View Poll Results: 100 Years of Alfa Romeo

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 8C

    20 10.75%
  • Giulietta Sprint

    24 12.90%
  • 33 Stradale

    19 10.22%
  • 2600

    0 0%
  • GTA

    16 8.60%
  • Montreal

    7 3.76%
  • Spider

    3 1.61%
  • 156

    31 16.67%
  • Brera

    36 19.35%
  • 8C Competizione

    30 16.13%
Page 12 of 240 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 5981

Thread: Alfa Romeo Club

  1. #276
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ima vishe iskustva (ili bar isto) ka ti fabija sa Alfom, sto ne ne sprecava da komentarishesh (uglavnom nerealno) o Alfi, i vishe ti i niko ne zamjera no si pusten da mlatish kako ocesh....

    A sto se tice 145 vs civic, 145 je u svakom pogledu AUTINA za civica, kojem je limarija gora no na Lancie iz 80tih godina, plastika unutra ona naaaaajgora moguca,a vjeshanje ka sa pocetka vijeka....

    Posto imam tu Hondu (znaci donekle mogu bit realan) mogu rec da ima dobre motore (ne sve, ali vtec je cudo) i vele ljudi da je pouzdana ka sporet na drva....ali opet, civic nije u istoj klasi bio sa 145icom (koja je da se razumijemo po meni najgora Alfa koju sam vozio)....


    .....eto tako

  2. #277
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Igor, oko 150 Alfi, jedini "stranac" ja....
    nesto ne volim alfe, ali ova je savrsena.

  3. #278
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima taj lik interesantniju alfu

    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #279
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Pa ima vishe iskustva (ili bar isto) ka ti fabija sa Alfom, sto ne ne sprecava da komentarishesh (uglavnom nerealno) o Alfi, i vishe ti i niko ne zamjera no si pusten da mlatish kako ocesh....

    A sto se tice 145 vs civic, 145 je u svakom pogledu AUTINA za civica, kojem je limarija gora no na Lancie iz 80tih godina, plastika unutra ona naaaaajgora moguca,a vjeshanje ka sa pocetka vijeka....

    Posto imam tu Hondu (znaci donekle mogu bit realan) mogu rec da ima dobre motore (ne sve, ali vtec je cudo) i vele ljudi da je pouzdana ka sporet na drva....ali opet, civic nije u istoj klasi bio sa 145icom (koja je da se razumijemo po meni najgora Alfa koju sam vozio)....


    .....eto tako
    limarija? Ja ne vidjeh Civica ovdje (osim onog WTEC) da mu je propala limarija, jes "tanja" i sve to ali definitivno je lakse zastitit limariju nego napravit Alfu da radi plastika sigurno manje skripi i preciznije je uradjena a vjesanje iako je McPherson je odlicno.. btw ne vidim zasto je ovo kod Alfe bolje? "The suspension on Alfa's 145/146 is relatively simple with McPherson struts at the front and radius arms at the rear."
    She is only here to annoy herself!

  5. #280
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default



    prelijepa li je precizna unutrashnjost japanska....lol ;p
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #281
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    limarija? Ja ne vidjeh Civica ovdje (osim onog WTEC) da mu je propala limarija, jes "tanja" i sve to ali definitivno je lakse zastitit limariju nego napravit Alfu da radi plastika sigurno manje skripi i preciznije je uradjena a vjesanje iako je McPherson je odlicno.. btw ne vidim zasto je ovo kod Alfe bolje? "The suspension on Alfa's 145/146 is relatively simple with McPherson struts at the front and radius arms at the rear."
    Svaka, ali svaka je trula da sam je ja vidio, ima jedna sto padaju ljuske sa nje kako je dobra....
    Alfa 145-146 je lagana za napravit da radi, sto boxer sto t.s., boxer pogotovo i ako majstori kad ga vide dizu cijenu (ljudima koji se ne razumiju) i klepau po ushima za najjednostavniji motor kod nas...
    e sad, trap na 145-146 je jednostavan, ali podeshen tako da civic moze samo da sanja isto to, osim sto drzi krivine (tad naravno najbolje u klasi) auto je i udoban, i prejeftin za odrzavanje istog tog trapa...

    A o unutrashnjosti....nema shanse da se moze poredit...

    p.S. Opet ponavljam 145 je Alfa koja se meni najmanje svidja, a civica imam.... (imao sam i 146 da se razumijemo) i pricam potpuno realno, Civic se proslavio kao jednostavan i pouzdan auto, i nista nema specijalno u njemu osim onog "cuvenog" motora, ali nista....

  7. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To da su trule to stoji. Limarija je koma, ne samo kod Civica vec kod svake Honde do 2001-e ali sto kaze NSX moze da se zastiti, vidio sam dosta zasticenih u USA i nemaju nimalo rdje. Sto se tice vjesanja Civic naprijed je imao McPherson a pozadi nezavisno, a 145-ica pozadi ima polukrutu, isto kao Fiat Tipo, koji je kanta cista, takodje i 145-ica.

    Ne znam kad se pojavila 145-ica a ovaj Civic je star nekih 20 godina, i u to vrijeme je bio bomba. Unutrasnjost je dosta kvalitetna, za razliku od Alfe.
    Volan je dobar, kocnice su koma, motori i mjenjaci zajedno sa elektronikom su nedoderi, za razliku od Alfe...
    TAKUMI

  8. #283
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    prelijepa li je precizna unutrashnjost japanska....lol ;p
    ni jedan ni drugi auto nisu fabricki (unutra)..uzeo si nekog nagrdjenog Civica i uporedio ga sa nekom extra sredjenom 145

    inace je 145 pocela da se proizvodi 2-3 godine kasnije od Civica
    She is only here to annoy herself!

  9. #284
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabija, 145 lezi neuporedivo bolje od civica, pa pricaj sto ocesh....
    145 je izashle 94te, a civic egg...koje '92ge???


    NSX, ne Stef je uzeo napucanu civic sa recarom i fabricku 145icu (dodushe redizajn ali fabrika)

  10. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vozio sam dvije 145ice, vozio sam masu Civica tako da o lezanju...ma daaaaj.
    TAKUMI

  11. #286
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Svaka, ali svaka je trula da sam je ja vidio, ima jedna sto padaju ljuske sa nje kako je dobra....
    jbg ne obracam neku vecu paznju na Civice pa vjerovatno zbog toga ne vidjeh, najveci problem kod njih su zadnji rubovi(imao sam i ja to na Accordu) medjutim to otkad se pojavilo kod mene stajalo je tako 7-8 god. i nije se sirilo, ne znam na koju foru, u svakom slucaju za nase podrucje (PG i more) ne bi bilo toliko problema nego su svi kod nas iz uvoza i to iz hladnijih zemalja..

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Alfa 145-146 je lagana za napravit da radi, sto boxer sto t.s., boxer pogotovo i ako majstori kad ga vide dizu cijenu (ljudima koji se ne razumiju) i klepau po ushima za najjednostavniji motor kod nas...
    e sad, trap na 145-146 je jednostavan, ali podeshen tako da civic moze samo da sanja isto to, osim sto drzi krivine (tad naravno najbolje u klasi) auto je i udoban, i prejeftin za odrzavanje istog tog trapa...
    ada kad je lagana za napravit sto ih ne gledam onda Civice te generacije gledam skoro svaki dan a 145/146 ne vidjeh eo pola godine u grad.. 10 godina ranije kod nas ih je sigurno bilo 3 puta vise nego Civica

    inace sto se drzanja krivina najbolje u klasi tice evo ti test top geara

    http://www.alfa145.co.uk/downloads/T...Cloverleaf.pdf

    Wild styling
    and a great engine will be enough for some
    people, but sadly the ride and handling disappoint
    and prevent the 145 going higher.
    She is only here to annoy herself!

  12. #287
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    NSX, ne Stef je uzeo napucanu civic sa recarom i fabricku 145icu (dodushe redizajn ali fabrika)
    ono se zove seljacki napucano, onaj volan ne ide ni u sta drugo bez u totalno ogoljenu racing varijantu..
    She is only here to annoy herself!

  13. #288
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    |Ne znam kako ih ne gledash i dje gledash te silne civice???
    Ja kaem da ih je lagano napravit, i da su pouzdana kola, ovo pricam iz iskustva a ne rekla-kazala od ko zna koga....imao sam ih vishe komada od dizela do t.s. a za boxere isto znam koliko sui komplikovani, moze ti Stef rec tacno koliko s' obzirom da je u spavacu sobu napravvio generalnu na box motor, a znash i sam da stef nije mehanicar nit' se bavi tim poslom...

    A o handlingu, isto pricam iz iskustva, odvratna pozicija za volan (previsoka) ali zato drzi put bolje i od civica i od vecine konkurencije, a kad s epojavila bila je tata za ostale naravno.... (na ovom testu su joj konkurencija sve noviji modeli)...kasije je kaskala, jer je proizvodnja trajala predugo....

    Fabija, odje na ovoj tabeli kae pod vjeshanjem za civic i 145 potpuno isto.... da spomenem da ja pricam o egg civicu a ovo je noviji...

    P.S. Kad se vec povela prica o gledanju na ulici i takve stvari, da napomenem da su djelovi za Alfu vishe nego DUPLO jeftiniji nego za civica....

  14. #289
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    e jbg 145 se proizvodila od 1994. do 2001. prije je za poredjenje sa Civicom od 1996. do 2000. nego od 1992. do 1995. (mada je meni miliji stariji, i to masu)
    She is only here to annoy herself!

  15. #290
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ni jedan ni drugi auto nisu fabricki (unutra)..uzeo si nekog nagrdjenog Civica i uporedio ga sa nekom extra sredjenom 145
    145 je full fabrika, samo shto je top oprema....pisao sam civic vti eg i to mi je izbachilo...nije ni bitno, shto god da mu uradish i dalje je uzhasno ruzhan...a ovo sicevi koshtaju vishe no sam civic ako su novi ;p

    ada kad je lagana za napravit sto ih ne gledam onda Civice te generacije gledam skoro svaki dan a 145/146 ne vidjeh eo pola godine u grad.. 10 godina ranije kod nas ih je sigurno bilo 3 puta vise nego Civica
    Mozhda si slabovid ;p 145ca ima makar 20tak puta vishe u PG nego Civica...

    Sva pricha oko shtelovanja i budalashtina potiche od Sud-a i 33jki s karbovima koje nashi struchnjaci od majstora nisu znali nashtelovat....Inache stara shkola motor koji mozhe da pregura kolko ocesh samo da mu sipash valjano ulje ako ocesh da ga stiskash...ima ih sa preko 250-300kkm da nije ni semering nijedan promjenjen a neshto drugo...Ustvari kod nas vecina i jesu takvi...Odrzhavanje je smijeshno, bukvalno...

    Shto se TS-a tiche....VTEC ima vishe snage...ali po cijenu koju svako zna....i TS-u da roknesh "oshtre" bregaste itd da pochinje da radi od 5.5K imao bi toliko snage...Skuplji jeste za odrzhavanje od boxera ali to je mana svakog "novog" motora zatrpanog elektronikom...
    Last edited by stefan123; 18-05-11 at 12:38.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  16. #291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ga poredis sa Civicom 1996-2000? LOL - sto bi tu ostalo od Alfe? Skelet?
    Ta generacije Civica (6-0) je imala jedan problem sa zadnjim krajem koji je znao skakat, taj problem ima i Civic 1-3 (manje ali opet skace) i to je anojing, sve drugo je radjeno za to vrijeme na najbolji moguci nacin. Motor, mjenjac, vjesanje, limarija je mnogo bolja ali opet rdja, unutrasnjost, oprema...
    TAKUMI

  17. #292
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    moze ti Stef rec tacno koliko s' obzirom da je u spavacu sobu napravvio generalnu na box motor, a znash i sam da stef nije mehanicar nit' se bavi tim poslom...

    Ni ja nisam mehanicar ali otvorio sam (i zatvorio naravno) izmedju ostalih 2 Northstar V8 motora i jedan Jagg/Ford V8.

    Znas li o cemu pricamo? Northstar viejt...
    TAKUMI

  18. #293
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U spavacu sobu?
    Pazi, koliko se ne varam, stefu je to prvi put da radi nesto slicno, a gledao sam u opkladu kako se radi generalna na box iz 33ke za manje od pola sata, komplet Toliko o komplikovanosti....

    P.S. Moram da pomenem ovaj test, koji je presmijeshan, biraju naj i od svih je pobjednik GTI, najgori i najsmjeshniji GTI svih vremena...

    I da, ja vishe necu raspravljat o 145icama, ima milion boljih Alfi koje i volim, tako da bi prebacio pricu na njih, a ne da mlatim o Alfi koju ne volim....

  19. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Mozhda si slabovid ;p 145ca ima makar 20tak puta vishe u PG nego Civica...


    Pricamo o Civicima/145-icama u voznom stanju, koje se voze po gradu i van njega. Otpad je nesto drugo. To su vecinom van grada i ne voze se.
    TAKUMI

  20. #295
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    P.S. Moram da pomenem ovaj test, koji je presmijeshan, biraju naj i od svih je pobjednik GTI, najgori i najsmjeshniji GTI svih vremena...
    )
    dobro to sto je fauve grupacija sponzorisala test da ignorisemo, ostatak testa je realan btw Civic sa najmanjim motorom najbrzi 0-60 mph...
    She is only here to annoy herself!

  21. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    U spavacu sobu?

    Ne, to sam radio u Imperijalnu Garazu, ali to je isto.
    TAKUMI

  22. #297
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, NSX, taj motor je odlican, mada na medjuubrzanja nije najsjajniji..... mada opet puno bolji nego sto sam mislio da ce biti...

    Da nisi obratio paznju na BRAKING

  23. #298
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default






    i dvije "zalutale" ;p


    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  24. #299
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Da nisi obratio paznju na BRAKING
    jes ali da bi doslo do braking prvo mora da ide
    She is only here to annoy herself!

  25. #300
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stef, zar mislis da mi ne znamo da su postojale ove Alfe, i da li stvarno mislis da ne mozemo da ih nadjemo na internet?
    TAKUMI

Page 12 of 240 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ALFA ROMEO club
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5461
    Last Post: 17-03-11, 08:32
  2. K: Alfa Romeo 147 JTD
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 112
    Last Post: 02-07-10, 10:53
  3. P: Alfa Romeo GTV V6 TB
    By brzi_pas in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-09, 17:48
  4. Alfa Romeo Fun Club CG
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 01-02-08, 19:52
  5. Alfa Romeo Club Serbia
    By BRABUS in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-05, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •