Page 651 of 2280 FirstFirst ... 15155160164164764864965065165265365465566170175111511651 ... LastLast
Results 16,251 to 16,275 of 56995

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #16251
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    ali ih mijenjas u ovlascenoj mrezi ako oces da ti vazi garancija

  2. #16252
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Jesi li ti svjestan koliko ces da izgubis na vrijednost auta kad krenes da ga prodajes?Najveca je glupost kupovat novo auto,posebno ako se za to uzima kredit
    Uzmes fino polovnjaka sa malom kilometrazom i bog da te pogleda
    Auto kupujem da ga vozim a ne da ga prodajem poslije.
    Vjeruj mi da sam dugo razmisljao o tome i odlucio da uzmem nov auto.
    Ustedio bih 2-3 hiljade i uzeo neki polovni auto koji je neko zamijenio kod nekog dilera, ili banka uzela od nekog nesretnika koji je u ko zna kojem stanju... Nije li ljepse dodat malo para i ne razmisljat...?

  3. #16253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Novog samo ako imas para za bacanje. Sto kaze Dzoni Sina uzmes polovnjaka sa malo km i cao n
    TAKUMI

  4. #16254
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko da prodaje kakvu povoljnu kameru za snimanje toka voznje? Nista specijalno mi ne treba, tu do 40-50e.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #16255
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,405
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    ima li ko iskustva sa parking senzorima?
    dakle trazim i prednje i zadnje pa ako je neko nasao nesto da valja na net neka okaci link

  6. #16256
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Brate generalno kad kupujes auto u tom cjenovnom rangu sve je onako vodnjavo sto se tice novih auta. Svaki ce ti dosadit vrlo brzo i ukapiraces da si bacio pare. Barem tako je kod jedno deset ljudi koji su kupovali nove kie, korse, fabije, sx4 takodje, dacie. Vidji sam alu sto god od toga da kupis za 2 godine gubis minimum 5k. Taman vidji novi ceed ili duster cak i dizel mozes nac a ne izgleda mi lose ova restailing model.
    Nazalost, sve ovo sto si rekao je tacno. Mada ne smijem da razmisljam na temu koliko para gubim na auto, ali sve si u pravu sto se tice ovih kategorija. Nazalost, ne mogu se otvorit jače mada mozda ni nema potrebe kad je novi auto u pitanju... Ne bih uzimao jacu klasu od ove koje trazim jer mi tu ova prica oko gubljenja vrijednosti dobija smisao...

    E sad, ovako ja razmisljam...
    Mislim da ovaj auto necu vozit ispod 10 narednih godina bože zdravlja! Ako bih išao sa varijantom polovnjaka, sigurno bih u roku od tih 10-12 godina promijenio minimum 2 vozila, i na svaki izgubio po cca 3000eura ugrubo rečeno... Vrlo je moguće da bih imao i nekih dodatnih ulaganja u ovakva kola!
    Poređenja radi, citroen C3 2004 godiste sad košta u prosijeku od 2800 do 3500. Nov je kao sto sam i gore rekao 10500 trenutno

  7. #16257
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Najbolja ti je varijanta auto staro godinu-dvije, da je pod garancijom, u extra stanju i da je malo preslo. Mislim da te taj C3 nece sluziti kako ti zelis narednih 10 godina...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  8. #16258
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Ovo je samo primjera radi, mehanizam racunice moze se primjeniti na bilo koje auto
    OVa auta o kojima vi pricate se ne kupuju tako lako, osim uvoznih polovnjaka sa vracanom kilometrazom!

  9. #16259
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default Pitajte

    Malo je diskutabilno...

    Auto staro 2 god moze vec da bude stara 'lamina' koja je presla iha-ha po evropskim drzavama pa da joj vrate kilometrazu...

    A dobro novo auto kosta dosta. Teoretski mozes da ustedis ali je glavna kvaka da se tesko ili rijetko nalazi...

    Mislim... Dje naci auto od 30/40.000 km i max 2 god starosti za male pare? Jedino ako ubodes nekog sto grca u dugovima a i to nosi svoju karmu...


    A to za auto i 10 god srece s njim? Ja mislim da su ta vremena prosla, nazalost.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #16260
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Upravo tako Zubizareta. Jasna racunica ne postoji, niti je iko moze napravit, sve je stvar odluke i licnog dozivljaja.
    neko ima vremena i zivaca a bogami i para da svaki dan lista oglase i vrijeba pola godine dok naleti nesto stvarno dobro i isplativo, a neko nema kad da se bavi tim stvarima.
    Kao sto rekoh, ne kupujem auto da bih ga prodao poslije 2 godine pa da pravim neke kalkulacije...

  11. #16261
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Popokatepetl, evo sto da kupis, odlican auto, malo presli, kod nas kupljeni i to je ta kilometraza.

    http://autodiler.me/auto_oglasi_auto

    Nece da pokaze na link, 3 Nissan Juke se prodaju, dva benzinca i dizel koji smijesno trosi
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  12. #16262
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Juke namrtvo ružno auto
    Are you suggesting coconuts migrate?

  13. #16263
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Zna li neko od vas dje se nalazi neka radnja auto djelova 07 ili 007 ako ima broj jos bolje cuh da je nedje kod zgrade titeksa?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4 Beta

  14. #16264
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima li ko kakav savjet za antifriz? Pisah ranije danas i jos niko nista...
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  15. #16265
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    C3… ..a kad brzo počneš da razmišljaš o prodaji , biće kasno…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  16. #16266
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    197
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Kako najjednostavnije da ispraznim rezervoar ?
    U pitanju je audi a6 1999
    Jer je stari benzin u njega pa bi da to izbacim i natocim novi?

  17. #16267
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgori to u vožnju
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  18. #16268
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    C3… ..a kad brzo počneš da razmišljaš o prodaji , biće kasno…
    Zasto mislis da cu brzo pocet da razmisljam od prodaji?

    Ljudi, ako mislite da grijesim, eto mozete argumentovat svoje misljenje, a ne pricat napamet. Dosta toga se napisalo pa moze bit korisno i drugim ljudima koji su u istoj dilemi

  19. #16269
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate… prijatelju… pričaš o Citroenu… naravno da ćeš brzo razmišljati o prodaji


    Šalu na stranu… šta te je privuklo Citr.osim cijene ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #16270
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja ne znam sto pricaju ovi ljudi.
    Ispade da samo budale kupuju novi auto.
    Evo ja cu biti budala, samo pare da skupim. CUS!
    Oktavija ti je odlican izbor, cini mi se da ima neka 1.4tsi sa nekih 120-140ks. Trosi ispod 10l po gradu, to je meni superiska.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  21. #16271
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,811
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popokatepetl View Post
    Zasto mislis da cu brzo pocet da razmisljam od prodaji?

    Ljudi, ako mislite da grijesim, eto mozete argumentovat svoje misljenje, a ne pricat napamet. Dosta toga se napisalo pa moze bit korisno i drugim ljudima koji su u istoj dilemi
    Evo i ja da se ukljucim
    Kako sam shvatio trazis novi auto,koji nemas namjeru da mijenjas narednih 10 godina
    Kao sto mnogi rekose nalazis se pred vjecitom dilemom,da li kupiti(za te pare)mali novi auto ili nesto polovno "bolje"....
    Po meni,kupovina novog auta je bacanje para,pogotovo sto za te pare i nemas neki izbor,da li poznajes nekoga ko je kupio polovnog dustera sa 7k,ili c3,ocu reci da nov auto cim ga izvedes iz salona gubi na cijeni,stravicno,po nekim anketama premijum klasa u prvoj godini gubi vise od 30%,a za ove ostale i sam vidis,i sam si vidio koliko kosta polovan c3....
    E sad kao sto rekose kolege forumasi,zavisi kakav ti auto treba,koje klase,shvatio sam da pogonsko gorivo nije parametar prema kome se upravljas,mada za 10 ima prilicno razlike.....
    Zabluda je da poslije 5 godina garancije neces imati troskova oko tog c3 ili c4 ili bilo kojeg auta,nijedno se ne pravi da traje zauvijek
    Zabluda je oko troskova plivajuceh zamajca,i raznih sto ti rece kaiseva i hladnjaka..........kad ga promijenis,miran si opet prilicno vrijeme
    Zabluda je da je na svako auto u inostranstvu vracana kilometraza,ima auta finih da se uzme,sa potpunom servisnom istorijom....
    moja preporuka ce uslijediti kad se opredijelis za klasu auta koju zelis
    ako ti i to ne igra ulogu,onda preporucujem da samo jedno popodne odvojis za googlanje,ima auta,ima ih na placevima po evropi da nadjes sta zelis....
    Ovo ti sve pisem iz licnog iskustva,imao sam c4 novi,nikad ga vise ne bih kupio,i promijenio sam prilicno auta

  22. #16272
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sad pogledah na autodiler auta preko 2010 godista a ispod 90.000 (najmanja koja se moze saviti)
    Lupo - ispod 8 iljada par komada
    Toyota Yaris, 2011 godiste, 3500 kilometara - 7600e (staje 5 ljudi veeeeruj mi)
    Reno Klio 2014 - 9000, dva komada.
    Ima neka Ford fiesta i Reno Megane oba su ti 2011 i 2012, ali im pise nula kilometara, to zovni da vidis kakve su.

    Prica da uzimas laminu 2000 godiste koja je presla 200 iljada... Jedino ako si budala brate. Za te pare ces uzeti neku Mecku, ali tebi to nije cilj.
    trazi auto 2011/12, trazi da je malo presao.
    Nadji nekog da ti za 500e doveze auto iz njemacke iz za 500e da ga registrujes i sve da zavrsis, ostane ti budzet od 9 hiljada i izbor ti je mnogo veci i uzimas auto koje je novo. Seljacka je prica 50 iljada njemackih kea nasih 500 metara, ali ima u tome istine.

    Ako uzimas auto (koje ispunjava uslove godista i kilometraze) imas prednosti kao sto su: vec registrovano, vec odradjeni prvi servisi, cijena podlozna spustanju vise nego novo auto, mozda cak i veci nivo opreme koji mozes da priustis i slicno.
    Ako uvezes auto, imas troskova max 2 hiljade, sa svimsvimsvimsvim. Nategni se jos 1000e i uvezi nesto bas kvalitetno, provjereno, sa malom kilometrazom i znas da si uzeo auto za 10 godina, i neces mnogo izgubiti na njega.
    Sad ti se cini za 10 godina, boljece me briga koliko cu ga prodati ili izgubiti, ali zasto ne i tome razmisljati...

    Mada ja moram da primjetim da je politika ozbiljnijih i starijih ljudi "uzmi novo da ne boli glava" a mladjih i neozbiljnijih "uzmi polovno nijesi budala novo" .... I onda imas tu suvu zovu kao sto je Fabia koji je ipak za polovnjaka ali on je mlad i neozbiljan u dusi <3

  23. #16273
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,811
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    ....... 500e da ga registrujes i sve da zavrsis
    Ovo ne postoji

  24. #16274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Mada ja moram da primjetim da je politika ozbiljnijih i starijih ljudi "uzmi novo da ne boli glava" a mladjih i neozbiljnijih "uzmi polovno nijesi budala novo" .... I onda imas tu suvu zovu kao sto je Fabia koji je ipak za polovnjaka ali on je mlad i neozbiljan u dusi <3



    Nisam ja mlad, jos 7 mjeseci do kraja 3 banke. Ali ja sam kupovao i ispod cekica i polovnih. Vidio sam da tu postoji samo jedna varijanta za nas ekono-ljude: nekoliko godina star japanac sa malo km koji je odrzavan propisno.

    Ako hoces gradski, uzmes Yarisa ili Jazz-a i ostace masu para. Ako hoces kompakta, uzmes Corollu, Civica ili Mazdu 3 i ostace malo para. Ako hoces porodicnu limuzinu onda uzmes Avensisa, Accorda ili Mazdu 6 i to ti je bang on.
    I na kraju, ako imas uslove koje ja imam, uzmes Ljekses apoteka edition, sa malo milja i vozis ga na USA rege, placas 180 eura godisnje za osiguranje i uzivas.
    TAKUMI

  25. #16275
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Za to moras da imas US vozacku dozvolu jel?

Page 651 of 2280 FirstFirst ... 15155160164164764864965065165265365465566170175111511651 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (1 members and 6 guests)

  1. TAKUMI

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •