Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #45676
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Punomocje je ujedno i kupoprodajni ugovor, on se kod notara ovjerava, a kupoprodajni mozes sam da ispises ili u agenciju ili kod notara... Korisni ti je dokument punomocje od samo kupopordajnog, na primjer sa kupopordajnim ne mozes podic saobracajnu dok ne prevedes auto.

  2. #45677
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    508
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Nije nikako dzabe, sve i da to uradi prethodni vlasnik, a ne vidim razlog zasto bi to radio ako ti je dao punomocje ( u kojem te ovlascuje za sve sa autom) i auto vise nije njegov, sa punomocjem mozes prevesti auto i podic saobracajnu...
    Ako uradi to vlasnik jeste dzabe sve ostalo.Iduca reg ne moze da se odradi.
    Ima vise razloga.
    Ako su se dogovorili samo ovu registraciju,ako su se dogovorili dok je kod njega da prevod nije problem.A on moze da ga proda trecem licu i da punomocje.
    Ako auto kosta malo vecu svotu novca pa covjek zbog neceg mora da prijavi ,a ima novo vozilo.
    Ako takodje zbog neceg mora da ga makne sa sebe..
    Itd,itd..
    No to smo mi.
    Platimo 10-15k auto i onda nam zao 500e za prevod

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #45678
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ako uradi to vlasnik jeste dzabe sve ostalo.Iduca reg ne moze da se odradi.
    Ima vise razloga.
    Ako su se dogovorili samo ovu registraciju,ako su se dogovorili dok je kod njega da prevod nije problem.A on moze da ga proda trecem licu i da punomocje.
    Ako auto kosta malo vecu svotu novca pa covjek zbog neceg mora da prijavi ,a ima novo vozilo.
    Ako takodje zbog neceg mora da ga makne sa sebe..
    Itd,itd..
    No to smo mi.
    Platimo 10-15k auto i onda nam zao 500e za prevod

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Naravno kako ko misli da treba... samo sto ako kupis 10.000€ auto, vrlo vjerovatno da ce ti poreska 5% racunat na 12,13000. Ili 15.000 na 20.000€ tako da to barem meni nisu male pare... Ja licno vozim i skuplje auto od toga, ne pada mi na pamet da placam 1200€,1300€ na prevod kad mogu sebi uplatit skijanje nedje za te pare recimo.. Plus sto cu da ga prodajem relativno brzo jer ne vozim duze vremena jedan isti auto. I sad i taj treci vlasnik bi trebao da ga uplati da i on prevede... E sad ko vozi jedan auto 6-7 godina i duze ima logike da se prevede... Kako ko voli...

  4. #45679
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    ma prevod treba da bude fiksni iznos tipa 50-100eura. naravno da bude obavezan sto je vrlo jednostavno uredit a kazne zestoke ako auto ne prevodis. kupis auto duzan si odma da sastavis kupoprodajni i predas u poresku sa uplatnicom (ovdje naravno ne bi bilo cekanja jer nemas utvrdjivanja vrijednosti) i dobijas saobracajnu (tj podizes u mup). sva prica zavrsena.

    naravno kad te policija zaustavi dobar dan kupoprodajni od 20.05 danas je 30.05 niste predali tj nemate dokaz kazna ful
    f6

  5. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  6. #45680
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Pa i ja mislim da je bolje kupoprodajni, jer sam tako siguran da nema problema. Punomoc i notar su mi klimavija opcija :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    samo ugovor... punomoc, ako se ne daj boze nesto desi vlasniku, znaci da ce auto otic u imovinsku raspravu naslednika - pa ako ti ga daju, daju - ako ne, zakon je jasna, ti nisi bio vlasnik no punomocnik... isto ti se moze desit sa nekom prinudnom naplatom potrazivanja od vlasnika
    kakao nemas dokaz da si kupio auto (sto punomocje nije) sve sto mozes da uradis je da predas kljuceve, pa da se posle tuzis... jer punomocje je namijenjeno (da se zakon postuje detaljno) za to da das npr isto prijatelju da moze vozit tvoja kola 10 dana dok su njegova kod majstora

    zato, mirno treba spavat i uracunat to u trosak (ili kupovat auta iz uvoza pa ne razmisljat o tome)

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Nije nikako dzabe, sve i da to uradi prethodni vlasnik, a ne vidim razlog zasto bi to radio ako ti je dao punomocje ( u kojem te ovlascuje za sve sa autom) i auto vise nije njegov, sa punomocjem mozes prevesti auto i podic saobracajnu...
    auto je i dalje njegov - on je vlasnik, on je odgovoran i kod drzave i kod osiguranja za to sto te je opunomocio da ga koristis i raspolazes njime (registrujes, prodas...) - sve sto ti napravis i dalje on moze snositi dio krivice
    vidi gore

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Punomocje je ujedno i kupoprodajni ugovor, on se kod notara ovjerava, a kupoprodajni mozes sam da ispises ili u agenciju ili kod notara... Korisni ti je dokument punomocje od samo kupopordajnog, na primjer sa kupopordajnim ne mozes podic saobracajnu dok ne prevedes auto.
    nije punomocje ugovor
    sa kupoprodajnim ne mozes podici saobracajnu jer po zakonu nisi smio vise da registrujes to vozilo na starog vlasnika od momenta kada ja isto prodato - posebna je procedura privremene registracije ako nisi vlasnik vozila
    drugo je sto kod nas nije nista uvezano pa si ti mogo poci u tehnicki pregled i oradit registraciju na nekog ko fakat nije vise vlasnik

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Naravno kako ko misli da treba... samo sto ako kupis 10.000€ auto, vrlo vjerovatno da ce ti poreska 5% racunat na 12,13000. Ili 15.000 na 20.000€ tako da to barem meni nisu male pare... Ja licno vozim i skuplje auto od toga, ne pada mi na pamet da placam 1200€,1300€ na prevod kad mogu sebi uplatit skijanje nedje za te pare recimo.. Plus sto cu da ga prodajem relativno brzo jer ne vozim duze vremena jedan isti auto. I sad i taj treci vlasnik bi trebao da ga uplati da i on prevede... E sad ko vozi jedan auto 6-7 godina i duze ima logike da se prevede... Kako ko voli...
    to ti je moguce samo zato sto je ovo suplja drzava... da se iko udubi u tematiku vjerovatno bi se ispostavilo da su ta punomocja mimo zakona no eto prolazi
    s druge strane, ako si ga i prodao kao punomocnik, da drzava nije suplja teretila bi te za porez (ili originalnog vlasnika, pa vise niko ne bi dao punomocje), pa sve da si ga 2 sata kasnije preprodao dalje...
    no dok god je supalj sistem, slobodno koristi - ne osudjujem
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. The Following 2 Users Say Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  8. #45681
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    samo ugovor... punomoc, ako se ne daj boze nesto desi vlasniku, znaci da ce auto otic u imovinsku raspravu naslednika - pa ako ti ga daju, daju - ako ne, zakon je jasna, ti nisi bio vlasnik no punomocnik... isto ti se moze desit sa nekom prinudnom naplatom potrazivanja od vlasnika
    kakao nemas dokaz da si kupio auto (sto punomocje nije) sve sto mozes da uradis je da predas kljuceve, pa da se posle tuzis... jer punomocje je namijenjeno (da se zakon postuje detaljno) za to da das npr isto prijatelju da moze vozit tvoja kola 10 dana dok su njegova kod majstora

    zato, mirno treba spavat i uracunat to u trosak (ili kupovat auta iz uvoza pa ne razmisljat o tome)



    auto je i dalje njegov - on je vlasnik, on je odgovoran i kod drzave i kod osiguranja za to sto te je opunomocio da ga koristis i raspolazes njime (registrujes, prodas...) - sve sto ti napravis i dalje on moze snositi dio krivice
    vidi gore



    nije punomocje ugovor
    sa kupoprodajnim ne mozes podici saobracajnu jer po zakonu nisi smio vise da registrujes to vozilo na starog vlasnika od momenta kada ja isto prodato - posebna je procedura privremene registracije ako nisi vlasnik vozila
    drugo je sto kod nas nije nista uvezano pa si ti mogo poci u tehnicki pregled i oradit registraciju na nekog ko fakat nije vise vlasnik



    to ti je moguce samo zato sto je ovo suplja drzava... da se iko udubi u tematiku vjerovatno bi se ispostavilo da su ta punomocja mimo zakona no eto prolazi
    s druge strane, ako si ga i prodao kao punomocnik, da drzava nije suplja teretila bi te za porez (ili originalnog vlasnika, pa vise niko ne bi dao punomocje), pa sve da si ga 2 sata kasnije preprodao dalje...
    no dok god je supalj sistem, slobodno koristi - ne osudjujem

    ne bih se slozio, u mom punomocju konkretno pise da su sva prava i obaveze na mene od dana sastavljanja ugovora, sto znaci da ja ne znam sto napravim sa autom, sve i da drzava krene da tereti njega on sa tim i takvim dokumentom je oslobodjen svake odgovornosti, jer je prenio svu na mene, to je čak tipski ugovor bio kod notara, nismo trazili nikakvu doradu.

    Dalje punomocje mozes da smatras i ugovorom kad ga poreska prihvata ravnopravno sa kupopordajnim ugovorom kad se ide u prevod auta..

    Trece nije normalno da drzava svaki put naplacuje porez na promet svaki put kad auto promijeni vlasnika, prvi put pri uvozu, pa onda opet i svaki sledeci put, znaci da ako neko auto promijeni 3 vlasnika u godinu, platise drzavi realnu vrijednost 20-25% auta...

    Predlog acs-a je ok i to bi bilo idealno 50-100€ prenos vlasnistva da se placa i to je to. Taj sistem je i u Njemacku recimo..
    Last edited by loodilo; 15-10-20 at 09:33.

  9. #45682
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Budimo realni, Crnogorci cesto mijenjaju kola.


    I da je 30€ ta naknada, vise bi para drzava prometovala nego sad. 80% trgovina se obavlja kroz kompenzaciju, i kola često mijenjaju vlasnike.
    Svako bi dao malo para da se ne zove i ne rizikuje...


    Ovako nije realan scenario jer znam XY slučajeva da je iz uvoza carina i PDV na auto plaćena (21%+5%)
    300€,
    a da je poslije sam prevod vozila po katalogu (5% od procjenjene vrjednosti) bio
    150€.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to cvxcomputers For This Useful Post:


  11. #45683
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    508
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Budimo realni, Crnogorci cesto mijenjaju kola.


    I da je 30€ ta naknada, vise bi para drzava prometovala nego sad. 80% trgovina se obavlja kroz kompenzaciju, i kola često mijenjaju vlasnike.
    Svako bi dao malo para da se ne zove i ne rizikuje...


    Ovako nije realan scenario jer znam XY slučajeva da je iz uvoza carina i PDV na auto plaćena (21%+5%)
    300€,
    a da je poslije sam prevod vozila po katalogu (5% od procjenjene vrjednosti) bio
    150€.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koji Crnogorci ? Mislis Srbi ?
    Ja jednog odje ne znam Crnogorca osim tebe i mene

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #45684
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    To se drugacije resava kao u svajcarskoj... Kad registrujes prvo auto dobijes tablice i kad kupis sledece samo prebacis tablice jer se vezu na tebe. S ovim kamerama po pg bice zajebancije s tim punomocima i cudima dok objasnis sta i kako posebno ako covjek radi njemu ce prvo odbit od plate pa tek onda moze da se juri po sudovima i upravi policije da dokazuje da nije on nego neko kome je dao punomoc...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #45685
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    Najlakse ti je to zavrsiti u agenciji, naprave ti kupoprodajni i oni ti zavrse oko poreske sve obaveze i tome slicno. Meni su to odradili ovi kod kojih sam registrovao auto, MTL car se zovu, u Vampirici se nalaze..

    I don't give a damn.
    Tako sam ja radio jer mi je bilo muka da odnesem kupoprodajni u poresku pa mi provizijaa agencije bila veca nego porez na promet. Porez bio 30e, u agenciji sve platio 70.
    Last edited by Dzoni55; 15-10-20 at 11:42.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  14. #45686
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    ne bih se slozio, u mom punomocju konkretno pise da su sva prava i obaveze na mene od dana sastavljanja ugovora, sto znaci da ja ne znam sto napravim sa autom, sve i da drzava krene da tereti njega on sa tim i takvim dokumentom je oslobodjen svake odgovornosti, jer je prenio svu na mene, to je čak tipski ugovor bio kod notara, nismo trazili nikakvu doradu.

    Dalje punomocje mozes da smatras i ugovorom kad ga poreska prihvata ravnopravno sa kupopordajnim ugovorom kad se ide u prevod auta..

    Trece nije normalno da drzava svaki put naplacuje porez na promet svaki put kad auto promijeni vlasnika, prvi put pri uvozu, pa onda opet i svaki sledeci put, znaci da ako neko auto promijeni 3 vlasnika u godinu, platise drzavi realnu vrijednost 20-25% auta...

    Predlog acs-a je ok i to bi bilo idealno 50-100€ prenos vlasnistva da se placa i to je to. Taj sistem je i u Njemacku recimo..
    pa je li ugovor ili punomocje - ako je punomocje ne moze prenijeti na tebe prava i obaveze vlasnika njime (citaj to bi palo na sud ko stetno dijete s kruske). punomojem te neko opunomocjue (otud ime ) da nesto cinis za njegov interes i na (ne)odredjeno vrijeme - u konkretnom slucaju upravljas vozilom s pravom da ga otudjis - ali ti u tom momentu i dalje nijesi vlasnik vozila ves si opunomocen da auto mozes voziti, registrovati i prodati, to je ok da uradis... pravno ti je "izuzetak" ako ti ko punomocnik odlucis da prevedes vozilo na sebe (bilo bi glupo sam sa sobom da sastavis ugovor).
    ali ko sto rekoh, ako se nesto desi vlasniku (pu pu) ili vozilo postane predmet kakavod spora zbog vlasnika - ti nemas dokaz da si vlasnik jer si ti korisnik toga. ako nakon nastanka takve promjene (sto bi strucno rekli) ti prevedes isto dodatno si napravio krivicno djelo - osim ako nadjes nekog ko je voljan da ti bude saucesnik pa napravis ugovor u proslosti - mozda ti prodje, a mozda dodas sebi jos jedno krivicno djelo

    pravo svojine i pravo koristenja se razlikuju (to je npr ono oko cega su se sporili drzava i crkva u cg - bez zelje da ulazim u politiku, samo ko primjer) )

    sto se poreze tice - normalno je da ga drzava naplacuje jer tako funkcionise poreski sistem i trgovina, ti kad kupis zvake u market na te zvake je placen porez za uvoz od strane uvozika, pa kad su prodate marketu je naplacen porez, pa jos jednom se napati tebi ko kupcu... no mi nemamo bas sredjene i krupnije stvari od poreza - ima kad da li ce se regulisati to da se porez placa pausalno po kategorijama, ili ce se naplacivati sve vidjecemo, ali to ce sigurno jednog dana (mada ne garant skoro) doci na svoje...
    *marketi odje imaju i izlazni pored jer su prodali dalje pa se to ponistava dijelom, ali da ne ulazimo u to


    p.s. i da se razumijemo - ove primjere gore, ne upirem prstom u nikog licno, no mi lakse pisat u prvom licu najcesce svi smo punoljetni, cinimo kako nas je volja i mislimo da je najbolje
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #45687
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Pođete u MUP platite taksu 3€ da se to i to auto tih registarskih oznaka više ne može registrovati na vas i kraj priče.
    Svi problemi riješeni.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  17. #45688
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Ja sam zamalo završio na sud jer je novi vlasnik koristeći auto, doduše neregistrovano zadnjih 5 godina, počinio s njim neka krivična djela.

    Tako da je ovo što Herkules predlaže najbolje rješenje.

  18. #45689
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dosta ljudi ne zna šta sve može da ih snađe u slučaju neprevođenje vozila na svoje ime. Dugovi po osnovu polisa, saobraćajne kazne, zabrana registrovanja vozila..

  19. #45690
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Cek, zar nisi zasticen onog momenta kad napravis kupoprodajni ugovor? Imas dokaz da si prodao, oce li ga on odmah prevesti ili ne, ne bi trebalo da brines?

    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  20. #45691
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    Cek, zar nisi zasticen onog momenta kad napravis kupoprodajni ugovor? Imas dokaz da si prodao, oce li ga on odmah prevesti ili ne, ne bi trebalo da brines?

    I don't give a damn.
    Kolegi sa posla su odbili od plate zbog neplacenog parkinga novog vlasnika,uprkos tome sto ima uredni kupoprodajni ugovor.

    Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока

  21. #45692
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BEP View Post
    Kolegi sa posla su odbili od plate zbog neplacenog parkinga novog vlasnika,uprkos tome sto ima uredni kupoprodajni ugovor.

    Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
    Slična stvar se ocu dešavala nekoliko puta, o jadu se zabavio to da riješi. Iako je imao kupoprodajni i sve ostalo...

  22. #45693
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    Cek, zar nisi zasticen onog momenta kad napravis kupoprodajni ugovor? Imas dokaz da si prodao, oce li ga on odmah prevesti ili ne, ne bi trebalo da brines?

    I don't give a damn.
    Naravno da ne.. ako se auto i dalje vodi na tebe dok ne istektne registracija a ja ga vozim i napravim ovako kaznu za parking..pogotovo ako mu das punomocje onda ce svaka kazna ic na tebe sem kad policija pise direktno na vozaca.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  23. #45694
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Sad zvah agenciju, rekose mi da se ode sa kupoprodajnim u mup ili u komunalnu, sve zavisi odakle je kazna i da se lako resava..

    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  24. #45695
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

    Dje da nadjem ovaj motorcic pumpicu posude za tecnost za brisace kod nas za BMW F30?Voli 75e Grebovic oko 30e.Vidim da su isti od e46 pa nadalje pa sam sig da pasuje i na f30

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3275.jpg 
Views:	99 
Size:	1.8 KB 
ID:	169872


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by qwert; 16-10-20 at 11:31.

  25. #45696
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    Cek, zar nisi zasticen onog momenta kad napravis kupoprodajni ugovor? Imas dokaz da si prodao, oce li ga on odmah prevesti ili ne, ne bi trebalo da brines?

    I don't give a damn.
    jesi i nijesi, jesi u smisli da mozes sve dokazat na sudu, nijesi da te (dok ne dokazes) mup, osiguranje itd mogu teretiti pa ces se vudi po sudova

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    Naravno da ne.. ako se auto i dalje vodi na tebe dok ne istektne registracija a ja ga vozim i napravim ovako kaznu za parking..pogotovo ako mu das punomocje onda ce svaka kazna ic na tebe sem kad policija pise direktno na vozaca.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    upravo ovo... moze se dokazat, ali je kutara.
    Inace, sreca nam je sto bonus malus na osiguranja za sad funkcionise po principu vozac + vozilo - u protivnom bi te novi korisnik mogo kvalitetno zaklat da se samo gleda po vlasniku ali to su pominjali da ce da se mijenja jer su primijetili da kad ljudi nabiju malus na 210% preregistruju kola na clana familije da ne placaju registraciju za skodu ko majbaha da voze
    a i glupo je da ja kad kupim nova kola izgubim 20% popusta

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    Dje da nadjem ovaj motorcic pumpicu posude za tecnost za brisace kod nas za BMW F30?Voli 75e Grebovic oko 30e.Vidim da su isti od e46 pa nadalje pa sam sig da pasuje i na f30
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    probaj steam trade da nema to
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  26. #45697
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,720
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    Dje da nadjem ovaj motorcic pumpicu posude za tecnost za brisace kod nas za BMW F30?Voli 75e Grebovic oko 30e.Vidim da su isti od e46 pa nadalje pa sam sig da pasuje i na f30

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3275.jpg 
Views:	99 
Size:	1.8 KB 
ID:	169872





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imam ti ja to, Febi. 10 eura.


  27. #45698
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Kilometrazu na autu pamti motorni racunar, je l da? Desi mi se maloprije ovo, upalio auto na pola sekunde i ugasi se, posle nece ni da zavergla, a na ekranu se ovo pojavljuje kad dam kontakt. Interesantno je da je ocitao gorivo a nije temperaturu iako je bila na 90 strepeni to jest radna. Posle 2 minuta upali normalno i dovezoh se kuci. Moze biti racunar cim nije prikazao kilometrazu, kao da se iskljucio na 2 minuta?

    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  28. #45699
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,720
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Usla voda.


  29. #45700
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Interesantno je da voda kad ide sa plastike ispod soferke pada iza motora i to tacno na ovo, koje ne znam sta je uopste, racunar je iza fara. Ako je do cega moze biti da je do ovoga.


    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

Page 1828 of 2278 FirstFirst ... 8281328172817781818182418251826182718281829183018311832183818781928 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •