Page 107 of 242 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117157207 ... LastLast
Results 2,651 to 2,675 of 6038

Thread: Mercedes Club!

  1. #2651
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Auto ti ima 88 kompjutera?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da.



    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Subjektivan?

    Jok, nemam razloga bit, ja sad vozim Mercedes star 13 godina, što nije ni za kakvo "takmičenje" i faljenje istog.

    Za brend kao Mercedes, što se tiče razvoja, 4 godine je dug period. Bolid za Formulu 1 se razvija godinu dana, ako je KAISER bio u timu, to je išlo i niže.

    O pola sistema koji ne rade u Mercedes prvi put čujem. Vozao sam dosta Mercedesa, i na kraće i duže vožnje, naravno da kvarova i sitnica ima, ali to je normalna svakodnevnica. Što se tiče nove S klase, nijesam ni sio u nju, ali jesam u novu C i koristio ga par dana, i taj Mercedes radi kao sat. Ja ni najmanju greškicu nisam primijetio.

    Isto tako, jedino ti tvrdiš da su serije S, CLA i GLA promašaji, ne znam po čemu? Nije kvar na autu znak da je to promašaj.

    Od nikoga nijesam čuo toliko negativnih komentara za Benz sem od tebe. A to da ljudi kupuju značku, to nema blage veze. Ljudi kupuju Mercedes jer za pare koje daju za njega, jednostavno ne mogu dobiti bolji auto. Kao i za sve u životu.

    Hoces li ti oficijelnu listu kvarova za S klasu?
    Dalje, reci dvije tri za ovaj problem sa farovima...
    TAKUMI

  2. #2652
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Consumer Reports каже да је CLA смеће, власници се жале на све живо, а ето он треба да буде "приступачнији" мерцедес. Зато и јес приступачан, јер је смеће

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  3. #2653
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,975
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zamisli, moj auto ima 126 senzora i 88 kompjutera (za svaki sistem ima poseban kompjuter).
    Napokon si sebe prevazišao.
    Znaš li ti prijatelju koliku su glupost sada odvalio?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #2654
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dokazi da nije tako. A ja cu ti dokazat da nemas pojma.
    TAKUMI

  5. #2655
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Hoces li ti oficijelnu listu kvarova za S klasu?
    Dalje, reci dvije tri za ovaj problem sa farovima...
    Lista kvarova postoji za svaki auto, pa tako i za Mercedes, nije to ništa novo. Ja ti opet kažem da kvar na autu ne znači da je on promašaj. Svaki auto ima slabe tačke, ali niđe ni kroz iskustvo, a ni kroz komentare sa vlasnicima nijesam primijetio da je Mercedes po tome poznat, nego kontra, da je to kod Benza najmanje zastupljeno.

    Ne mogu se kvalitetno uključit u diskusiju o S klasi jer nažalost nikakva iskustva nemam sa njom, osim sa verzijom iz 1995, i 2002.

    Mercedes ne može da priušti sebi da im pola sistema na autu ne radi, to je jednostavno i prosto, i ja za to prvi put čujem. Izuzetno su rijetki vlasnici Mercedesa koji nijesu zadovoljni svojim autom, i jedino tebe sam vidio da ti sve živo na Mercedes ne valja. Na svu planetu, Mercedes je sinonim za kvalitet, i to se nije mijenjalo ni sa S, ni sa CLA, ni sa GLA klasom. Niko u današnje vrijeme nije glup, i svako će dobro izvagat prije nego što izvadi iz džepa 50k eura za nov auto.
    Parkiraj pred ljudima, i kod nas i svuda u svijetu, Mercedesa, Pežoa, Škodu, Tojotu, pa i odeljenje Leksusa u istom cjenovnom rangu, i viđećeš da će bar 70% njih posegnut za Mercedesom. Nije to zbog toga što vole da nišane liniju kroz trokraku, nego zato što je to kvalitetan auto.

    Magla/kondenz na farovima nije normalna stvar. Znaš i zbog čega se stvara, ili nesavršen sealed, velika temperatura sijalica i sl. Veoma sitni i nebitni problemi, lako rješivi, i naći ćeš na dosta auta. Ako proguglaš, viđećeš da Mercedes u dosta slučajeva i mijenja farove ako ima primjedbi.
    Nemoj mislit da Benz, pa i bilo koji auto brend ne može da riješi tako minoran problem sa maglom na farovima, svi bi pjevali kad bi samo to imali da rješavaju. Pa ti i ja da odemo na par dana, da nam otvore blueprintove i daju alat, provalili bi zbog čega se to dešava.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  6. #2656
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,319
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    Kada sam vozio Zastavu nisu mi se maglili farovi! Opaaaa!

  7. #2657
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,569
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Neko treba da otvori temu -Sve odvale,i gluposti Fabije Elegansa.
    James Tiberius Kirk

  8. #2658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Lista kvarova postoji za svaki auto, pa tako i za Mercedes, nije to ništa novo. Ja ti opet kažem da kvar na autu ne znači da je on promašaj. Svaki auto ima slabe tačke, ali niđe ni kroz iskustvo, a ni kroz komentare sa vlasnicima nijesam primijetio da je Mercedes po tome poznat, nego kontra, da je to kod Benza najmanje zastupljeno.
    Slazem da postoji lista kvarova za svaki auto, ali nije isto imati listu kvarova za S klasu (oko koje kazes da rade najbolji ingovi njemacke, i to 4 godine) i listu kvarove neke tamo kante, npr Dacije. Zasto je to tako? Jedan od razloga je zurba da se model izbaci na trziste, sto prije. Masu kvarova na auto od 150 000 eura znaci promasaj, pola sistema na radi kako treba i to znaci promasaj. E sad, auto se pojavio prosle godine, za godinu dana ima oko 110 problema (za koje se zna i koje je fabrika prihvatila), npr:

    LI09.10-P-059184 JUN14 – 222.177/178 up to VIN A023218 engine has no output, right air intake is loose in area of radiator shroud.




    LI88.10-P-059664 AUG14 – 222 front wheel arch lining protrudes, edge guard will be applied.




    LI35.00-P-060851 FEB15 – 222 4matic produced before 10/14 howling or whistling from rear differential @ 50-60 mph, replace rear axle shaft to part 2223507802 (has updated damper).


    LI6810-P-061133 APR15 – 222 up to VIN 134394, cracks form in instrument panel trim between vents, replace trim.







    Ovakvih primjera imam koliko god hoces. Ona ima onaj drugi, Maybach (ovaj sad zadnji), vlasnici su ih dobili bez jastuka. Zamisli, auto od 250 000 eura.





    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Mercedes ne može da priušti sebi da im pola sistema na autu ne radi, to je jednostavno i prosto, i ja za to prvi put čujem. Izuzetno su rijetki vlasnici Mercedesa koji nijesu zadovoljni svojim autom, i jedino tebe sam vidio da ti sve živo na Mercedes ne valja. Na svu planetu, Mercedes je sinonim za kvalitet, i to se nije mijenjalo ni sa S, ni sa CLA, ni sa GLA klasom. Niko u današnje vrijeme nije glup, i svako će dobro izvagat prije nego što izvadi iz džepa 50k eura za nov auto.
    Parkiraj pred ljudima, i kod nas i svuda u svijetu, Mercedesa, Pežoa, Škodu, Tojotu, pa i odeljenje Leksusa u istom cjenovnom rangu, i viđećeš da će bar 70% njih posegnut za Mercedesom. Nije to zbog toga što vole da nišane liniju kroz trokraku, nego zato što je to kvalitetan auto.
    Kazes, vagaju ovi sto daju 50000 za auto? I onda kazes da pored Lexusa, Toyote i ostalih 70% ce uzeti Merca? LOL
    Kazes da nisi cuo od vlasnika da imaju problema? Pa ko ima obraza da ti prica kako mu rikavela Mercedes. Ali svrati do Ljetopisa pa vidi kako stoje stvari.
    Kazes, sinonim za kvalitet? Kvalitet se nije mijenjao sa S, CLA...? Ajde da vidimo:

    http://www.businessinsider.com/consu...lineup-2014-10

    "Not only is the CLA the worst performing Mercedes in the survey," deputy auto editor Jon Linkov told Business Insider. "The CLA is also actually 140% worse than the average car." Linkov added that the CLA's poor showing as one of the big reasons for Mercedes' 11-spot fall in the latest reliability survey, to 24th from 13th.
    Consumer Reports ratings show the CLA suffers from a raft of problems, ranging from engine and audio issues to glitches with the things like the power windows.
    CR also reports numerous squeaks and rattles, which the publication defines as "body integrity" issues.



    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Magla/kondenz na farovima nije normalna stvar. Znaš i zbog čega se stvara, ili nesavršen sealed, velika temperatura sijalica i sl. Veoma sitni i nebitni problemi, lako rješivi, i naći ćeš na dosta auta. Ako proguglaš, viđećeš da Mercedes u dosta slučajeva i mijenja farove ako ima primjedbi.
    Kazes sitni i nebitni problemi?

    Been to the dealership over the weekend and all S classes that were outside had condensation inside front headlight. Don't know if it's normal or an issue???

    Dobro, Mercedes ne mijenja farove, kaze da je to normalno. Pazi kopiju owners manuala za S klasu:







    Predajes se ili ćeš još?
    TAKUMI

  9. #2659
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Naravno da će najmanje 70% ljudi, između Mercedesa i Leksusa uzeti Mercedes. To je sasvim normalna stvar, i to će tako uvijek biti. Leksus treba da pravi auta ovim intenzitetom još najmanje 50 godina da bi mogao da stane na crtu.

    Problem je što gledaš vozače Mercedesa kao neznalice koje plaćaju trokraku. I koji daju brdo keša na neku tamo kantu od kola. E, isto tako oni posmatraju tebe, i čude se kako možeš da voziš auto sa roštilj maskom naprijed, i izgledom kao da je iz Star Wars-a. Niti su vozači Mercedesa budale, a ni Leksusa.
    A tek je pogotovo glupost da neko neće priznat da ima problem sa Mercedesom. Naravno da oće, i to je auto, i to se kvari.

    Ne pada mi na pamet, niti imam vremena da tražim hiljade linkova. Sve ovo što si naveo, nijesu serijski kvarovi da bi se o tome diskutovalo, to su falinke pojedinačnih auta.

    Ali ti tvrdiš da je svjetski najpoznatija marka, najveći biser njemačke industrije i ikona automobilizma od svog nastajanja - kanta od auta, a sa tobom se ne slaže niko na ovaj svijet, onda je očito problem do tebe.

    Eto pokušaj to da odvališ u nekom većem društvu, pa ćeš viđet kako će te pogledat...


    ( Btw, prolazim pored Ljetopisa svaki dan po 10 puta i ne vidim ništa čudno. Ovlašteni servis, i ispred pokvareni Mercedesi. Sasvim regularno. )
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #2660
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Kada sam vozio Zastavu nisu mi se maglili farovi! Opaaaa!
    Eto vidiš, jedna Zastava je riješila magljenje farova, a jedan gigant od Mercedesa kao ne može
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  11. #2661
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Moze biti i mozda su bili ikona automobilizma ali je naivno misliti da to sto se prodaju toliko govori iskljucivo o njihovom kvalitetu. Nevjerovatna je konkurencija na trzistu sad i pouzdanost kola mora biti prva na listi, a Mercedes sigurno nije pouzdan kako bi se moglo zakljuciti iz tvoje price.
    Ako oduzmemo one koji kupuju Mercedes zbog trokrake, nece ostati puno njih koji su ga kupili tako sto su se dobro informisali i svjesno ga kupili. Cudo je brend auta
    Last edited by nimfa; 29-12-15 at 21:20.

  12. #2662
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    ne vjerujem sto citam. ima nas svakakvih sto se veli.

  13. #2663
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Naravno da će najmanje 70% ljudi, između Mercedesa i Leksusa uzeti Mercedes. To je sasvim normalna stvar, i to će tako uvijek biti. Leksus treba da pravi auta ovim intenzitetom još najmanje 50 godina da bi mogao da stane na crtu.
    To kazes kod nas ili vani? Kod nas, da. Zasto sto ne ni za sta drugo osim Merc, BMW, Audi i VW. To je sve.
    Ajde vidi to npr u SAD. Najvece trziste na svijetu, 11 godina za redom br.1 cak i po prodaji. Od 2012 do 2014 je bio drugi odnosno treci.
    Ove godine, opet prvi. Kako to, a ima 45% manje modela od Mercedesa?



    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Problem je što gledaš vozače Mercedesa kao neznalice koje plaćaju trokraku. I koji daju brdo keša na neku tamo kantu od kola. E, isto tako oni posmatraju tebe, i čude se kako možeš da voziš auto sa roštilj maskom naprijed, i izgledom kao da je iz Star Wars-a. Niti su vozači Mercedesa budale, a ni Leksusa.

    Ja sam imao 2 ML-a. 2! Vozio sam ih kod nas dosta. Niko ne okrece glavu. Potpuno nebitni modeli.
    Dodji da te provozam Lexusom pa da vidis da li ima neko da ne okrece glavu, pa neka ima rostilj naprijed.
    Lexus je jednostavno pojava. Ostalo je kesual.




    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ne pada mi na pamet, niti imam vremena da tražim hiljade linkova. Sve ovo što si naveo, nijesu serijski kvarovi da bi se o tome diskutovalo, to su falinke pojedinačnih auta.
    Ne, nisu falinke pojedinacnih auta. To su common problems svih S klasa. Na Mbworld i benzworld forumima ljudi pricaju, i to ne samo jedan nego vecina, a to mozes da vidis i ti, da S klase vise vremena provode u diler nego kod njih kuci.
    Ne samo sto imaju masu problema, sad veci problem je sto dileri ne mogu da ih osposobe.




    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Eto pokušaj to da odvališ u nekom većem društvu, pa ćeš viđet kako će te pogledat...

    U drustvu, kad se prica o autima, zna se ko se slusa i cija je zadnja tako da se ne sjekiraj.
    TAKUMI

  14. #2664
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Popalio si ovaj narod na Leksuse.

    Ja ne mogu da vjerujem da TI, a i bilo koji pojedinac, možeš sebe da dozvoliš da konstatuješ da je Mercedes smeće. Pa to se kosi sa zdravim razumom, i zakonima univerzuma. Dozvoljavaš sebi da se proglasiš pametnijim od jedne automobilske i industrijske imperije kao što je Benz. To je takav nonsens kakav se ne može srest niđe bez na forum.

    Na benzworld naravno da pričaju ljudi o tome, ne otvaraju teme da se fale Mercedesima nego da se konsultuju oko problema. I na forum Tojote je isto tako.
    Da je sreće, i na ovaj forum bi trebalo tako, da ljudi razgovaraju kako da riješe nešto, đe da nađu dio, da komentarišu buduće modele, a ne da neko dođe i tvrdi kako je MB smeće i da je Leksus bolji.

    Ako nijesi primijetio, nebih da otvaramo tehničku diskusiju jer bih tu imao itekako što da ti odgovorim i pričali bi mjesecima, ali sam morao da se osvrnem na to kako pojedinac može da se proglasi pametnijim od miliona i miliona ljudi koji širom svijeta kupuju i voze Mercedese.

    A to da je tvoja zadnja razumijem... Iskreno, ne znam što bih odgovorio tipu koji dođe i kaže, Mercedes je smeće, budi pametan i vozi Tojotu.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  15. #2665
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo nadji post gdje sam napisao da je Mercedes smece.
    TAKUMI

  16. #2666
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    DISLOCIRAN...
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Mercedes Club!

    Sto se tice danasnjih vozila nebitna je marka konkretno su svi smece sto zbog materijala,ustede u izradi,zastiti zivotne sredine i naravno zbog zarade dje bi bile sve te fabrike da se ta vozila ne kvare. Pa fabrike i zive od rezervnih djelova e sad im se desi da im neki kvarovi tj planovi za kvarove prije isplivaju na vidjelo jer sto mislite da farovi magle zbog lose izrade ne kolege vec zbog dihtunga koji ima rok trajanja a koji mu je smanjen temperaturnom razlikom koja djeluje na njega, ili pucanje mahagonija u kokpitu ne zajebavajte meni u auto staro 30god nije puklo jer nisam cera grede sa njim i ne ***** u auto pa mi cura baci nogu na kokpit koliko pazis auto toliko ce i on tebe. A mercedes leksus bmw wv audi sce su to vozila na koja samo krajnji kupac nista ne dobija.

    Malo sam tezunja ali citah raspeavu zadnjih par strana.... Pa da se upisem

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    YOU HATE ME BECAUSE I KNOW YOUR TRUTHS
    MY KNOWING THIS MAKES YOU MORE PATHETIC, SORRY :devilish:

  17. #2667
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default



    Baku, danas
    067-123456

  18. #2668
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Donesi 3


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2669
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Dolazi bez motora i prenosa XD

  20. #2670
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Dodje ključ i taman ova slika


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #2671
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ajde da se skupimo pa da grupno uvezemo bi li nas jeftinije doslo...

  22. #2672
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ovo znachi da je popust do 9000 e. tako da nema nista spektakularno u ovoj reklami.
    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  23. #2673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Farovi kostaju toliko.
    TAKUMI

  24. #2674
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,244
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Što radi Mercedes ovo nema smisla.
    Oni su već odavno u 2864god.




  25. #2675
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Oni su odavno u k..
    Još 50god i niko ga neće kupovati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 107 of 242 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117157207 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VW Club
    By Dark_Side in forum Automobilizam
    Replies: 10199
    Last Post: 20-04-24, 10:32
  2. VW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3162
    Last Post: 14-03-11, 16:59
  3. Mercedes Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1803
    Last Post: 24-02-11, 23:06
  4. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 18:37
  5. Mo Club
    By Vujos in forum Operatori
    Replies: 31
    Last Post: 05-06-05, 13:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •