Page 592 of 2278 FirstFirst ... 9249254258258858959059159259359459559660264269210921592 ... LastLast
Results 14,776 to 14,800 of 56945

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #14776
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Hvala svima :*
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  2. #14777
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Još jedno pitanje za plin.
    Dal is u koga vratili ko je imao upisano u saobraćajnu PLIN a ataest je uradio po staorm na mašinski fakultet?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #14778
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još jedno pitanje za plin.
    Dal is u koga vratili ko je imao upisano u saobraćajnu PLIN a ataest je uradio po staorm na mašinski fakultet?
    Ja registrovao prošlog vikenda, iskopirali su mi atest sa mašinskog i sad čekam saobracajnu...svraticu danas da vidim jel gotova, ako ne iduce nedelje...

  4. #14779
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Neznam imamo li poslebnu temu o klimama, ali interesuje me:
    1. jel ko od vas, kako i cime cistio/ dezinfikovao one otvore od ventilacije?
    2. Radi li to neko kod nas,firma/pojedinac, i koliko €?

    Nesto mi se cini da su one " resetkice" pune naslaga prasine, a nebih to skidao i rastavljao da perem.

  5. #14780
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ja sam radio rastavljanje i ciscenje resetkica i kanala a dje nisam mogao da dohvatim ja,kupio sam neku pjenu koju sam nasuo i koja je ekspandirala u ventilacionim otvorima i bilo je ok i bas prijatan miris neko vrijeme ali jbg posle mozda pola godine opet na staro...:-)
    Ima fimi koje se bave time ali ne bih znao kontakt niti ime firme sada...a pretpostavljam da ih ima vise...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  6. #14781
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Znam da je bilo dosta puta prije al evo da pitam jer mozda ima nešto novo sad
    Idem za Makedoniju brzo i išao bih svojim autom no se plašim da će me oni ili Albanci crnjacit za medjunarodnu vozačku koja mi se ne plaća no mi je jeftinije autobusom otic u tom slučaju, pa kakvi su u poslednje vrijeme, pogotovo Albanci jer barem sa Makedoncima mogu pricat, povodom mvd?
    Treba li mi još što mimo standardnih dokumenata i zelenog kartona za ove 2 države?

    I jel bliže/brže za Skoplje preko Kosova jer znam da su i oni i u Albaniju pravili autoputeve pa ne znam kuda je bolje

    P.s. Imam staru što mi je istekla prije par god nju bih uzeo za svaki slučaj pa onda… A evo zadnjih 5 god što vozih kroz Evropu nidje mi je ne trazise ali u ovom smjeru ne idoh pa da provjerim.
    Last edited by N_L; 05-08-14 at 03:56.
    rm -rf /

  7. #14782
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Traze ti u albanci mvd al samo ako naletis na nekog dosadnog lika...ja sam 2puta iso za makedoniju prije 2-3mjeseca i samo su mi jednom trazili mvd..olosi! Stavi i protivpozarni aparat u auto da te ne bi dje cimali
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  8. #14783
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    crnjak ti je dat 25 eura za medjunarodnu vozacku koja traje 3 godine? nemoj onda ni ic na put.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  9. #14784
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    30€ košta međunarodna, juče sam je izvadio. Čeka se 20 min, trebaju 2 slike, vozačka i lična karta. S obzirom da traje 3 godine, nije skupa, a ne cimaš se oće li te ko crnjačit zbog toga.

  10. #14785
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Znam da je bilo dosta puta prije al evo da pitam jer mozda ima nešto novo sad
    Idem za Makedoniju brzo i išao bih svojim autom no se plašim da će me oni ili Albanci crnjacit za medjunarodnu vozačku koja mi se ne plaća no mi je jeftinije autobusom otic u tom slučaju, pa kakvi su u poslednje vrijeme, pogotovo Albanci jer barem sa Makedoncima mogu pricat, povodom mvd?
    Treba li mi još što mimo standardnih dokumenata i zelenog kartona za ove 2 države?

    I jel bliže/brže za Skoplje preko Kosova jer znam da su i oni i u Albaniju pravili autoputeve pa ne znam kuda je bolje

    P.s. Imam staru što mi je istekla prije par god nju bih uzeo za svaki slučaj pa onda… A evo zadnjih 5 god što vozih kroz Evropu nidje mi je ne trazise ali u ovom smjeru ne idoh pa da provjerim.
    Obavezno uzmi medjunarodnu jer su ovi na albansku granicu smrde i traze to iskljucivo da bi ih castio ako nemas to. A onda ih castis 5-10e i puste te, zatim te posle par km zaustavi policiska patrola pa oni isto tako.. I na kraju ima da te izadje 100e. Tako da obavezno izvadi da ne razmisljas kad ides preko Albanije. Zeleni karton i medjunarodnu kako ne bi korumpiranu gamad cascavao.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #14786
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Znaci to isto vazi i kad se ide za skadar i tiranu? Bez medjunarodne da se ne krece?

  12. #14787
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mrdaj bez međunardne
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #14788
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pu albanije ne treba bez toga odit..
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  14. #14789
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    a more li se bez pasosa u albaniju i makedoniju ili je dovoljna lična?

  15. #14790
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Moze licna...
    Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #14791
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    to je vec posa

  17. #14792
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Znaci to isto vazi i kad se ide za skadar i tiranu? Bez medjunarodne da se ne krece?
    Kad su bili ovi praznici majka htjela da ode do Skadra nije nikad bila. Posto nas je bilo vise morali smo sa dvoje auta, jedno vozio ja jedno brat. I meni kazu nekad traze medjunarodnu nekad ne, a brat nije imao ni zeleni karton (nismo mogli taj dan da ga izvadimo). I znam koliko su korumpirani na granicu i reko aj casticemo onog na granicu 5-10e i vozi.
    I tako i bi, trazi on meni medjunarodnu, ja rekoh slusaj ja ti nemam medjunarodnu a brat nema ni zeleni karton rekoh mozemo li se dogovorit. Ada kako da ne. (pisao sam vec nedje davno da tu za 5min prodje 100e korupcije ko nista koja su to gamad). Te mu dadoh 10e pusti nas bez problema.

    Vozimo mi ka Skadru kad za nekih 10km policiska patrola zaustavlja ISKLJUCIVO crnogorske tablice. Traze opet isto.. E rekoh smradovi necete vise nema sanse.. Raspravljaj se sa njima tamo vamo, napisase kaznu 140e bratu sto nema zeleni karton nece da vrate dokumenta dok se to ne uplati.. I raspravljaj se sa njima pola sata naidje neki sto zna i nas i albanski i pricao sa njima rece nam na kraju da im damo 20e i da ce vratit dokumenta ali da se odmah vratimo na granicu i da ne smijemo dalje. I tako i bi.

    Poenta price: jesmo mi napravili ogromnu gresku sto smo uopste smradovima dali bilo kakav mito (a daje im svaki drugi koji prodje tamo, toliko korupcije nidje na svijet nisam vidio), ali da su takva uigrana djubrad da posle tamo cekaju opet na isto stvarno bezobrazluk. Umjesto da se zapitaju kako smo usli u tu drzavu kad nismo imali to sto traze oni opet kazne i cuda.
    Jos ako stigne ova kazna od 140e zbog neposjedovanja zelenog kartona bice veselo..

    Sto se mene tice ja sam sa tom drzavom i takvim ljudima zavrsio, zaobilazicu ih u sirokom luku pa makar vozio 200-300km vise.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #14793
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,081
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    554 Posts

    Default

    baviš sevkorupcijom i još ti krivo kad te oderu

  19. #14794
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Na greskama se uci. Prvi i poslednji put sto se mene tice a njima te pare za ljekove trebale.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #14795
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    crnjak ti je dat 25 eura za medjunarodnu vozacku koja traje 3 godine? nemoj onda ni ic na put.
    Jeste, 30e je i zajebah se da platim jednom a obidjoh većinu zapadne Evrope i nikad mi nije tražena. To je glupost koju su ostavili pare da uzimaju, samo prevod postojeće vozačke koja je već na Engleskom pa sto ce mi...

    Sad to da plaćam i protivpozarni da nabavljam i gorivo ispane me jeftinije avionom, doduše nema ga pa cu ustedjet 50e pa autobusom jer mi nije neki merak vozat se po Albaniji da bih plaćao toliko,i još da nabasam na smecarske policajce ili da mi ukradu nešto ili auto kad stanem dje ili kad stignem u Makedoniju. Nepotreban trošak, bolje ovako.
    rm -rf /

  21. #14796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Autobus bez klime, sa neopranim ljudima, muzikom sa juzne pruge, par sati duze putovanje i to u oba pravca da bi se ustedjelo 30eur?

    E ne znam...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  22. #14797
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Znam ja, autobus ima klimu, ljude koje vrijedjas neću ja branit, noise canceling headphones, par sati nebitno. Nije samo 30e no treba platit gorivo, kupit protivpozarni, pa vozit, pa autoput, pa da ne skreneš u Albaniju sa puta da ne ostanes bez auta i života, pa kad stignem da parkiram u sigurnu garažu da se ne pozdravis sa autom. I sve to da zanemarim opet ne bih vozio zbog prevare koja se zove medjunarodna vozačka dozvola.
    Pa kad opet budem išao zapadno uzmem auto i lako ćemo, ovaj put ću eto prepustit vožnju drugome.

    A da ima avion sa njim bih išao jer nije do para no principa.
    Last edited by N_L; 05-08-14 at 13:59.
    rm -rf /

  23. #14798
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Ja bijah par puta u Al i nikad mi nijesu tražili međunarodnu. E sada je li zbog barskih tablica, ili sam imao sreće (prelaz sa barske strane je zajednički za CG i AL) pa su samo naši nailazili koje briga za tu dozvlu pojma nemam.

    Ali sam čuo da traže i da uzimaju mito ako je nemaš. Istotako sam čuo dai m ne treba davati preko 5€ iako je to nama ispod časti..

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    Ja registrovao prošlog vikenda, iskopirali su mi atest sa mašinskog i sad čekam saobracajnu...svraticu danas da vidim jel gotova, ako ne iduce nedelje...

    Aj zbilja javi kako si prošao. I koji tehnički, ne bi da se crnjačim sa nekim ko misli da je svijet otkrio.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #14799
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    uh peripetija milion. polisa je od lojda a tehnicki rogosic, i po zavrsenom tehnickom sam trebao nazvat lojd da oni posalju rogosicu neke uplatnice pa sve skupa da rogosic salje u mup.. nisam zvao tj nije tata zvao i jos nisu kretali papiri put mupa. znaci jos min 7 dana cekam, a toboz sam krenuo u proceduru prije isteka dozvole da ne bi vozio bez nje u medjuvremenu.show

  25. #14800
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni niko nikad nije trazio medjunarodnu ni u Albaniju ni bilo dje, a prolazio sam tuda makar 6-7 puta u zadnjih 5 godina... Medjunarodna dozvola je obavezna dje god krenuo van svoje drzave, a to sto smo mi maheri u pronalazenju internacionalnih prevara, to je nas problem...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Page 592 of 2278 FirstFirst ... 9249254258258858959059159259359459559660264269210921592 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •