Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #48251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ja sam vise puta ponovio da se zna iz kojih razloga se kupuje novo auto i ko ga kupuje. Ti si ocigledno dobro prosao sa tvojim autom sto se kvarova tice jer si ga bas rano kupio sa veoma malom km i to ti je islo na ruku. Medjutim tvoj slucaj nije pravilo i kao takvo ne moze svakome biti primjer. Pogotovo za auto te klase i tog brenda dje se svaki kvar placa pofino.

    Evo i da auto nije visoke neke klase ni neko sportsko. Meni je ljepse dodati 5 god eventualne garancije i na to dodati jos 5 godina , ukupno 10, voznje bez kvarova nego uci odmah u period zebnje i mogucih kvarova. Svi znamo kako se danas prave kola i koliko opravke kostaju.

    Ja razumijem da mi kao drzava nemamo taj mentalitet i standard da kupujemo nova kola. Zato i uvozimo kola sa 300k i zovemo ih nova.

    A inace pad vrijednosti nekog vozila zavisi dosta od brenda i modela a ne od samih godina. Mozemo naci milion primjera.
    Drug je uzeo brend new C klasu u Ljetopis 2007 godine. AMG oprema, mislim da ga je bio oko 45k. Posle dvije godine mu je crkla brava paljenja i letva volana taman istovremeno nedje, o jadu se crnom zabavio oko garancije, na kraju je prihvatio da plati pola štete koja je bila mislim oko 3.5k eura.

    I ne samo tamo, znam još par slučajeva đe su ođe ljudi imali baš negativna iskustva sa ostvarivanjem garancije, vazda fataju na neke fore, tačno mi se čini ka da na obuku idu za te stvari...
    War. War never changes.

  2. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  3. #48252
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,819
    Thanks Thanks Given 
    2,405
    Thanks Thanks Received 
    4,523
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Kupljena Leskara u Wiesbaden 67000 eura, krajem 2019. Presla 1630 km i sad se prodaje za 43000.


  4. #48253
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Drug je uzeo brend new C klasu u Ljetopis 2007 godine. AMG oprema, mislim da ga je bio oko 45k. Posle dvije godine mu je crkla brava paljenja i letva volana taman istovremeno nedje, o jadu se crnom zabavio oko garancije, na kraju je prihvatio da plati pola štete koja je bila mislim oko 3.5k eura.

    I ne samo tamo, znam još par slučajeva đe su ođe ljudi imali baš negativna iskustva sa ostvarivanjem garancije, vazda fataju na neke fore, tačno mi se čini ka da na obuku idu za te stvari...
    E to da, nasi su veliki manipulatori i smradovi teske kategorije. Ja ne znam sto ne pise nekom iznad ovih lokalnih predstavnika, mislim da je to pravi nacin da se izadje na kraj sa njima. Eto sto bi radio taj ti drug da ga je kupio posle garancije? Ima sve svoje
    Sate sate sate

  5. #48254
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kupljena Leskara u Wiesbaden 67000 eura, krajem 2019. Presla 1630 km i sad se prodaje za 43000.
    e kad ljekss izgubi 35% za 2 godine cemu ostali da se nadaju

    auta gube na vrijednosti - obicno sto su skuplja i sminkerskija gube vise
    naravno, gube zbog godina, opreme, kilometraze, odrzavanja, toga da li je izasao novi model ili ne itd... ali fakat je da gube jer je to svrha potrosackoga svijeta u kojem zivimo

    ima raznih gti, m, wrc i sta sve ne modela koji gube manje od prosjeka, ali i dalje gube

    sustina je, ako ne planiras auto vozit 8-10 godina, treba ga kupit kad neko drugi "pukne" tih 40% vrijednosti
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #48255
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    E to da, nasi su veliki manipulatori i smradovi teske kategorije. Ja ne znam sto ne pise nekom iznad ovih lokalnih predstavnika, mislim da je to pravi nacin da se izadje na kraj sa njima. Eto sto bi radio taj ti drug da ga je kupio posle garancije? Ima sve svoje
    istupio bi jagodice pisuci i dzaba bi ti bilo... ja sam licno pokusavao 2-3 puta ispraviti krivu drinu na rokspedom zbog garancije i na kraju nista... 1 vw, 2 seat, dzaba advokati i jadi
    da ne pricamo da je jedna garancija odbijena jer je auto imao slomljen stop a da je nalazi bio tipa "auto je ocito udareno i ne moze se sa sigurnoscu utvrditida li je udar doprinio kvaru"... za kvar ispod haube...

    a i ujak mi se nedje pregonio sa ljetopisom oko problema sa crknutim kljucem na novo auto i na kraju nista, platio je cijeli trosak i cekao da mu oni "iz fabrike" uvezu novi kljuc
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #48256
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Iz ove dvije strane pdf vidimo da 2/3 ima ponistenu garanciju na kola i preveslani sa raznim izgovorima...

  8. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  9. #48257
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kupljena Leskara u Wiesbaden 67000 eura, krajem 2019. Presla 1630 km i sad se prodaje za 43000.
    Uzimas je ili??

  10. #48258
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Iz ove dvije strane pdf vidimo da 2/3 ima ponistenu garanciju na kola i preveslani sa raznim izgovorima...
    kod nas do skoro nijesu vazile ni one popravke kad fabrika izda opozive automobila, no je bilo da te zovnu da kazu da se treba uradit i da kosta toliko i toliko ili ti ne vazi garancija
    pa je onda bilo da se radi, a da platis ruke
    sad valjda sve placaju oni
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #48259
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    kod nas do skoro nijesu vazile ni one popravke kad fabrika izda opozive automobila, no je bilo da te zovnu da kazu da se treba uradit i da kosta toliko i toliko ili ti ne vazi garancija
    pa je onda bilo da se radi, a da platis ruke
    sad valjda sve placaju oni
    Evo imam taj slucaj kod sebe na svom auto, fabricki opoziv na egr-hladnjak na bmw i sad treba da mi neko tupi mozak i naplati sve lezerno....
    Jos malo koji kilometre i ja ga gasim egr i dpf pa neka im ga....
    Zamisli fabrika ofuserila djelova i sad nasi kvazi stricnjaci da mi to urade o trosku aha...

  12. #48260
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,500
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Garancija u Roksped pogotovo,tamo stoji samo na papiru.
    Dovoljno ti govori koliko ih lose Prica vezano,i opet narod trci i kupuje. Neko prodje bez problema a neko se o jadu zabavi.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  13. #48261
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    445
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Evo imam taj slucaj kod sebe na svom auto, fabricki opoziv na egr-hladnjak na bmw i sad treba da mi neko tupi mozak i naplati sve lezerno....
    Jos malo koji kilometre i ja ga gasim egr i dpf pa neka im ga....
    Zamisli fabrika ofuserila djelova i sad nasi kvazi stricnjaci da mi to urade o trosku aha...
    Ja napisah nedje gore da su mi na bmwa to zamijenili dzabe i jos se izvinuli sto sam morao da se cimam zbog toga. Pricam o voli motorsu. Sto se mene tice korektnijih nema i za trgovinu i za sve, samim tim sto auto procijene neko kad im dovedes vise nego sto vrijedi, samo da bi uzeo kod njih drugo.

  14. #48262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Voli Motors stvarno nema loše cijene, ja sam se zaprepastio kad su mi za kopču pojasa tražili 120e ali onda sam po part numberu tražio po netu, to je bukvalno ta cijena čak su među jeftinijima bili. I prije sam tako guglao kad mi profakturu pošalju, stvarno su cijenama ok no jbg djelovi su u krv pa u krv.
    War. War never changes.

  15. #48263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Voli Motors stvarno nema loše cijene, ja sam se zaprepastio kad su mi za kopču pojasa tražili 120e ali onda sam po part numberu tražio po netu, to je bukvalno ta cijena čak su među jeftinijima bili. I prije sam tako guglao kad mi profakturu pošalju, stvarno su cijenama ok no jbg djelovi su u krv pa u krv.
    praštaj, malo off topic ali me interesuje... zašto bi neko mijenjao kopču pojasa?

  16. #48264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Iz čista mira više ne može da upane pojas u onaj uložak. Otvorili smo ga, pokušali napravit ja i @Stivi ali bogomi mu nije bilo spasa.
    War. War never changes.

  17. #48265
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Sve to stoji, da se puno para gubi na novo vozilo, ali opet taj osjecaj kad ti znas da si prvi koji stavlja tablice i sjeda u njega nekako nema cijenu.

  18. #48266
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Dacia ima najveći izbor. Po priči prvog čovjeka Dačije, to su automobili koji su suština, koji nemaju i neće imati bespotrebnu opremu kao što je, recimo, električno podešavanje sjedišta, ali će imati opremu (i u osnovnoj verziji) bez koje danas ljudi ni ne razmatraju kupovinu bez nje, kao što je, recimo, klima uređaj. Logan ima limuzinski oblik, prtljažnik zapremine preko 600 litara, meko podešeno vješanje koje ubija želju za bilo kakvom agresivnom vožnjom, motore taman, oprema, kao što reče ovaj iznad, taman,... mojoj sestri nije legla zbog položaja sijedenja (nisko, što je uostalom slučaj kod svih limuzina) jer ima određene probleme sa kičmom, ali probala je Steepway i Duster (takođe varijante do 15.000 €) i ta auta joj odgovaraju, Steepway ima najmanje mjesta (dvoje djece ima, a to je bitan podatak)... Poenta je, kada kupi auto ne misli ga mjenjati bar 10 godina i zbog toga hoće novo, no nema neograničen budžet te ispade da Dačija zapravo nudi najveći izbor u tom cijenovnom razredu.
    Moj pokojni stari je svojevremeno (2007 god.) kupio novu Fiat Pandu 1.2, sada je kod mene, još uvjek je vozim, redovno održavanje samo. Platio je oko 9.500 €, moglo je tada da se uzme solidno polovno auto za te novce, ali on je nju mogao lagano da održava od penzije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Danas me ovo zainteresovalo pa malo potrosih vremena na Google. Mislim da je mnogo bolja kupovina Hyundai Elantra Style (druga po redu oprema) 14 999€.

    Kada sam bacio pogled ima sasvim dovoljno opreme, 1.6 motor sa 127 KS.

    Ljepsa je, velika je, vidim da joj hvale materije unutra, sto se tiče pouzdanosti mislim da su uvijek bili OK. Jedino ne znam kakav im je servis u CG.

    https://www.hyundai.co.me/upload/doc...ik_elantra.pdf
    Last edited by GaD; 29-07-21 at 15:57.

  19. #48267
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Kad imas para za auto staro 2 godine imas i za novo onda ))


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  20. #48268
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,119
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Vala ovoj Elantri za 15k sa solidnom opremom ne fali ništa. Prije bih gledao neki ceed, ali i ovo je vrh izbor.
    Pouzdana, dobar gepek, solidan prostor.
    Ne vjerujem da je neka Bog zna izolacija, ni neki top materijali ali ajd, za auto od A do B odlična, još dodaš ovih 885 eura za fabrički plin i udri po gasu.

  21. #48269
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Ma ni ceed nije puno skuplji a izgleda super

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  22. #48270
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Nema Kije vise za te pare, pogledajte sajt. Mene ne interesuje auto, kupih polovni prije skoro 3 godine, da kucnem bez nekih problema.

  23. #48271
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,119
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Ja mislim da je bila neka akcija skoro 1.4 atmo bazni paket, 13990
    1.0 turbo bazni 14990
    Tako nešto, povremeno imaju akcije, nisu stalno ove cijene

  24. #48272
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Podjes sa parama i pogadjes se. Ima toga dosta. Tako sam ja isao da gledam tucssona 2k spustise nego se odade ova da dolazi za 4m novi model sto ja nisam pratio i onda sam odustao

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  25. #48273
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja sam uzeo 3 godine staro, Opel Insignia.
    Mogao sam za tu cijenu novu Kia Stonic.


    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. #48274
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    elantra? 500L? tipo u 3 karoserijske varijante?
    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Danas me ovo zainteresovalo pa malo potrosih vremena na Google. Mislim da je mnogo bolja kupovina Hyundai Elantra Style (druga po redu oprema) 14 999€.

    Kada sam bacio pogled ima sasvim dovoljno opreme, 1.6 motor sa 127 KS.

    Ljepsa je, velika je, vidim da joj hvale materije unutra, sto se tiče pouzdanosti mislim da su uvijek bili OK. Jedino ne znam kakav im je servis u CG.

    https://www.hyundai.co.me/upload/doc...ik_elantra.pdf
    Eh, da, Elantra i ovi manji modeli i20 i i10. Elantra je limuzina izvedena iz modela i30 (koji je skuplji), a Accent je limuzina izvedena iz modela i20, ali se ne nudi na našem tržištu.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  27. #48275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    Ja sam za 20k uzeo plac od 500m2 na 1.5km od bloka 5....
    Znate li kad cu dat za novo auto te pare...nikad...
    Jos najbolje sto za te pare vise ni megana karavana ne mozes kupit

    U nasim uslovima kupit novo auto nije lako...narocito ako neces da to bude neki auto iz klase lupa i pola...
    Ima li dje podatak koliko je kod nas novih auta prodato a da nisu pravna lica?

  28. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


Page 1931 of 2280 FirstFirst ... 9311431183118811921192719281929193019311932193319341935194119812031 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •