Thread: Formula 1!

  1. #31576
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Max je do ove godine bio bolidu koji je sporiji od Mecke punu sekundu, uz to je imao vise dnf-a no ijedan vozac. Onda, crnja je imao najbolji bolid u istoriji F1 6 godina zaredom, i za 6 godina je imao 2 dnf-a.


  2. #31577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Uspjeh se niđe ne prašta, pa čak ni na CdM-u..

    A da je ovo što drobimo stvarna pamet, neđe bi je dobro unovčili, a ne prosipali po forumu.

  3. #31578
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Uspjeh nije sto i poklon. Kapiras?


  4. #31579
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,521
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,880
    Thanked in
    1,533 Posts

    Default

    Pratio sam na tel nisam gledao. Pa kako izgubi max kao bolji vozac vodjstvo u istom krugu? Gledao sam da ga izgube u prvoj sowdecoj krivini ali 15sec kasnije nisam odavno. Navijam za bilo kog osim hamiltona ali slobodno se moze rec da je najbolji vozac. Eto botas onda pojma nema. Kad se svi vadite na rasela.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  5. #31580
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Uspjeh se niđe ne prašta, pa čak ni na CdM-u..

    A da je ovo što drobimo stvarna pamet, neđe bi je dobro unovčili, a ne prosipali po forumu.
    Mozda neko pametuje, ali ti si slijep ako nisi vidio ovu prevaru za vracanje pozicije.

  6. #31581
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    .. Eto botas onda pojma nema...
    Oko ovoga se svi slažu. Dodatni dokaz je i to što u godišnjim anketama šefova timova kada biraju najbolje vozače sezone, Botas nikad nije u prvih 5 (prošle sezone su ga stavili na izvanredno deseto mjesto a u najpouzdanijem i najdominantnijem bolidu drugi si u generalnom). Luis je barem 3 koplja ispred njega.

    Današnje radio poruke Botasu su sprdnja,"go get him" (kako druže?), biće frke ispred možda budeš drugi (????)...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  7. #31582
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Oko ovoga se svi slažu. Dodatni dokaz je i to što u godišnjim anketama šefova timova kada biraju najbolje vozače sezone, Botas nikad nije u prvih 5 (prošle sezone su ga stavili na izvanredno deseto mjesto a u najpouzdanijem i najdominantnijem bolidu drugi si u generalnom). Luis je barem 3 koplja ispred njega.

    Današnje radio poruke Botasu su sprdnja,"go get him" (kako druže?), biće frke ispred možda budeš drugi (????)...
    Otvoreno ponizavanje pred 10-15 miliona ljudi...

  8. The Following User Says Thank You to Nikola PG For This Useful Post:


  9. #31583
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pratio sam na tel nisam gledao. Pa kako izgubi max kao bolji vozac vodjstvo u istom krugu? Gledao sam da ga izgube u prvoj sowdecoj krivini ali 15sec kasnije nisam odavno. Navijam za bilo kog osim hamiltona ali slobodno se moze rec da je najbolji vozac. Eto botas onda pojma nema. Kad se svi vadite na rasela.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

    Ukratko, crnja je uprkos zabrane vozio van staze 33 kruga u krivini 4, Max ga je tuda preticao medjutim to je smetalo sudijama i receno mu je da uspori i da mu vrati poziciju. I onda je usporio na najgore moguce mjesto.


  10. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  11. #31584
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,521
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,880
    Thanked in
    1,533 Posts

    Default

    Max je slazem se najbolji. Ali ako ne ove godine onda nikad.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  12. #31585
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Koliko sam vidio tokom trke, Max je bio sa sva 4 točka van staze kada je preticao Ljuisa. Ako o tome pričamo. Što bi trebalo da je protiv pravila.

  13. #31586
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Treba vidjeti koliko je puta Luis vozio izvan granica staze na onoj krivini, a koliko Max.

    Međutim, preticanje izvan limita staze je daleko veći prestup. To se ne prašta, ovo gore isto ne bi trebalo, ali prolazi.

    Fora je što as izgleda upravo RB žalio da Hamilton izlazi van okvira staze. Pa je onda Max krenuo da radi isto, da bi na kraju tako i pretekao Hamiltona.

    Bez detaljne analize ne bih davao konačne zaključke. Ali mislim da je situacija jasna i da je RB sam sebe zeznuo danas.

  14. #31587
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Preticao je sa spoljne strane, i kad je bio van bio je vec ispred, jer ne bi mogao sa sporije podloge da izbije ispred Luisa nikako ako vec nije zavrsio preticanje. Lusi 30+ krugova dobija poruku kako ce dobit black and white flag, i ne dobija je. Selektivna primjena pravila i unistavanje sporta. Situacija kao i Kanada sa Vetelom.

    Ciji god neko bio fan, a ja ne volim ni jednog, ni drugog i to bas ni mrvicu, ovo je bolno za gledanje.

  15. #31588
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Koliko sam vidio tokom trke, Max je bio sa sva 4 točka van staze kada je preticao Ljuisa. Ako o tome pričamo. Što bi trebalo da je protiv pravila.

    Jeste, bio je sa 4 tocka van staze, a prije toga crnja je bio 33 puta. Cak su se zalili ali nista.


  16. #31589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Luis je dobio upozorenje sredinom trke, ako se sjećam dobro. Ali ne znam koliko je puta to uradio prije toga, kao i ostali. Zbog toga treba analiza.

    Inače, nakon opomene sam vidio da Max radi isto. RB se žali, a onda i sami izlaze van granica staze. Je li to isto radio i prije opomene za Mercedes, ne znam.

    Ne želim da donosim konačan sud na osnovu nepotpunih informacija.

    A što se tiče preticanja, to nije isti prekršaj. Morao je da ga propusti i to je skroz ispravno.

    Ovo prethodno treba ispitati.

  17. #31590
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Luis je dobio upozorenje sredinom trke, ako se sjećam dobro. Ali ne znam koliko je puta to uradio prije toga, kao i ostali. Zbog toga treba analiza.

    Inače, nakon opomene sam vidio da Max radi isto. RB se žali, a onda i sami izlaze van granica staze. Je li to isto radio i prije opomene za Mercedes, ne znam.

    Ne želim da donosim konačan sud na osnovu nepotpunih informacija.

    A što se tiče preticanja, to nije isti prekršaj. Morao je da ga propusti i to je skroz ispravno.

    Ovo prethodno treba ispitati.
    Kako god se ovo danas zavrsilo, poenta je da Luis kad nesto lose uradi 80% je sansa za njega da nece bit kaznjen ili da ce greska drugoga bit njemu u korist. To je moje mislienje iz sigurno 10-ak situacija koje su se desile zadnjih 6-7 godina, a za koje su drugi kaznjeni bez razmisljanja. Siguran sam da ima drugih forumasa koji ce se slozit sa tim.

  18. The Following User Says Thank You to Nikola PG For This Useful Post:


  19. #31591
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,794
    Thanks Thanks Given 
    10,941
    Thanks Thanks Received 
    5,159
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Pa to je jasno kao dan.
    Samo nikako da svane .
    Ili,što bi rekli stari:"Pred zoru se mrzne"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #31592
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Moguće, ali ja nisam tako nesto primjetio u većoj mjeri. Povlašćen je kao F1 šampion, svakako.

    Danas je RB prokockao pobjedu. Max je imao priliku da pretekne Luisa, ali je proklizao. Sa u tom momentu brzim bolidom i boljim gumama.

    Ne mogu reći zaslužena pobjeda Mercedesa, zbog ovoga što je Luis radio. Ali dok ne pogledamo ko je sve i koliko tu kršio pravila, ta priča je nepotpuna.

    A za preticanje ponavljam - pozicija se mora vratiti. RB može samo na sebe da se ljuti, radili su isto što i Mercedes.

    Do sljedeće trke. Dobro je da RB ima konkurentan bolid, rekao bih za nijansu brži nego Mercedes u ovom trenutku.

    Raduje i jak Meklaren, Ferrari se batrga, ali moraju još dosta da napreduju da bi stigli vodeći dvojac. Posebno Ferkan. Ne zamerite što dragi moji drajveri.

  21. #31593
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Crnja je dobio upozorenje kada ga je prijavio Max, a Max ga je prijavio kad je bio iza njega i kad je vidio sta radi.


  22. #31594
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Moguće da je FIA procjenila da se ne dobija previše izlaskom u toj krivini. Čak izgleda nenormalno rizično vraćanje nazad. Šteta za Kimija, imam osjećaj da će on osvojit najviše jedanaestih mjesta ove sezone.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  23. #31595
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default






    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  24. The Following User Says Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:


  25. #31596
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Tu krivinu bi trebalo da rijese tako da silazak ne oprasta...dignu zid neki..pospu ulje... Bilo sto ali da kazni vozaca koji sidje sa staze...a da to nisu sudije

  26. #31597
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,366
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Jedan je zid šampiona

    Odlična trka. Hamiltona malo poguraše, nadam se neizvjesnoj sezoni mjkar. Ako ga narednu Max oplete biće kuknjave, kao i sad da nova aerodinamička pravila najviše pogađaju Mercedes. Ne znam je li što novo prekukao ali dobro.
    Prekukao je odma da mu se vrati pozicija.
    Žalosno je što Botas vrti krugove u onaj bolid, i sad sve više Razumije Rozberga zašto se povukao nakon titule. Dokazao je da može do titule i doprecrno mu je bilo da se bori sa cijelom ekipom i dalje vjerovatno.
    Tsunoda oduševio. Pratio sam ga i ranije u mlađe kategorije, odličan je bio. Mick Shucmacher ne znam je li 2x bio u kadar i to kad se okrenuo ali dobro mladi su još.
    Ferrari bolji nego prošle godine, ali daleko od podijuma za sad.

    McLaren nastavlja da bude dobar. Vettel razočarao. nastavlja sa udesima. Alonso dobar nakon odmora.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #31598
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    inace ovo je 25-26 sezona F1 koju pratim...i sto je vise pratim sve mi vise nedostaje ono staro vrijeme....
    dodje trka, ovo ne radi...ok, nema problema...citava fabrika na noge, testiraju se i proizvode djelovi za narednu trku.... dolete vozaci, testiraju na privatne staze i sl...
    a onda nema snage??? nema problema, odvrn motor tu jednu trku, pa ako izdrzi izdri...ako ne, se ode u dim....

    a ovo sad je tuga...svi sacekaju prvu eventualno drugu trku, vide dje je ko i izgube interesovanje jer je bukvalno nemoguce nesto promijeniti....

    i dalje ne kapiram kuda ide ovo...i dje vodi.... smanjuju troskove ne bi li odrzali timove potrebne za takmicenje, a ne trude se da zadze publiku od koje sve zavisi...

    pocecu da skidam sezone od prije 10-15 godina i da gledam opet, dovoljno sam zaboravio sto se desavalo da bih mogao da gledam opet

  28. The Following 2 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  29. #31599
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Ekv zaboravio si da su se tad pravili motori da traju po jednu trku,sad imaju ogranicenja,nepotrebne turbine i električne motore,baterije i *****. Čudi me da nijesu DPF stavili.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  30. #31600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    nisam zaboravio...zato i kazem da je sve bilo bolje....svaka trka je bila bukvlano sezona za sebe....

    sad su odlucli da smanje troskove a motori nikad nisu bili skuplji...tehnologija nikad nije bila skuplja...
    nemam nista protiv pravila da motori traju 2-3-4-5 trka ali makar neka ne blokiraju razvoj... ili makar neka kazu, motor koji koristite ne mozete da dirate, ali kad dodje na red novi, tu mozete da iskoristite eventalne nadogradnje...a onda ovo sa tokenima...to je tek sprdnja... veli imas dva tokena pa vidji sto ces da nadogradis na tu kantu koju imas.... pa kako onda timovi mogu da se primaknu jedni drugima?

    mercedes sa dva tokena ocigledno nije mogao da nadoknadi gubitak koji imaju zbog novih pravila... ferrari da je imao 10 tokena mozda bi uradaio nesto... mclaren je sa 2 tokena morao da ugura novi motor i mjenjac....

    ne znam vise....gledam trku danas i gledam RB i MB koji uz DRS prolaze ostale kao da stoje na stazi...

Page 1264 of 1520 FirstFirst ... 264764116412141254126012611262126312641265126612671268127413141364 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42
  2. Formula 1 2010.
    By SNooPY in forum Ostali sportovi
    Replies: 21
    Last Post: 17-03-10, 16:17
  3. WRC ili Formula 1?
    By Igor R in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 55
    Last Post: 06-05-09, 09:20
  4. Formula 1
    By Ahil in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 21-07-07, 15:20
  5. Formula 1 !!!
    By B-A-N-E in forum Ostali sportovi
    Replies: 124
    Last Post: 16-08-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •