Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Elektro-tehnička škola

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Elektro-tehnička škola

    Dakle, da odmah presječem priču o predrasudama o ljudima koji pohađaju ovu ili neke od škola u kompleksu zgrada Preko Morače, to ovdje neće biti tema. Tema je, naime, deponija smeća koja bi trebalo da se zove dvorištem ove škole. Problem je očigledan, a situacija alarmantna, budući da zvanično dvorište ove škole ne bi trebalo biti smetlište. I pošto je očigledno da većini djece ne smeta stanje, niti ih pogađa što jadne, mahom stare, tete, koje bi trebalo da čiste školu imaju i pozamašno dvorište na teret, zanima me koji način smatrate adekvatnim da se stane ovome na put? Zakona očigledno nema ili se ne poštuje pa bih voljela da čujem neke konkretne prijedloge..

    p.s. Fotografije su dobrodošle.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Eto me
    Posts
    979
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pametne table naspram deponije...kontrast (balans) uvjek mora da postoji...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Podjes od kuce te djece i pitas roditelje da li im djeca bacaju smece u dnevni boravak. Ili da li pisaju po zidovima svog WC-a. Ili da li prave stalaktite/stalagmite od njihovih deponija u istom prostori.

    Mozda. A mozda i ne.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Kad smo vec kod elektro skole, sjetih se da se nedje prije pominjao ovaj direktor i da su bile price o njemu... Valjda kada je smjenjena bivsa direktorica i postavljen ovaj novi, pa ako se neko sjeca ili moze da nadje, neka postavi link... Makar da mu ime znam, mislim da bih lakse nasao...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Bolje da naprave deponiju i zvanicno umjesto te skole, korisnije ce bit.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A zasto, sto ti smeta skola?
    Podji sad tamo, vidji kako je sredjena i opremljena, i onda podji u bilo koju drugu skolu u Crnu Goru i uporedi ih.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Enjoy_The_Silence View Post
    Sad sam ponovo cijeli topic procitao... Iako je bilo prije ravno 3 godine ostala mi je u sjecanju losa slika o ovom direktoru, a dok ponovo citam, vidim da ljudi vecinom opravdavaju njegove postupke...

    Izgleda da starim
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Enjoy_The_Silence View Post
    A zasto, sto ti smeta skola?
    Podji sad tamo, vidji kako je sredjena i opremljena, i onda podji u bilo koju drugu skolu u Crnu Goru i uporedi ih.
    Bolje da ostanu stare zgrade a te pare za infrastrukturu potrose za emancipaciju 90% djaka majmuna.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fakat je da se đaci često ponašaju kao majmuni, mada ne treba da se zaboravi na to da najglasniji nisu obavezno većina, ali jesu najuočljiviji. A na kraju krajeva, ni ta djeca nisu kriva, kad ih najprije roditelji, a potom i osnovno obrazovanje nije naučilo ponašanju, valjda bi trebalo srednja škola nečemu da ih nauči. Ne vjerujem da bi bili toliko bahati da moraju jednom nedjeljno da ga čiste.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  11. #11
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Sad sam ponovo cijeli topic procitao... Iako je bilo prije ravno 3 godine ostala mi je u sjecanju losa slika o ovom direktoru, a dok ponovo citam, vidim da ljudi vecinom opravdavaju njegove postupke...

    Izgleda da starim
    Onaj "čuveni" snimak je nastao u međuprostoru od kad je smijenjena bivša direktorica škole (inače bila tamo profesorica koja je poznata po tome što prepolovi broj učenika drugog razreda, pa pošto joj je neki rođak došao u ministarstvo prosvete nju je postavio za direktora) do postavljanja sadasnjeg direktora (koji je bio omiljeni profesor u školi i ima/o izvanredan odnos sa učenicima). Inače, sadašnji direktor je uradio nevjerovatno mnogo da se popravi slika ove škole, a koju je bivša direktorica srozala na najniže grane, a i vratio je neke odlične profesore koje je dotična otpustila jer su imali svoj mozak i nisu htjeli da budu njene marionete. Ima tu jos dosta da se piše, ali to je najmanje moj posao. Samo sam htio da koliko-toliko pojasnim o čemu se radi. Inače, prije 7 godina sam završio ovu školu, tako da znam dobro kako je sve teklo.

    Evo copy/paste sa jednog sajta koji se bavima školama u CG
    Od 01.08.2007.god. za direktora škole izabran je Veselin Pićurić, dipl. ing. elektrotehnike, a već septembra 2007 god. škola broji 35 odjeljenja III i IV stepena stručne spreme. Danas škola obrazuje i vaspitava 882 učenika.
    Iste godine otvara se kancelarija za prevenciju narkomanije u kojoj rade učenici sa završenim kursom za vršnjačku edukaciju. Urečuju se sportski poligoni, aktivira fiskulturna sala, postavljaju se stubovi za rasvjetu u školskom dvorištu( koje je sve do danas bilo u mraku), kao i razglas za učenike. Istovremeno se mijenja kompletna instalacija osvjetljenja, postavljaju se magnetne bijele table u svim učionicama, po prvi put u Crnoj Gori. Otvara se klub elektroničara i aktivira ponovno urečenje školskog lista ''Elektron''.Početkom novembra Ministarstvo prosvjete i nauke oprema još dvije računarske učionice sa pratečim alarmnim sistemom.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by srdjancg View Post
    Onaj "čuveni" snimak je nastao u međuprostoru od kad je smijenjena bivša direktorica škole (inače bila tamo profesorica koja je poznata po tome što prepolovi broj učenika drugog razreda, pa pošto joj je neki rođak došao u ministarstvo prosvete nju je postavio za direktora) do postavljanja sadasnjeg direktora (koji je bio omiljeni profesor u školi i ima/o izvanredan odnos sa učenicima). Inače, sadašnji direktor je uradio nevjerovatno mnogo da se popravi slika ove škole, a koju je bivša direktorica srozala na najniže grane, a i vratio je neke odlične profesore koje je dotična otpustila jer su imali svoj mozak i nisu htjeli da budu njene marionete. Ima tu jos dosta da se piše, ali to je najmanje moj posao. Samo sam htio da koliko-toliko pojasnim o čemu se radi. Inače, prije 7 godina sam završio ovu školu, tako da znam dobro kako je sve teklo.

    Evo copy/paste sa jednog sajta koji se bavima školama u CG
    Mora da ti je bio razredni cim ga volis i branis, jer znam da je za svoje odeljenje sve htio uraditi i hvalili su ga zbog toga. Uglavnom ovo je prvi put da od nekog cujem lijepe rijeci za Belog. Zaboravio sam kako se zvao direktor koji je bio dok sam ja ucio u toj skoli, mislim da je Radonjic. Ono je bio kralj, niko ga nista nije mogao razumjeti sto kaze, i volio je da trci za djacima po dvoristu. Sve u svemu, htio sam reci da mi se Beli ne svidja.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Mora da ti je bio razredni cim ga volis i branis, jer znam da je za svoje odeljenje sve htio uraditi i hvalili su ga zbog toga. Uglavnom ovo je prvi put da od nekog cujem lijepe rijeci za Belog. Zaboravio sam kako se zvao direktor koji je bio dok sam ja ucio u toj skoli, mislim da je Radonjic. Ono je bio kralj, niko ga nista nije mogao razumjeti sto kaze, i volio je da trci za djacima po dvoristu. Sve u svemu, htio sam reci da mi se Beli ne svidja.
    Nije mi bio razredni, samo mi je predavao jedan predmet, a i ne volim ga (volim đevojke ). Samo iznosim činjenice o njegovom radu. Stanka Vuković mi je bila razredna. Kad sam upisao direktor je bio Radonjić, pa onda N. Mijušković, ja sam u međuvremenu završio školu a kasnije je Beli postavljen.
    A ako se tebi Beli ne sviđa, ne mora da znači da treba svima da bude loš. I obrnuto...
    Svako ima svoje mišljenje
    Last edited by srdjancg; 16-02-11 at 11:52.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A kad ih cujem da vriste, lome, tuku se i sta pricaju... katastrofa
    rm -rf /

  15. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @mojsije druze sto si ti zavrsio reci mi ?

    inace, zavrsio sam za elektrotehnicara racunara prosle godine u tu skolu i za te 4 godine nikad nisam primijetio da je smetliste ispred skole, ne znam sto da vi recem, ipak su to srednjoskolci koje boli k za sve pa i za smece, to je tako u svaku skolu vjerovatno.... a sto se tice belog, da je ulozio u tu skolu, ulozio je, masu ucionica ima velike sony/samsung televizore sa lenovo lap topovma, dosta ucionica dje se predaje baza podataka, programiranje, multimedije, osnove racunarstva imaju pametne table i projektore, svaka ucionica ima kameru (mislim da je to bilo preko potrebno, jer sto smo sve radili to nije za pricu)... mislim da ni jedna skola nema takve uslove, mozda grijesim, ne znam...

    ps TIGRO ili SKETO za direktora !!!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ja bas suprotno...prvi put cujem/vidim da se Beli nekom ne svidja Beli je car Btw i ja sam zavrsio elektro skolu dok je bila pod vodjstvom ozloglasene N.Mijuskovic.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja bas suprotno...prvi put cujem/vidim da se Beli nekom ne svidja Beli je car Btw i ja sam zavrsio elektro skolu dok je bila pod vodjstvom ozloglasene N.Mijuskovic.
    I ja se iznenadih, ali - svako svoje mišljenje.
    Ja sam kod N.Mijuskovic ucio, pa mi je bila direktor. Nije mogla gora kombinacija :P samo sto ja licno stvarno nisam imao problema sa njom, ali je bila :devil:

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    e ne znam o čemu pričaju ođe pojedini, ali kada sam ja pohađao tu školu (prije 15tak godina) znam ja a i zna moja generacija kakav je bio taj Beli, mogle bi se ispisati stranice i stranice o njegovoj "metodologiji" i vaspitavanju učenika, a tek ponašanju koje je najmanje dolikovalo jednom profesoru srednje škole.
    a znajući ga kako i šta je tada pričao i radio, i slušajući ga sad, e bože bože kako se taj čoek promijenio, malo je reći za 180 stepeni...
    ja ga pamtim kakav je bio 4 godine, i ovo njegovo novo odijelo ne može mi ispraviti i uljepšati tu sliku.

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Vidim prica se o Belom... nasiroko je poznat. Evo ste vec pominjali kako je ocjene davao na osnovu sklekova, macola i ostalih fizickih pokazatelja gluposti. Dalje, davao je djeci preporuke o tome dje nac najjeftiniju ili bilo kakvu kurvu. I takav je danas direktor jedne srednje skola, koja pretenduje da bude eminentna. Vjerovatno je taj covjek zabavan, zajebant i sve to.
    Ali, jedno veliko ali, taj covjek je nastavnik. I nastavnik bi trebao da siri obrazovanje i daje primjer djeci svojim zdravim primjerom i da ih usmjerava na prave vrijednosti, pogotovo u tim godinama.

    I takvog nastavnika i covjeka neko opisuje kao 'car', 'strasan je', 'odlican'... Kakva devijacija drustva i cijelog sistema kukala vam majka.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a jel to neko smece u dvoriste BAS elektro skole ili u dvoriste sve 3 skole?
    postoje li higijenicarke u tim skolama mozda? rade li sto?

    a sto se tice beloga, necu komentarisat puno jer vidim da se svasta laje za njim, on ovo on ono, placa kurve, sklekovi, macole... aj ne serite da ve zamolim, pogotovo vi te ni ne znate dje je elektro shkola, a baljezgate ovudijen.

    on je od jedne rupe, da ne rechem konjushnice, napravio shkolu samo takvu, i kamo srece da u svaku skolu dodje po jedan "beli" ne bi li se malo osavremenile
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Materijalno jeste osavremenio skolu. Koliko znam, sada imaju par laboratorija a kad sam ja bio prije 3 godine, nisam ni znao sta je to. Nismo ni praksu imali. Al zato kako je 'razmazio' ucenike, svaka mu cast. I prije 3 godine, kada je dosao na 'vlast', ih je razmazio. Ikao je lupao macole i cerao ih da rade sklekove. Al, cudno, to njima nije bila opomena, nego "Aaaaaaaa, brate! Izveo me Beli da uradi sklekove i opalio mi je 2 najstrasnije macole! Culo se na drugi kraj paviljona!", a onda svi toga gledaju ka najvece mudo. Beh. Ne mogu prezalit tih 4 godine. Eto vadi jedino to sto sam (za cudo) prijatelja upoznao tamo.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  22. #22
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    @mojsije druze sto si ti zavrsio reci mi ?

    inace, zavrsio sam za elektrotehnicara racunara prosle godine u tu skolu i za te 4 godine nikad nisam primijetio da je smetliste ispred skole, ne znam sto da vi recem, ipak su to srednjoskolci koje boli k za sve pa i za smece, to je tako u svaku skolu vjerovatno.... a sto se tice belog, da je ulozio u tu skolu, ulozio je, masu ucionica ima velike sony/samsung televizore sa lenovo lap topovma, dosta ucionica dje se predaje baza podataka, programiranje, multimedije, osnove racunarstva imaju pametne table i projektore, svaka ucionica ima kameru (mislim da je to bilo preko potrebno, jer sto smo sve radili to nije za pricu)... mislim da ni jedna skola nema takve uslove, mozda grijesim, ne znam...

    ps TIGRO ili SKETO za direktora !!!
    ahahhaa sketmen je prelud sto bi on radio da je direktor ne mogu ni da zamislim
    Last edited by simkee; 18-02-11 at 03:06.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Belgrade, Montana
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeee, davno je to bilo...Cicko (Beli) i nije bio nekakav profesor, mislim da je studira bar jedno 10-tak godina tu elektrotehniku a bio je legenda josh i ka student.

    Ali mislim da ga je bog da za direktora.

    Boze, boze i Stanka Vukovic je josh ziva :-) Nishta li se tu promijenilo nije!

    Dobra je to shkola bila i ostala

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    a jel to neko smece u dvoriste BAS elektro skole ili u dvoriste sve 3 skole?
    postoje li higijenicarke u tim skolama mozda? rade li sto?

    a sto se tice beloga, necu komentarisat puno jer vidim da se svasta laje za njim, on ovo on ono, placa kurve, sklekovi, macole... aj ne serite da ve zamolim, pogotovo vi te ni ne znate dje je elektro shkola, a baljezgate ovudijen.

    on je od jedne rupe, da ne rechem konjushnice, napravio shkolu samo takvu, i kamo srece da u svaku skolu dodje po jedan "beli" ne bi li se malo osavremenile
    Ovo me podsjeti na gospodara, i on je mnogo uradio za nas! :monkey:
    rm -rf /

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    uradio je i vise no sto je treba
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najbolja škola ?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 17-07-15, 17:40
  2. Plesna škola u PG
    By the Genius in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-09, 04:50
  3. FOTO škola
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 18
    Last Post: 06-03-09, 18:19
  4. Hemijska škola - pitanje
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 07-01-09, 16:40
  5. Wireless škola
    By eskim in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 12-12-05, 18:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •