Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 113 of 113

Thread: Kupuj domaće

  1. #101
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Pa to mogu i moraju da kupuju ljudi koji nazalost nemaju izbora i kupuju najjeftinije.

    MImo toga, ko je blesav da kupuje sve to. Ko je zivio duze od 2 godine u Cg zna i ima veze i kupuje krompir i ostale stvari od ljudi koji sade u Crnoj Gori.

    Kad vidim onu prasetinu iz ne znam tunguzije ili juzne Amerike itd , smrkne mi se. Nekad sam se pitao ko ono kupuje, vise ne.

    Lomiju u zdravlje
    Sate sate sate

  2. #102
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Pa to mogu i moraju da kupuju ljudi koji nazalost nemaju izbora i kupuju najjeftinije.
    Nije pravilo. Dosta škarta se ovdje računa pod premium i ima paprenu cijenu.

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    MImo toga, ko je blesav da kupuje sve to. Ko je zivio duze od 2 godine u Cg zna i ima veze i kupuje krompir i ostale stvari od ljudi koji sade u Crnoj Gori.

    Tvoji 'ljudi koji sade u Crnoj Gori' su, u debeloj većini, ekološki jako neosvješteni i needukovani uzgajivači/proizvođači. Domaće nije uvijek ekvivalent bio i eko proizvodu i dosta je naivno vjerovati da kupovinom od poznanika ili preko veze dobijamo zdravu i ispravnu hranu. Nemamo regulisan nadzor upotrebe hemikalija. Danas svako može da uđe u poljoprivrednu apoteku ili vrtni centar i kupi bilo koje sredstvo i upotrijebi ga na čemu hoće i koliko je zamislio. Uzgajivač ne brine šta je dopušteno i u kojim količinama a šta je strogo zabranjeno. Tretira se korov, tretiraju se gljivice, razni nametnici, bolesti... sve bez iakve kontrole. Gledao sam prizore gdje ljudi obrađuju baštu za sopstvene potrebe a šibaju otrove da sprže travu prije nego prijeđu kopačicom. Da ništa drugo više ne diraju takvo tlo je zagađeno u narednih 20. godina.

    Ko hoće da zna šta jede, mora to sam da i proizvede. Mada, ni to nije 100% sigurno.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #103
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Добро нисам то баш мислио, ево ја са свог села понекад узимам кромпир, који ничим није третиран, нема куд преко тога. Мада разумијем да немају сви тај луксуз али се треба мало распитати и информисати. Лако је куповати лоше и нездраво.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #104
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Koliko ljudi čita upustva? Vrlo mali.
    Evo jedan ekstreman primjer. Kod nas (Crmnica) se loza tradicionalno tretirala ,,plavim kamenom". Onda su došle neke nove hemikalije gdje se po upustvu sipa nekolike kapi... u slučaju da se veća količina prospe po odjeći ,,tu odjeću skinuti, zamotati u najlon i odložiti na mjestu gdje ne može imati kontakta sa zemljom, biljkama, živim bićima..." i onda komšija kaže ,,ma šta znači tih nekoliko kapi" i saspe, ako ne cijelu bocu, a onda pola iste. Svađa sa istim komšijom da truje djecu nije puno pomogla. Da prodaje najbolji domaći crveni luk i grožđe to važi van sela...
    To je jedan primjer koji opet ne mora biti pravilo, ali meni dovoljno da budem skeptičan...

    Sent from my Motorola 8400

  5. #105
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koliko ljudi čita upustva? Vrlo mali.
    Evo jedan ekstreman primjer. Kod nas (Crmnica) se loza tradicionalno tretirala ,,plavim kamenom". Onda su došle neke nove hemikalije gdje se po upustvu sipa nekolike kapi... u slučaju da se veća količina prospe po odjeći ,,tu odjeću skinuti, zamotati u najlon i odložiti na mjestu gdje ne može imati kontakta sa zemljom, biljkama, živim bićima..." i onda komšija kaže ,,ma šta znači tih nekoliko kapi" i saspe, ako ne cijelu bocu, a onda pola iste. Svađa sa istim komšijom da truje djecu nije puno pomogla. Da prodaje najbolji domaći crveni luk i grožđe to važi van sela...
    To je jedan primjer koji opet ne mora biti pravilo, ali meni dovoljno da budem skeptičan...

    Sent from my Motorola 8400
    Хахахах е пааа. Ја се ипак надам да ће таква врста људи брзо изумријети.
    Чињеница јесте да их има доста код нас.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Pouzdano znam da je gazda Agrocentra ćerao zaposlene na hemiji da za pojedine preparate kupcima govore da ide duplo veca kolicina kad se mijesa sa vodom samo da bi prodao duplo vise... Klasicni idiot
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #107
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Domace, domace, kako ne. 90% tih seljaka sto se pojavljuju na razne sajmove domace hrane itd su obicni prevatanti. Znam pojedine iz Niksica sto kupuju jaja u Lakovic pa ih posle prepakuju i prodaju ka domaca ili likovi koji imaju 5 svinja, a citave godine prodaju "domace" meso. Svaki koji ima imalo razradjen posao je prevarant. Ako oce neko domace fino sjedes u auto, pa zapucas put neke vukojebine, nadjes kakvu babu i djeda da drze nesto malo stoke i od njih uzmes.

  8. #108
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koliko ljudi čita upustva? Vrlo mali.
    Evo jedan ekstreman primjer. Kod nas (Crmnica) se loza tradicionalno tretirala ,,plavim kamenom". Onda su došle neke nove hemikalije gdje se po upustvu sipa nekolike kapi... u slučaju da se veća količina prospe po odjeći ,,tu odjeću skinuti, zamotati u najlon i odložiti na mjestu gdje ne može imati kontakta sa zemljom, biljkama, živim bićima..." i onda komšija kaže ,,ma šta znači tih nekoliko kapi" i saspe, ako ne cijelu bocu, a onda pola iste. Svađa sa istim komšijom da truje djecu nije puno pomogla. Da prodaje najbolji domaći crveni luk i grožđe to važi van sela...
    To je jedan primjer koji opet ne mora biti pravilo, ali meni dovoljno da budem skeptičan...

    Sent from my Motorola 8400
    Jaooo... ove tečnosti ide 5ml na 10 litara vode, ja stalno špricem mjerim prilikom doziranja, ali kao što kažeš obično narod uspe otprilike, ponekad i namjerno malo više, bolje da bude jače...

  9. #109
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Inače mladi krompir u Voliju je odličan, pa i ako je albanski.
    Paradajz (za koji piše da je iz CG) i krastavac nikad bolji ukus. U sezoni svaki krastavac bude gorak.

  10. #110
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koliko ljudi čita upustva? Vrlo mali.
    Evo jedan ekstreman primjer. Kod nas (Crmnica) se loza tradicionalno tretirala ,,plavim kamenom". Onda su došle neke nove hemikalije gdje se po upustvu sipa nekolike kapi... u slučaju da se veća količina prospe po odjeći ,,tu odjeću skinuti, zamotati u najlon i odložiti na mjestu gdje ne može imati kontakta sa zemljom, biljkama, živim bićima..." i onda komšija kaže ,,ma šta znači tih nekoliko kapi" i saspe, ako ne cijelu bocu, a onda pola iste. Svađa sa istim komšijom da truje djecu nije puno pomogla. Da prodaje najbolji domaći crveni luk i grožđe to važi van sela...
    To je jedan primjer koji opet ne mora biti pravilo, ali meni dovoljno da budem skeptičan...

    Sent from my Motorola 8400
    Необразовани и неуки народ. Виђао сам људе који третирају усјеве у шорцу и мајици.

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Pouzdano znam da je gazda Agrocentra ćerao zaposlene na hemiji da za pojedine preparate kupcima govore da ide duplo veca kolicina kad se mijesa sa vodom samo da bi prodao duplo vise... Klasicni idiot

    Нула од газде и нула од човјека.
    Полакоте!

  11. #111
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Ja sam se bavio poljoprivredom ranije.
    Nekad se nije toliko "prskalo" povrće i voće.
    Uglavnom plavi kamen.
    I bilo je sve zdravije.
    Danas je teško povrće sačuvat bez tretiranja s raznim "otrovima", jer ga napadaju svakave štetočine.
    A i u okolini Podgorice, Zeti nije više ista zemlja ni voda.
    Povrće valja samo iz śevernijih krajeva.
    Čistije je i zdravije.
    Domaće i zdrávo malo ko prodaje.
    Obično čuva za svoju đecu i unučad.

  12. #112
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Inače mladi krompir u Voliju je odličan, pa i ako je albanski.
    U 'mom' Voliju kažu da je iz Maroka

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Danas je teško povrće sačuvat bez tretiranja s raznim "otrovima", jer ga napadaju svakave štetočine.
    Teško jeste, ali nije nemoguće.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #113
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ovdje je glavni problem loše obrazovanje... Poljoprivednih škola skoro i da nema, a tek da vidite kvalitet studenata koji upišu Poljoprivredni fakultet.
    Da se čovjek zamisli kako su osnovnu školu završili, a ne da fakultet završe.
    Za takav kadar nema ni prilike za zaposlenje, pa se čudimo što uvozimo svega toliko...

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Download mixeva domaćih DJ-eva
    By fatboy in forum Muzika
    Replies: 252
    Last Post: 25-03-17, 17:00
  2. domaći elektro - spot!
    By balthazaar in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-08, 15:39
  3. Daleko od doma...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 27-10-06, 15:32
  4. Doma (ci)
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 20
    Last Post: 03-06-05, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •