Page 535 of 706 FirstFirst ... 35435485525531532533534535536537538539545585635 ... LastLast
Results 13,351 to 13,375 of 17629

Thread: Gorivo!

  1. #13351
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,259
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drazen020 View Post
    A da pojasnim za kolege što se čude, realno ka i mi, otkud drugačija potrošnja na pumpe istog brenda. Ja mojoj gospodži koja radi u jugopetrol pričam da je na njihove pumpe tako, na neku je jedna potrosnja, na neku druga,...i ja joj kazem da njihovi nesto muljaju. Nema sanse veli, to je nekad bilo, sad su uveli sisteme neke kontrole, trika nema,...ok...aj rekoh,ne mogu se s nikšićankom dokazat, realno nikom to nije uspjelo. Dam joj auto, eo ti sipaj, vozi na vase gorivo. Posle 10 dana, evo je - meni nije jasno kako na neku potrosnja u grad 7 a na drugu 9. S tim sto kod eko pumpi, neke su njihove, a neke njihov brend ali u zakup, tj gazda je npr Rajko neki, toga tipa, ali je pumpa njegova ali njihov brend i cijela instalacija. Tako da, nasi su ljudi maheri da zahebu svakog.
    Ovdje kazu da to nije moguce - a razlika se primijeti iz svemira.
    -------------------------------------------------------------------------
    Ali ti oni gledaju neku godisnju potrosnju preko borda i tako uporedjuju.

  2. #13352
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,092
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drazen020 View Post
    A da pojasnim za kolege što se čude, realno ka i mi, otkud drugačija potrošnja na pumpe istog brenda. Ja mojoj gospodži koja radi u jugopetrol pričam da je na njihove pumpe tako, na neku je jedna potrosnja, na neku druga,...i ja joj kazem da njihovi nesto muljaju. Nema sanse veli, to je nekad bilo, sad su uveli sisteme neke kontrole, trika nema,...ok...aj rekoh,ne mogu se s nikšićankom dokazat, realno nikom to nije uspjelo. Dam joj auto, eo ti sipaj, vozi na vase gorivo. Posle 10 dana, evo je - meni nije jasno kako na neku potrosnja u grad 7 a na drugu 9. S tim sto kod eko pumpi, neke su njihove, a neke njihov brend ali u zakup, tj gazda je npr Rajko neki, toga tipa, ali je pumpa njegova ali njihov brend i cijela instalacija. Tako da, nasi su ljudi maheri da zahebu svakog.
    meni laguna trosi kroz grad 11-12 na koju god pumpu sipao...a sipam i na lukoil i na eko i na inu i na onu kod bazara zaboravih kako se zove, euro petrol?

  3. #13353
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Ne sipaš na Petrol znači:-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #13354
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,804
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,517
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Sve su to price koje veze s mozgom nemaju.
    Prica koja je rangu sa ostalim pricama tipa:

    “ima vode u gorivu jer stalno izbacuje vodu kroz auspuh” - ne zna da voda ne moze da dodje do motora jer ima filter kroz koji ne moze voda nego je to kondenzacija;
    ”sipaju vodu direktno u rezervar” - ne znaju da je voda teza od goriva i da ona ide direktno na dnu rezervara a saukorpa je 20-30 cm iznad gornje ivice od dna sto znaci da nema sanse da se pojavi voda u rezervar;
    ”vozio sam na rezervi i povukao je mulj” - ne znaju da crijevo koje vuce naftu je uvijek na dnu rezervara gdje je i mulj i sto god je tamo to se prvo povuce bez obzira na nivo goriva;
    “sipam veli stotku i ide mnogo bolje i manje trosi, atmo motor male kubikaze” - ljudi ne znaju da veca oktanaza ne znaci jace gorivo i da auta koja nemaju problema sa detonacijama nece imati bolje performanse niti manju potrosnju;



    Ima sigurno 20 faktora koji uticu na potrosnju goriva.

    A za vas sto nam solite pamet godinama, podjite do Zlatice, resetujte potrosnju, uhvatite krug do Barutane i nazad, vidite koja je potrosnja, resetujte je ponovo, uhvatite isti krug do Barutane i nazad, ali istim ulicama...potrosnja vam nece biti ista.


    Poyyy


  5. #13355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,092
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne sipaš na Petrol znači:-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    nemam je nidje u blizini....a vjerovatno bih...

  6. #13356
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Sve su to price koje veze s mozgom nemaju.
    Prica koja je rangu sa ostalim pricama tipa:

    “ima vode u gorivu jer stalno izbacuje vodu kroz auspuh” - ne zna da voda ne moze da dodje do motora jer ima filter kroz koji ne moze voda nego je to kondenzacija;
    ”sipaju vodu direktno u rezervar” - ne znaju da je voda teza od goriva i da ona ide direktno na dnu rezervara a saukorpa je 20-30 cm iznad gornje ivice od dna sto znaci da nema sanse da se pojavi voda u rezervar;
    ”vozio sam na rezervi i povukao je mulj” - ne znaju da crijevo koje vuce naftu je uvijek na dnu rezervara gdje je i mulj i sto god je tamo to se prvo povuce bez obzira na nivo goriva;
    “sipam veli stotku i ide mnogo bolje i manje trosi, atmo motor male kubikaze” - ljudi ne znaju da veca oktanaza ne znaci jace gorivo i da auta koja nemaju problema sa detonacijama nece imati bolje performanse niti manju potrosnju;



    Ima sigurno 20 faktora koji uticu na potrosnju goriva.

    A za vas sto nam solite pamet godinama, podjite do Zlatice, resetujte potrosnju, uhvatite krug do Barutane i nazad, vidite koja je potrosnja, resetujte je ponovo, uhvatite isti krug do Barutane i nazad, ali istim ulicama...potrosnja vam nece biti ista.


    Poyyy
    A što ćemo sa istraživanjem agencije za zaštitu životne sredine gdje je ustanovljeno da Petrol na autobuskoj (tada su imali smao tu u Podgorici) i nekadašnji CMC kod Delte imaju najčistije gorivo? Što se poklopilo sa dosta ljudi koji kažu da im više km prolazi kad sipaju na tim pumpama. Pominjao sam već ranije primjer gdje je sipan pun rezervoar na svakoj od pumpi u Podgorici u da je čini mi se 170km više pređeno sa gorivom sipanim na Peteol u odnosu na Eko. Ne znam sad napamet koja tačno Eko pumpa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #13357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,092
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    nista....ja cu sad u citroena pun rezervoar na eko...pa na petrol pa na inu...taj se auto svakako vozi samo kroz grad...pa da vidimo koliko ce koji pokazati...no dok ja potrosim sve to, na ovaj treci ce se uveliko voziti sa konstantno upaljenom klimom da to racunam kao hendikep?

  8. #13358
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,964
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    E to što ti pričaš kolega baš nidje veze, cus 170km više

    A benzin im jeste dobar bio jedno vrijeme, al onda jedno vrijeme užas (najbolje se to osjeti na pente 5-6ks) koje loše rade, trokiraju itd


    Ja sipam uvjek po 40-50e tj 3/4 rezervoara, par puta na petrol mi je užas bio znači osjetim da auto od 170ks kao da ima 30ks manje


    Cmc je bio ina, nikad krace mi nije trajao rezervoar nego njihov, neko tad odje reče prija mu gorivo, dobro je zato ga više i troši (kao i mi alkohol )


    Inu pljuju u hr, jedino je mi velicamo, meni prosjek...
    Last edited by stefke; 26-03-19 at 18:50.

  9. #13359
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    E to što ti pričaš kolega baš nidje veze, cus 170km više

    A benzin im jeste dobar bio jedno vrijeme, al onda jedno vrijeme užas (najbolje se to osjeti na pente 5-6ks) koje loše rade, trokiraju itd


    Ja sipam uvjek po 40-50e tj 3/4 rezervoara, par puta na petrol mi je užas bio znači osjetim da auto od 170ks kao da ima 30ks manje


    Cmc je bio ina, nikad krace mi nije trajao rezervoar nego njihov, neko tad odje reče prija mu gorivo, dobro je zato ga više i troši (kao i mi alkohol )


    Inu pljuju u hr, jedino je mi velicamo, meni prosjek...
    Sipan je dizel, nije benzin.
    Ako misliš da je niđe veze ne mogu ti pomoći. Svi sipaju đe im drago. Meni ni iz džepa ni u džep.
    Eto tako. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #13360
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    nista....ja cu sad u citroena pun rezervoar na eko...pa na petrol pa na inu...taj se auto svakako vozi samo kroz grad...pa da vidimo koliko ce koji pokazati...no dok ja potrosim sve to, na ovaj treci ce se uveliko voziti sa konstantno upaljenom klimom da to racunam kao hendikep?
    Pošto nisi do sad sipao na Petrol probaj prvo tamo. Ne ove druge već jesi tako da ćeš vidjeti ima li kakve razlike. E sad da li je svaki Petrol isti i te zavrzlame ne znam. Ovo o čemu ja pričam je bilo kad je Petrol bio samo kod autobuske. Bar što se tiče Podgorice. Probaj pa javljaj.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #13361
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,804
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,517
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A što ćemo sa istraživanjem agencije za zaštitu životne sredine gdje je ustanovljeno da Petrol na autobuskoj (tada su imali smao tu u Podgorici) i nekadašnji CMC kod Delte imaju najčistije gorivo? Što se poklopilo sa dosta ljudi koji kažu da im više km prolazi kad sipaju na tim pumpama. Pominjao sam već ranije primjer gdje je sipan pun rezervoar na svakoj od pumpi u Podgorici u da je čini mi se 170km više pređeno sa gorivom sipanim na Peteol u odnosu na Eko. Ne znam sad napamet koja tačno Eko pumpa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

    Najcistije...najmanje sumpora, najmanje korozije...sta?


  12. #13362
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Ne znam bez da te lažem. Kum radio u agenciji tada i baš oko toga radio. A vala ga mogu i pitati što kako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #13363
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slabo si ti upućen moj prijatelju a i tek sad posle ove gluposti ti ne vjerujem da je ženama viđela jugopetrola, ne da nemaju svoje instalacije nego ne mogu primaći ništa što nije pod nadzorom jugopetrola, kakav zakup i gluposti, pumpu vodi koga postavi jugopetrol i prima platu šef kao i svi radnici

    Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

  14. #13364
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    meni laguna trosi kroz grad 11-12 na koju god pumpu sipao...a sipam i na lukoil i na eko i na inu i na onu kod bazara zaboravih kako se zove, euro petrol?
    kako ti trosi 12 kroz grad? Ja sam skoro usuo na Eko kad se ide prema Maslinama, nikad prije tu ne sipah, i skoci mi potrosnja na 9,6. Inace mi laguna trosi 7,5 ovako a sa klimom, 8.3-8,5. Nikad preko. Previse je 11 l. Pokusaj ti kad potrosis to gorivo, uspi odje kod autobuske na Petrol, pa vidi oce li ti bit razlike. Bas me zanima.

  15. #13365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,092
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    karavan, 2.0 110kw, automatik...ovo automatik je kljucno.... makar 10-15% joj je veca potrosnja nego manuelnoj verziji.
    mada sad kad sam isao za italiju, testirao sam potrosnju.... i cini mi se da su mi se potrosnja po kompjuteru i ono koliko sam dosuo na prvu dopunu mimoisli za skoro litar, posle nisam ni provjeravao vise...moracu to nedje da testiram opet....

  16. #13366
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Sve su to price koje veze s mozgom nemaju.
    Prica koja je rangu sa ostalim pricama tipa:

    “ima vode u gorivu jer stalno izbacuje vodu kroz auspuh” - ne zna da voda ne moze da dodje do motora jer ima filter kroz koji ne moze voda nego je to kondenzacija;
    ”sipaju vodu direktno u rezervar” - ne znaju da je voda teza od goriva i da ona ide direktno na dnu rezervara a saukorpa je 20-30 cm iznad gornje ivice od dna sto znaci da nema sanse da se pojavi voda u rezervar;
    ”vozio sam na rezervi i povukao je mulj” - ne znaju da crijevo koje vuce naftu je uvijek na dnu rezervara gdje je i mulj i sto god je tamo to se prvo povuce bez obzira na nivo goriva;
    “sipam veli stotku i ide mnogo bolje i manje trosi, atmo motor male kubikaze” - ljudi ne znaju da veca oktanaza ne znaci jace gorivo i da auta koja nemaju problema sa detonacijama nece imati bolje performanse niti manju potrosnju;



    Ima sigurno 20 faktora koji uticu na potrosnju goriva.

    A za vas sto nam solite pamet godinama, podjite do Zlatice, resetujte potrosnju, uhvatite krug do Barutane i nazad, vidite koja je potrosnja, resetujte je ponovo, uhvatite isti krug do Barutane i nazad, ali istim ulicama...potrosnja vam nece biti ista.


    Poyyy
    eto tako

  17. #13367
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    LukOil na Stari A sipao do čepa.
    Podgorica - Kragujevac - vožnja kroz KG nekih 100km i nazad za Podgoricu 850km i 430km kroz Podgoricu dok nije palo na 2 crtice - ukupno 1280km opet sipao do čepa 57 litara. (tačnije 56,8 iliti 71€)

    Pređena kilometraža: 1280 km
    Potrošeno goriva: 57 litara
    Otvoreni put 750km, gradske vožnje 530km
    Prosječna potrošnja 4,45l na 100km
    Vozilo: Dacia 1,5 DCI 65kW

  18. #13368
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    LukOil na Stari A sipao do čepa.
    Podgorica - Kragujevac - vožnja kroz KG nekih 100km i nazad za Podgoricu 850km i 430km kroz Podgoricu dok nije palo na 2 crtice - ukupno 1280km opet sipao do čepa 57 litara. (tačnije 56,8 iliti 71€)

    Pređena kilometraža: 1280 km
    Potrošeno goriva: 57 litara
    Otvoreni put 750km, gradske vožnje 530km
    Prosječna potrošnja 4,45l na 100km
    Vozilo: Dacia 1,5 DCI 65kW
    Ljepota Bozja

    Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
    I am not i danger, I am the danger.

  19. #13369
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/od-sjutra...-bez-promjena/

    U Crnoj Gori će se od sjutra litar benzina prodavati, po novim, većim cijenama. Litar eurosupera BMB 98 biće skuplji šest ceti i koštaće, 1,38 eura, dok će litar eurosupera BMB 95 biti skuplji pet centi i koštaće 1,34 eura, saopšteno je CdM-u iz Ministarstva ekonomije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #13370
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,092
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    bitrate likes this

  21. #13371
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,259
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    1. April je.

  22. #13372
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Moze li bit da nas jebu na 1 April

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  23. #13373
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,182
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Bolja bi sala bila da nas danas ne jebu

  24. #13374
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,804
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,517
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Istina 100%.


  25. #13375
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nije sprdačina i ja čuh. Izaći će benza na 1,5€ do sezone

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

Page 535 of 706 FirstFirst ... 35435485525531532533534535536537538539545585635 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •