Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 320

Thread: Zabrana saobracaja za motocikle u Podgorici !!!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zabrana saobracaja za motocikle u Podgorici !!!

    Ne znam ko od genijalaca, dal' iz Ministarstva saobracaja ili Ministarstva unutrasnjih poslova, je donio odluku (i vec postavljeni saobracajni znakovi) o zabrani saobracaja za motocikle ... i to bulevar pored St.Petra Cetinjskog, bulevar Ivana Crnojevica (ako sam dobro naveo imena bulevara, uglavnom pored Mase i od Milenijuma ka izlazu iz grada), kao i kroz ulicu Slobode .

    Vjerovatno ima toga jos, ali to je ono sto sam veceras ugarbio da vidim svojim ocima i i dalje im ne vjerujem :roll:

    Glupo je pitati sta da se radi ... ONI mogu sve, pa i da nam odrede koliko vazduha treba da udisemo, tako da ...

    Ovo je samo neko moje "jadanje" nad sudbinom motociklista u ovom gradu...

    Umjesto da obezbijede parking ... da omoguce registraciju manje od godine dana ,da raznim akcijama UPOZORE OSTALE u saobracaju na POSTOJANJE motociklista kao najugrozenije "vrste" ucesnika u saobracaju .... NE ... zabranite im da voze i time su svi njihovi problemi rijeseni!!!

    Jadni li smo ...

    P.S. kako Luksic ne vozi motor .... kad vec slusa Guns-e ... mozda bi on mogao nesto ....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kad procitah naslov mislio sam da se radi o zabrani tamo u centar i pored onih lokala, sto je sasvim ispravno, ali zabraniti na bulevare ? WTF O_o

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Eto me
    Posts
    981
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hhaha nerealno! imas li kakav link zakona?

  4. #4
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Umjesto da obezbijede parking ... da omoguce registraciju manje od godine dana ,da raznim akcijama UPOZORE OSTALE u saobracaju na POSTOJANJE motociklista kao najugrozenije "vrste" ucesnika u saobracaju .... NE ... zabranite im da voze i time su svi njihovi problemi rijeseni!!!
    Ovako nesto?

    http://www.obrenovac.rs/index.php?op...-12&Itemid=214

    I am so post-rock I shit sad birds.


  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    upravo mi je to palo na pamet..
    mozda im je to razlog, da rasterete glavne bulevare..
    kako god, na strani sam vas "ludaka"..

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ahhaahha, kupujem odma Gixxera hiljadarku

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem!?
    Dje to vidje????

    Znachi istiche mi registracije 25-tog aprila, mislio sam da produzim registraciju ali od sjutra
    skidam tablice i necu ga ni registrovati, samo cu zivot da im zagorcavam po gradu puni gas
    pa neka dodju mudonje da me ufate...ali za penis.

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Meni je ovo potpuno nevjerovatno! Ada zar ne idu po svijetu ljudi motorima na posao pa dje je kolima zabranjeno,tu mozhe motorom?
    Lijepe li drzhave,Bozhe sva u plam,kako nismo chesovi bantu crnci pa na bananu da sjedimo i super..
    Ocete li da se organizujemo,da neku protestnu vozhnju napravimo,taman tuda dje ne smije?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    sto si to vidio veceras nevjerovatno pa da ne vjerujes? :P

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ela,ela ti,pa kad te murja dovati bice ti

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Umjesto kola da zabrane oni motore zabranjuju... Sve suprotno u ovoj državi...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ocigledno je da kao i prije gradske vlasti donose zakone i propise bez mnogo mozganja. Znaci klasicna zabrana koristenja prava na kretanje koje se odnosi na ljudi koji eto imaju prevoz na dva tocka. Nevjerovatna situacija suprotna svim mogucim primjerima u regionu i svijetu. U velikim gradovim (mada ne pretendujem da je ovo veliki grad) Postoji zabrana kretanja vozila preko 2K u strogom centru grada kao i sistem par nepar u uskom centru. Naravno ovdje bi neko na taj nacin cijelu vladu pretovrio u pjesake jer i sekretarice u ministarstvima imaju pravo na vozila od preko 2K.

    Meni ovo najvise lici na gradonacelnika koji je sebi i svojoj porodici obezbijedio parking po raznim garazma ili u strogom centru proed opstine a onda mu zasmetalo sto motori ne placaju parking.

    Ne pije vodu ni prica da je ovo zbog "divljanja" raznih koji cuda cine nocu. Ja sam svedok na svaki sud da se od raznih porsea i bmw-a ne smije prec bulevar ni na zeleno da zelenije ne moze biti. Uostalom hajde da vidimo koliko su puta ljudi na motorima ubili pjesaka u Podgorici.

    Sad su na redu ljudi koji voze motore....znaci pitanje ima li ko pravo da nam zabrani kretanje na ovaj ili onaj nacin i treba li odluku gradskih vlasti staviti pred ustavni sud ispred nekog NVO-a i vidjeti o cemu se radi....


    Steta u Mans niko ne vozi motor..
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    tuzno ali istinito.
    ja nijesam da se puno prica, nego da se radi?
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pa ocigledno je da se radi. Treba prvo angazovati advokata (ili ga ima medju nama) koji ce nam reci koja su sredstva na raspolaganju. Skupiti pare za istog i onda krenuti sa pritiskom. Mediji, peticije itd itd. Treba postaviti nekoga za lidera te akcije ko ce da organizuje i nastupa u ime svih nas. Nije to bas tako lako. Mozemo da vidimo da se sjedne i poprica na tu temu.
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ne znam ko od genijalaca, dal' iz Ministarstva saobracaja ili Ministarstva unutrasnjih poslova, je donio odluku (i vec postavljeni saobracajni znakovi) o zabrani saobracaja za motocikle ... i to bulevar pored St.Petra Cetinjskog, bulevar Ivana Crnojevica (ako sam dobro naveo imena bulevara, uglavnom pored Mase i od Milenijuma ka izlazu iz grada), kao i kroz ulicu Slobode .
    To da ne uznemiravate zvukovima ministarsku dječicu iz stanova s pogledom
    Nepodobna za vaspitavanje.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne treba nista .... treba nam dat' po bubrega cim nas vide po gradu ... a one nitkove od biciklista .... njih treba odmah u Spuz .... nece oni pedalat' ovuda da ne moze posteni svijet sa A8, Q7 i M5 da se vozika kroz grad !!!

    Udri milicijo ... ne treba nama ovakav narod !!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #17
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ma ne treba nista .... treba nam dat' po bubrega cim nas vide po gradu ... a one nitkove od biciklista .... njih treba odmah u Spuz .... nece oni pedalat' ovuda da ne moze posteni svijet sa A8, Q7 i M5 da se vozika kroz grad !!!

    Udri milicijo ... ne treba nama ovakav narod !!!

    a ti bi da potezes motor po gradu i da budes brzi od nekoga pg-cgXXXX, e nemere to tako. Juce kad vidjeh na par mjesta znak tacno se zapitah koji je to znak, jer nisam mogao da ubjedim sebe da zabranise saobracaj za bajkove

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kakva nam je "situacija" u gradu :
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se tice zabrane saobracaja u par ovih glavnih ulica imaju moju podrsku,ima primjernih motociklista a na proljece i ljeto i sami znati kakvih dzukela ima koji turiraju i dizu na zadnji tocak,ja da imam motor ne bi me centar gledao bi gledao da putujem sa njim van grada
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ali zabranit bulevarom je ravno kriminalu. meni sad ne treba vespa jer mi je isto ocu li se sa njom ili sa autom parkirat kod savo pejanovic ili nedje drugo da bi posao u grad.
    i kako oni planiraju sad da npr iz maslina se dodje do preko morace?-preko zabjela jel
    f6

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ajmo svi da se pokupimo lonce i tablice da skinemo
    i sve puni gas pored tih novih znakova....
    kad nas je više ništa nam ne mogu...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLASTER View Post
    sto se tice zabrane saobracaja u par ovih glavnih ulica imaju moju podrsku,ima primjernih motociklista a na proljece i ljeto i sami znati kakvih dzukela ima koji turiraju i dizu na zadnji tocak,ja da imam motor ne bi me centar gledao bi gledao da putujem sa njim van grada

    Zbog takvih nam i ..base oca

    Vidis, meni vise smetaju auta koja prolaze njegosevom nego motori , tj. te iste dzukele kako ih ti nazivas.

    Da ima zakona (ima ga ali se ne postuje) tim dzukelama bi se lako stalo na kraj, ali ne .... zaustavice mene koji sam krenuo na posao, u punoj opremi, i naplatiti mi za NJIHOVO dzukelisanje.

    Ko nije u stanju da razlikuje divljaka na motoru od normalnog vozaca - ima problem sa glavom ... a takvih je u policiji 98,5 %.

    I jos nesto .... kacige ... to bih uveo po principu - kome se stavlja - neka stavlja .... slomio se bez kacige - neka sam placa lijecenje ...

    Mislim da je sva prica suvisna .... ONI su odredili i tako ce da bude ... mi smo nemocni , jer nas je malo i nemamo podrsku zbog shacice dzukela koja divlja po gradu , ali neka ...

    Nece dovijeka ni ova gradska garnitura ....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLASTER View Post
    sto se tice zabrane saobracaja u par ovih glavnih ulica imaju moju podrsku,ima primjernih motociklista a na proljece i ljeto i sami znati kakvih dzukela ima koji turiraju i dizu na zadnji tocak,ja da imam motor ne bi me centar gledao bi gledao da putujem sa njim van grada
    Onaj iz crnogorac iz Bara je pravio sr*nja po Italiji, ajde taman da Italijani zabrane građanima CG ulazak u njihovu državu.

    Jedan ekonomista je na starom aerodromu silovao jednu djevojku. Ajde ekonomistima da zabranimo ulazak na stari aerodrom.

    Dvije novosađenke su prošlo ljeto uhvaćene jer su krale po plažama u Herceg Novom. Radi veće sigurnosti treba novosađankama zabraniti da ulaze u Herceg Novi.


    Mislim da ta logika ne pije vodu.




    Kazniti pojedince, a ne grupu, to je načelo slobodnog društva (ili nam ovo sistem šalje poruku da je nesposoban)

  24. #24
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je mimo svake pameti. Ajd da su zabranili njegosevom npr. ali zabraniti saobracaj na dva bukvalno najveca bulevara u Podgorici
    Motoristi su vazda bili dobri za okupljanja i masovne organizacije dogadjaja pa bi trebali bar protest napraviti mozda se zapita neko od neupucenih nadleznih.
    Placas im registraciju, poreze, osiguranja, parkiranje i jos ce da ti odredjuju kojim ulicama smijes da se kreces.... a jos samo fali kakav povodac oko vrata, sjedlo za jahanje ili kuglu oko noge od jedno 50kg. :burp:

  25. #25
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja vidim da cete ih nagrditi

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijski razvoj saobracaja Podgorice
    By brljok in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 18-12-10, 17:54
  2. zabrana lpg-a?
    By navigator in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 25
    Last Post: 20-01-10, 10:43
  3. Razvoj Saobracaja U Crnoj Gori
    By wulfy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 14
    Last Post: 11-05-09, 14:04
  4. Pravila saobracaja!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 118
    Last Post: 17-04-08, 21:10
  5. Bezbjednost saobracaja
    By punisher in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 18-09-07, 23:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •