Page 627 of 2278 FirstFirst ... 12752757761762362462562662762862963063163767772711271627 ... LastLast
Results 15,651 to 15,675 of 56935

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #15651
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Evo vam cijene odrzavanja 728i. Moze jos manji popust na ove cijene.. Roba je iz njemacke.

    Bmw 728i e38

    Prednji diskovi:
    Ate-130e set
    Zimmerman-160e set
    Trw- 120e set
    ----------------------
    Zadnji diskovi
    Ate-85e set
    Zimmerman- 120e set
    Trw-75e set
    ---------------------
    Plocice prednje:
    Ate-80e set
    Trw-65e set
    ---------------------
    Senzor:
    Ate-9e
    Trw-8.5e
    -----------------------
    Zadnje:
    Ate-50e, keramicke 80e
    Trw- 50e
    -------------------------
    Amortizeri prednji:
    Sachs-182e kom
    Kyb excel G- 135e kom
    ---------------------------
    Amortizeri zadnji:
    Sachs- 145e kom
    Kyb-105e kom
    ---------------------------
    Filteri Bmw Mahle Original
    Ulje-8e
    Benzin-30e
    Vazduh-16e
    Klima-65e ( 2 kom Karbonski)
    ------------------------------

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  2. #15652
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Brate, daj mi cijene za EWS, za FM risiver, LCM (takodje i njegova ugradnja i programiranje u BMW)...onda instrumentabla i radio (zbog pixela), onda ZF mjenjaci (solenoidi i valve body), onda el. dio brave, Vanos (M62), CCV, ICV....onda bezbroni problemi sa modulom ABS-a i valey deklom...


    A da, zaboravio sam rashladni sistem.
    TAKUMI

  3. #15653
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja kako gledam stvari.Sva ta starija auta su macka u dzaku.Bez ako uzimas od nekog poznatog,a opet ni to nije garancija,jer auto ima godina iza sebe. Cijene koje sparco ispisao nisu pretjerane.
    Ako bi se odlucio za kupovinu,bilo bi porodicno auto,pa samim tim ne bi se stedjelo na odrzavanju i pazio bi se po tom pitanju.Ne bi se izivljavao sa njim kao te low sminke(e38 je fabia,ne e39)
    Auto od 15 godina ne moze biti odlicno.Moze samo da bude solidno ocuvano .Ako ce 1soma preko(bez rega+red.servisa) biti garancija(dovoljno) prvih godinu dana,smatram da sam prosao dobro.
    E sad prevod ne bi radio odma' jer kao sto @novakb14 kazao,kupoprodajni ce zavriti posao.To vec kasnije malo.
    Jedino me interesuje da li bolje gledati manuel ili automatik?

  4. #15654
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Brate, daj mi cijene za EWS, za FM risiver, LCM (takodje i njegova ugradnja i programiranje u BMW)...onda instrumentabla i radio (zbog pixela), onda ZF mjenjaci (solenoidi i valve body), onda el. dio brave, Vanos (M62), CCV, ICV....onda bezbroni problemi sa modulom ABS-a i valey deklom...


    A da, zaboravio sam rashladni sistem.
    Posalji na pm fino part numbere za te djelove jer nisam pri racunaru pa ti javljam cijene.

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  5. #15655
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja licno manuel jer mu nema smrti a automatik moze plafon 400 iljada i to ako i samo AKo je redovno servisiran, ulje i filter mjenjani svakih 60-80iljada km i slicno..
    Mada lako je i ako je automatik posle ubaciti manuelac sve je stvar ukusa sta volis.. Iskreno ja kao ja te starije generacije menjaca vise trose u odnosu na manuel ( i po 4l vise ) a ove nove geberacine 7g i 8g tronic bih bez rasmisljanja vozio jer su brzi kvalitetni i manje trosi auto sa tim menjacem nego sa manuelnim.

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  6. #15656
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ne bi se izivljavao sa njim kao te low sminke(e38 je fabia,ne e39)
    Auto od 15 godina ne moze biti odlicno.Moze samo da bude solidno ocuvano
    Mislis li da kod nas e38/e39 voze gospodini koji HOCE taj auto, ili momci koji su to kupili slucajno?
    TAKUMI

  7. #15657
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kad vec razmisljas o takvom autu uzmi automatika ako je ispravan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #15658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sparco_CG;3902793Iskreno ja kao ja te starije generacije menjaca vise trose u odnosu na manuel ( i po 4l vise ) a ove nove geberacine 7g i 8g tronic bih bez rasmisljanja vozio jer su brzi kvalitetni i manje trosi auto sa tim menjacem nego sa manuelnim.

    +38268615321
    [EMAIL="[email protected]"



    Nemoj me zajebavat puta 2.
    TAKUMI

  9. #15659
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Mislis li da kod nas e38/e39 voze gospodini koji HOCE taj auto, ili momci koji su to kupili slucajno?
    Uglavom oni koji ga hoce su ih vozili do prije 7/8 godina i zamijenili.kupili ih kada im na satu nije bilo preko 50k km.
    Tako da znam sta pricas i slazem se sa tobom.
    Meni on zapao za oko,ne vezano za onaj u oglasima jer ta auta nisu na cijeni,i kapiram(mozda pogresno) da se uz redovne servise(+ soma sa strane/godisnje) moze dovesti u ok stanju i da sluzi par godina bez vecih problema.
    Da li mi je definicija tacna ili ne ko ce ga znati.

  10. #15660
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Mislis li da kod nas e38/e39 voze gospodini koji HOCE taj auto, ili momci koji su to kupili slucajno?
    Na moje oci sam gledao tipa gdje u 728i sipa 3e da mu ostane 2e i jos veli da se ima za kafu sa curom.. I kod tih auta vece kubikaze obavezno provjeriti pumpu goriva i relej pumpe jer to strada uvjek uoravo sto se sipa po 5-10e u njih.. Benzin na tu kolicinu se grije dosta i tako grije i pumpu i dolazi do kvara kad tad..

    Nego da ne palamudimo previse

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  11. #15661
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ja kako gledam stvari.Sva ta starija auta su macka u dzaku.Bez ako uzimas od nekog poznatog,a opet ni to nije garancija,jer auto ima godina iza sebe
    Kad sam uzimao moj e46, nije boljeg bilo u CG, kilometraza ispod 120.000 i bez centa ulaganja, mazen i pazen. Vozim ga evo 4-5 godina, vjeruj mi da ne znam postoji li nesto da nisam zamijenio na to auto, a čuvam ga, ne uništavam ga, i svaki čas izleti neko novo ulaganje - sitnice i nebitne stvari, ali oću da mi je sve bez greške. E sad druga je stvar što ti možeš njega da voziš bez ikakvog ulaganja pa dok ne stane, kao i većina, ali mislim da bmw nije auto za takav vid održavanja, zato se i raspada svaki kod nas. Ove cijene što je sparco napisao su skroz ok, i djelovi su original i provjereni, ali je problem što na to auto postoji 50 stvari koje mogu da se pokvare i tu ti cijena kakva god da je ne može pomoći, ipak je to bmw 7, najveća klasa, puna elektronike + godine + kilometraža + naši uslovi/putevi
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 07-11-14 at 13:57.

  12. #15662
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Olivere isto tako odrzavam i ja moj auto jer ocu da mi je sve fabrika ali srecom makar za sad nisam imao mnogo ulaganja. Najvise kad sam ga uzeo htio sam da ga sredim sve sto treba mrhanicki i tu sam pukao jedno 500e ( servis mali,diskovi plocice, senzor bregaste,temp vode, termostat, dihtung filtera ulja i dekla i prednji trap selene jabucice i stabilizatore i pozadi plivajuce caure) od tada sam presao 25000km i sem ulja i filtera nista nisam ulagao a stalno sve kontrolisem i kacim na dijagnostiku.. Tj jesm ljetos novi ventilator hladnjaka jer je na mom elektronika crkla i ne moze ona da se uzme posebno nego sve komplet. Polovni je bio 150e a ja novi uzeo u minhen za 145e
    Na proljece sam planirao set kvacila i ona dva pk kaisa sa remenicama, vodenu pumpu i nova rashladna tecnost i lambdu prije katalizatora ( jer njoj je rok plafon 100000km). Mada auto ima full fabricku potrosnju tako da mozda necu ni da je diram dok ne pocne da brka..

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  13. #15663
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A nema što da ti se pokvari Marko kad si mu toliko boljki riješio, mada i ima, svaki put nešto novo iznenadi

    Ja sam na moj od kad ga uzeh zamijenio milion stvari - viljuške sa silent blokovima, spone i krajeve spona, sve diskove sa paknama i gurtnama od ručne, stope motora, stope mjenjača, stopu diferencijala, nekakve čaure na zadnji most, dihtunge (dekla, glave, kućišta od ulja, kartera) vodenu pumpu, hladnjak, termostat, posudu za rashladnu tečnost, MAF, senzor bregaste, GM modul, sva 4 amortizera sa glavama amortizera, set kvačila, flexi disc, lambdu sondu, podizače stakala koji su nikakvi - mora mi se u toku godine neki pokvarit

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    novi ventilator hladnjaka jer je na mom elektronika crkla i ne moze ona da se uzme posebno nego sve komplet. Polovni je bio 150e a ja novi uzeo u minhen za 145e
    I ovo mi se isto desilo, provalio tako što je klima počela haos da pravi dok auto stoji, samo što sam ja to nabavio za 80 eura. Evo koliko stvari nabrojah a sigurno sam nešto i zaboravio, plus što moram i letvu volana da sredim, ima malo lufta i čuje se, i DISA valve mi se čuje - koji je nešto ispod 200 eura, kažem ti, pola auta zamijenih, još sam sve uzimao original djelove sa ebay-a, a još auto ni 200.000km nije prešlo, grdilo para sve ovo kad se zbroji, i zato ne mogu i nikad neću hvalit bmw što se kvaliteta tiče, bar ne ove naše polovne sa 100k+ km, a čitajući iskustva sa drugih foruma, ni ovi novi nisu na glasu
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 07-11-14 at 15:01.

  14. #15664
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    A nema što da ti se pokvari Marko kad si mu toliko boljki riješio, mada i ima, svaki put nešto novo iznenadi

    Ja sam na moj od kad ga uzeh zamijenio milion stvari - viljuške sa silent blokovima, spone i krajeve spona, sve diskove sa paknama i gurtnama od ručne, stope motora, stope mjenjača, stopu diferencijala, nekakve čaure na zadnji most, dihtunge (dekla, glave, kućišta od ulja, kartera) vodenu pumpu, hladnjak, termostat, posudu za rashladnu tečnost, MAF, senzor bregaste, GM modul, sva 4 amortizera sa glavama amortizera, set kvačila, flexi disc, lambdu sondu, podizače stakala koji su nikakvi - mora mi se u toku godine neki pokvarit



    I ovo mi se isto desilo, provalio tako što je klima počela haos da pravi dok auto stoji, samo što sam ja to nabavio za 80 eura. Evo koliko stvari nabrojah a sigurno sam nešto i zaboravio, plus što moram i letvu volana da sredim, ima malo lufta i čuje se, i DISA valve mi se čuje - koji je nešto ispod 200 eura, kažem ti, pola auta zamijenih, još sam sve uzimao original djelove sa ebay-a, a još auto ni 200.000km nije prešlo, grdilo para sve ovo kad se zbroji, i zato ne mogu i nikad neću hvalit bmw što se kvaliteta tiče, bar ne ove naše polovne sa 100k+ km, a čitajući iskustva sa drugih foruma, ni ovi novi nisu na glasu
    Isto je mene napravio kad se upalila klima i na leru stajao i kreno da dize temp i provalim da je do njega..

    Sto ti bude trebalo za njega sad se javi meni jeftnije ti je nego na ebay sa postarinom. I da znas dosta stvari na ebay ti je kinesko.

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  15. #15665
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Jes brate ispade samo kod tebe original ima Na ebay uzimam bez poštarine, donosi mi drug robu, što živi u GER. Kinesko je ako uzimaš zamjenske djelove, ali kad uzimaš dio na koji piše OEM i od prodavca koji ima grdilo feedbackov-a...

  16. #15666
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ne mogu okacit sliku nece preko tapatalk- neko krenuo da skine s line znak sa auta pola lajsne mi je izgrebao i plus ga nije skinuo. E show
    f6

  17. #15667
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Oce li donijet taj drug da se casti- imalo bi redovno nekih sitnica da se narucuje
    f6

  18. #15668
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa eto ti ga sparco za to, on se sa tim bavi, neću mu uzimat posa' A i vazda je bio full za saradnju tako da nemaš greške

  19. #15669
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,956
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Acs sto je muka sa slikom i tapatalkom? Samo stavi u photo sharing tapatalk... I moras imati nalog njihov za sek ga napravis

  20. #15670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OEM pise i na Mayle i ostale kutije ovih SNJ proizvodjaca, i kita.

    Olivere, tvoj je bio kakav se samo pozeljeti moze, i sad je odlican, jer ga odrzavas maksimalno, inace bi bio kanta kao svi ostali.
    TAKUMI

  21. #15671
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Jes brate ispade samo kod tebe original ima Na ebay uzimam bez poštarine, donosi mi drug robu, što živi u GER. Kinesko je ako uzimaš zamjenske djelove, ali kad uzimaš dio na koji piše OEM i od prodavca koji ima grdilo feedbackov-a...
    To jeste ali sam mislio da uzimas ono zamjensko pa sam zato napisao. I naravna ne zelim da odje neko pomisli da se ja tripujem da je kod mene sve original a ostalo falsh jer to niti zelim niti sam takva osoba.

    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  22. #15672
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    OEM pise i na Mayle i ostale kutije ovih SNJ proizvodjaca, i kita.

    Olivere, tvoj je bio kakav se samo pozeljeti moze, i sad je odlican, jer ga odrzavas maksimalno, inace bi bio kanta kao svi ostali.
    Poenta moje priče, sa čime se i ti slažeš ( ) je da polovni BMW nije ni malo jeftino voziti i odrzavati ako oćete da je sve bez greške, a pogotovo ove veće klase kao 7ica

  23. #15673
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Pitajte

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Pa eto ti ga sparco za to, on se sa tim bavi, neću mu uzimat posa' A i vazda je bio full za saradnju tako da nemaš greške
    Ma ja sam mislio na razne sitnice sa ebay-a za kola a i druge stvari. Jer pretezno uzimam sa njemackog

    Last edited by acs; 07-11-14 at 17:06.
    f6

  24. #15674
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Poenta moje priče, sa čime se i ti slažeš ( ) je da polovni BMW nije ni malo jeftino voziti i odrzavati ako oćete da je sve bez greške, a pogotovo ove veće klase kao 7ica
    Istina ziva.. sve sto ti je za bmw 3 50e za 7 je 150e..


    +38268615321
    [email protected]
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  25. #15675
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Poenta moje priče, sa čime se i ti slažeš ( ) je da polovni BMW nije ni malo jeftino voziti i odrzavati ako oćete da je sve bez greške, a pogotovo ove veće klase kao 7ica


    Jedan od najskupljih auta, definitivno.
    TAKUMI

Page 627 of 2278 FirstFirst ... 12752757761762362462562662762862963063163767772711271627 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •