Page 314 of 409 FirstFirst ... 214264304310311312313314315316317318324364 ... LastLast
Results 7,826 to 7,850 of 10218

Thread: VW Club

  1. #7826
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,702
    Thanks Thanks Given 
    1,093
    Thanks Thanks Received 
    473
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    I da je mrtuljav odradi se remap i cao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #7827
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    2,017
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    2.0 je dosta rasterećeniji motor u odnosu na 1.6

    A što se mog Golfa tiče, mislim da su konji vraćeni, jer je 90% djelova sređeno i odrađeno po fabričkim specs.

    I dalje stojim pri tome da je 120ks u Passatu malo, pogotovo za otvoreni put. Ali dobro, recimo da mi ispane dobar povoljno, kao kolegi ne bih se razmišljao.

  3. #7828
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,228
    Thanks Thanks Given 
    1,037
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    859 Posts

    Default

    Kakvo laprdanje...
    Porede se babe i zabe

    Cetvorka
    1.9tdi pd 115ks koji je tad kad je izasao bio stara tehnologija.U medjuvremenu presao 300k i prezvakao 2 turbine.
    285nm ostvaruje u jako malom opsegu i onda pocinje da opada.

    1.6tdi 120 ima 15 godina noviju i bolju tehnologiju cr ubrizgavanje, turbo sa jako malo laga, i snagu i obrtni razvija mnogoo ranije nego pomenuti 1.9tdi...Kriva snage je linearna, a obrtni gotovo ravan...
    Dsg menjac bolje proracunat prenos nego manuelni u cetvorku, i salta jako brzo.


    Mur brate ne hejtujem cetvorku, ali ne mozes svaki auto da poredis sa njom



  4. The Following 4 Users Say Thank You to Laz For This Useful Post:


  5. #7829
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,406
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Pazi ovo,
    Imam Golfa 1.9 TDI 115ks sa 310Nm, pa je mrtvuljav, a kamoli Passat B8 koji je masu teži sa manje obrtnog. Tako da znam odlično kako ide.

    Ne znam đe si čitao o 2.0 TDI i diznama. To je prevaziđeno još na B6 sa PD motorima.
    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    2.0 je dosta rasterećeniji motor u odnosu na 1.6

    A što se mog Golfa tiče, mislim da su konji vraćeni, jer je 90% djelova sređeno i odrađeno po fabričkim specs.

    I dalje stojim pri tome da je 120ks u Passatu malo, pogotovo za otvoreni put. Ali dobro, recimo da mi ispane dobar povoljno, kao kolegi ne bih se razmišljao.
    Mlad si jos pa ti oprastam...

    Ali brate, od tvoga golfa ce nas jad nac na forum ovdje. Sve zivo uporedi sa tvojim autom Golf 4. Brate, postujem da volis golfa, i vozio ga jos 100 godina i da te dobro sluzi, samo skalaj malo. Opuci nas.
    Bio je dobar auto kad je izasao, sve super sve sjajno, samo je tehnologija posla naprijed a taj golf je na pragu oldtajmera.
    Tvojih 115ks od prije 20 godina i ovih 120 u passata od prije 3 godine se nikako ne mogu poredit. Niti se od babe moze djevojka napravit ikad. Koliko god lickao tu 4ku sto vozis, njoj i dalje idu godine.
    Za razliku od tebe vozio sam i jedno i drugo paralelno par dana. Ko normalno vozi ovih 120ks ce mu uvijek biti dovoljno.
    Vozio sam i Golf 7 1.6TDI 77kw do Beča i nazad sa nas 4oro u auto pa ću odma reć da fino povuče. Nije trkalica nikakva, ali se može i sa njim preteć. I na autoput pofina brzina razvit.
    Drugo je sto su ovdje pojedini mega giga vozaci koji ne bi auto ispod 200ks a da trosi 3l.

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Pa tvome golfu je vjerovatno za ovih 20 godina i koja konjina pobjegla, zbog toga ti se cini da je trom.
    120-150ps je sasvim ok za nase puteve.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Nisrta brale ispod 200 konja...
    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Kakvo laprdanje...
    Porede se babe i zabe

    Cetvorka
    1.9tdi pd 115ks koji je tad kad je izasao bio stara tehnologija.U medjuvremenu presao 300k i prezvakao 2 turbine.
    285nm ostvaruje u jako malom opsegu i onda pocinje da opada.

    1.6tdi 120 ima 15 godina noviju i bolju tehnologiju cr ubrizgavanje, turbo sa jako malo laga, i snagu i obrtni razvija mnogoo ranije nego pomenuti 1.9tdi...Kriva snage je linearna, a obrtni gotovo ravan...
    Dsg menjac bolje proracunat prenos nego manuelni u cetvorku, i salta jako brzo.


    Mur brate ne hejtujem cetvorku, ali ne mozes svaki auto da poredis sa njom
    Eto tako nekako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #7830
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,951
    Thanks Thanks Given 
    2,428
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,637 Posts

    Default

    Niko da prica o frikciji, aerodinamici i td.


  7. #7831
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    2,017
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Kakvo laprdanje...
    Porede se babe i zabe

    Cetvorka
    1.9tdi pd 115ks koji je tad kad je izasao bio stara tehnologija.U medjuvremenu presao 300k i prezvakao 2 turbine.
    285nm ostvaruje u jako malom opsegu i onda pocinje da opada.

    1.6tdi 120 ima 15 godina noviju i bolju tehnologiju cr ubrizgavanje, turbo sa jako malo laga, i snagu i obrtni razvija mnogoo ranije nego pomenuti 1.9tdi...Kriva snage je linearna, a obrtni gotovo ravan...
    Dsg menjac bolje proracunat prenos nego manuelni u cetvorku, i salta jako brzo.


    Mur brate ne hejtujem cetvorku, ali ne mozes svaki auto da poredis sa njom

    310Nm je moj inače
    285Nm je sa 5 brzina.

    Koji to auto sam ja još uporedio sa četvorkom? Toyotu Auris neđe ranije i ako sam kad iz sprdnje uporedio sa nekim boljim, no su ođe neki previše stari i ozbiljni čini mi se, pa ⁰ne kapiraju kad neko priča ozbiljno, a kad se sprda.
    Ti Laz testiraš gume sa Dacijom 1.5 dci, pa ti ni jedna ne valja, mislim da bi i za Conti rekao da je smeće. Ni jednom se ne zapita zapravo sa kakvim autom testiraš.
    Nego svako svog konja veliča, čist primjer je Fabia kad je vozio Fabiu SDI govorio je da je to najbolji auto na svijet. (Da se čoek ne naljuti, samo sam primjer naveo)

    Nebitno je brate, evo neću više ni spominjat, zaboli me ona rabota, kupujte šta oćete
    Iznio sam mišljenje kao i svi drugi ođe, tako da ne znam što je taj hejt što sam spomenuo da imam taj auto sa ks približno kao taj Passat.
    10 sekundi do 100 je malo za današnje vrijeme. Opet kažem za penzionersku vožnju je odličan.
    Last edited by mur3633; 14-06-20 at 13:56.

  8. #7832
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,228
    Thanks Thanks Given 
    1,037
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    859 Posts

    Default

    to sto imas priblizno ks kao pasat uopste ne znaci da ce taj pasat da se vozi kao tvoja cetvorka.
    opet poredis sa golfom.



  9. The Following User Says Thank You to Laz For This Useful Post:


  10. #7833
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,406
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    310Nm je moj inače
    285Nm je sa 5 brzina.

    Koji to auto sam ja još uporedio sa četvorkom? Toyotu Auris neđe ranije i ako sam kad iz sprdnje uporedio sa nekim boljim, no su ođe neki previše stari i ozbiljni čini mi se, pa ⁰ne kapiraju kad neko priča ozbiljno, a kad se sprda.
    Ti Laz testiraš gume sa Dacijom 1.5 dci, pa ti ni jedna ne valja, mislim da bi i za Conti rekao da je smeće. Ni jednom se ne zapita zapravo sa kakvim autom testiraš.
    Nego svako svog konja veliča, čist primjer je Fabia kad je vozio Fabiu SDI govorio je da je to najbolji auto na svijet. (Da se čoek ne naljuti, samo sam primjer naveo)

    Nebitno je brate, evo neću više ni spominjat, zaboli me ona rabota, kupujte šta oćete
    Iznio sam mišljenje kao i svi drugi ođe, tako da ne znam što je taj hejt što sam spomenuo da imam taj auto sa ks približno kao taj Passat.
    10 sekundi do 100 je malo za današnje vrijeme. Opet kažem za penzionersku vožnju je odličan.
    Pa evo ti uproedi Golfa 4 i njegovu snagu sa Passat B8. A ja sam te pitao pricas li za 1.6 iz iskustva.
    Inače ođe veli da imaš 285 https://www.ultimatespecs.com/car-sp...-6-Speeds.html

    Pazi ovo,
    Imam Golfa 1.9 TDI 115ks sa 310Nm, pa je mrtvuljav, a kamoli Passat B8 koji je masu teži sa manje obrtnog. Tako da znam odlično kako ide.

    Ne znam đe si čitao o 2.0 TDI i diznama. To je prevaziđeno još na B6 sa PD motorima.
    Reć nekome da je to za penzionera auto, a da nisi ga vozio je jako pogresno. Meni licno nikakav problem, za moje potrebe tih 120ks su dovoljno. A nisam jučeranji za volan, sagorio sam dosta km za ove 17god koliko imam vozačku

    Ubrzanje do 100 je relevantno za kupovinu? Okej, preumio sam da ce ova auta na staze da se voze :roll:
    Onda je Nissan GTR i Tesla best buy.
    Nekad samo rečeš pogriješio sam u procjeni i sve je ok.
    Last edited by hercules; 14-06-20 at 14:10.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #7834
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    2,017
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    120ks na onoliko auto od 1600-1700kg i još 1.6. Da je Golf, pa da kažemo da je dovoljno, ali Passat...

    Ali eto vi ste stariji i stručniji od mene koji vozim G4 old tajmera i pri tome veze nemam o automobilima, pa ću vama prepustit da objasnite čovjeku.

  12. #7835
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,406
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    120ks na onoliko auto od 1600-1700kg i još 1.6. Da je Golf, pa da kažemo da je dovoljno, ali Passat...

    Ali eto vi ste stariji i stručniji od mene koji vozim G4 old tajmera i pri tome veze nemam o automobilima, pa ću vama prepustit da objasnite čovjeku.
    Majstore ne stavljaj mi rijeci koje ti nisam rekao. A nisam ti rekao da nemas veze o automobilima. To ubacanje u isti kos sa ostalima ostavi za druge ili se odredi prema kome pises.

    I ne idu ti brojke danas nikako. Taj passat je tezak 1,474kg ili cijelih 236kg više od tvog Golfa. I reć ovako vizuelno da je malo KS za neko auto a ne voziti ga prije toga - tebi svaka cast ja to ne umijem.
    Sad te pozdravljam. Uzivaj i pisi sto zelis.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #7836
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,547
    Thanks Thanks Given 
    2,179
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    441 Posts

    Default

    Što se mene lično tiče kako napredujem sa godinama tako mi je sve manja potreba za kubikažom i za silnim konjima za 5godina sve su prilike da i od 1000cmł neću bježat

  15. The Following 2 Users Say Thank You to METZ For This Useful Post:


  16. #7837
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    2,017
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sad te pozdravljam. Uzivaj i pisi sto zelis.
    Ugodan ostatak dana želim.
    Last edited by mur3633; 14-06-20 at 14:29.

  17. #7838
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,269
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Niko da prica o frikciji, aerodinamici i td.
    Nema to veze. Samo obrtni moment, kubikaza i kilaza brale
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  19. #7839
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,344
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    120ks na onoliko auto od 1600-1700kg i još 1.6. Da je Golf, pa da kažemo da je dovoljno, ali Passat...

    Ali eto vi ste stariji i stručniji od mene koji vozim G4 old tajmera i pri tome veze nemam o automobilima, pa ću vama prepustit da objasnite čovjeku.
    To je tromo kao djavo -> kako sam ga sa blek edisnom opeglao prema zeti da je mislio da se pokvario -> oko 170km sam isao dok on nije ja mislim do 130 stigao.. 0-100km 11 sekundi.. Ne daj Boze kad se natovari ide kao onaj VW T2.

  20. #7840
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,388
    Thanks Thanks Given 
    1,820
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ču od 0 do 100.
    Jedini auto, koji sam vozio, i pokušavao da štopujem vrijeme, je bio audi rs2 avant.
    Naravno da nije bio moj.

  21. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  22. #7841
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,406
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    To je tromo kao djavo -> kako sam ga sa blek edisnom opeglao prema zeti da je mislio da se pokvario -> oko 170km sam isao dok on nije ja mislim do 130 stigao.. 0-100km 11 sekundi.. Ne daj Boze kad se natovari ide kao onaj VW T2.
    Promasio si temu i forum. Ovdje treba da pises.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #7842
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,125
    Thanks Thanks Given 
    414
    Thanks Thanks Received 
    516
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Sjedi provozaj nekog takvog passata sa rent a car, pa vidi sam. Malo uzbrdo, malo kroz grad pa vidi je li tebi jak dovoljno..
    A pušti naš narod s pitanjima, mi smo država Šumahera sa 300+ konja ispod haube a putevi su takvi da je svaka brzina preko 80 pogubna ili po trap ili život..

  24. #7843
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,951
    Thanks Thanks Given 
    2,428
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,637 Posts

    Default

    Ja se ne sjecam kad sam zadnji put stiskao Lexa do kraja, tj. stavio komplet snagu na put.
    99% vremena ga vozim kao da ima 80-90 konja. Prvo 90% vozaca je ludo, kante neispravne, putevi uzas.


    Passat 1.6 TDI je dovoljan svima koji se ne trkaju sa vozom put Virpazara.


  25. The Following 3 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  26. #7844
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Nije losa ideja ova za rent a car,nadje model sto ga interesuje i cio dan ga vala izvoza i vidi odgovara li mu

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  27. #7845
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    1,372
    Thanks Thanks Received 
    1,819
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Darko007 View Post
    Nije losa ideja ova za rent a car,nadje model sto ga interesuje i cio dan ga vala izvoza i vidi odgovara li mu

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
    Što mu je onda problem da bas tog Pasata kojeg razmatra, uzme na koji dan?

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  28. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  29. #7846
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Vidim da se najvise price poteglo o tome da li je 1.6 sa 120hp "dovoljno brz".

    Naravno, saglasan sam da je i ta informacija bitna kada nekom "opisujete" automobil.
    Medjutim realno je da ovaj tip vozila i nije napravljen za trkanje sa cipovanim golf trojkama bulevarima Glavnog grada.


    Generalno, sto se mojih potreba tice ovaj Pasat ima full opremu koja ga, nadam se, cini laganim za voznju, (automatik, udobnost, senzori, bla bla).
    Plus ono sto sam vidio na par komada u kojim sam se vozio do sada, ima dovoljno prostora da se cetiri osobe lagano spakuju i odu na put.

    Vise me je zanimalo ono sto je Fabia napisao (i jos po neko), a to je sta su mane ili potencijalni problemi na koje da obratim paznju.
    Isto tako me zanima na koliko km se radi servis DSG 7 jer sa njim nisam imao kontakt jos uvijek?
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  30. #7847
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,891
    Thanks Thanks Given 
    1,665
    Thanks Thanks Received 
    2,848
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Servisa menjaca nema.
    Servis na 1.6 se radi na 210.000km.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  31. #7848
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,125
    Thanks Thanks Given 
    414
    Thanks Thanks Received 
    516
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Što mu je onda problem da bas tog Pasata kojeg razmatra, uzme na koji dan?

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Čisto rekoh jer će slabo koji prodavac dati auto na par dana pa ako ti se svidi uzmi,ako ne vrni

  32. #7849
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,047
    Thanks Thanks Given 
    631
    Thanks Thanks Received 
    522
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Vidim da se najvise price poteglo o tome da li je 1.6 sa 120hp "dovoljno brz".

    Naravno, saglasan sam da je i ta informacija bitna kada nekom "opisujete" automobil.
    Medjutim realno je da ovaj tip vozila i nije napravljen za trkanje sa cipovanim golf trojkama bulevarima Glavnog grada.


    Generalno, sto se mojih potreba tice ovaj Pasat ima full opremu koja ga, nadam se, cini laganim za voznju, (automatik, udobnost, senzori, bla bla).
    Plus ono sto sam vidio na par komada u kojim sam se vozio do sada, ima dovoljno prostora da se cetiri osobe lagano spakuju i odu na put.

    Vise me je zanimalo ono sto je Fabia napisao (i jos po neko), a to je sta su mane ili potencijalni problemi na koje da obratim paznju.
    Isto tako me zanima na koliko km se radi servis DSG 7 jer sa njim nisam imao kontakt jos uvijek?
    Vidi sam sa sobom....refreshuj se dajes nekretnine za pasata b8 marke Gvozdze tonu i nesto tezak...
    Tu mi nesto nestima ili imas nekretnine za bacanje...

  33. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  34. #7850
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    1,372
    Thanks Thanks Received 
    1,819
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Čisto rekoh jer će slabo koji prodavac dati auto na par dana pa ako ti se svidi uzmi,ako ne vrni
    Ne prodaje, no mijenja neku zemlju, sta li

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 14-06-20 at 17:34.
    Those about to rock, we salute you!

  35. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


Page 314 of 409 FirstFirst ... 214264304310311312313314315316317318324364 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BMW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5953
    Last Post: 17-03-11, 08:34
  2. VW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3162
    Last Post: 14-03-11, 16:59
  3. GM Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 86
    Last Post: 09-03-11, 16:54
  4. PSA Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 214
    Last Post: 15-02-11, 16:03
  5. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •