View Poll Results: Koji biste izabrali?

Voters
204. You may not vote on this poll
  • Audi

    90 44.12%
  • Mercedes

    114 55.88%
Page 279 of 340 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 8481

Thread: Audi Club

  1. #6951
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,568
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Svijetlo u gepeku je fora.


  2. #6952
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,146
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Novica kao i obično 1/1 s radovima! Ne znam čime se baviš ali je šteta sto nisi kakav mehaničar.

    Poslato s Jadrana

  3. #6953
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,532
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    A ne bi se mnogo ovajdio da je majstor a ovako pedantan

  4. #6954
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,568
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Ili bi naplatio posa da ti kosa opada.


  5. #6955
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    @Laz
    Vidjecemo koliko ce trajati, uvjek mogu dati neko profi da odradi ponovo. Koristio sam duplicolor sprejeve (podlogu za plastiku, boju i prozirni lak). Panel oko instrument table sam ogulio do kraja, do same plastike dok centralnu konzolu nisam samo obrusio vodobrusnim papirom:



    @TAKUMI
    Fino se uklopilo, ali mi bas treba to svijetlo. Jedino sto sam ugradio led a njegova fabricka je klasicna sijalica pa cu to morati promjeniti jer ona se sad izgubila.

    @Tom
    Hvala, nisam zavrsio skolu za mehanicara iako me to interesovalo od malena i radim potpuno drugaciji posao ali mi je ovo zanimacija, hobi, relax(dok ne zaj..em nesto, ali se uvjek sredi). Sad me posjeti na moje dane iz osnovne, uglavnom sam ucio od djeda, oca i prve knjige (jer interneta nije bilo tada) 'Popravi sam svoj auto', a pokusni kunic je bio cuveni tristac

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  6. #6956
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    273
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    svaka cast novice, hvala na besplatnom kursu

  7. #6957
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,410
    Thanks Thanks Received 
    4,497
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Kad ga budeš prodavao, na forum će se proć za minut...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  8. #6958
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen pg... View Post
    svaka cast novice, hvala na besplatnom kursu
    Nije bas kurs, ali tu sam da pojasnim ako kome sta treba.
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kad ga budeš prodavao, na forum će se proć za minut...

    Sent from Tapatalk
    Tesko bi to islo imajuci u vidu koliko dugo sam prodavao moj ex A4, los sam ja za trgovinu tj prodaju. Nikad se ne moze isplatiti trud i novac ulozen u auto (ne ukljucujem oldtimere), ali merak je to....

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  9. #6959
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,841
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Збиља, ђе га је онај форумаш што је имао неке старе аудије па их је стално буџио. Стављао је слике често.

    Заборавио сам му ник на форум

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #6960
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,838
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,300
    Thanked in
    1,839 Posts

    Default

    John cena

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #6961
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,568
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Djon Sina, evo ga sa njegovim Audijem:



  12. #6962
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Evo jos jedan mali update. 2016 sam mjenjao zupcasti i sve ostale elemente. Tada sam imao dijagnostiku verziju vcds 11.... koja nije pokazivala sinhronizaciju radilice i bregaste osovine. Ja sam sinhronizaciju odradio sa originalnim alatom tj stoperima za bregastu, radilicu i pumpu visokog pritiska. Fino podesavanje preko bregaste nisam radio jer na vcds nisam imao kanal koji pokazuje sinhronizaciju radilice i bregaste kao sto sam radio na 1.9 tdi PD motor. Kod PD motora se taj podatak ocitavao na sledecoj poziciji adresa 01 - engine; measuring blocks grupa 004 i u koloni 4 prikazuje se sinhronizacioni ugao cija vrijednost mora biti unutar +/- 3.0 stepeni. Ja sam uglavnom samim alatom to dovodio u nuli, ali ako je bilo potrebno podesavanje onda bi to odradio preko zupcanika bregaste dok je auto jos rastavljen.

    U aprilu ove godine sam upgradovo vcds na verziju 17.... i tako sam dobio podatak o sinhronizaciji kod mog motora (2.0 TDI CR). Kod mog motora nema klasicnog measuring blocks vec ide preko UDS sistema gje biras sam podatke koje zelis da pregledas. Ovom novom verzijom sam dobio i podatak o sinhronizaciji koji je ocitavo cca -1.10 stepeni, sto znaci da bregasta kasni za radilicom za 1.10 stepeni.



    Nisam mogao naci podatak da li je granica postavljena za PD motor od 96kw (+/- 3.0 stepena) ista i za CR motor. Ali kako god, ona treba da bude sto blize nuli. Nisam siguran da li sam ja falio prilikom podesavnja kad sam ugradjivao zupcasti ili se vremenom on istegao i natezac popustio ( 2016 g. na 180000km sam radio veliki servis) jer je ipak na vise od pola puta svog rada (planiram ga mjenajti za nekih 3 godine ili nakon 100000km ukupno predjenih). U svakom slucaju to nije neki nedostatak koji bitno utice na rad motora ali sam ipak odlucio da ga podesim jer nije neki tezak poduhvat a volim da mi je sve 'in line'.

    Ocitavanje sinhronizacije se radi kad je motor zagrijan, min 80 stepeni i svi potrosaci iskljuceni ( klima, radio, svijetla itd).

    Makne se zastitni poklopac zupcastog kaisa:






    Otpuste se 3 sarafa koja drze lancanik uz bregastu ali samo malo, u manualu pise 90 stepeni ali ja otpustim i manje cisto toliko da se lancanik moze pokrecati odnosno sarafi labavi.







    Posto je meni vrijednost -1.10, znaci radilica i svi ostali pokretni djelovi koje zupcasti kais obuhvaca (pumpa visokog pritiska, lancanik bregaste, pumpa vode, klizaci i natezac) ostaju nepomicni dok ja pomjerim bregastu za tih 1.10 stepeni u smjeru kazaljke na satu, obavezno mjenjac da je u neutralu (da se ne upire za djabe). Pomjeram je veoma lagano kljucem koji stavim na centralni saraf bregaste dok njen zupcanik ostaje nepomican a reper mi je zub bregaste (koji sluzi za ocitavanje polozaja bregste i njene brzine) pri plastici:





    Kad pomjerim malo, bas malo, zategnem sarafe zupcanika bregaste sa moment kljucem na 25 nm i upalim auto i pogledam na dijagnostici stanje, ako je sve OK tj na nuli cekam da se ohladi i ponovo svaki saraf ponaosob olabavim i pritegnem na 25nm jer se oni pritezu kad je motor hladan.

    Evo slika senzora koji ocitava zube bregaste (kojih ima odredjen broj za svaki cilindar ponosob) kao i natezac koji je nategnut bas kako treba jer je jezicak tacno po sredini ureza (doduse, kad sam ga postavio bio je na samom kraju ureza u desno pomjeren ali se vremenom opustio jer zupcasti se isteze):



    A evo i shematskog prikaza da bude malo jasnije:



    I evo rezultata na kraju podesavanja:



    Znaci sinhronizacija je sad skoro pa na 0, kod CR motora ocitavanja su veoma precizna dok kod PD motora ocitavanje mi je pokazivalo svakih 0.5 stepeni.

    Ova sinhronizacija utice na performanse motora kao i na potrosnju pogotovo kod velikih otklona. Konkretno kod mene se potrosnja sad umanjila sa 0.73 na 0.62 L/h (neznatno) dok kod PD motora to moze biti veoma izrazeno jer kod njih bregasta direktno pokrece same pumpa-dizna injectore (pogotovo kod PD motora sa 2 bregaste).

    Mislim da sledece podesavnje ce biti kad budem mjenjao zupcasti. Inace sam zupcasti na moj ex A4, 1.9 tdi PD motor, mjenjao svakih 5 godina ili 60000km. Na ovog mog, A6, sam odlucio da to drzim do 100000km ili 6-7 godina iz razloga sto fabrika propisuje zamjenu na 210000km ali nisu naveli vremenski rok dok Continental (ciji brend je utisnut na original zupcasti kais koji sam kupio u Skoda Cacak) navodi 6 godina kao vremenski rok.

    Pozdrav

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by Novica; 08-10-19 at 16:51.

  13. #6963
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    spavas li mirno Milune ))

    MIX 2

  14. #6964
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Svaka čast!
    Baš detaljno objasnio

  15. #6965
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,249
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,167
    Thanked in
    653 Posts

    Default

    Kako je lijepo procitati nesto ovako edukativno, nesto naucit koliko god mozda nikad necu primjenit isto.

    A ne kao neki strunjaci kojima je znanje u pljuvanju "smece", "******" itd.

    Svaka cast Novice, inace juce me iskoci neki youtube kanal koji ce se baviti mehanikom automobila, razmisli da budes jaka konkurencija

    Inace koliko sam citao "how to" klipovi na youtube-u najvise zaradjuju.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  16. #6966
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Pa što je samo lik koji drži kanal Chrisfix napravio.
    Sjećam se kad je tek počeo, a gledaj sad svaki video više miliona pregleda.

  17. #6967
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,568
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    E to su pare.


  18. #6968
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Al u inostranstvu, odje mrka kapa (mislim inostrani pregledi a ne odavde)

  19. #6969
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,157
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    imam osjecaj da je novica neki brodski mehanicar, pa kad ima sat vremena slobodno, uzme i odradi trecu specijalu na audija



  20. #6970
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ako sto mrzim u autu to su cvrci, razni zvukovi, skripa i slicno.

    Jedan od razloga zasto sam presao sa karavana na limuzinu je i taj. Imao sam passat B5 karavan pa Audi A4 B6 karavan i oba su pustali razne zvukove iz gepeka, sto roletna, sto naslon zadnjeg sjedista(mjesta gdje se kace za sasiju) sto obloga gepeka sa strane. To je bila neprestalna borba.

    Sa ovim modelom A6 je mir i tisina, sto je veliki plus. Medjutim, ovog ljeta se poceo cuti prednji naslon za ruke kad bi se odupreo od njega a u zadnje bi se i cuo kad bi ruka bila naslonjena a isao u okuke gdje bi ga dodatno pretisnuo.

    Juce sam odlucio da ga rastavim i naprskam silikon sprejom. Nisam htio komplet da ga dignem nego samo poklopac da rastavim (jer mi se cini da je odatle zvuk dolazio). Medjutim uvidio sam da i presvucena obloga unutar naslona pravi skripu pa sam i nju skinuo i poprskao sva mjesta koja se dodiruju. To sam trebao odraditi kad sam farbao centralnu konzolu ali sam bio previse okupiran sa farbanjem.

    Evo par slika:















    Naslon se utisao i sad je uzivancija, mir i tisina.

    Nego, nesto sam posmatrao onaj komad za prikljucak telefona koji necu nikad koristiti jer tu je audi stalno u zaostatku (ili moras imati stari model telefona ili audijev set). Razmisljam da iskoristim taj prikljucak tj kablove i izvedem negdje USB izlaz za punjenje telefona u auto. To je za sad samo neka ideja, ali, ko zna, mozda nesto i ucinim povodom toga....

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. #6971
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    618
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    Palac gore... To je sve na svom mjestu i nacin na koji se ophodis za auto i odzavanje...

  22. #6972
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Uh za škripu u enterijeru. Pa normalno da je tišina u A6, koji je premium klasa.

    Meni su najjače Golf četvorke, e to je škriputanje za medalju.

    Đe ima taj silikon sprej?
    Mislim da ću da ga uzmem i sve fino redom da prskam.

  23. #6973
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    618
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    Eto od mene doprinos temi....
    Radio rodjaku Pasat B8 servis...

    Djelovi na slici...

    Stari filter DSGa vs novi filter...

    Ugasna boja ulja

    Kljuc sam pravio po svojoj ruci jer sam levoruk, manje se maltretiram oko zavijanja filtera neskidam akumulator i drzace ustedim vrijeme da ispijem jutarnju kafu...
    Last edited by injection; 11-10-19 at 21:51.

  24. #6974
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    @injection

    Hvala. Inace boja ulja u onaj mjenjac je kao da je iz dizel motora....

    @mur3633

    Kupio sam silikon sprej u Okov i koristio sam i stick sonax za kedere (inace za kedere koristim Sonax tecni). Koristio sam i Sonax-ov silikon sprej za siber (kojeg sam imao u A4) i extra se pokazao ali ga ne vidim u ponudi vise.



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #6975
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Danas stigle gumice za brisace.

    Inspirisan ovim videom:



    Odlucio sam da probam, u ovih 4 godine i 3 mjeseca sto je kod mene auto sam promjenio 2 puta brisace. Prve sam kupio 2016 marka SWF, 30 eura, druge sam kupio 2018 marka Bosch 27 eura.

    Ovaj put sam narucio original gumice sa kataloskim brojem 1K0 955 429 (11 eura po gumici tj 22 eura obje) :





    Po ovom kataloskom broju izlazi da su to gumice za VW vozila ( polo, pheton, toureg, itd):


    http://www.oemepc.com/tvn_result/search/tvn/1k0955429


    Bilo kako bilo, jeftinije mi je ovo ispalo nego da kupujem brisace ponovo a sve zahvaljujuci tome sto sam sacuvao njegove original brisace ( ne znam zasto imam naviku da cuvam njegove original djelove koje skinem.....). Imao sam namjeru njih koristiti za vrijeme ljeta ali mi se nikako nije dalo mjenjati ih....

    Ispratio sam upustva sa gore postavljenog videa. U sustini nista tesko sem te kapice sto je malo teze skinuti. Dobija se nova kapica tj 2 ali za A6 ne odgovara jer su uske tako da originalnu treba lagano skinuti drzi se na jedan zub:







    Kad se aline plasticna kapica, lagano se ispravi jezicak koji je zaboden u staru gumicu:



    Izvuce se stara gumica vani. Uporedio sam ih i potpuno su identicne sem sto je nova mnogo duza i mora se skratiti:





    Uvece se nova gumica i presjece visak, vrati se metalni jezicak unutra da je zakoci i vrati se stara kapica ibrisaci spremni za ugradnju:



    Postupak ugradnje, na MMI se izabere Car, Winscreen wipers i ukljuci se service position:









    I novi brisaci na autu

    Da napomenem, original brisaci se razlikuju po duzini i kataloskom broju:

    4F1955425F vozac 555mm
    4F1955426C suvozac 562mm

    Vidjecemo kako ce se pokazati ovi "original" brisaci koji su vrijedni trecinu cijene originala...



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by Novica; 14-10-19 at 20:23.

Page 279 of 340 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Audi Club
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5322
    Last Post: 15-03-11, 23:04
  2. Replies: 10
    Last Post: 12-02-10, 21:16
  3. Audi Audi A6,2.5 TDI ,1998, za noviji uz doplatu
    By Old Bone in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-01-10, 22:36
  4. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •