Page 1 of 1727 1234511511015011001 ... LastLast
Results 1 to 25 of 43170

Thread: moj veliki mrsni topic, ili: šta JA slušam ovih dana

  1. #1
    big giant head Guest

    Default moj veliki mrsni topic, ili: šta JA slušam ovih dana

    evo u nedostatku bilo kakvog zanimljivog milenka topica malo mog izivljavanaja, a ako neko hoce da se prikljuchi ili da shtogod prokomentarishe neka tako uchini ili neka zauvijek zacuti. uff. dakle, sta ja slusham ovih dana? nisu bash ekskluzivni noviteti, ali who cares...

    pa za pocetak, svako jutro, u zadnje vrijeme se budim uz iron and wine – the creek drank the cradle, koji imam vec vise od mjesec dana i nije me bash na prvi posluh osvojio,ali sam prije 7-8 dana odlucio da mu dam josh jednu sansu - i nikako da mi dosadi. kljucne pjesmeromising light, bird stealing bread, upward over the mountain. 9/10

    dalje, slusham i manic street preachers – lifeblood. proslogodisnji, ali sam ga takodje tek ove godine dobio na preslusavanje (inace bi, kao i prethodni, sigurno bio pri vrhu liste najboljih za 2004). da, otkrili su disco prije par godina, napravili 'know your enemy' a na ovom albumu nastavili u tom stilu. najbolji momenti – prvi singl love of richard nixon, song for a departure, solitude sometimes is. dobijaju 8/10. sta reci sem da su neki jednostavno osudjeni da prave dobre albume i ne mogu da omanu.

    u prilichnim kolichinama konzumiram i bright eyes – i'm wide awake, it's morning. Conor Oberst je faca. uvijek je i bio. A odnedavno je i popularna faca. I'm talkin' billboard #1 popular!!! Ej bre! Pa razne naslovne stranice, ovo ono. Ali sta ima veze? U njegovom sluchaju to je zasluzhena nagrada. ako cemo iskreno, i'm wide awake jeste najprijemciviji shirokim narodnim masama od svih njegovih dosadashnjih albuma, da ne kazem najkomercijalniji, ali svejedno nijednog trenutka ne kompromituje ono shto je dosad napravio. Zagrizenim Bright Eyes fanovima vjerovatno nedostaje conorovo nervozno pjevanje i vristanje, kojeg chini mi se vise nece ni biti, osim u sluchaju novog Decaparacidos izdanja.Yep, mladjani Conor je odrastao. I meni se svidja.Da li vishe ili manje nego prije, drugo je pitanje, ali mi se svidja. Zhivio conor.Zhivjela omaha. Zhivjela samouprava! Nebraska do Minnesotte!!! 7/10
    first day of my life, road to joy, another traveling song su highlighti albuma
    (digital ash in a digital urn mi se doima kao slabiji, ali njemu josh nisam poklonio dovoljno paznje).

    tilly and the wall – wild like children kao i u vecini sluchajeva, ja sve dobijem kasno. tako je i sa tilly and the wall. trebalo je da ih slusham jesenas, kad je izasao album, ali umjesto toga ja ih tek ovih dana konzumiram. i to u prilichnim kolichinama. kad je napolju tmurno, mrachno i ruzno, ne mora da bude unutra tako. najsuncaniji i najproljecniji album koji sam slushao u zadnje vrijeme. za daunloudovari istog trenutka: reckless, you and i misbehaving ili night of living dead ili bilo koja druga pjesma. kako kako? zhivjela omaha? zhivjela! 8/10

    arcade fire – funeral. chisto da se preselimo malo sjevernije. i to u kanadu. ovaj su ionako svi slushali tako da necu mnogo duljiti s njim, ali chisto da se zna, arcade fire rulaju. pa sta ako im se album zove funeral a sve pjesme su o smrti. rebellion(lies) i wake up najbolji momenti. 7/10

    opet kanadjani i to the dears – no cities left josh jedan od albuma koji mi se nije dojmio na prvi posluh. no, sada ih slusham u prilichnim kolichinama. pjevaca(nemojte mi zamjeriti,no ne mogu da se sjetim kako mu je ime) zovu crni morrissey. to bi trebalo da onima koji vole the smiths i morrisseya bude dovoljna preporuka. ja cu samo reci da ja ne volim ni morrisseya pretjerano, te su mi dearsi bolji unt drazi. najtuzniji i najsnazniji i jedanodnajboljih albuma u prosloj godini(iako je zapravo iz pretproshle,ali je prosle tek izasao za americko trziste,ako se ne varam). i dalje je najbolja njihova pjesma end of hollywood bedtime story sa istoimenog albuma, ali lost in plot, second part, the death of all the romance, warm and sunny days sa ovog takodje zasluzhuju da budu daunloudovane od strane svih vas,ako vec nisu.8/10

    ako neko nije shvatio u zadnjih 2-3 godine, od pojave broken social scene i ostalih, kako je kanada velika,evo josh jednog argumenta u lice:magneta lane – constant lover EP. 3 simpatichne djevojke koje ce vjerovatno postati veoma bitne ove godine, bar kada je o godishnjimlistama rijech. vrlo dobar EP sa 6 pjesama od kojih su najbolje constant lover i their party days. dakle, odmah da ste se usolsichili i daunloudovali ovo!!!

    na kraju dva razocharenja:
    trail of dead - worlds apart. a bio sam uporan u zelji da mi se svidi, slusao ga na silu mnogo puta zaredom i nista. meni ovo zvuchi kao indie aerosmith ili tako nesto. steta za jedan od mojih omiljenih bendova koji je na do sada uvijek zvuchao sve bolje sa svakim albumom, da bi source tags and codes bio jedan od najboljih koji sam ja ikad chuo,i sad ovo...

    mercury rev – the secret migration. potpuno blijedo. nista. dosadno. jedina dobra pjesma je vermillion. nijednu vishe nisam zapamtio. doduse, ni inache nisam bio bash veliki fan ovog benda, ali svejedno sam ochekivao mnogo vishe. bojim se da oni nikad nece evoluirati.

    vuk radivojevic nema pojma!

    tu bi konjtinjud

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    copycat
    Zovem se Matija,ucim u Gimnaziji,VoLiM MiLeNizZu i navijam za Zvezdu :)
    ***Lennox fan club***

  3. #3
    big giant head Guest

    Default

    que?
    **** you. mothafuckin' mothafucka!
    jebali te henderson i radivojevic!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,061
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    ja bih mogao da otvorim topic 'sta bih JA slusao da imam vremena'... pomenute magneta lane (nesto kao zenski strokes) su jedino sto sam slusao zadnjih mjesec dana, i to samo zato sto su mi na HD-u i zato sto traje 20 minuta, pa nekako uspijem da dodjem do kraja.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  5. The Following User Says Thank You to moon safari For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovih dana cutwork-"foozz blues mega blast jazz trash"
    kao i novi album darkuda-o danima,koji mi se mnogo dopa',ima manje elektronike i fin je,sve u svemu sviđa mi se,što znači da ga slušam...uh...vrh! 8)
    4' 33''

  7. #6
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER

    Low - The Great Destroyer - mnogo dobar album
    posedujem ga od juche, i to me chini srecnim. na prvo slushanje mi se veoma svidza.

  8. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,061
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Jennifer Gentle - Valende
    Madeleine Peyroux - Careless Love jeste da je iz 2004 ali ko želi da čuje ženski vokal koji ima terapeutsko djelovanje na slušaoca to je to.

    Da li je neko slušao Lou Barlow-a - "Emoh"? Zanima me kakav je album?
    na koga/sta lice ove dvije dame? imaju fina imena. moguce da sam jennifer dobio u nekom poklon paketicu, zvuci mi poznato. loua bas sinoc slusah, ali u sebadoh varijanti. a moguce da sam i taj solo dobio, pogledati cu kasnije (i probati da skrpim t da poslusam, pa javim, i mene interesuje je li cemu). cak ni moje minesocane low nisam stigao da poslusam. o, italijo...
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  9. #8
    big giant head Guest

    Default

    bio sam toliko dobar prema sebi da sam si snimio jednu kompilaciju koju, eto, slusham od justros:

    1. wrens – hopeless
    2. yo la tengo – did i tell you
    3. sleater-kinney – one more hour
    4. ac newman – on the table
    5. wilco – i'm always in love
    6. iron and wine – upward over the mountain
    7. rilo kiley – more adventurous
    8. preston school of industry – falling away
    9. cinerama – your charms
    10. a girl called eddy – life thru the same lens
    11. departure lounge – what you have is good
    12. brendan benson – metarie
    13. badly drawn boy – something to talk about
    14. pavement – in the mouth a desert
    15. bright eyes – messanger bird's song
    16. luna – astronaut
    17. the stone roses – song for my sugar spun sister

  10. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja slusam ReGGae ovih dane .
    aLi ne SamO Ovih DaNa NeGo Vec 4 GoDiNe
    Get Up, Stand Up,
    STAND UP
    For Your Rights,
    Get Up,Stand Up,
    DON'T GIVE UP
    THE FIGHT!!!

  11. #10
    big giant head Guest

    Default

    od jutros su uplejereni bili redom:
    l'altra - music of sinking occasion
    neutral milk hotel - it the aeroplane over the sea
    pj harvey - uh huh her

    a sad ternutno idu drive-by truckers - never gonna change (i pitam se zashto ja ranije nisam chuo za njih :?: )

  12. #11
    big giant head Guest

    Default


  13. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aa arab strap...jaki su ti shkoti!

  14. #13
    big giant head Guest

    Default

    damn right they are!!!

    a ternutno ide svjeze skinuti :



    pjesma the two sides of monsier valentine shutira guzichad!

  15. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,061
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    loua novoga nemam, jennifer imam neki stariji album, ne sjecam se odakle mi.
    sad turih da preslusam pola novog wedding presenta. so far so great. javicu se kad pribavim ostatak.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  16. #15
    big giant head Guest

    Default

    queens of the stone age imaju novi album!!!
    ja dosad skinuh 2 pjesme:this lullaby i you've got a killer scene there od kojih je ova druga perverzno dobra!!!

  17. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    big giant head svaka chas za topic.

    kako i sam ovih dana skidam muziku 24\7 neprestano otkrivam nove favorite i, shto ne reci, gubim neke stare.


    lifeblood je najvece razocharanje koje sam u zivotu chuo. manixi u koje sam se nekad kleo su napravili tako dosadan album da je to nevidjeno. sjecam se kad vremena kad bih ubio da ih vidim uzivo, a prije neki dan sam ladno propustio koncert uz konstataciju da ne zelim da chujem kako sviraju smece za zadnjeg albuma 2/10

    tilly and the wall - da wild like children vrtim intezivno ovih dana. postadoh svjestan da mi sestrica ima ludilo ukus i pocheh da obracam paznju da pjesme koje mi je pushtala prije pola godine. nije neki album u cjelini ali su you and me misbehaving i ...josh par kojima ime ne znam ludilo i bash su slatke lyrics i fora sa tap dancing ili kako se to vec zove

    bright eyes - conorov veliki fan nisam, ali vjerovatno zato shto je dranje ovom prilikom izostalo, wide awake ne skidam sa diskmena zadnjih 10ak dana. traje taman onoliko koliko mi treba bajkom do shkole i taman posho boys make some noise na zadnjoj pjesmi, ja ushetam u uchionicu i mogu da istrpim predavanje. ne mogu dochekat live jer lik ladno ne svira nishta osim stvari sa wide awake. digital ne zelim ni da chujem da ne pokvarim utisak


    medjutim, nishta od ovoga nije ni primaci jednom remek-djelu koje sam na nesrecu otkrio sa 5 godina zakashnjenja. album moon and antarctica od modest mouse polako postaje jedan od onih larger than life kojima cu se vracat svako malo i pronalazit nove radosti u slushanju. sebi sam vec ogranichio i dnevnu dozu istog


    hm imam i ja kompilaciju i namrtvo sam ponosan shto sebi konachno mogu da przim diskove...na aktuelnoj su faint, cursive, yo la tengo, bright eyes, arcade fire (moon, fala za haiti u dj setu ), libertines...
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  18. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    ja bih mogao da otvorim topic 'sta bih JA slusao da imam vremena'... pomenute magneta lane (nesto kao zenski strokes) su jedino sto sam slusao zadnjih mjesec dana, i to samo zato sto su mi na HD-u i zato sto traje 20 minuta, pa nekako uspijem da dodjem do kraja.
    he shto chini allmusic za mlade, neafirmisane nade
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  19. #18
    big giant head Guest

    Default

    ih, magneta lane su otkrivene prije nekog vremena, dok ih allmusic josh nije postavio na vidno mjesto :wink: a kao sto rekoh vec, sigurno ce biti popularne...mozda ne kao muski strokes, ali nema veze...

    playing:
    Broken Social Scene - Live at San Francisco

  20. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako mi je smiješan onaj 'dečko' iz Le Tigre...

  21. The Following User Says Thank You to pa$a milet For This Useful Post:


  22. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo da se i Ja javim poslije dva-tri dana:

    Songs: Ohia - Axxess & Ace 1999
    Mirah (With The Black Cat Orchestra) - C'mon Miracle 2004
    The Olivia Tremor Control - Black Foliage: Animation Music 1999
    Built to Spill - Ancient Melodies of the Future 2001
    The Black Keys - Rubber Factory 2004
    Death from Above 1979 - You're a Woman, I'm a Machine 2004

    Novije stvari:
    Novi album od Thievery Corporation - The Cosmic Game, mnogo mi se sviđa pjesma Marching the Hate Machines (Into the Sun) (feat. The Flaming Lips)
    Magneta Lane - The Constant Lover, ove cice mi se mnogo sviđaju pogotovo pjesme the Constant Lover i Kissing Is Easy
    Beck - Guero, čovjek me razočarava - sam sebe reciklira u nedogled,See Change mi je bio album samo takav,Guero mi je bezveze

  23. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by E-1
    aa arab strap...jaki su ti shkoti!
    Ne diraj moju škotsku braću. :wink:

  24. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    neutral milk hotel - it the aeroplane over the sea

  25. The Following User Says Thank You to HIGHLANDER For This Useful Post:


  26. #23
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Evo da se i Ja javim poslije dva-tri dana:

    Songs: Ohia - Axxess & Ace 1999
    Mirah (With The Black Cat Orchestra) - C'mon Miracle 2004
    The Olivia Tremor Control - Black Foliage: Animation Music 1999
    Built to Spill - Ancient Melodies of the Future 2001
    The Black Keys - Rubber Factory 2004
    Death from Above 1979 - You're a Woman, I'm a Machine 2004
    za ove boldovane chuh iz vishe izvora da su odlichni, a nikako nemadoh priliku da gi prijeslusham. black keys i built to spill mi se nisu nesto svidjeli..

    mark lanegan - bubblegum
    ou jea!!

  27. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,061
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    aj bacite koji komentar za nas neuke u vezi tih novijah (i starijah) albuma.

    (ovog puta cu zamuriti na allmusic uvrede)
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  28. #25
    big giant head Guest

    Default

    Yo La Tengo - I Can Hear Heart Beating As One

    najbolji album najboljeg benda na sivjetu

Page 1 of 1727 1234511511015011001 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 30-11-10, 00:33
  2. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  3. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 22:31
  4. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •