Page 1 of 93 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2320

Thread: Uvoz vozila iz inostranstva

  1. #1
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Uvoz vozila iz inostranstva

    Pozdrav,

    Interesuju me detalji o uvozu vozila iz inostranstva samostalno. Planiram da u skorije vrijeme odem do Njemacke/Holandije i vjerivatno trgujem neki auto.
    Posto do sad nemam nikakvo iskustvo sa tim, zahvalan bi bio na svim informacijama, a i siguran sam da bi to mnoge zanimalo.



    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Hellblazer...

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Vec je bila jedna ili dvije teme na forumu procackaj malo
    Sent from Microsoft Lumia 640 dual
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #3
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nadjoh nesto ali nista detaljno...okacicu ovdje...sto nadjem...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Hellblazer...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    ovu temu treba stavit kao sticky.... jer sam siguran da svakome prije ili aksnije zatreba ovako nesto...
    stim sto bih ja ovdje ubacio i sajtove na kojima se mogu naci polovnjaci...ne samo mobile ili autoscout... tipa alcopa i sl...

  5. #5
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ovu temu treba stavit kao sticky.... jer sam siguran da svakome prije ili aksnije zatreba ovako nesto...
    stim sto bih ja ovdje ubacio i sajtove na kojima se mogu naci polovnjaci...ne samo mobile ili autoscout... tipa alcopa i sl...
    +1 definitivno

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default Uvoz iz Belgije

    Evo cu ja da iznesem moje iskustvo. Znam dobro koliko je korisno jer i sam sam trazio nekog da mi objasni kako i sta. Na nasim sitovima slabo sto ima i ako ima nije opisano detaljno.

    Posto sam ja to odradio ljetos, a nisam diler niti se bavim sa tim, a isto sam pokusavao da se informisem prije puta, napisacu sto sam ja radio i kako je islo kod mene. Vec sam nekim forumasima pisao o tome.

    Radi se o uvozu iz Belgije. U drugim drzavama je mozda cak i brze i jeftinije. Auto je imalo povracaj PDV-a.

    Ja sam auto trazio na site-ovima www.mobile.de, www.autoscout24.eu, www.avto.net i sl. Auto mi je izaslo na site www.mobile.de

    Prvo sam se raspitao kod speditera koji ce obaviti carinjenje auta u Baru sto mi je sve potrebno od papira za carinjenje u Baru.

    Evo spisak:

    - Eur 1 certifikat. To je certifikat u kome se navodi da je auto iz EU i da auto ide u CG. Navodi se ime prodavca, tvoje ime, podaci o autu. Mora imati i pecat. Dobijas ga od od prodavca a prodavac je (u mom slucaju) angazovao firmu koja radi papire za export u Belgiji, mnogi veci prodavci imaju svoju firmu koja to radi. Za Belgiju je specificno sto procedura za izdavanje tog certifikata traje 2-5 dana. Koliko sam se raspitao za Holandiju i Njemacku to traje par sati. Ja da nebih gubio vrijeme i novac (cekajuci u hotel) sam uplatio taj certifikat na racun prodavca 7 dana prije nego sam dosao u Belgiju. Cijena je bila 50 Eura plus 15 Eura za transkciju banke. Dogovorili smo se da u slucaju da auto nije ok ne trazim mu povracaj novca i on je pristao da izvadi certifikat. Eur 1 certifikat ti je neophodan da bi izbjegao placanje carine kod nas i samo placas porez od 19% (na osnovu sporazuma nase zemlje i EU). Taj certifikat dajes spediteru nasem.

    - Eksportna Carinska deklaracija. To je papir koji se dobija od carine iz Belgije. Taj papir sadrzi ime prodavca i adresu , moje ime i adresu, podaci o autu, cijenu auta u netto iznosu i najvaznije mjesto na kome ce auto napustiti EU. Moras da navedes da ce auto ici na svojim tockovima tj da ces ga voziti i moras navesti gdje mislis izaci sa autom iz EU. Ja sam im rekao da cu izaci na Karasovice HR a uci na Debeli Brijeg u CG. Oni pisu brojeve carinske ispostave tako da ti ne znas koji carinski prelaz su naveli. Greskom su mi upisali da izlazim kod Neuma na granici HR sa BiH. Ja se nisam javio na toj granici i niko nije kontrolisao auto tako da kad sam dosao na HR granici sa CG, HR carinik je uvidio gresku, pokusavao je da mi sredi to ali me je sve navodio da moram nazad da se vratim u Neum. Malo sam ga "pogurao" pa mi je zavrsio to na toj granici. Inace ta deklaracija nema pecata a dobija ga tek kad izadjes iz EU. Tj. pecat ti udari carinik na HR granici i vraca ti taj dokumenat. Komjuterski je povezana cijela EU tako da prodavac zna da si izasao sa autom iz EU. Ovaj dokumenat, u mom slucaju, je izvadila firma koja je angazovana od prodavca u Belgiji (ali opet napominjem da mnogi veci prodavci sami odradjuju taj posao tako da ti nemas skoro nista sa tim, cak stavise je jeftinije sva ta dokumentacija u Njemackoj i Holandiji nego u Belgiji). Deklaraciju dajes spediteru nasem.

    - Racun za auto. To izdaje prodavac. Meni ga je izdao na A4 format. On sadrzi: cijenu auta u netto (bez PDV-a), to obavezno naglasi jer ce ti nasa carina obracunavati porez na osnovu te cijene, ime prodavca i adresu, tvoje ime i adresu, podaci o autu, broj fakture, datum. Trazi mu barem 3 originala. Moze i manje ali meni sada nije ostao ni jedan original jer mi je izdao samo jedan original. Moj spediter mi je rekao cak i da sacuvam slike i site na kom sam nasao auto radi uvida u cijenu u slucaju da nasa carina pravi problem oko toga. Racun dajes spediteru nasem.

    - Saobracajna dozvola. Prije nego dobijes novu saobracajnu dozvolu od Belgije, tj. eksportnu saobracajnu dozvolu, trazi od prodavca da ti kopira ili skenira staru saobracajnu dozvolu na kojoj se vidi prvi vlasnik auta. To su mi trazili ovi iz policije kada sam predao papire za registraciju. Inace ces dobiti novu saobracajnu od strane Belgije u kojoj si ti vlasnik auta i koja traje koliko i osiguranje (u mom slucaju mjesec dana). Sa tom saobracajnom dozvolom ces voziti auto do kuce. Nju predajes spediteru nasem.

    - JCI (Jedinstvena Carinska Isprava). Ovaj dokument dobijas na nasoj granici (kad izadjes iz HR i dodjes na MNE granicu). Kad dodjes na nasoj granici javis cariniku da imas auto za carinjenje i da ga hoces cariniti tamo gdje zivis (po novom pravilu obavezno je carinjenje gdje ti je mjesto boravka), tj u mom slucaju u Baru. Moras se javiti spediteru na granici (ako ti tvoj spediter nije naveo kome da se javius onda sam biras). Taj spediter sa granice MNE ce kopirati od papira sto mu treba i vratiti ti originale. Poci ce kod carinika da pecatira JCI i dace ti ga da ga nosis svome spediteru. U obavezi si da se javis svom spediteru i da ostavis auto na carinu (tj. njihov parking) unutar 24h od trenutka ulska u CG. Obavezno to uradi inace cete kazniti. Cijena usluge speditera na granici je 30 Eura. JCI dajes svom spediteru.

    - Green card. Tj zeleni karton, dobijas od prodavca tj firme koja je radila eksportne papire u Belgiji. To osiguranje je na moje ime. U mom slucaju je trajalo mjesec dana (toliko ti vaze i tablice i saobracajna iz Belgije). To ti nece traziti spediter da mu das. Ostaje tebi na kraju. Ja sam se vozio na tablice i to osiguranje kao i osiguranje nase po CG dok nisam dobio nase tablice.

    - Report o tehnickom pregledu auta. To je prodavac zavrsio takodje prije nego sam dosao u Belgiju. Taj dokument ces dati tvome spediteru. Specificno za Belgiju, uz njega dobijas i certifikat o kilometrazi vozila. Tu ti je upisan svaki datum i km kad god je auto posjetilo bilo koji servis u Belgiji. Taj certifikat o km ostaje tebi i ne dajes ga nikom. Ne znam za druge zemlje je li obavezan taj dokaz o tehnickom pregledu ali u Belgiji je obavezan kad auto mijenja vlasnika iako je auto preslo tehnicki pregled prije 6 mjeseci prije nego sam ga kupio. Report o tehnickom dajes spediteru.

    - Conformity certificate. Taj dokumenat nije obavezan. Ali moze da ti ustedi i do 100 Eura kod nas. On sadrzi sve podatke o autu (motor, gume, potrosnja, tezine, standardi i slicno) i specifican je za doticno auto (bas za moj auto). On je potreban Masinskom fakultetu da bi vidjelo da li je auto u skladu sa nasim zakonom po pitanju Euro standarda, i ostalih stvari. Ako ga imas dajes ga spediteru tvome.

    - Eksportne tablice. Ili ti COL tablice. To dobijas od prodavca, tj u mom slucaju od firme koja mi je radila eksportne papire. Tablice vaze koliko i saobracajna tj koliko i osiguranje (green card). Tablice na kraju skidas sa vozila kad dobijes nase tablice i dajes ih policiji (gdje dobijas nase tablice).

    E sad cijena stavki kojima nisam naveo gore (eksportna carinska deklaracija, saobracajna dozvola, green card, report o tehnickom pregledu vozila, conformity certificate i eksportne tablice) a platio sam ih prodavcu, tj firmi koja je to sve uradila je 360 Eura.

    Trosak do Belgije mi je bio minimalan jer sam isao avionom Ryanair po pristupacnoj cijeni ljetos. Prespavao sam u hotelu jednu noc i sledeci dan sam posao po kola, zavrsili svu proceduru kod te firme koja mi je unaprijed spremila dosta papira i popodne sam bio slobodan da krenem sa svim gore navedenim papirima kuci. Imao sam preko 2000km do kuce. Posto imam sestru u De, posao sam prvo kod nje da odmorim pa sam nastavio sledeci dan ujutro ka CG. Prespavao sam u Sloveniji nakon drugog dana i treci dan sam u kasnim popodnevnim satima usao u CG.

    Trosak do Belgije plus trosak papira ukljucujuci i trosak uplate EUR 1 cert plus trosak na granici CG plus trosak puta nazad sa autom (sve vozarine autoputeva, gorivo i hotel u Belgiji i Sloveniji i trosak jelo pice dvije osobe u pitanju) je bio 1070 euro.

    Moram napomenuti da prije nego sam posao u Belgiju. morao sam izvaditi uvjerenje o prebivalistu (da sam iz CG tj van EU) da bih mogao platiti auto bez Belgijskog PDV-a, tj netto cijenu. Imao sam opciju da platim prenosom sa banke na banke ili u cash-u. Posto sam ja skeptican i nisam htio da platim unaprijed a opet da stojim u Belgiju i cekam da pare stignu nakon sto vidim auto nije mi se isplatilo pa sam odlucio u cash da platim. Uvjerenje sam izvadio kod policije i preveo na francuski. Pored uvjerenja trebas da poneses i potvrdu od banke gdje si uzeo pare ako placas u cash-u. Postoji mogucnost i placanja kreditnom karticom. Ali to sam saznao tek u Belgiji. Olaksalo bi dosta (nije bas fino nositi cash sa sobom). Preporucujem svakom da se raspita kod prodavca moze li takav nacin placanja i naravno u dogovoru sa svojom bankom.

    Nakon sto si predao auto i papire carini tj tvom spediteru, cijela procedura traje par dana. Kod mene je tako bilo jer ja sam isti dan kad sam kupio auto sve papire skenirao i poslao mom spediteru da pokrene proceduru i pripremi papire dok se ja vratim u CG.

    Cijena nase spedicije ukljucujuci homologaciju (masinski fakultet u PG), prevod paira, parking i razne takse carinjenja je bilo 200 Eura. Znam da je usluga spedicije samo 50 a ostalo je sve sto sam naveo.

    Drugi dio sledi u sledecem postu

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Novica For This Useful Post:


  8. #7
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Drugi dio :

    Nakon zavrsene procedure u carini, tvoj spediter ti daje uplatnicu na kojoj pise koliko trebas da platis porez. Porez se obracunava 19% na osnovu netto cijene auta + trosak prevoza auta do CG (meni su na netto dodali 150Eura na racun prevoza auta do CG). To uplatis preko banke i cim legnu pare drzavi, carina ti oslobadja papire koje dobijas od tvog speditera. To traje par sati ako si uplatio do podna i isti dan dobijas papire od tvog speditera i idete da preuzmete kola sa carinskog parkinga.

    Papiri koje dobijes od spedittera nakon carinjenja su:

    - JCI ovjeren
    - Ovjeren racun auta (originalni)
    - Ovjerena saobracajna
    - Potvrda o homologaciji (izdata od masinskog fakulteta)
    - Prevod racuna auta
    - Prevod saobracajne

    Sa ovim papirima uzmes auto sa carinskog parkinga i odes na tehnicki I registraciju. Na kraju sa svim papirima koje prilikom tehnickog dobijes odes u policiji i predas za registraciju. Napominjem jos jednom da su mi u policiji trazili staru saobracajnu u kojoj je bilo ime prvog vlasnika (odnosno vlasnika prije mene) i srecom sam je imao jer mi ju je poslo prodavac (e-mailom) kad sam se dogovarao oko auta. Znaci dovoljna je i skenirana kopija te saobracajne.

    E sad, isplativost, da ili ne. Ja licno sam prosao jeftinije nego ovdje, ali zahvaljujuci povracaju PDV-a. Sa druge strane, dobio sam auto od prvog vlasnika (tj. firme, jer je auto bilo na firmu i zato je imalo povracaj PDV-a) sa full servisnom istorijom (i to dupla, jedna radjena u ovlascenom servisu a jedna vodjena od strane firme) i dokazom o predjenim kilometrima (Car Pass se zove taj dokumenat u Belgiji i obevazan je prilikom kupoprodaje da ga dobijes od prodavca) tako da je i bio skuplji nego ovdje ipak sam miran sa te strane jer znamo kako kod nas ide ta prodaja.

    Sigurno ce jeftinije biti ako se auto uvozi iz Njemacke, Italije, Slovenije, em je blize (manjii trosak do tamo i nazad) em je papirologija brza i jeftinija nego u Belgiji (barem po pricama prodavaca sa kojima sam bio u kontaktu u toku potraznje moga auta).

    Naravno da i tamo ima prevaranata, zato je dobro da se barem malo razumijete u kola i da znate neki strani jezik.

    Srecno u potrazi i kupovini

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Novica For This Useful Post:


  10. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolji tekst ikad na ovom forumu Novice hvala. Ja ako Bog da idem za koji dan po moje auto pa ce koristiti iako imam tamo kontakt i asistenciju.

  11. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Da imamo po jedan ovakav tekst o par država iz kojih se kod nas dovode auta mnogima bi se uštedjelo vrijeme i novac.
    @Novice svaka čast!

  12. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    @Novica

    Ovo je objašnjeno do detalja. Svaka čast na postu.

    Kad sam ja uvozio auto nisam imao pojma o ničemu a jedan ovakav tekst će sigurno pomoći nekome ko to sada radi.
    This time next year we'll be millionaires

  13. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ne bih zamarao sa svom potrebnom dokumentacijom kada imamo SAVJETNIKA. www.savjetnik.me

  14. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ^^ Da li ti ovo kazes da savjetnik vrsi nabavku, prevoz, papirologiju, teh.pregled i registraciju vozila ? Meni ono lici na zbrajalicu osiguravajucih kuca koje orbitiraju kroz CG. Previse Off.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #13
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imali neko info jesu li se mjenjali uslovi uvoza iz Novicinog posta?
    Konkretno me interesuje uvoz iz Njemacke pa sam se raspitivao kod nekih sto dovoze auta i rekose mi da je ukinut neki Euro 1 i da je sad kao skuplje carinjenje i ostalo.
    Uglavnom za jedan primjer sa mobile.de golfa 6 2011, presao 180k, koji kosta 12500bruto a neto 10540 trazio mi je 14800 do nasih tablica.
    Ako neko zna tacnu proceduru za uvoz i za potrebnu dokumentaciju molio bih da napise ovdje, vjerovatno ima jos neko ko je zainteresovan za uvoz.
    Razgledajuci auta kod nas na placevima cini mi se da je bolje dati par stotina eura vise za put i kupiti auto u Njemacku neko kod nas.
    Last edited by Valentina; 15-02-17 at 10:18.

  16. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Golf 6 15000e?

  17. #15
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Golf 6 15000e?
    A evo nzm tako su mi rekli...kao poskupili papiri a auto je u DE 10500!?

  18. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Saljem ti pm

  19. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Imas novu sedmicu za te pare


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  20. #18
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Imas novu sedmicu za te pare


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Ma znam..necu sigurno dati toliko para za Golfa 6 ali reko ako neko zna jel mjenjana procedura i sto treba i kako za uvoz da izracunam sam sto i koliko treba da se plati od kupovine u Njemacku do nasih tablica.
    Last edited by Valentina; 15-02-17 at 11:50.

  21. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Ako ne zavrsis euro1 dodas na cijenu sa pdv-om jos 5% i imas skoro 1000e troskova preko toga da ti auto bude odje...

  22. #20
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ako ne zavrsis euro1 dodas na cijenu sa pdv-om jos 5% i imas skoro 1000e troskova preko toga da ti auto bude odje...
    Mislis nas pdv kad platim? Jer koliko sam shvatio ako nema euro 1 onda je carina 12%.
    Last edited by Valentina; 15-02-17 at 14:41.

  23. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Koja je razlika izmedju nase i njihove cijene sa pdvom? Kad je i tamo i ovamo 19%

  24. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nasa cijena je mocnija i taj pdv je kod nas vise vrijedan iako su oba 19%

  25. #23
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e jeste ista je..tako da na isto dodje samo sto su mi rekli ovako za carinu ako nema euro 1 onda je skuplja i 12%..nemam pojma jeli to tacno

  26. #24
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nznm zezate li se ali ako podjete na mobile.de vidjet cete da pise da je 19% al kad izracunas bruto i neto cijenu na dosta auta ispadne oko 16% da je razlika..nznm u cemu je fora al eto to sam primjetio na dosta njih

  27. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    To se zove preračunata stopa PDV-a.
    E sada, kako saznati koliki je PDV u bruto osnovici...
    Preračunatu stopu dobijate tako što uzmete stopu poreza i podijelite je sa 100+stopa poreza.
    Primjer gdje je porez 21%
    21/100+21=0,1735 Što znači, ako auto u Njemačkoj košta 20.000,00€ (sa PDV-om) povrat koji ostvarujete je 20.000,00€*0,1735=3.470,00€

    Primjer kod nas, gdje je stopa poreza 19%.
    19/100+19=0,15966 Što znači da ako proizvod košta 1.000,00€ (sa PDV-om), porez iznosi 1.000,00€*0,15966=159,66€

    Znači jednostavno uzmete stopu poreza i podijelite je sa 100+stopa poreza, i to je to.

Page 1 of 93 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Polovna bicikla - uvoz iz inostranstva
    By orlo in forum Ostali oglasi
    Replies: 91
    Last Post: 20-10-15, 13:33
  2. Usluge Dovoz uvoz automobila iz inostranstva
    By Auto-prodaja-Bar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-14, 11:35
  3. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 18:22
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 03:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •