Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 410

Thread: GM Club (Opel, Chevrolet, Vauxhall,Saab...)

  1. #101
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nema sanse iskreno da auto koje je uvezeno iz Njemacke,staro tu 10tak god i da je preslo 140-150k. Ja sam prije god uzeo Astru G iz Luxemburga,i to maltene po narudzbi mi je trazena jedno skoro po godine,i dosla je sa 148k.Luxemburg je maltene ka po CG da vozis velicinom,pa za 2003 god je presla dosta u toj drzavici,a za Njemce je normalno da opice min 25-30k godisnje,i to kazem minimum...A i plus mene je ispala moja Astra skoro 4k zbog manjih udara sto je imala na 2mjesta,pa se na to spustala cijena.

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  2. #102
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DadoMonte View Post
    Što misliš o ovoj....

    http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/129579

    Daje garanciju na kilometražu i ima servisnu knjižicu...
    Ova je skupa A ovo sto pise cosmo...nije bas full cosmo paket,jer full paket podrazumijeva pored koze,tj polu koza,i bi xenon naprijed,navigacija uz displej u boji,bluetooth za povezivanje sa telefonom,malo stopove nazad drugacije,i jos par sitnica... ljudi iskreno ako ko mislis astru da trguje ima kes ili jos bolje nekog u Svajcarskoj,nek ode na autoscout.ch i nek vidi kakva se auta prodaju za 4800e. Ja sam gledao skoro astru h nedje kraj 2006 cosmo paket full,sa svim knjigama i kilometraza na oko 190k, bila je oko 3000e,znaci plus put i svo carinjenje i registracija do 4600-4800 nek bude...

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  3. #103
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by be_free View Post
    Ova je skupa A ovo sto pise cosmo...nije bas full cosmo paket,jer full paket podrazumijeva pored koze,tj polu koza,i bi xenon naprijed,navigacija uz displej u boji,bluetooth za povezivanje sa telefonom,malo stopove nazad drugacije,i jos par sitnica... ljudi iskreno ako ko mislis astru da trguje ima kes ili jos bolje nekog u Svajcarskoj,nek ode na autoscout.ch i nek vidi kakva se auta prodaju za 4800e. Ja sam gledao skoro astru h nedje kraj 2006 cosmo paket full,sa svim knjigama i kilometraza na oko 190k, bila je oko 3000e,znaci plus put i svo carinjenje i registracija do 4600-4800 nek bude...

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
    Ti bas ne znas sta je cosmo paket na opelu...ovo sto si napisao nema veze sa tim, vjeruj mi...

    Послато са GT-I9505 користећи Тапаток 2

  4. #104
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baka89 View Post
    Ti bas ne znas sta je cosmo paket na opelu...ovo sto si napisao nema veze sa tim, vjeruj mi...

    Послато са GT-I9505 користећи Тапаток 2
    Vozio sam jednu astricu skorije sa full paketom tako da...mislim da znam uzgrd malo su sicevi drugaci,sto naprijed za podesavanje sica,sto zadnja klupa,senzori za kisu,CC,klima je drugacija,treba li jos da ti navodim baka sta sve jos dodje...? Naravno sve ovo varira od serije do serije,posto sam gledao jednu astru isto cosmo koja nije imala senzore ni cc,ali je neki to osiromaseni bio sta li vec...
    Ja imam astru g njoy paket,a imam skoro full opremu,jedino sto me razlikuje od elegance paketa je sicevi i mahagoni u sredini,a u pogledu elektronike imam vise nego mnogo ostalih njoy,a iskreno i od pojedinih elegance (digitalna klima,elektronika za spustanje stakala,za retrovizore motori,grijaci retrovizora,nivelacija svetala itd...).
    Ja samo kazem da full paketi su jedno,a osiromaseni drugo,i sto se mene tice posle probe full cosmo paketa vidi covjek sta je,i zna kako stoje stvari,i sta auto moze da ima

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
    Last edited by be_free; 13-11-13 at 07:38.
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  5. #105
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sto si ti gore naveo nema veze sa cosmo paketom...opel se sa astrom 'igrao' dosta tokom proizvodnje pa je mjenjao sastave paketa opreme...npr 2007 je bio redizajn pa su sjedista promjenjena i vise nisu toliko dobro drzala u krivinama...navigacija i CID (displej u boju) nemaju nikakve veze sa cosmo opremom to sam htio da ti kazem...naravno mozes doplatiti za to al ne samo ako imaj cosmo moze i na sport itd...primjera radi, aut klimu su jedan period stavljali u sport opremu a kasnije nije bila u tom paketu...

    Послато са GT-I9505 користећи Тапаток 2

  6. #106
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne da se igrao..nego zajebavao posteno

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  7. #107
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nedavno sam kupio Astra G 2002 godište 1700 kubika, valjda 55 kw, valjda DTI, nisam siguran ova 2 zadnja podatka.
    Kad auto tek polazi bez obzira da li sa parkinga ili u toku vožnje pa kad čekam na raskrsnici, u početku je spor, nije startan, a kasnije kad dobije ubrzanje ide normalno.
    Pitao sam nekog komšiju koji ima isto auto i on kaže da je tako kod svih-to jest da nije auto neispravno. A neko kaže da može biti do protokomjera. U PV su sve nadri-majstori, tako da ne vjerujem njima.
    Zna li neko je li ovako ispravno?
    Kako provjeriti turbinu bez majstora?
    Hvala unaprijed

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A tako je kod svih,ne brini,ako dajes manji ili normalan gas turbinu mozes sam da cujes radi li ili ne u toku voznje. A i da znas opel ima svoj poznati turbo gap,tako da slabija prihvata gas,da tako kazem,nedje od 1.2-1.7k obrtaja.
    Sto se tice majstora,ja sam pocinuo od kad sam kod Osmanagica poceo auto vodit,i u BP su sve nadri-majstori,pa je bilo vise stete nego dobra
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  9. #109
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    627
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Nedavno sam kupio Astra G 2002 godište 1700 kubika, valjda 55 kw, valjda DTI, nisam siguran ova 2 zadnja podatka.
    Kad auto tek polazi bez obzira da li sa parkinga ili u toku vožnje pa kad čekam na raskrsnici, u početku je spor, nije startan, a kasnije kad dobije ubrzanje ide normalno.
    Pitao sam nekog komšiju koji ima isto auto i on kaže da je tako kod svih-to jest da nije auto neispravno. A neko kaže da može biti do protokomjera. U PV su sve nadri-majstori, tako da ne vjerujem njima.
    Zna li neko je li ovako ispravno?
    Kako provjeriti turbinu bez majstora?
    Hvala unaprijed

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk
    prvo sto ces proveriti ili zamijeniti filter vazduha da bi se turbina snadbila sjvezim vazduhom....
    lampa MIL ili CHECK ENGINE https://www.google.me/search?q=check...w=1275&bih=657 ona je propracena kvarom na elektronskom ubrizgavanju goriva i bice tokom voznje upaljena....
    auto ima 55kw malo jace od nekog prosecnog golfa2 turbo dizela i sl konkurentnih vozila....
    solidnu vucu ili ukljucivanje turbina ocekuj iznad 1700-1800obrtaja do 4000-4200obrtaja motora jer je turbina bez varijabilne tehnologije,poslije 4500obrtaja turbina vrsi prepumpavanje gdje su inzinjeri ubacili ventil za prekoracenje ili predoziranje i tad turbina smanjuje ucinak i pritisak preko bajpasa ide u izduvnu i auspuh....
    za taj auto ti nije skupa dijagnostika mislim da je mozes nabaviti za 50e kupiti da ti solidno pokaze greske i parametre motora,abs,airbag klima i sl sto vec ima od opreme....

  10. #110
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    prvo sto ces proveriti ili zamijeniti filter vazduha da bi se turbina snadbila sjvezim vazduhom....
    lampa MIL ili CHECK ENGINE https://www.google.me/search?q=check...w=1275&bih=657 ona je propracena kvarom na elektronskom ubrizgavanju goriva i bice tokom voznje upaljena....
    auto ima 55kw malo jace od nekog prosecnog golfa2 turbo dizela i sl konkurentnih vozila....
    solidnu vucu ili ukljucivanje turbina ocekuj iznad 1700-1800obrtaja do 4000-4200obrtaja motora jer je turbina bez varijabilne tehnologije,poslije 4500obrtaja turbina vrsi prepumpavanje gdje su inzinjeri ubacili ventil za prekoracenje ili predoziranje i tad turbina smanjuje ucinak i pritisak preko bajpasa ide u izduvnu i auspuh....
    za taj auto ti nije skupa dijagnostika mislim da je mozes nabaviti za 50e kupiti da ti solidno pokaze greske i parametre motora,abs,airbag klima i sl sto vec ima od opreme....
    Veliko hvala na pomoći.
    Može li još malo više objašnjenja molim te.
    Ovo što kažeš da se pali lampica, tačno je, meni se rijetko u toku vožnje pali lampica ona sa motorom i preko onaj ključ za odvrtanje šarafa. Zato sam i išao na dijagnostiku kod dvojice majstora u PV.
    1 kaže sve je u redu, a drugi kaže da mu se ,,neka 2 pritiska razlikuju", valjda neki koji se tiču turbine. Ovu konstataciju je prenio ovaj majstor (električar) nekom drugom majstoru (mehaničar), koji je zatim kazao, da možda ili neki (reče on neki naziv) ventil ne radi dobro ili još nešta drugo (zaboravih šta je to drugo).

    Može li biti da je turbina možda zapekla, pa se ne okreće? Tako mi je kazao neki sad treći majstor (mehaničar), pa kaže samo da se otovri i pročisti od gareži ili tome slično.

    Hvala još jednom unaprijed.

    P.S. Ako ti nije problem, možeš li mi objasnioti gdje se nalazi turbina tačno? Na iduvnoj grani? I kako radi turbina? Mislim konkretno ova na mom autu.

  11. #111
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Veliko hvala na pomoći.
    Može li još malo više objašnjenja molim te.
    Ovo što kažeš da se pali lampica, tačno je, meni se rijetko u toku vožnje pali lampica ona sa motorom i preko onaj ključ za odvrtanje šarafa. Zato sam i išao na dijagnostiku kod dvojice majstora u PV.
    1 kaže sve je u redu, a drugi kaže da mu se ,,neka 2 pritiska razlikuju", valjda neki koji se tiču turbine. Ovu konstataciju je prenio ovaj majstor (električar) nekom drugom majstoru (mehaničar), koji je zatim kazao, da možda ili neki (reče on neki naziv) ventil ne radi dobro ili još nešta drugo (zaboravih šta je to drugo).

    Može li biti da je turbina možda zapekla, pa se ne okreće? Tako mi je kazao neki sad treći majstor (mehaničar), pa kaže samo da se otovri i pročisti od gareži ili tome slično.

    Hvala još jednom unaprijed.

    P.S. Ako ti nije problem, možeš li mi objasnioti gdje se nalazi turbina tačno? Na iduvnoj grani? I kako radi turbina? Mislim konkretno ova na mom autu.
    Kako radi turbina - http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/520/6/1/1/


    Tu ti se nalazi turbina

  12. #112
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  13. #113
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala i tebi injection. Na PM ti je pun inbox

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  14. #114
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala mnogo. Sad sam konačno shvatio šta radi turbo.
    U pravu si za naše priučene majstore.

    Znaš li nekog majstora dobrog za očitavanje dijagnostike i nekog mehaničara?

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  15. #115
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    627
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Hvala mnogo. Sad sam konačno shvatio šta radi turbo.
    U pravu si za naše priučene majstore.

    Znaš li nekog majstora dobrog za očitavanje dijagnostike i nekog mehaničara?

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk
    hmm ako ti je blize u nk imam broj, ili ako ces u bp biraj gdje ti blize i javit cu ti broj....
    evo rijesismo ecu za momka poslije cuvenih i naduvanih majstora....

  16. #116
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Na sjeveru,konkretno bp, tesko da ima majstora,osim kad se radi o tas-ovim masinama,golf 2-3,i da ne zaboravimo fapove i tamice. Sve ostalo...mesarska posla (moje misljenje nakon jedne dobre avanture sa par "preporucenih" i "renomiranih" majstora,tzv doktora svog zanata).
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  17. #117
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala. Kad budem riješio, javiću se.

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  18. #118
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    627
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by be_free View Post
    Na sjeveru,konkretno bp, tesko da ima majstora,osim kad se radi o tas-ovim masinama,golf 2-3,i da ne zaboravimo fapove i tamice. Sve ostalo...mesarska posla (moje misljenje nakon jedne dobre avanture sa par "preporucenih" i "renomiranih" majstora,tzv doktora svog zanata).
    sigurno su te okupali kad vidju tabice auta i sl.tako postupaju svi kad vide tablice iz drugog mjesta,,,moze li se znati koju su ta bude covek oprezan...

  19. #119
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    sigurno su te okupali kad vidju tabice auta i sl.tako postupaju svi kad vide tablice iz drugog mjesta,,,moze li se znati koju su ta bude covek oprezan...
    Tablice su BP,a to je izgleda ono ko ce koga do svoj svoga kreni od Ribarevina,preko Kruseva,pa onda zaobilaznicom na Loznice,pa sve do gornjeg Sutivana...A ako znas BP znas koliko ima majstora...svaki majstor svoju filozofiju,svaki kudi rad drugog,i prebacuje loptu kako on to ne bi tako itd,a samo gore ili nista ne urade. Jedino je jedan iz Rasova bio posten,momak rece ne znam sta su ti drugi radili,vidi sa njima,necu masla drugih da mazem.
    P.S. Na kraju mi je jedan tocak sam kocio,jer nisu mogli da fiksiraju sarafe na glavcini kocionog aparata,uvale malo polomljenju glavcinu (doduse taj je i vratio pare za taj dio),pricali kako su polovni diskovi bolji od novih original diskova,te da ti diskovi prave problem,te su stelovali rucnu 5 puta i nikad ne nastelovali jer su krive nove gurtne i da ne pricam jos sta sve...a dijagnostika...autu nije nista,oni nalaze gresku,pa bi da uzmu malo para da resetuju i izbrisu gresku nakon naravno otklanjanja kvara,a kod Osmanagica sa Opelovom dijagnostikom nista ne prijavljuje...pa sad mi recite da li sam lud ili svi su najbolji i imaju sve u malom prstu,i da su njihove dijagnostike zadnja rijec svega?
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  20. #120
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trebaju mi 2 felne za Astru G 2002 godište. Ako ne nađem original mogu li od nekog drugog auta?

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  21. #121
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Možeš od drugog auta ukoliko promjer rupa i centralna rupa odgovaraju tvojoj.
    Evo ti sajt pa provjeri koje su mjere.

    http://www.wheel-size.com/

  22. #122
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala. Probaću 14 inčne od Volvo 460

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  23. #123
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li mi ko poslat broj nekog bosiste u PG? Cuo sam za Joksimovica na Zabjelo i Zeljka Vujicica u Donju Goricu?

  24. #124
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadjoh broj od ovog Joksimovica, pa cu vodit auto kod njega, kakav je majstor je li ko bio kod njega?

  25. #125
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam radio predihtovanje boš pumpe kod joksimovića, prezadovoljan sam bio, jako precizan i tačan, sve po dogovoru, iako djeluje malo zbunjeno

Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opel club!
    By Masinac081 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 284
    Last Post: 10-08-10, 09:40
  2. Vauxhall
    By stevann in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 15-11-09, 20:56
  3. Opel CLUB
    By Heroj_Pg in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 43
    Last Post: 30-11-07, 16:59
  4. Saab Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-05, 05:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •