Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #42101
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    1,989
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Đe uzet filter plina?

  2. #42102
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Plinara
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  3. #42103
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    ______________________________ - TOYOTA NE PRIZNAJE GARANCIJU AKUMULATORA - ______________________________

    Bio sam danas u toyotu predao tamo garantni list itd... kaze ovaj za pultom dobro da dovedem auto da ga ispitaju itd.. ja kazem vazi > dolazi posle sef i kaze:

    Ovdje nisu upisane tablice kola >>> mi ovu garanciju ne mozemo da prihvatimo..Ja kazem znaci prije nego sto sam usao ovdje da sam upisao br. tablica vi bi prihvatili garanciju (u prevodu je bio odgovor - naravno) a sad kad sam usao kod njih bez br. onda ne vazi.

    Rekoh ja kakve veze ima broj tablica > pa kao mogao sam da ga koristim na vise vozila/na camac/na kamion/da se grijem na njega...(ja slusam i mislim da sanjam) >>> kao da to isto nisam mogao da radim sa upisanim tablicama.

    Da dodjem sjutra da mi oni sve ispitaju i da mi samo kazu da ja znam je li do akumulatora a garanciju nece priznati.

  4. #42104
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    1,989
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    ______________________________ - TOYOTA NE PRIZNAJE GARANCIJU AKUMULATORA - ______________________________

    Bio sam danas u toyotu predao tamo garantni list itd... kaze ovaj za pultom dobro da dovedem auto da ga ispitaju itd.. ja kazem vazi > dolazi posle sef i kaze:

    Ovdje nisu upisane tablice kola >>> mi ovu garanciju ne mozemo da prihvatimo..Ja kazem znaci prije nego sto sam usao ovdje da sam upisao br. tablica vi bi prihvatili garanciju (u prevodu je bio odgovor - naravno) a sad kad sam usao kod njih bez br. onda ne vazi.

    Rekoh ja kakve veze ima broj tablica > pa kao mogao sam da ga koristim na vise vozila/na camac/na kamion/da se grijem na njega...(ja slusam i mislim da sanjam) >>> kao da to isto nisam mogao da radim sa upisanim tablicama.

    Da dodjem sjutra da mi oni sve ispitaju i da mi samo kazu da ja znam je li do akumulatora a garanciju nece priznati.
    Isti problem imao s njima prije par godina. Ne bih kod njih ni šaraf više kupio.
    Quote Originally Posted by Tico View Post
    Plinara
    Kupio u Bolex. Fala

  5. #42105
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    ______________________________ - TOYOTA NE PRIZNAJE GARANCIJU AKUMULATORA - ______________________________

    Bio sam danas u toyotu predao tamo garantni list itd... kaze ovaj za pultom dobro da dovedem auto da ga ispitaju itd.. ja kazem vazi > dolazi posle sef i kaze:

    Ovdje nisu upisane tablice kola >>> mi ovu garanciju ne mozemo da prihvatimo..Ja kazem znaci prije nego sto sam usao ovdje da sam upisao br. tablica vi bi prihvatili garanciju (u prevodu je bio odgovor - naravno) a sad kad sam usao kod njih bez br. onda ne vazi.

    Rekoh ja kakve veze ima broj tablica > pa kao mogao sam da ga koristim na vise vozila/na camac/na kamion/da se grijem na njega...(ja slusam i mislim da sanjam) >>> kao da to isto nisam mogao da radim sa upisanim tablicama.

    Da dodjem sjutra da mi oni sve ispitaju i da mi samo kazu da ja znam je li do akumulatora a garanciju nece priznati.
    zakonski oni nemaju nista sa tobom, znaci pravo na garanciju imas iskljucivo u radnji dje si kupio akumulator, tako da slobodno podji tamo dje si kupio i ostavi taj akumulator sa garancijom i ako ti nesto pocnu srati samo im reci vazi onda cu se obratiti agenciji za zastitu potrosaca i da vidis kako ce prihvatit garanciju

  6. #42106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Sve preko nedelju dana skidaj kleme...
    Vazda nesto vuce struju, malo, ali dovoljno da posle 10-15 dana stojanja isprazni akumulator


    Imas da kupis onu klemu, koju samo zavrnes, i auto nema struje, cuva ti akumulator...Bukvalno kao ventil za vodu
    Pa zar su na to dosli danasnji akumulatori ako ga ne vozis 10-15dana da se moraju intervencije raditi.
    Ovo je auto sto bi se reklo (vikend auto - kad je lijepo vrijeme) bez da gledam onda vremensku.

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Pa meni Banner evo treća godina gura i to slabiji nego što treba za Golfa TDI
    Meni je u blek edisna iz Minija 60a baner a treba da je 74a star je evo 3godine ne znam oce li pregurati ovu zimu za sad je sve kako treba - ali auto koje se vozi svaki cas.

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Isti problem imao s njima prije par godina. Ne bih kod njih ni šaraf više kupio. Kupio u Bolex. Fala
    Bas sam se iznenadio.

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    zakonski oni nemaju nista sa tobom, znaci pravo na garanciju imas iskljucivo u radnji dje si kupio akumulator, tako da slobodno podji tamo dje si kupio i ostavi taj akumulator sa garancijom i ako ti nesto pocnu srati samo im reci vazi onda cu se obratiti agenciji za zastitu potrosaca i da vidis kako ce prihvatit garanciju
    Celebic je davno raskinuo ugovor sa njima izgleda bas zbog ovoga + sto se dosta ljudi zalilo na ovaj akumulator.
    EFEL motors je uvoznik - oni su prihvatili garanciju ali posle kao ovaj vidjeo da nema broj tablica to je presudilo (sprdnja)

    Garancija mi je jos oko pola godine.

  7. #42107
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Celebic je davno raskinuo ugovor sa njima izgleda bas zbog ovoga + sto se dosta ljudi zalilo na ovaj akumulator.
    Nema tebe šta da zanima sa kim su oni sklopili a sa kim raskinuli ugovor. Ako si to kupio kod njih, kod njih i radiš reklamaciju.

    Zakon o zaštiti potrošača vidi.

    Član 25
    st.1 Potrošač ima pravo da podnese prigovor trgovcu kod koga je kupio proizvod u slučaju nesaobraznosti proizvoda ugovoru, u vezi sa datom garancijom, na račun za kupljeni proizvod i iz drugih sličnih razloga, u skladu sa ovim zakonom.
    st.2 Kupovina proizvoda iz stava 1 ovog člana može se utvrditi na osnovu računa o kupljenom proizvodu, ugovora o prodaji, garantnog lista ili na drugi odgovarajući način.

    Član 53
    Prava po osnovu garancije potrošač po svom izboru ostvaruje kod trgovca ili proizvođača, u skladu sa čl. 25 do 27 ovog zakona.

    Mućni malo tintarom bizbačo
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #42108
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Naravno. Najjače mi je to kad proslijede na drugu adresu. Samo im se nasmijem i objasnim kako stoje stvari. Bez problema prihvataju.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. #42109
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nema tebe šta da zanima sa kim su oni sklopili a sa kim raskinuli ugovor. Ako si to kupio kod njih, kod njih i radiš reklamaciju.

    Zakon o zaštiti potrošača vidi.

    Član 25
    st.1 Potrošač ima pravo da podnese prigovor trgovcu kod koga je kupio proizvod u slučaju nesaobraznosti proizvoda ugovoru, u vezi sa datom garancijom, na račun za kupljeni proizvod i iz drugih sličnih razloga, u skladu sa ovim zakonom.
    st.2 Kupovina proizvoda iz stava 1 ovog člana može se utvrditi na osnovu računa o kupljenom proizvodu, ugovora o prodaji, garantnog lista ili na drugi odgovarajući način.

    Član 53
    Prava po osnovu garancije potrošač po svom izboru ostvaruje kod trgovca ili proizvođača, u skladu sa čl. 25 do 27 ovog zakona.

    Mućni malo tintarom bizbačo
    Sto nema u vuglu ima na guglu.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Naravno. Najjače mi je to kad proslijede na drugu adresu. Samo im se nasmijem i objasnim kako stoje stvari. Bez problema prihvataju.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pa sto to nisu rekli u efel da se obratim dje sam ga uzeo >>> nego su mi rekli nece da mi priznaju garanciju zbog toga i toga (naveli glupost)

  10. #42110
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Pođi onamo đe si ga i kupio. I zaprijeti im inspekcijom. U slučaju da ni tada ne budu htjeli da ti uvaže reklamaciju, ili bar provjere akumulator, zovni inspekciju. Bez previše pametovanja.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #42111
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Legende


  12. #42112
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Ansver d kvescns >>> Unfortunately Varta is no longer a part of our product we sold our business in May 2019.

  13. #42113
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Kako se ovo zove ?
    Primjetio sam na jedan auto da mi tu pusta gorivo. Da pritrgnem samo? Ima neka gumica da zamijenim ili kupim sve ovo novo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  14. #42114
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Nema ti tu gumice.

    Treba da se otpusti tu saraf i na drugoj strani cijevi i da se fino namjesti u zljeb da ne bude pod nategom i zategnuti moment kljucem na propisanu vrijednost ako i dalje curi onda je ostecena cijev ili taj zajednicki vod (common rail). Ali ne zatezi ga na silu dok ga ne namjestis da ulegne kako treba na oba kraja.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  15. #42115
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Novica View Post
    Nema ti tu gumice.

    Treba da se otpusti tu saraf i na drugoj strani cijevi i da se fino namjesti u zljeb da ne bude pod nategom i zategnuti moment kljucem na propisanu vrijednost ako i dalje curi onda je ostecena cijev ili taj zajednicki vod (common rail). Ali ne zatezi ga na silu dok ga ne namjestis da ulegne kako treba na oba kraja.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Hvala Novice. Probacu da to napravim ili cu prosto do majstora poc da mi to odradi.
    Jer sve ostale suve ,a oko nje sve vlazno,mokro od nafte .Vj neko brzao pa nije to naleglo pa sad kod mene kad zavrsilo moram sve to sredit

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  16. #42116
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Pa zar su na to dosli danasnji akumulatori ako ga ne vozis 10-15dana da se moraju intervencije raditi.
    Pa sto se pitas onda sto ti akumulator ne moze izgurat godinu dana
    Nije mu zdravo da se prazni do te mjere, ili da stoji polu prazan
    Last edited by Laz; 17-12-19 at 21:40.



  17. #42117
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Ko prodaje ATE diskove kod nas? I da li je to najbolja varijanta? Trenutno za moj auto imaju samo u AutoBoxu neke ATM. Nikad čuo. Pa ne bih nešto da stavljam te. Mogu da poručim Brembo da stigne za nekih 10ak dana. Kad već poručujem i moram da čekam možda da vidim i ATE ako su kvalitetniji od Brembo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #42118
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Momci, ima li ko u PG da radi otvaranje i ciscenje farova unutra i dihtovanje nakon toga (a da nije Suad na Konik)?

  19. #42119
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    1,989
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ko prodaje ATE diskove kod nas? I da li je to najbolja varijanta? Trenutno za moj auto imaju samo u AutoBoxu neke ATM. Nikad čuo. Pa ne bih nešto da stavljam te. Mogu da poručim Brembo da stigne za nekih 10ak dana. Kad već poručujem i moram da čekam možda da vidim i ATE ako su kvalitetniji od Brembo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ja sam uzimao u Ital auto. Samo ga zamoli da ti poruči ako ne voziš Italijana

  20. #42120
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drazen020 View Post
    Momci, ima li ko u PG da radi otvaranje i ciscenje farova unutra i dihtovanje nakon toga (a da nije Suad na Konik)?
    Sto brate da nije Suad ? Trebalo bi da je on bas dobar.
    No u ovaj grad sve na gore ide pa me nista ne cudi.
    Ima onaj u bazar PG-Folije na Fb ali iskren da budem trebao bi Suki da je bolji i skuplji.
    Imas i Next Level Garage na insta.Momak na stari aerodrom.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  21. #42121
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Ja sam uzimao u Ital auto. Samo ga zamoli da ti poruči ako ne voziš Italijana
    U Ital mi rekli da može da se poruči Brembo. Mada mi u Cabrio dadoše povoljniju ponudu za Brembo plus stižu ranije.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #42122
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drazen020 View Post
    Momci, ima li ko u PG da radi otvaranje i ciscenje farova unutra i dihtovanje nakon toga (a da nije Suad na Konik)?
    Ja sam nosio farove kod njega prije 20dana sve Dr.Mr dao mu ih oko 09h bili su gotovi isti dan oko 19h.
    Kazu da je on najskuplji tako kazu (ali ti zbog toga sve 10+ uradi) nisam htio da nosim kod ovih sto su poceli to da rade prije 20dana.

  23. #42123
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,043
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drazen020 View Post
    Momci, ima li ko u PG da radi otvaranje i ciscenje farova unutra i dihtovanje nakon toga (a da nije Suad na Konik)?
    Ima.
    068455560 Podgorica, Stari A.

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  24. #42124
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    1,989
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Koja marka za stopu motora je najbolja?

  25. #42125
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,710
    Thanks Thanks Given 
    2,372
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Zavisi od auta.


Page 1685 of 2277 FirstFirst ... 68511851585163516751681168216831684168516861687168816891695173517852185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (1 members and 8 guests)

  1. E_K_V

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •