Thread: Formula 1!

  1. #31401
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Bolje karting gledat kod barutane no raspalu f1.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. #31402
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,749
    Thanks Thanks Given 
    2,004
    Thanks Thanks Received 
    848
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    One handed brate.


    One handed kažeš

  3. #31403
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,378
    Thanks Thanks Given 
    2,809
    Thanks Thanks Received 
    4,006
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    @mur3633 ne umanjujući Senina dostignuća, talenat, i sve što je postigao ovo se ne može porediti iz više razloga.

    Prvo krug koji Sena pravi je za 15 sekundi sporiji od današnjih vremena, što će reći da centripetalne i centrifugalne sile, kao i G pritisak na vozača nije isti pa samim tim ni mogućnost držanja ruka na volanu.
    Dodatno, ovdje je manualeni mjenjač koji je trebalo šaltat svakako, a gore je na tipkanje sa desetinama dodatnih podešavanja na volanu koja radiš u krugu ne bi li imao brže vrijeme.

    Ne umanjujem ja Senin talenat, ni dostignuće, kažem ti samo da je ovo neuporedivo. Da ne bi sad razlgabali do iznemoglosti kome je teže bilo nema potrebe.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  5. #31404
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    @mur3633 ne umanjujući Senina dostignuća, talenat, i sve što je postigao ovo se ne može porediti iz više razloga.

    Prvo krug koji Sena pravi je za 15 sekundi sporiji od današnjih vremena, što će reći da centripetalne i centrifugalne sile, kao i G pritisak na vozača nije isti pa samim tim ni mogućnost držanja ruka na volanu.
    Dodatno, ovdje je manualeni mjenjač koji je trebalo šaltat svakako, a gore je na tipkanje sa desetinama dodatnih podešavanja na volanu koja radiš u krugu ne bi li imao brže vrijeme.

    Ne umanjujem ja Senin talenat, ni dostignuće, kažem ti samo da je ovo neuporedivo. Da ne bi sad razlgabali do iznemoglosti kome je teže bilo nema potrebe.
    E volio bih vidjeti Hamiltona i sve njih sa manuelnim mjenjačem, bez elektronskih pomagala i "desetina dugmića". Previše su današnji vozači robotizovani. Makni Hamiltona i sjedni koga god od top10 vozača u Mercedes, svaki će titulu uzeti. To govori da danas dobija više bolid, nego vozač, a prije je bilo obratno. Zato je Sena ispred svih njih.

  6. The Following User Says Thank You to Antikvarnica1 For This Useful Post:


  7. #31405
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Danas je formula obicna sprdacina pocev od motora pa nadalje, FIA ti kontrolise gas, tim ti ne dozvoljava preticanja, taktike gotovo da i ne postoje, 5 godina unaprijed se zna ko ce biti sampion, od formule je ostalo samo ime i nista vise.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  9. #31406
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,749
    Thanks Thanks Given 
    2,004
    Thanks Thanks Received 
    848
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    @mur3633 ne umanjujući Senina dostignuća, talenat, i sve što je postigao ovo se ne može porediti iz više razloga.

    Prvo krug koji Sena pravi je za 15 sekundi sporiji od današnjih vremena, što će reći da centripetalne i centrifugalne sile, kao i G pritisak na vozača nije isti pa samim tim ni mogućnost držanja ruka na volanu.
    Dodatno, ovdje je manualeni mjenjač koji je trebalo šaltat svakako, a gore je na tipkanje sa desetinama dodatnih podešavanja na volanu koja radiš u krugu ne bi li imao brže vrijeme.

    Ne umanjujem ja Senin talenat, ni dostignuće, kažem ti samo da je ovo neuporedivo. Da ne bi sad razlgabali do iznemoglosti kome je teže bilo nema potrebe.
    Pogledaj snimke podiuma u Monaco '92 i Mansella koji ga je pratio u savršenom Williamsu. Nije mogao na podiumu da stoji, nego su ga držali.

    Pa Brazil 1991. zaglavljen u 6.brzini par krugova pred kraj, Senna na podium pada mrtav, iznose ga iz bolida, itd. Koje su tu G sile bivale.

    Ne kažem ni ja da je Šumi loš, čak je jedan od najboljih, ali ipak vozači od 50ih, 60ih, 70ih i 80ih su bili pravi vozači i to je bila prava F1, od tad je počelo sve nizvodno i džabe im sva ova tehnologija, aerodinamika i 15 sekundi brži krugovi kad nema više pravog trkanja.

  10. #31407
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default Formula 1!

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Pogledaj snimke podiuma u Monaco '92 i Mansella koji ga je pratio u savršenom Williamsu. Nije mogao na podiumu da stoji, nego su ga držali.

    Pa Brazil 1991. zaglavljen u 6.brzini par krugova pred kraj, Senna na podium pada mrtav, iznose ga iz bolida, itd. Koje su tu G sile bivale.

    Ne kažem ni ja da je Šumi loš, čak je jedan od najboljih, ali ipak vozači od 50ih, 60ih, 70ih i 80ih su bili pravi vozači i to je bila prava F1, od tad je počelo sve nizvodno i džabe im sva ova tehnologija, aerodinamika i 15 sekundi brži krugovi kad nema više pravog trkanja.
    Bile su i tad sile, ali svakako znato manje nego danas. Vozaci tog perioda su pusili i pili van bolida od trke do trke, nisu imali ni personalne trenere, niti uslove i znanje koje danas postoji za fizicku spremu. Po mom mislienju glupo je uporedjivat neke stavri, pogledaj samo gimnastiku, boks, ili bilo koji drugi sport iz vremena prije 1990-te i vidjet ces da te zlatne medalje i dostignuca su danas na nivou ljudi koji su solidni u tom nekom sportu. Mozda se niko iz danasnje F1 ne bi snasao u ‘70 i ‘80, a isto tako ni oni u ovoj modernoj to sam siguran.

    Jednostavno sport kao i svaki drugi se popeo na veci nivo, sto ne znaci uvijek da je zanimljiviji, ali tehnicki jeste impresivniji.
    Last edited by Nikola PG; 09-03-21 at 14:29.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Nikola PG For This Useful Post:


  12. #31408
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,102
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    1,956
    Thanked in
    970 Posts

    Default

    bio je neki video skoro, dje se poredi zlatna medalja u nekoj disciplini gimnastike sa zadnje olimpijade, i isto to 100g ranije... ide uporedni video....dovoljno je samo to vidjeti da vam sve bude jasno...

  13. #31409
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    bio je neki video skoro, dje se poredi zlatna medalja u nekoj disciplini gimnastike sa zadnje olimpijade, i isto to 100g ranije... ide uporedni video....dovoljno je samo to vidjeti da vam sve bude jasno...
    Ee bas taj video sam gledao, kako za gimnastiku, tako i za sve ostale sportove.

  14. #31410
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Senna i bilo kakvo preispitivanje njegovog talenta ne idu nikako u istoj rečenici 😀

    To je bio doktor formule 1. Kao što je bio i Šumi. Kao danas Hamilton.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  16. #31411
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,573
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    388
    Thanked in
    262 Posts

    Default

    Hahaha,čuj ovoga,Hamilton doktor Formule 1. Fala ti to me nasmija dobro.
    James Tiberius Kirk

  17. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  18. #31412
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    A Russel zadnju trku bio prvi sa Hamiltonovim bolidom, nego mu puce guma. Russel, poznatiji kao the last one
    Ja mislim da sa njegovim bolidom odvezem ne bi bio gori od 7 mjesta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to majaa For This Useful Post:


  20. #31413
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,850
    Thanks Thanks Given 
    2,411
    Thanks Thanks Received 
    4,534
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Senna i bilo kakvo preispitivanje njegovog talenta ne idu nikako u istoj rečenici 

    To je bio doktor formule 1. Kao što je bio i Šumi. Kao danas Hamilton.

    Po cemu je Hamilton doktor?


  21. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  22. #31414
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Da ne umanjujemo niciju sposobnost, ali nekad voziti f1 i danas to se ne moze uporediti, zasto? Zato sto je tad talenat dolazio do izrazaja, danas stavite bilo kojeg momka iz f2 pa cak i nizih kategorija u mercedesov bolid on ce da se proseta do titule. Totalna je glupost uopste uporedjivat f1 od prije 10 godina sa ovom danas a tek od prije 30, danas imate placi***** kao sto su fetel i hamilton, tad su vozili muskarci jbg.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  24. #31415
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Da ne umanjujemo niciju sposobnost, ali nekad voziti f1 i danas to se ne moze uporediti, zasto? Zato sto je tad talenat dolazio do izrazaja, danas stavite bilo kojeg momka iz f2 pa cak i nizih kategorija u mercedesov bolid on ce da se proseta do titule. Totalna je glupost uopste uporedjivat f1 od prije 10 godina sa ovom danas a tek od prije 30, danas imate placi***** kao sto su fetel i hamilton, tad su vozili muskarci jbg.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Stroll bi osvojio laganica u Mclaren krajem osamdesetih. Lord Mahaveer bi osvojio u Čepmenov Lotus. Grožan bi haos napravio u Alfettu. Ja bih osvojio titulu u Manselov Williams. Tako je vazda bilo i ako se ne promjene žestoko pravila u F1 i biće
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #31416
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    11,004
    Thanks Thanks Received 
    5,176
    Thanked in
    2,417 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Po cemu je Hamilton doktor?
    Paaa... po stazama

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  27. #31417
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Praštajte ljudi, zaboravih da 7 titula ne može zadovoljiti visoke standarde katedre na CdM-u 😀

  28. #31418
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Evo bilo je "glasanje" na f1 stranici prije 2 dana, ko je po vama najbolji vozac u poslednjih 10 godina, u prvih pet nema ni fetela ni crnje, no moguce da ni ta katedra nije dovoljno pouzdana.
    Druga stvar je to da ga je jedan Rozberg sabio prije par sezona sa istim bolidom, a ovaj je plakao svaki put timu kad ga ovaj pretekne, nemojte molim vas da se sprdamo hahaha

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  29. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  30. #31419
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,573
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    388
    Thanked in
    262 Posts

    Default

    Aha,u tom slučaju doktor su inženjeri Mercedesa.
    Englez se može nazvati doktorom kukavičke vožnje,i ništa drugo.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  31. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  32. #31420
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Trebali ste to onda objasnit Mercedesu na vrijeme, pa da umjesto Luisa dovedu nekog lokalnog rejsera. Ušteda para.

  33. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  34. #31421
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Koliko donosi mercedes hamiltonu, toliko i hamilton njima, bilo je dosta prica u f1 o tome da ne igra ulogu talenat koliko tate i ostali biznismeni i sponzori koji stoje iza pojedinih vozaca. I to nije samo u formuli to je generalno u svakom sportu.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  35. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  36. #31422
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    I kad kažeš "jedan Rozberg" - koliko se sjećam, taj isti Nico je bio ispred Šumija (doduše u poznim godinama) sve 3 sezone u Mercedesu. Mada ođe nema poštovanja za sedmostrukog šampiona F1, a kamoli za druge.

    Sve stoji - pare, sponzori, bolid, favorizovanje, nedostatak sreće (ili obratno).

    Ali kad neko osvoji 7 titula, pobjedi na skoro 100 F1 trka.. pa da su svi ostali na felnu vozili, opet ćeš reć "možda ima talentovanijih vozača, ali ovaj ubija". Stoji i da imamo nove generacije vozača koje kukaju, kmeče, plaču. Ali zbog ostvarenih rezultata ja nikad neću reć za jednog Hamiltona ili Fetela da su tranje ili osrednji vozači.

    Ali vazda će se nać neko prepametan, da se počki na sve to. Jer on ima osjećaj 😀😀😀

    Inače, moj favorit je Max Verstapen. Od prve sezone me kupio. Ali pošto nikad neće biti da svi vozači voze identične bolide - moraće Max da uzme koju titulu i potvrdi mišljenje mnogih stručnjaka. Ali i ovih nadstručnjaka, poput mene 😂😂😂

    Ne zamjerite ljudi što.

  37. #31423
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,850
    Thanks Thanks Given 
    2,411
    Thanks Thanks Received 
    4,534
    Thanked in
    2,620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Trebali ste to onda objasnit Mercedesu na vrijeme, pa da umjesto Luisa dovedu nekog lokalnog rejsera. Ušteda para.


    George Russel je pokazao da je crnja precijenjena roba.


  38. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  39. #31424
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,378
    Thanks Thanks Given 
    2,809
    Thanks Thanks Received 
    4,006
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Mnogo je tu sbbbkbb faktora o kojima bi se moglo pisati po cio dan.
    Sumaher je Ferrari od jedne kante doveo do sampionskog bolida.
    Sjećamo se da je prvih godina i Mercedes bio kanta pa je onda proradio i sa aerodinamikom, i sa trošenjem guma, uz naravno motor koji je premoćan. Nisam siguran da je Hamilton riješio ove neke sitnice, prije će biti neki penzioner.
    E sad Hamiltona je to sačekalo riješeno i on iskoristio ponuđeno, uz talenat koji ima i ostvario najbolje rezultate u istoriji ovog sporta.
    Opet Red Bull ima jednog Adriana Njuia koji umije da razumije što god mu neki od vozača progovori i požali se.

    Moguće da ja griješim, da je Hamilton taj koji je sa inžinjerima to sve rešavao, nego eto još nijedna TV ekipa ne snimi takvu emisiju, a sumnjam da bi onaj starletan propustio priliku za takav self marketing. Baš kao i Sky Sports.

    Meni prvom je krivo što je oborio rekorde Šumahera, i što će ove godine opet uzeti titulu osim ako mu se nešto ne desi nepredviđeno, ali to je realnost. Talenat i rezultate mu niko ne može osporiti, možemo jedino da kažemo da nikad nije razvijao bolid od neke kante do šampionskog bolida i to je to za sad.

    Ali je i realnost da neko poslije preloma noge dođe u Maleziju 1999 na novu sazu i bude skoro 1 sekundu, da budem precizan 0.947 brži od svih ostalih.
    A taj Ferrari nije bio superioran toliko kao što je ovaj Mercedes ovih dana.
    Tačnije Ferrari nikad nije bio nadmoćan kao što je Mercedes svih ovih godina. Što zbog različitih proizvođača guma Mcihelin i Bridgestone, što zbog motora nekad (BMW i Mercedes).
    Mislim da jedan Hamilton to ne bi nikad mogao da uradi, ali to svakako nikad nećemo saznati.
    Last edited by hercules; 09-03-21 at 22:13.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  40. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  41. #31425
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,533
    Thanks Thanks Given 
    5,428
    Thanks Thanks Received 
    3,894
    Thanked in
    1,537 Posts

    Default

    Formulu ne oratim od sumija cini mi se.
    Upalih juce drive to survive zapalih se. Pogledah 15 epizoda. Moracu se vratit pracenju. Rikardo mrceni nista ne napravi, sjecam mu se prve trke mislio sam cudo ce bit

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Page 1257 of 1521 FirstFirst ... 257757115712071247125312541255125612571258125912601261126713071357 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42
  2. Formula 1 2010.
    By SNooPY in forum Ostali sportovi
    Replies: 21
    Last Post: 17-03-10, 16:17
  3. WRC ili Formula 1?
    By Igor R in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 55
    Last Post: 06-05-09, 09:20
  4. Formula 1
    By Ahil in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 21-07-07, 15:20
  5. Formula 1 !!!
    By B-A-N-E in forum Ostali sportovi
    Replies: 124
    Last Post: 16-08-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •