Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 312

Thread: Srbijanski udzbenik istorije za treci razred gimnazije - O Crnoj Gori

  1. #51
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se presmija
    Kakva nacija chicha glisha...

    A to shto mi je stutgart na poluvrijeme napravio da ne pominjem...

  2. #52
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #53
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Glupo je generalizovat, nisu svi Srbi zlo ima masu koji nisu, ali ima i masuonih koji bi poklali zaklali istrijebili sve nesrpsko

  4. #54
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je stvar tacke gledista. Vecini ljudi u Srbiji, crnogorski udzbenik bi bio tragikomican, a na nekom slicnom forumu bi se culi slicni komentari poput ovih ovdje, samo za crnogorski udzbenik.

    Na balkanu svaki narod ima razlicito gledanje na istoriju od svih drugih.

  5. #55
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brate vjeruj mi svi su oni zlo posebno ovi iz bosne i cg.
    mozda ima njih 5% koji su normalni ali su iz srbije, dok iz bosne i cg nema ni jedan.
    kako su oni jadni, kome oni nesto da pricaju kad im u drzavu zivi 2 ipo miliona cigana od kojih se milion ipo izjasnjavaju kao srbi. pi

  6. #56
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CurvaNord View Post
    brate vjeruj mi svi su oni zlo posebno ovi iz bosne i cg.
    mozda ima njih 5% koji su normalni ali su iz srbije, dok iz bosne i cg nema ni jedan.
    kako su oni jadni, kome oni nesto da pricaju kad im u drzavu zivi 2 ipo miliona cigana od kojih se milion ipo izjasnjavaju kao srbi. pi
    Znaci, ja kao Srbin iz CG, nisam normalan?

    P.s.

    Znas li da je po zadnjem popisu u CG Roma zvanicno samo oko 4000. Mislis da je to realna cifra, ili su se mozda nekako drugacije upisali?

  7. #57
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti nisi srbin.
    to si samo umislio da si
    ima njih i 20 000 u cg, to je nista naspram onih u srb. upisali su se vjerovatno kao crnogorci.
    Last edited by CurvaNord; 27-02-11 at 16:33.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CurvaNord View Post
    ti nisi srbin.
    to si samo umislio da si
    Pa da. Ja i ovih 32%, a cim nesto umisljamo to znaci da smo ludi. Sad mi je jasno

    btw. zemlja sa 32% stanovnistva koje je ludo...hmm...lose za zemlju.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Radi se o nacionalnom opterecenju. Posle boja na Kosovu oni nemaju istoriju do 19 vijeka. Ne znam kakve su oni bitke vojevali. Borili su se protiv ******** odnosno Srba. Sve u svemu, svoju istoriju hoće da popune tuđom (Crnogorskom). Za njih je idealno da su Crnogorci Srbi i tako mogu da kazu da imaju istoriju bar 900 godina dugu.
    Vojislavljevići su bili kraljevi bar 140 godina prije Stefana Prvovjenčanog, đe su se zeznuli. Da su znali kojim će tokom istorija da ide nikad ga ne bi nazvali prvovjenčanim (prvi se krunisao), nego bi šutali da nekako uguraju da su Vojislavljevići bili Srbi..
    Kakvoo nacionalno ludilo, Boze pomozi...

  10. #60
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Pa da. Ja i ovih 32%, a cim nesto umisljamo to znaci da smo ludi. Sad mi je jasno

    btw. zemlja sa 32% stanovnistva koje je ludo...hmm...lose za zemlju.
    ja jos nisam upoznao "srbina iz cg" da nije nacionalno opterecen, da ne mrzi druge itd.
    nesto nije u redu sa vama

  11. #61
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Radi se o nacionalnom opterecenju. Posle boja na Kosovu oni nemaju istoriju do 19 vijeka. Ne znam kakve su oni bitke vojevali. Borili su se protiv ******** odnosno Srba. Sve u svemu, svoju istoriju hoće da popune tuđom (Crnogorskom). Za njih je idealno da su Crnogorci Srbi i tako mogu da kazu da imaju istoriju bar 900 godina dugu.
    Vojislavljevići su bili kraljevi bar 140 godina prije Stefana Prvovjenčanog, đe su se zeznuli. Da su znali kojim će tokom istorija da ide nikad ga ne bi nazvali prvovjenčanim (prvi se krunisao), nego bi šutali da nekako uguraju da su Vojislavljevići bili Srbi..
    Kakvoo nacionalno ludilo, Boze pomozi...
    Interesantno je da se naziv Srbi, provlaci od doseljavanja na balkan do danas, a da je naziv Crnogorci star...pa recimo 4-5 vjekova, od cega se u prva 3 vijeka iskljucivo koristio za stanovnistvo 4 nahije.

    Sto se tice Srpske istorije poslije bitke na Kosovu, postojala je kasnije i despotovina, a i jos neke dogadjaje d ane pominjem, tako da je srpska istorija cak i u tom periodu vrlo bogata.

    A ako vec pricamo o mitovima, najveci moguci mit je da je Crna Gora bila samostalna za vrijeme vladavine osmanskog carstva na ovim prostorima.

  12. #62
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CurvaNord View Post
    ja jos nisam upoznao "srbina iz cg" da nije nacionalno opterecen, da ne mrzi druge itd.
    nesto nije u redu sa vama
    Hm, ne vidim cime sam, npr, ja pokazao da mrzim druge. A sto se nacionalne opterecenosti tice, to se drugacije zove nacionalno osjecanje, i nije ni jace ni slabije od bilo cijeg drugog.

  13. #63
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Interesantno je da se naziv Srbi, provlaci od doseljavanja na balkan do danas, a da je naziv Crnogorci star...pa recimo 4-5 vjekova, od cega se u prva 3 vijeka iskljucivo koristio za stanovnistvo 4 nahije.

    Sto se tice Srpske istorije poslije bitke na Kosovu, postojala je kasnije i despotovina, a i jos neke dogadjaje d ane pominjem, tako da je srpska istorija cak i u tom periodu vrlo bogata.

    A ako vec pricamo o mitovima, najveci moguci mit je da je Crna Gora bila samostalna za vrijeme vladavine osmanskog carstva na ovim prostorima.
    Kad je sve to tako i kad smo mi Srbi da te pitam jednu stvar.
    Zasto onda nije Mihailo prvovjencani nego je Stefan prvovjencani, a Mihailo je prije njega bio kralj 100 godina. isti smo narod svi smo Srbi znaci i Mihailo je bio Srbin.
    I zasto je mit da je Crna gora bila nezavisna? Postojala je mala, ali je postojala.
    i jos jedno pitanje, Kad je rodjen Milos Obilic?

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by CurvaNord View Post
    ja jos nisam upoznao "srbina iz cg" da nije nacionalno opterecen, da ne mrzi druge itd.
    nesto nije u redu sa vama
    A zamisli jos ne priznavati Crnogorsku naciju i zivjeti u CG.
    Nipodaštavati sve Crnogorsko, ne dati pravo ni na naciju, ni jezik, ni kulturu, ni crkvu mozda malo kao neku posebnost priznati i to je sve. I onda se veli mi Srbi ugroženi ???
    Primjer je dat da njihova istorija nema veze sa mozgom. Ne mora covjek biti posebno obrazovan ako ima i malo razuma, moći će da shvati da mnoge stvari se tu ne uklapaju i da takva istorija ne "pije vodu". Ako se gleda kroz nacionalnu prizmu onda je istorija koju su napisali ok.. Samo sto u tom slucaju se ne moze raditi o istoriji nego o nacionalnom romantizmu...žal za proslošću ili ko zna kakve su to muke...

  15. #65
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Interesantno je da se naziv Srbi, provlaci od doseljavanja na balkan do danas, a da je naziv Crnogorci star...pa recimo 4-5 vjekova, od cega se u prva 3 vijeka iskljucivo koristio za stanovnistvo 4 nahije.

    Sto se tice Srpske istorije poslije bitke na Kosovu, postojala je kasnije i despotovina, a i jos neke dogadjaje d ane pominjem, tako da je srpska istorija cak i u tom periodu vrlo bogata.

    A ako vec pricamo o mitovima, najveci moguci mit je da je Crna Gora bila samostalna za vrijeme vladavine osmanskog carstva na ovim prostorima.
    Igor R ti je postavio lijepa pitanja. Postavio bih ti i ja, ali znam da nećeš znati, pa da se ne udaljavamo previše od teme.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Kad je sve to tako i kad smo mi Srbi da te pitam jednu stvar.
    Zasto onda nije Mihailo prvovjencani nego je Stefan prvovjencani, a Mihailo je prije njega bio kralj 100 godina. isti smo narod svi smo Srbi znaci i Mihailo je bio Srbin.
    I zasto je mit da je Crna gora bila nezavisna? Postojala je mala, ali je postojala.
    i jos jedno pitanje, Kad je rodjen Milos Obilic?
    Kao prvo, ja ne mislim da si ti Srbin, mislim da svako ima pravo da se osjeca kako hoce, i bilo bi pogresno da te ja uvjeravam da si ti nesto sto ti ili bilo ko ne zeli da bude.

    Mihailo niti Vojislavljevici uopste, nisu nikad ovbjedinili citav srpski korpus. Takodje, njihova titula nije bila, kralj Duklje, ili kralj Crne Gore ili Zete i sl. nego Rex Sclavorum - Kralj Slovena, sto je prilicno neodredjeno u pogledu danasnjih nacija na balkanu. Stefan prvovjencani je bio prvi srpski vladar, krunisan od strane pape, koji je objedinio sve srpske yemlje pod jednom krunom.

    Sto se tice toga da je crna gora bila neyavisna pod turcima...to je mit, jer su turci osvajali cetinje i rusili cetijnski manastir kako su htjeli do kraja 18 vijeka, a to sto se nisu trajno naselili, je vise posljedica toga da im uslijed nepristupacnog terena i nekvalitetnog zemljista nije bilo u interesu da se tu nastane. Sa druge strane, pogranicni polozaj tadasnje Crne Gore je savrseno odgovarao za razne hajducke i uskocke akcije, pa otud taj mit da su crnogorci vodili nekakvu samostalnu politiku. Pri tome, ne zelim da omalovazim ljude koji su to radili, jer je to bio prosto nacin za goli opstanak, i kasnije oslobodjenje Crne Gore je podjednako inspirisano hajducko - uskockoj mitoloogiji kao i kosovskoj. Ako ste zaboravili, kosovski mit je nastao u Crnoj Gori.

    I da, duhovito ti je ovo za Milosa, kad je rodjen Scepan Mali?
    Last edited by Hokmun; 27-02-11 at 16:59.

  17. #67
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    scepan mali nije toliko bitan za istoriju kao Milos Obilic, na kome se zasniva citava istorija srbije...
    AJMO CRNA GORO !!!

  18. #68
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Kao prvo, ja ne mislim da si ti Srbin, mislim da svako ima pravo da se osjeca kako hoce, i bilo bi pogresno da te ja uvjeravam da si ti nesto sto ti ili bilo ko ne zeli da bude.

    Mihailo niti Vojislavljevici uopste, nisu nikad ovbjedinili citav srpski korpus. Takodje, njihova titula nije bila, kralj Duklje, ili kralj Crne Gore ili Zete i sl. nego Rex Sclavorum - Kralj Slovena, sto je prilicno neodredjeno u pogledu danasnjih nacija na balkanu. Stefan prvovjencani je bio prvi srpski vladar, krunisan od strane pape, koji je objedinio sve srpske yemlje pod jednom krunom.

    Sto se tice toga da je crna gora bila neyavisna pod turcima...to je mit, jer su turci osvajali cetinje i rusili cetijnski manastir kako su htjeli do kraja 18 vijeka, a to sto se nisu trajno naselili, je vise posljedica toga da im uslijed nepristupacnog terena i nekvalitetnog zemljista nije bilo u interesu da se tu nastane. Sa druge strane, pogranicni polozaj tadasnje Crne Gore je savrseno odgovarao za razne hajducke i uskocke akcije, pa otud taj mit da su crnogorci vodili nekakvu samostalnu politiku.

    I da, duhovito ti je ovo za Milosa, kad je rodjen Scepan Mali?


    Ispuštio sam važan detalj, da je u stvari cijela Evropa naseljena Srbima i da nema druge nacije u Evropi bez Srpske, ostalo su političke tvorevine. :joint:
    Last edited by McS; 27-02-11 at 17:02.

  19. #69
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post


    Ispuštio sam važan dedetalj, da je u stvari cijela Evropa naseljena Srbima i da nema druge nacije u Evropi bez Srpske, ostalo su političke tvorevine. :joint:
    Molim te iz koje si moje recenice zakljucio da ja tvrdim ovako nesto cemu se ti sada rugas? Ovo je naravno budalastina.

  20. #70
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post


    Ispuštio sam važan detalj, da je u stvari cijela Evropa naseljena Srbima i da nema druge nacije u Evropi bez Srpske, ostalo su političke tvorevine. :joint:
    xaxaxaxaxaxaxa, ovo je stvarno previseee, xaxaxaxa
    prestanite, nemojte vise xaxaxaxa
    :yipiiii::yipiiii:
    AJMO CRNA GORO !!!

  21. #71
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    scepan mali nije toliko bitan za istoriju kao Milos Obilic, na kome se zasniva citava istorija srbije...
    Na Milosu Obilicu se prije zasniva citava istorija Crne Gore, bar ova Petrovicka. Poljana mu stoji na Cetinju, najvece drzavno odlikovanje je nosilo njegovo ime, i niko ga nije iz Srbije uvezao.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tvoja se prica naslanja na ovakve mitomanske provalije.
    Ko je napravio ovu kartu taj se ruga.. za mene je ovo humor.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Kao prvo, ja ne mislim da si ti Srbin, mislim da svako ima pravo da se osjeca kako hoce, i bilo bi pogresno da te ja uvjeravam da si ti nesto sto ti ili bilo ko ne zeli da bude.

    Mihailo niti Vojislavljevici uopste, nisu nikad ovbjedinili citav srpski korpus. Takodje, njihova titula nije bila, kralj Duklje, ili kralj Crne Gore ili Zete i sl. nego Rex Sclavorum - Kralj Slovena, sto je prilicno neodredjeno u pogledu danasnjih nacija na balkanu. Stefan prvovjencani je bio prvi srpski vladar, krunisan od strane pape, koji je objedinio sve srpske yemlje pod jednom krunom.

    Sto se tice toga da je crna gora bila neyavisna pod turcima...to je mit, jer su turci osvajali cetinje i rusili cetijnski manastir kako su htjeli do kraja 18 vijeka, a to sto se nisu trajno naselili, je vise posljedica toga da im uslijed nepristupacnog terena i nekvalitetnog zemljista nije bilo u interesu da se tu nastane. Sa druge strane, pogranicni polozaj tadasnje Crne Gore je savrseno odgovarao za razne hajducke i uskocke akcije, pa otud taj mit da su crnogorci vodili nekakvu samostalnu politiku. Pri tome, ne zelim da omalovazim ljude koji su to radili, jer je to bio prosto nacin za goli opstanak, i kasnije oslobodjenje Crne Gore je podjednako inspirisano hajducko - uskockoj mitoloogiji kao i kosovskoj. Ako ste zaboravili, kosovski mit je nastao u Crnoj Gori.

    I da, duhovito ti je ovo za Milosa, kad je rodjen Scepan Mali?
    hahahahaha e pa isto je uporedjivat Scepana Malog (za kojeg se priznaje da je lazni bio) a Srbima je najveca istorijska licnost Milos Obilic za kojeg se ne zna kad je rodjen.
    Zna se koliko se CG ponosi Scepanom Malim a koliko SRB Milosem Obilicem

  24. #74
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Tvoja se prica naslanja na ovakve mitomanske provalije.
    Ko je napravio ovu kartu taj se ruga.. za mene je ovo humor.
    Kako se naslanja, reci mi jednu rijec koju sam ja napisao, a da nije istorijski utemeljena?

  25. #75
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    hahahahaha e pa isto je uporedjivat Scepana Malog (za kojeg se priznaje da je lazni bio) a Srbima je najveca istorijska licnost Milos Obilic za kojeg se ne zna kad je rodjen.
    Zna se koliko se CG ponosi Scepanom Malim a koliko SRB Milosem Obilicem
    Opet, jbt, sta radi Obilica poljana na Cetinju, i Obilica medalja na grudima najvecih crnogorskih junaka?

Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: knjige za IV razred gimnazije
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 03-09-10, 19:31
  2. P: Knjige za I i II razred Gimnazije.
    By An0n1mUs in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 16:57
  3. Knjige za 3. razred gimnazije - POVOLJNO
    By BoDz4 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-10, 00:41
  4. P:knjige za prvi i treci razred gimnazije
    By Techno_maniac in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-10, 12:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •