Results 1 to 8 of 8

Thread: Za sve korisnike podforuma RV

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za sve korisnike podforuma RV

    Prije svega, pozdrav svima.

    Vec dugo nam se po glavi mota ideja o reorganizaciji foruma, pa bih ovom prilikom zelio da skrenem paznju na neke pojedinosti koje i u ovom trenutku funkcionisu dobro, ali nema razloga da ih ne unaprijedimo - ukoliko vec mozemo. U ovom trenutku nemamo na raspolaganju bas sve moderatorske opcije, pa sam mislio da u momentu dok cekamo na forume da postanu stabilni, porazgovaramo o gore pomenutoj temi.

    Naime, radi se o Announcement i Sticky listi, koja po mom misljenju moze biti mnogo manja, a da ne izgubi na inofmacijama. Trenutni izgled mozete vidjeti na slici:




    Kao sto mozete da vidite, postoje topici koji su srodni s nekim drugim topicima. Samim sjedinjavanjem takvih topica mozemo dobiti kracu listu vaznijih topica, a i na samoj preglednosti foruma. Ovdje sam pokusao da ukazem na takve srodne topice:




    Ukoliko bi smo poradili na tome, sjedinjili pojedine topice, sortirali ih i procistili, mogli bi smo dobiti sljedecu situaciju:




    Ovakvim potezom zadrzavamo sve tekstove, ne gubimo ni jednu korisnu informaciju, a postove sortiramo na taj nacin da se oni nalaze u novim, totalno sugestivnim i logicnim topicima.

    U takvoj reorganizaciji, pojavice se novi korisni tekstovi, od kojih vecinu imamo pripremljenu, a neki od njih su u fazi izrade.

    Zelio bih da cujem vase misljenje o svemu tome, a naravno i neke nove prijedloge i sugestije.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Pa da se napravi neki FAQ i napisu textovi za rjesavanje najcescih problema tipa dialer, home page i slicno, bi svakako pomoglo i bilo bi lakse vama a i efikasnije za nas. Sve u svemu kao i uvijek od tebe odlican potez.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj faq je dobra zamisao, naravno uz redovan update. No ipak, takav topic bi trebao da se radi prema sugestiji korisnika. Sta bi koji korisnik volio da se nalazi u faq. Eto, npr. dialer.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...................!

    Ljudi, ja samo jos jednom da vam kazem : Svaka cast! Da ovoliko ljudi postuje, a nikad ni jednog problema, da nikad niko nije ostao bez odgovora, da se svakome izaslo u susret... stvarno, pored vasih, redovnih, obaveza jos i ovo... za svaku je pohvalu.

    Pricajuci jednom s NAGUALom o ovom dijelu foruma, dosli smo do zakljucka da bi se, bez pretjerivanja, samo sa ovog podforuma mogao spremit jedan tezak fakultetski ispit!

    Ravell , necu reci nista ovo kad su tvoji postovi u pitanju: odlican prijedlog!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj podforum najbolje funkcionishe od svih ostalih vezanih za kompjutere uopshte (ostale ne pratim), sve pohvale moderatorima, znajte da radite jednu mnogo dobru i korisnu stvar.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak, uz Harija i Ravella kao i uz ostale korisnike foruma koji se redovno ukljuchuju u davanje pomoci, mnogo je lakse raditi. Rubrika danas se pojavio, je uvijek aktuelna. Ravell daje novi zamah, i mislim da je izvanredna ideja da se ovi topici sloze kako je on predlozio. Od korisnika ovog dijela foruma ocekujem pomoc pri pravljenju FAQ-a. dakle, koja su pitanja na koje biste voljeli da imate odgovore. Za pocetak mogli bismo napraviti jedan FAQ mi moderatori, da bi korisnici vidjeli na kojem principu on funkcionise, a zatim bi mogli imati dva odvojena topica:
    1. Postavite pitanje za FAQ - na kojem bi korisnici postavljali pitanja
    2. FAQ - Pitanja bi bila unesena u FAQ i na njih bi bilo odgovoreno
    (FAQ - frequently asked question.)
    U svakom sluchaju lijepo je procitati da su korisnici zadovoljni radom ovoga dijela foruma. Svaki cojek je zadovoljan kad njegov rad biva cijenjen pa makar se radilo i o volonterskom. Idemo dalje.
    P.S. U zadnje vrijeme desava se da online, na chat serveru irc.cg.yu dajem pomoc korisnicima, sto nije dobro za ovaj forum. Ipak je svaki novi problem nesto sto moramo podijeliti, tek najavljujem da to vise necu raditi :wink:
    virtuality is under construction.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo da se javim, ziv sam. Posljednjih 4, 5 dana nisam mogao da otvorim ove forume, kao ni samu stranicu h**p://cafemontenegro.cg.yu (ni .com vrijanta nije radila). No, sada ce valjda biti ok.

    Citajuci novosti putem interneta, negdje sam naisao da je problem "dialer-a" u CG bas, bas masovan, pa shodno tome imam u pripremi jedan korisan i poucan clanak.

    Mislim da bi dobar potez bio u takav topic (FAQ) ubaciti step-by-step uputstva o: safe mode, start up list, system restore, ... zatim, sta je uopte virus, o njihovim vrstama, namjenama, kako uopste oni funkcionisu i sta uglavnom imaju za cilj, itd. itd.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto, kao sto smo obecali, doslo je do malog pospremanja podforuma Racunarski virusi. U sustini, sve informacije koje smo imali i dalje su ostale na podforumu, s tim sto smo neke topice sastavili, a neke preimenovali. Sada postoji 5 (umjesto 9) sticky tema za koje smo smatrali da su korisne i da trebaju ostati uvijek vidljive na vrhu svih topica.

    Novina podforuma jesu "pravila ponasanja". Ona se na ovom forumu nalaze radi zadovoljavanja forme i radi potencijalnih novih korisnika, a nikako radi stanja na podforumu. Licno, prezadovoljan sam kako se stvari ovdje odvijaju i ovom prilikom se zahvaljujem svim onima koji su do sada ucestvovali u diskusijama i koji ce nastaviti u takvom maniru.

    Nadamo se da cete biti zadovoljni.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •