka si druže ili drugarice 😀 Mnogi se ponašaju kao da će da padnu na sunđer, a ne na beton ili ivičnjak. E taj mozak ne kapiram, ostalo nek im je prosto..

  26. #97
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Otkako sam vidjela jednu nevjestu da prelazi trotinetom raskrsnicu kod Hiltona dijagonalno nicemu se ne cudim.

    Ipak, da se sto pitam, niko na njega noge spustao ne bi bez kacige i po kolovozu dje ima trotoara ne bi smjeli.

  27. #98
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Dobih subvenciju za trotinet. Šta mi je best buy u cjenovnom rangu 400-450e?

  28. The Following User Says Thank You to Lackie For This Useful Post:


  29. #99
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Traži točak 10inch
    Da ima amortizer prednji valjalo bi i zadnji.
    Ne znam koji su aktuelni ali ne za9biđi te elemente.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  30. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    razmišljamo da uzmemo neki trotinet, ovaj xiaomi pro 2 nam se čini dobra kupovina. volio bih da čujem od ljudi koji su imali iskustva sa trotinetima, da li je bilo situacija da se kupi trotinet pa da onda shvatiš da ti ipak nije toliko potreban ili praktičan?
    na primjer, dobar je da odeš do nekog u goste ili na kafu ili na posao, pa ga ubaciš unutra ili ga držiš na oko da ga ko ne ponese. ali, odlazak u prodavnicu/banku i slično nije opcija jer ga nemaš đe ostavit. to mi je jedina dilema u cijeloj priči.

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja
    By E_K_V in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 6866
    Last Post: 26-03-24, 09:48
  2. Prodajem Xiaomi trotineti
    By lenovop in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 06-09-21, 22:14
  3. Info Elektricni trotineti
    By stavor4 in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 03-07-19, 19:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •