Page 4 of 47 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #76
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo copy paste,evo sa sve slike u novinama za koji dan,tačno sam znao
    Ako ko načuje koje će ime biti inspektor novogradnje u Kini neka nam dojavi!
    Ljude koje ja znam,još niko nije kontaktirao!
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 19:56.

  2. #77
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Majo, nije to utaja vec dvostiko oporezivanje jer nasa drzava ne brine mnogo za svoje drzavljane. Slicno onim robnim kucama iz Beograda koje je gradila Crna Gora iz fonda za nerazvijene, a prodali ih nase razvijoljotke a obicni radnici izvsii pa jos i platili da im neko zastiti interese. Ako nas drug Minjo plovi pod nekom portugalskom zastavaom oni na njegovu zaradu uzmu poreze sve kako je bog rekao, a onda to isto uradi i Crna Gora jer nasim ministrima tesko da se dogovore a i sto bi se dogovarali kad od toga ministar nema vajde vec neki obicni moreplovac.


    Opsta grabez bila i parola "snadji se" pa bilo po onoj narodnoj "ko umije njemu dvije." Takva vremena bila i prosla a najgore je sto svi sad o postenju pricaju. Da imamo Putina bar bi nedje ispravio "krivu Drinu", ali,,,, je jednom prililom rekao da oni koji

    Neka de nije na sirotinju trevilo ako nasi placaju toliki porez neka je sa srecom jer i debelo zaradjuju. Daj boze da svi nasi Crnogorci placaju po meleon poreza jer bi ostalo dosta da koju zeru i u Crnu Goru uloze. Ja bih volio da svi nasi plate bar po pet meleona poreza tamo dje zive
    PS.
    Ovaj Minjo neki ubaceni elemenat Taman napisa da se boji da ce nasa diskusija zavrsiti u neke nove kad ono slucajno na javni servis

    Pricam o postenju jer sam naucen tako. Nazalost, i ti i vecina danas opravdava nesto drugo(ako si se pogresno izrazio onda prastaj). Vidis, ja ne opravdavam necije "snalazenje" koje se kosilo sa zakonom. Danas smo tu dje jesmo jer se tako razmislja. Barem su Crnogorci vazda drzali do casti i postenja. Danas je posteni najebao...

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista ja ne opravdavam, ali to je tako bilo i dzaba sad prica. Malo dje se od postenja zivi jedino sto se kod nas o tome prica sve u sesneste, ali tek onako reda radi. Svi pricaju o postenju a gledaju ko ce koga za**** Znam ( a vjerovatno znas i ti) moreplovaca koji su isplovlajvali ka moja baba a zaradili bogomi kao da su trides i tri puta planetu oplovili, ali....

  4. #79
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šanere ,kurire,mule ,molim ne računajte u pomorce,jedan je govorio da ide "kao konobar" a ufaćen kako krade po Njemačkoj
    Znači samo oficiri,može i elekrtonicari i mehaničari,ostalo mrka kapa da plovi,ili lažinja da plovi!
    Ne računam ove na kruzerima,to je hotelska industrija
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 20:26.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Grubo racunajuci, pomorci donesu u CG oko 100 miliona eura godisnje. Vjerovatno najbolji crnogorski izvozni proizvod. Pa jos kad nas oporezuju, eto srece :mad:
    Kako vas porezuju i kako se placa penzijski staz?

  6. #81
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Za gospodjicu Maju i druge koji ne razumiju tematiku: porez u CG i vecini drugih evropskih zemalja placaju rezidenti, tj, oni koji provedu vise od 183 dana na teritoriji neke drzave. Vecina pomoraca ne spada u tu kategoriju i ne placa porez jer nisu rezidenti, tj. ne koriste javnu infrastrukturu i druge beneficije drzave CG ili neke druge drzave vec PANAME, LIBERIJE, BAHAMAS, itd.. U CG (kao i u jos nekim evropskim drzavama koje su i clanice EU) niko ne vrsi kontrolu o broju dana koji pomorci provedu na brodu, tj. nema zakona o oporezivanju pomoraca kao posebne kategorije. I kad bi se to sprovelo, opet bi skoro svaki pomorac mogao da iskoristi priliku da produzi ugovor za npr. par dana i izbjegne placanje poreza (to se desava u HR i drugim evropskim zemljama, V. Britanija npr. Veci problem je zdravstveno osiguranje pomoraca nego porez ili penziono na koje i nemaju pravo ako plove na stranim kompanijama i ne uplacuju doprinose.

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema uplate penzijskog državnog osiguranja ,kada se odluči ne ploviti vise ,ako je neko plovio kod krštene firme tipa MSC,CMA-CGM,Hansa,povrat dijela za penziono,i uplata iz privatnih penzionih fondova i ti je to!
    Kakva crna državna penzija!
    Caku od 180 dana i ako uvedu,nek me prate i dokažu
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 22:41.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koliko mojima uzimaju porez od prvog radnog dana iako nisu u CG ni par mjeseci godisnje, a kako ce se to rachunovodstveno srediti na kraju godine - deseta prica... toliko se razumijem u "tematiku"..
    Sto se tice tih 6 mjeseci i toboze nemogucnosti kontrole tu dolazimo do point-a.. Pranje novca - totalno neoporezovan novac rezidenata. Kako ne placaju penzijsko i doprinose - to je ilegalni rad/ na crno. Ili ni to nije tako?
    Sto se tice penzijskog, ono sto korektne Co nude jeste placanje 2. i 3. privatnog penzionog fonda i to nema veze sa drzavnim penzionim fondovima, jer ga ne mogu ni imati jer nemaju mjesto boravka u tim drzavama. Inace bi kao i njihovi gradjani imali pravo i na doprinose biroa rada u slucaju perioda nezaposlenosti itd. Zato su ilegalno drzali fotelje u firmama u CG da bi im tekao radni staz, placeni doprinosi itd. a oni isli da rade "na crno".
    Tako da... tematika ili.. Jasno je.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-02-11 at 22:46.

  9. #84
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pričamo o našem penzonom fondu.
    Ah mi milioneri pa peremo novac,tako su pratili Kosteliće jesu li u Hrvatskoj 6 mjeseci,jer placaju porez Monte Karlu.
    Za sada smo u zakonskim okvirima dok se ne donesu nova,a donijeće se kad budemo imali 20 brodova,zato ne brinem o tome
    Maja ko da radi novi poreski zakon,uvatite se poreza na lusuz,avioni,kamioni,vile,neka vam pomoraca!
    Sjetih se da je Sveto Marović kumovao "Pelinovu"
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 22:49.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema nijedne drzave u Evropi koja dijeli poreze na pomorce, pekare ili neki zanat vec se porez placa na prihod gradjana i mora se sve do zadnjeg centa uvesti u poresku prijavu jer u suprotnom mecka pred vrata zaigra. Ne znam za Panamu, Liberiju...kako isplacuje, ali za evropske drzave mi zvuci nemoguce da isplacuju plate bez ikakvog poreza.
    PS.
    Minjo ja te sazalih da te duplo oprezuju, a ti placas izgleda porez taman ka i shaneri ili oni iz Budve.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, gospodine Minjo, rekli ste na pocetku da ucjenjujete Ministarstvo "ne dirajte nas, ne diramo vas". To smo shvatili odmah.
    Znachi 100 miliona godishnje (kako rekoste) nije oporezovan novac... a ulazi "legalno" u CG? Dobro.. sto bi rekli Budvani to je normalno, ili sica je to?


    Hvala Lepo

  12. #87
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Koliko mojima uzimaju porez od prvog radnog dana iako nisu u CG ni par mjeseci godisnje, a kako ce se to rachunovodstveno srediti na kraju godine - deseta prica... toliko se razumijem u "tematiku"..
    Sto se tice tih 6 mjeseci i toboze nemogucnosti kontrole tu dolazimo do point-a.. Pranje novca - totalno neoporezovan novac rezidenata. Kako ne placaju penzijsko i doprinose - to je ilegalni rad/ na crno. Ili ni to nije tako?
    Sto se tice penzijskog, ono sto korektne Co nude jeste placanje 2. i 3. privatnog penzionog fonda i to nema veze sa drzavnim penzionim fondovima, jer ga ne mogu ni imati jer nemaju mjesto boravka u tim drzavama. Inace bi kao i njihovi gradjani imali pravo i na doprinose biroa rada u slucaju perioda nezaposlenosti itd. Zato su ilegalno drzali fotelje u firmama u CG da bi im tekao radni staz, placeni doprinosi itd. a oni isli da rade "na crno".
    Tako da... tematika ili.. Jasno je.

    Hvala Lepo
    Ko im uzima porez, CG ili neka druga drzava, gdje rade, gdje borave i u kojim intervalima?

  13. #88
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ulazi ilegalno,kad ulazi preko banaka,pa ne nosimo pare u gaće !
    Vidim ja da smo mi primorska a ne pomorska zemlja !

  14. #89
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Drzimo se teme.. samo sam akcentovala oko poznavanja "tematike"...

    Hvala Lepo

  15. #90
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nema nijedne drzave u Evropi koja dijeli poreze na pomorce, pekare ili neki zanat vec se porez placa na prihod gradjana i mora se sve do zadnjeg centa uvesti u poresku prijavu jer u suprotnom mecka pred vrata zaigra. Ne znam za Panamu, Liberiju...kako isplacuje, ali za evropske drzave mi zvuci nemoguce da isplacuju plate bez ikakvog poreza.
    PS.
    Minjo ja te sazalih da te duplo oprezuju, a ti placas izgleda porez taman ka i shaneri ili oni iz Budve.
    Vidim da je nekima zao sto pojedini pomorci zaraduju 5-6 hiljada eura mijesecno, drugacije ne mogu shvatiti da im je ovolika kontra i nepravda a jos se i ne razumiju u tematiku( Hari, Maja)....nismo rezidenti, plovimo po pola godine i vise, ne unistavamo resurse ove zemlje, ne deremo puteve, mostove, elektricnu mrezu, tako je u svim evropskim drzavama. Ponavljam jos jednom, samo REZIDENTI placaju porez.....i nismo ti koji podrzavaju SDPS baram ne vecina nas (izuzev Minja) i nema nikakvog javnog, tajnog ili precutnog dogovora da ce neko glasati za nekoga a da ne placa porez.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Gospodine jooly jeste li vi sluzbeni PR ili predsjednik sindikata pomoraca u CG pa...?
    Rekli ste da bi znali smutiti zakon da izbjegnete placanje kao sto rade gdje ono?
    Dakle.. Niste rezidenti CG, a chiji ste? Apatridi?
    Ili vam CG sluzi samo jer vam odgovara za vas neoporezovan novac?

    Hvala Lepo

  17. #92
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ni ne pominje glasanje sem Maje -koja to tako vidi!,Nego postoji toliko problema na temu pomorstva između pomoraca i ministarstva,da važi "nediranje" jer se zna da pomorci nijesu napravili probleme,nijesu ih generalizovali godinama,već država,tako da bilo kakvi nameti pomorcima nemaju smisla,jedino što mogu je kopirati Hrvate,ali ni to nema smisla jer nemamo flotu,zato ne vidim što se Maja ufatila poreza!
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 23:04.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Vidim da je nekima zao sto pojedini pomorci zaraduju 5-6 hiljada eura mijesecno, drugacije ne mogu shvatiti da im je ovolika kontra i nepravda a jos se i ne razumiju u tematiku( Hari, Maja)....nismo rezidenti, plovimo po pola godine i vise, ne unistavamo resurse ove zemlje, ne deremo puteve, mostove, elektricnu mrezu, tako je u svim evropskim drzavama. Ponavljam jos jednom, samo REZIDENTI placaju porez.....i nismo ti koji podrzavaju SDPS baram ne vecina nas (izuzev Minja) i nema nikakvog javnog, tajnog ili precutnog dogovora da ce neko glasati za nekoga a da ne placa porez.
    Ne doradjuj sad teoriju na potkradanje drzave a koga podrzavas mene interesuje ka i lanjski snijeg. To sto si naucio rijec rezident ne oslobadja te od poreza. U svakoj krstenoj drzavi svaki gradjanin na kraju godine ispunjava poresku prijavu sa svim prihodima i ta drzava mu odreze predvidjeni porez. Ja mislio da je u Crnoj Gori samo Aco Djukanovic nezaposlen i ne placa poreze kad oni i nasi pomorci

  19. #94
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bogami, gospodine Minjo, da neko napise u USA ili bilo kojoj drzavi na svijetu da ministarstvo ne smije da "ih" dira..Tj. ne diramo vas - ne dirajte nas.... Bogami bi to zvucalo ......CG ne treba da kopira nikog sem ako ne smatrate da je Ministarstvo za saobracaj puno maloumnih i retardiranih koji moraju prepisivati zakone - jer ih sami ne mogu na osnovu potrebe drzave precizirati, ili ne daj boze da kopiraju USA zakon ili Italije, Njemachke itd.....?
    Chinjenica je kako ste naveli da cc 4000 ljudi u CG ne placa porez za cc 100 miliona eura godishnje.....Niti igdje drugo...
    Svaka cast - eldorado jel'te?


    Hvala Lepo

  20. #95
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Gospodine jooly jeste li vi sluzbeni PR ili predsjednik sindikata pomoraca u CG pa...?
    Rekli ste da bi znali smutiti zakon da izbjegnete placanje kao sto rade gdje ono?
    Dakle.. Niste rezidenti CG, a chiji ste? Apatridi?
    Ili vam CG sluzi samo jer vam odgovara za vas neoporezovan novac?

    Hvala Lepo
    Tako nesto kao sindikat pomoraca u CG ne postoji pa samim tim nisam ni PR. U svakodnevnom kontaktu sa kolegama vec 10-ak godina nisam ni nacuo nista slicno ovim nebulozama i teorijama zavijere o kojima pricate.
    Gospodjice, mijesate babe i zabe, drzavljanstvo je jedno a biti rezident nesto drugo. Drzavljanin sam CG ali nisam rezident jer sam 3 mijeseca na brodu a 2.5 na kopnu i tako u krug. Po trenutnom CG zakonodavstvu nisam rezident i ne treba da placam porez na dohodak ma koliko god to vama bilo bolno. Zakon bi smutio tako sto bi ostao duze na brodu, a krace kuci ukoliko bi bilo potrebno da zadovoljim normu od 183 dana. Ne vidim u tome nista lose, zakoni su da se postuju. Da mi oporezuju zaradu sa nekih 30 ak i vise posto rado bih se preselio u neku drugu drzavu kao sto to rade Finski ili neki drugi pomorci
    Last edited by jooly; 13-02-11 at 23:16.

  21. #96
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala USA što nama pomorcima daje vizu na 3 godine i buduće na 5 godina,fala im
    A reci mi kako država da oporezuje doznake nasih ljudi koji rade u inostrastvu i koji salju doznake porodicama u Crnoj Gori!
    Ne računajući Ekrema,jer pare drži Igbala
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 23:17.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A Vi to u mnozini kad pricate o sebi..Ok, ok..
    Samo ste Vi u ovoj kulturnoj diskusiji uvidjeli "teoriju zavjere"... Ne plasite se, ovo je samo razjasnjavanje nekih podataka koji su zanimljivi ne samo za CG nego i sire.. I zakoni su tu zanimljivi i kao obichni gradjani razjasnjavamo te rupe u zakonu.. Mi smo ipak pred NATO u EU.. A i Nezavisna smo drzava.. Cisto da znamo ko kosi a ko vodu nosi.. Ochigledno je ono "ne diramo vas - ne dirajte nas"..

    Hvala Lepo

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    A reci mi kako država da oporezuje doznake nasih ljudi koji rade u inostrastvu i koji salju doznake porodicama u Crnoj Gori!
    Ne računajući Ekrema,jer pare drži Igbala
    Jel Vi ovo ozbiljno pitate ili ste mislili da gasterbajteri koji legalno zive i rade u inostranstvu ne placaju porez na zaradjen novac? Gospodine Minjo?

    Hvala Lepo

  24. #99
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jel Vi ovo ozbiljno pitate ili ste mislili da gasterbajteri koji legalno zive i rade u inostranstvu ne placaju porez na zaradjen novac? Gospodine Minjo?

    Hvala Lepo
    Dosli smo do sustine problema, krivo vam je sto pomorci ne placu, nema veze sto ne placu CG vec ne placaju bilo kojoj drugoj drzavi....

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Hvala USA što nama pomorcima daje vizu na 3 godine i buduće na 5 godina,fala im
    A reci mi kako država da oporezuje doznake nasih ljudi koji rade u inostrastvo i koji salju doznake porodicama u Crnoj Gori!
    Ne računajući Ekrema,jer pare drži Igbala
    Minjo te su pare oporezovane i deset puta provjerene a reci nam obraza ti jeli ovo sprdnja ili istina da vi dolazite s parama ka i shaneri i niko vas u Crnu Goru ne pita otud vam pare? Kako ispunjavas godisnju prijavu porezaili ima rubrika nezaposleni "ala Aco Djukanović"

Page 4 of 47 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 15:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 18:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •