Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 577

Thread: Radio ili šta vam znači muzika

  1. #51
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    :jutarnji radio program: :neprocenjivo:
    A još je Nedelja.

    Nedelja kao dan (per se :mrgreen ima svoju muziku. Ono, to je uglavnom tupast dan, samo gledaš da se kroz nj nekako provučeš bez posledica, samo da prođe. Pa imaš taj prirodni poriv da slušaš nešto što će te odvući daleko, skroz do narednog Petka, ili bar do Ponedeljka (koji je isto dno, ali to je druga tema ).

    Veliki um je već citiran.

    Iss, kad sam prvi put čitala knjigu bejah tinejđerka i mislila sam da je Hornbi mrtav ozbiljan i to je sve tako i amen, i ta iskrenost joj je davala na značaju najjače i bio mi je idol i sve. :mrgreen:
    Pa onda još wow, on je muško, a gle' kako je osećajan momenat. :oops: Mora da je ok da imaš takav stav, pa ne bi se sramotio bezveze, i sl. I onda se osećaš better about yourself.
    Užasno mi je bitan taj momenat povezivanja, sposobnost muzike da te instantno poveže s nečim (nekim) i zadrži, bar neko vreme, tu konotaciju i onda si sav kad ju čuješ, i to već postaje nešto organsko.
    Jesi li jado sa tim povezivanjem and all that? Premda smatram da se to dešava nenamerno, čini mi se da ipak moraš imati tu crtu jadnoće u ličnosti. Ne doživljavaju svi muziku. Pa ni mnogi koji pišu na ovom pdfu, a prave se da da.
    :audio tip:

  2. #52
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Stalno zaboravljam da naglasim kako mi je ovo tužno, pretužno:

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Znam svaki korak, svaki zarez, rif, uzdah - i znam da vise to ne mogu da osjetim na isti nacin


    Zaista.
    Sjajno mi je to što si muzičko lutanje naveo kao svojevrstan indikator promena u životu, I can relate. I u početku bar možeš još da prizoveš to što si osećao - makar ga ne osećao više - a kasnije ni to... ostaje samo, ne znam, kao neupotrebljivi, odbačeni deo. Kao stara ljubav koja ti danas ne znači ni promil onoga što je nekad značila, ali se prisećaš i pamtiš osećaj, nisi drvo.

    Ala sam se raspekmezila.
    Last edited by cowgir|; 06-02-11 at 11:00.

  3. #53
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ...Muzika......................................... .................................................. .........
    Najradije bih na ovaj nacin zavrsila post jer osjecaj koji mi poklanja muzika ne mogu da pretocim u rijeci,al ajde okvirno da pokusam da objasnim, prije svega sebi ,sta mi znaci muzika
    Kada bi mi se postavilo pitanje 'Bez cega ne biste mogli na pustom ostrvu?'(otrcano pitanje iz leksikona ) moj odgovor bi bio BEZ MUZIKE.I stvarno,kad malo razmislim,od svih 'blagodeti' modernog zivota sacuvala bih samo i-pod( na njemu ima i radio ) i ajde kompjuter jer moram negdje puniti bateriju a i pronalaziti novu muziku
    Da naglasim,za mene nije nikakav gust slusati muziku na kompjuteru (iako skoro uvijek dok radim na kompjuteru neka muzika je ukljucena,al vise iz navike,vise da mi pravi drustvo)... Tada ne uzivam u njoj jer samo kad smo ja i muzika same onda je osjecam Legnem,zatvorim oci,slusalice, i-pod u ruci,muzika u meni To je moj najljepsi odmor,jedini odmor koji moze da me okrijepi,relaksira,povrati raspolozenje,razbistri misli....sve ostalo 'ne,nije to to,fali nesto'!!!
    Radio!Razumijem da se tema ne odnosi na 'njega' (iako zbog naslova vidim da pojedini misle suprotno,al mozda ja ne tumacim dobro temu,ko zna ),al kad ste ga vec spomenuli podsjetiste me na period 'No internet & tecnology'...7 ujutru,zima,jedva se odvojis od toplog jorgana (mada ponekad sam znala da ga dovucem zajedno sa sobom do dnevne ) i prvo sto uradis-ukljucis radio.Ne znam zasto al na nasem radiju mi se uvijek najvise dopadao jutarnji muzicki izbor,kad jos ne pocnu programi,bez glasa voditelja,samo muzika...Spremis se ,podjes u skolu i u glavi ti pjevusi neka pjesmica,kojoj ne znas ime ,ne znas ko je pjeva,ne znas kad ces opet imati priliku da je cujes...kad stignes u skolu,na nekoj svesci ,knjizi zapises stihove kojih se sjecas ,eto da je makar nekako sacuvas od zaborava jer bas kao sto rekoh ne znas kad ces je opet 'uhvatiti' na radiju ...A sada? I sada ukljucim radio povremeno (iako vise nije crnogorski),i sada pronalazim pjesme koje ostave utisak na mene...al sada ne moram vise da idem u skolu pjevuseci tu pjesmicu i misleci kad cu je opet cuti,sada je tu internet sve sto cujes odmah -google search ,download... i imas je,u tvojoj je kolekciji.Ne znam,ali sa napretkom tehnologije fali mi taj nekadasnji osjecaj 'nemanja-neposjedovanja'...kad nesto brzo dobijes gubi svoju draz...nego to je vec neka druga tema
    Jos sam nesto primjetila,muziku koju ja slusam dozivljvam kao dio sebe,mislim da dobro oslikava mene samu i zato je smatram svojojm intimom.Nikad nisam dala nekom da zaviri u moj i -pod (osjecaj bi bio kao da mi neko procita moj dnevnik!).Sa ostalima mogu da podijelim par numera,iskljucivo nekih novih,koje nisu u mojoj kolekciji vec sam ih pronasla u datom trenutku( volim da istrazujem i otkrivam nove pravce,nikad nisam slusala samo jedan,nikad nisam bila vjerna samo jednom izvodjacu,jednoj grupi itd-moj izbor je sarenolik)....Ne znam zasto ta moja sebicnost ,mozda zato sto sam okruzena ljudima kojima muzika ne znaci toliko koliko meni pa ne bih da se te moje 'pjesmice' zloupotrijebljavaju,na neki nacin ,dajuci ih njima koji ih nikad nece razumijet,ne bih da izdam moje pjesmice

    Nekih 6 godina sam svirala klavir,'napustila' sam ga i nisam nikad vise sjela za klavirom.Proslo je par godina i naisla sam na jedan video na youtube-u(da ta tehnologija koju maloprije iskritikovah ima mnogo pozitivnih strana).Taj muzicki klip mi je probudio zelju za klavirom...nevjerovatno,posle par godina,meni koja sam toliko hrabra kad treba da se stavi katanac na nesto ,3 minuta carobne melodije su otvorile taj katanac i izvukle davno voljeni klavir Razmisljam da postavim taj klip ovdje...al.... .................................................. .................................................. ......
    Eto...to vam je moj dozivljaj muzike....ne zamjerite ako sam malo odlutala ,al ja idem kuda me vode misli ne volim da se drzim striktno pravila,jer to onda nisam ja .Svaka cast za temu,bas uvidjevsi da par vas ovdje stvarno zivi od muzike (duhovno) dobila sam podsticaj da se 'ispovijedim'
    Pozdrav svim umjetnickim dusama
    E da....muzika...................................... .................................................. ....

  4. #54
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    ^ Radi ovakvih upisa je tema otvorena.

    Hvala, sestro.

    edit :mrgreen: : Sad mi pade na pamet i ono kad si skoro čuo dobru stvar, u međuvremenu je jako zavoleo, često je slušaš, i rado bi da je podeliš, ali...nekako ne možeš, nije ti još u potpunosti legla, moraš da je sam sa sobom preživiš i prežvaćeš da bi mogao da je podeliš.
    I onda dođe taj dan i podeliš je i opet si sav

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ne znam zasto ta moja sebicnost ,mozda zato sto sam okruzena ljudima kojima muzika ne znaci toliko koliko meni pa ne bih da se te moje 'pjesmice' zloupotrijebljavaju,na neki nacin ,dajuci ih njima koji ih nikad nece razumijet,ne bih da izdam moje pjesmice

    Last edited by cowgir|; 06-02-11 at 12:29.

  5. #55
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dosta toga se vrti oko "jesam ili nijesam jado". Neka muzika, neki bendovi, neki ljudi... mnogo, mnogo toga - igra po veoma tankoj liniji izmedju "sve je to tu da bi ti pomoglo da izbacis lose stvari iz sebe, odtugujesh, budes miserable na jedan kulturan nacin, intiman i lican" - i bivanja sredstvom profesionalnog samosazalijevanja. Jednostavno - ako se prepustis na jedan nacin, moze biti izuzetno dobar izgovor da se zesce potone na neko vrijeme.

    Ne treba da ti bude tuzna, pretuzna... moja konstatacija da ne osjecam te neke stvari vise istim intezitetom. U sustini znam - da je sve to dio (podsvjesne, nikako svjesne!) odluke - da treba biti odgovorniji, racionalniji, u svaki dan ugradjivati vishe sebe da bi se nesto lijepo zasluzilo; biti cvrsci. Boriti se za ono "sad, ovdje". Vezati se za male stvari, manje biti ogorcen, vezivati se za ljude a ne ocekivati nista od njih. Mozda i manje preispitivati. Malo zelje za nekom okvirnom slikom, i saznanjem, sta je dobro, a sta nije. Za sta se vezati, za sta ne. Sta i ko zasluzuje da se bude sentimentalan prema... a sta ne. Koga slusati, na koga se osloniti, za koga se uhvatiti, za koga zeljeti da budes tu... "Daddy tell me another story, tell me about the lows and the highs..."

    Jednostavno... Sa 26 godina, sasvim je logicno zapitati se - ko smo, odakle smo shljegli prije 30-40 godina. Iz ove perspektive... imam dva izbora - da sa 36 budem ogorceni Rob Gordon koji samo zna da bjezi od svega (o, jeste on osjecajan... ali i zesca kukavica u svemu tome) - ili da budem... nesto drugo. Ne znam sta. Znam da to nesto drugo nece morati da kaze cao muzici, ni u kom slucaju (kao sto on optuzi Lauru da je... izdala).
    Just to slip the skin...

  6. #56
    Join Date
    May 2007
    Location
    Lijevo kod Albukerkija
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio samdugo u jednoj vezi, kojaq je eto prekinuta iz odradjenih razloga, iako su ogromne kolicine osjecanja i dalje prisutne, cak i intenzivnije nego prije, nego.. ta veza je toliko protkana bila muzikom u svim oblicima, i otkrivanja novih stvari i padanja u trans u nekim vec poznatim, fenomenalnim pjesmama... ici cu u zg, na rogera watersa, i ako budem ishao kojim slucajem sa njom, mislim da ce to biti neshto neprevazidjeno i da cu nakon toga imati osjecaj da nishta nece biti toliko jako kao taj dogadjaj, jer su i njoj i meni Floydi nevjerovatno najdrazi... toliko koliko muzika utiche na mene i eto... u njeno ime i na nju
    The sun is the same, in a relative way, but you're older... Pink Floyd

  7. #57
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Dosta toga se vrti oko "jesam ili nijesam jado". Neka muzika, neki bendovi, neki ljudi... mnogo, mnogo toga - igra po veoma tankoj liniji izmedju "sve je to tu da bi ti pomoglo da izbacis lose stvari iz sebe, odtugujesh, budes miserable na jedan kulturan nacin, intiman i lican"
    Kako, svega ti, da budem jadno dno i kulturna u isto vreme?! Neću. Kad sam tužno sjebano dno onda sam glasna i neprijatna i grozna i uvredljiva i svašta nešto, drama, daj dramu.
    Ne mo'š se femkati kad u sebi imaš dramu. Al' fakat dramu, iako ti poslednjim mrvicama zatamnjenog razuma kontaš da si jadan i daj se saberi, to je drama i za tebe u tom trenutku je legitimna.
    To posredno daje legitimitet i svemu s njom povezanom, iz nje proisteklom, pa i dovodi u konačnici do boldanog:

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ne treba da ti bude tuzna, pretuzna... moja konstatacija da ne osjecam te neke stvari vise istim intezitetom.
    - nekakve katarze, je l'. Dobro, katarza je malo predramatičan izraz, ali valjda se razumemo. :mrgreen:

    Btw. tužno, pretužno se nije odnosilo specifično na tebe već na osećaj kao takav.
    Last edited by cowgir|; 06-02-11 at 13:18.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Neću. Kad sam tužno sjebano dno onda sam glasna i neprijatna i grozna i uvredljiva i svašta nešto, drama, daj dramu.
    Ne mo'š se femkati kad u sebi imaš dramu. Al' fakat dramu, iako ti poslednjim mrvicama zatamnjanog razuma kontaš da si jadan i daj se saberi, to je drama i za tebe u tom trenutku je legitimna.
    To je ono sto ja smatram "kulturno biti miserable". Jbg, sve se vrti oko iskrenosti. (I dobrih namjera hahahahaha, popecu se svima na glavu sh'njima).

    U svom novom svijetu dopustim ja i te kako sebi da budem miserable... Ali nekako, manje ima bijesa... i lakse je ustati, ima smisla.
    Last edited by getaway blues; 06-02-11 at 13:21.
    Just to slip the skin...

  9. #59
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Kako si težak, *****u. :mrgreen:

  10. #60
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ...pade mi na pamet ideja personal playliste za ovaj topic... ali, bolje da se svi slozimo oko kriterijuma? Ako je uopste ok ideja, sha znam. Meni jeste, jer se se prica uglavnom vrti oko sharovanja necega sto je... personal.
    Just to slip the skin...

  11. #61
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    www.last.fm is sharing your... personal.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  12. #62
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    www.last.fm is sharing your... personal.
    Ćut' tu. :mrgreen:

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    ...pade mi na pamet ideja personal playliste za ovaj topic... ali, bolje da se svi slozimo oko kriterijuma? Ako je uopste ok ideja, sha znam. Meni jeste, jer se se prica uglavnom vrti oko sharovanja necega sto je... personal.
    Može, totally.

    Ne bih da tema umre, ne jer sam je sama pokrenula , nego jer mislim da ima potencijala i da ljudi zbilja imaju šta da kažu, ali se iz nekog razloga suzdržavaju. To uključuje i gorecitirano momče. Možda misle da je to gej. Ali od horde ljudi koja je prošla, samo je ih je par dalo svoj obol. A nešto neb' rekla da su baš svi ono, bezosećajni.

    Mogu liste, primerene trenutnom raspoloženju (postoje li drugojačije? ), kao lična lista za...ne znam, pečenje pite. Lična lista za izbacivanje besa. Lična lista za kišni Četvrtak. Mogu pojedinačne stvari s kratkim opisom nečega*, opet shodno trenutku. Individualni doživljaj, neki kuki, bilo šta. :mrgreen:

    Ja sam danas nanovo idealizovala svog omiljenog radijskog voditelja dok sam mu slušala emisiju. I smejala se kao tinejđerka njegovim izjavama, nekim suludim numerama, i bila sva jer šuška dok govori na special način. I zamišljala kako bi bilo da se poznajemo, i o čemu bismo pričali. I zna li kako se osećaju ljudi koji ga slušaju već godinama, i ako da, šta mu to znači.
    I naučila sam svašta nešto.


    *nečeg ličnog, je l'; ne mora se ići u najdublje ponore duše ni biti , budite kreativni, a koncizni


    Last edited by cowgir|; 06-02-11 at 22:03.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Moze li lista: u-nekom-sam-,meni-polupoznatom,-gradu-dje-ne-znam-nidje-nikog-a-tako-zeljno-zelim-da-znam-da-bi-smo-otisli-na-pivo?


    I am so post-rock I shit sad birds.


  14. #64
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ako si tamo gde ja mislim da si, možemo na pivo, kad nam pokažeš listu. :mrgreen:

  15. #65
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka lista , iste casu piva, smijesani najlakse se... stvaraju crne rupe u sjecanju.
    Jedan je veliki covjek jednom rekao : " Mrav, kad je osamucen, uvijek pada na lijevu stranu."

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,062
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    ...pade mi na pamet ideja personal playliste za ovaj topic... ali, bolje da se svi slozimo oko kriterijuma? Ako je uopste ok ideja, sha znam. Meni jeste, jer se se prica uglavnom vrti oko sharovanja necega sto je... personal.
    sherovanje necega sto je personal ne mozes okaciti na javni forum, gdje moze svakome dopasti saka. onda prestaje da bude odvec personal. mada, zar vec ne radimo to?
    krenuo sam jedno X puta da nesto napisem, a onda vidim da je vas dvoje-troje napisalo cudobozje, pa uzmem i procitam to, pa onda krenem da stvarno nesto napisem, pa napisem, pa onda ne znam da li ste vec napisali tako nesto. i sta. i ko. i ...
    enivej, muzika je cudan katalizator. spaja, pospjesuje, priblizava, ubrzava, pronalazi cestice i dovodi ih u smislenu relaciju kao malo sta drugo. ili mi se makar tako cini. ili bih makar volio da je tako. nosi te na mjesta, dovodi ponovo nekim ljudima, podsjeca da smo (bili) zivi, podsjeca i na one koji nisu zivi... neke pjesme vise nikako ne mogu biti samo trominutne smjese tonova, vec su nerazdvojive celije bez kojih bi mogli prezivjeti, ali ne bi bili isti. i, upickumaterinu, nedostaje mi sto ne mogu (citaj: nemam) nekoga da zovnem u tri ujutru samo da bih mu pustio neku pjesmu, i da tacno zna sta (mi) to znaci.

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Predivno je deliti muziku s ljudima. Naročito bliskim.
    Mada, ljude koji su ti po muzici bliski osećaš zaista bliskima na jedan čudan način, bez obzira na stvaran odnos.
    true dat. nikad necu uspjeti da dokucim zasto. vjerovatno zato sto sam (i ja) emotivni bogalj, ali se nadam da postoji drugi, a tocan odgovor.

    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ja se bejah zaletela da okačim SShot sa spiskom tih naših (jer je više ljudi učestvovalo u stvaranju i konzumaciji) lista starih godinu i po cca. Upadoh u folder juče i nađoh svaštasvašta i na svašta me to onda ispodsećalo i nisam mogla odmah da zaspim.
    A i sramota me da kačim kad niko od vas neće da se igra.
    Mada, verovatno ću i okačiti u neka doba.

    Inače, ne mislim da bi objavom izgubile na ličnosti, jer, ono, ne mogu izgubiti taj značaj tek tako. Valjda. Nego, muzika ima taj element u sebi, jebatga, traži da se podeli i tako raste i sve. Ne uvek, ali često. Unlike Nutella, npr. - kad imam teglu toga, I'm dead to the world i ne delim ni sa kim, nikad ikad u svemiru celom, ni sa sestrom rođenom. :devil:

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    sherovanje necega sto je personal ne mozes okaciti na javni forum, gdje moze svakome dopasti saka. onda prestaje da bude odvec personal. mada, zar vec ne radimo to?
    E, ovo. Ono kad ti (ili čika Jo :mrgreen: ; ok, prvi ste mi pali na pamet, a ima ih još par), uz ono što okačiš na mrsnom napišeš redak ili, ređe, dva.
    Sad, čitam to, i, pod uslovom da nije neko BS prepucavanje, kontam da je to ono nešto, ono što ti prvo padne na pamet kad je ta stvar u pitanju, ili isečak nečega vezanog za nju, ili ono, bilošta. E pa, može to, ali ne kao na mrsnom. Mrsni je mrsni. :mrgreen: I tamo je predostupno. And ppl might judge.
    Mada, screw'em, really.

    Zašto?
    Zato što mi se dovoljan broj puta u životu desilo:

    - da me muzika s nekim poveže
    - da me muzika s nekim poveže i onda tog nekog zavolim
    - da me nešto privuče upravo u toj formi predstavljeno (kad neko izbaci pesmu i s njome nešto lično) i dopadne mi se i možda ju posle ja podelim i svašta


    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    krenuo sam jedno X puta da nesto napisem, a onda vidim da je vas dvoje-troje napisalo cudobozje, pa uzmem i procitam to, pa onda krenem da stvarno nesto napisem, pa napisem, pa onda ne znam da li ste vec napisali tako nesto. i sta. i ko. i ...
    enivej, muzika je cudan katalizator. spaja, pospjesuje, priblizava, ubrzava, pronalazi cestice i dovodi ih u smislenu relaciju kao malo sta drugo. ili mi se makar tako cini. ili bih makar volio da je tako. nosi te na mjesta, dovodi ponovo nekim ljudima, podsjeca da smo (bili) zivi, podsjeca i na one koji nisu zivi... neke pjesme vise nikako ne mogu biti samo trominutne smjese tonova, vec su nerazdvojive celije bez kojih bi mogli prezivjeti, ali ne bi bili isti. i, upickumaterinu, nedostaje mi sto ne mogu (citaj: nemam) nekoga da zovnem u tri ujutru samo da bih mu pustio neku pjesmu, i da tacno zna sta (mi) to znaci.
    Mene ovo boldano uništava. I svaki put kad pročitam iznova me uništi. Zbog tebe, a bome i zbog sebe.

    Evo, opet čitam i čujem krc .
    Ubijaš me, crve. Bezosećajni.

    Vazda si me uništavao, ti i tvoja muzika.

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    true dat. nikad necu uspjeti da dokucim zasto. vjerovatno zato sto sam (i ja) emotivni bogalj, ali se nadam da postoji drugi, a tocan odgovor.

    Ne bih išla tako daleko (emotional cripple ), ali istina je da - pored onoga što si nabrojao da muzika jeste a sjajno je i bilo bi čak ok da si time sve rekao premda ćeš još pisati i to je činjenica amen :mrgreen: - i kad ne mogu da osećam, muzika to čini lakšim, nekako. Ono, kad ne znaš tačno šta ti je, ali obvidno ti je nešto, neki vrag, muči te, ne znaš da izraziš emociju. Onda pustiš tu neku stvar i to je to. Ona to učini za tebe.

    Jer je totally napisana za tebe.
    I tak'e stvari.

    Sinoć je bila nedeljna toplista albuma i beše sjajna (sem Kanye) i super stvari sam čula po prvi put i bilo je sjajno.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    pa onda krenem da stvarno nesto napisem, pa napisem, pa onda ne znam da li ste vec napisali tako nesto. i sta. i ko. i ...
    E da, i ovo.
    Kakve veze ima?! Govori, propalico!
    Postoji mogućnost da bude manje lično kad izbaciš, uvidiš da možda ima još neko sa sličnim ili istim razmišljanjem, ali mnim da to nije all that bad. A što je važnije, it connects. Tako se osećaš manje sam. Manje usamljen i sjeban i generalno awkward i disconnected i velika je patnja moja koju niko ne razume i treba da umrem jer se ne uklapam i ne snalazim i ništa. Music soothes that shit, ne zvala se ja Lorimer ako nije tako.
    A svi smo sjebani i usamljeni većma, ja prva (gle' samo koliko vremena na forumu ostavljamo, šta'š dalje), i muzika balances it out. To nam je negde zajedničko, je l'?
    Ima tu i gomila pozitivnih asocijacija, i smejanja i plesanja i svega, ali mi se čini da je ovo prvo ipak primarno.

    O Bobe, jesu li ovo samo projekcije?!


    I evo, ko ga jebe:

    (klik na sličicu)



    *zamrljana su imena prijatelja mi koji su odgovorni za te liste, to je ipak previše lično

    **pojedina slova (m, d, s) takođe stoje umesto imena

    ***narodna u nazivu ne znači ono što vi mislite, već odražava karakter muzike, a to znači da je maltene svako od ekipe ubacio na nj nešto po svojoj volji, odnosno, tu ima za svakog ponešto, i ona se stavi kad smo svi na okupu jer svako od nas u njoj ima nešto svoje :Opštenarodno veselje:
    Last edited by cowgir|; 07-02-11 at 10:11.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Postoji mogućnost da bude manje lično kad izbaciš, uvidiš da možda ima još neko sa sličnim ili istim razmišljanjem, ali mnim da to nije all that bad. A što je važnije, it connects. Tako se osećaš manje sam. Manje usamljen i sjeban i generalno awkward i disconnected i velika je patnja moja koju niko ne razume i treba da umrem jer se ne uklapam i ne snalazim i ništa. Music soothes that shit, ne zvala se ja Lorimer ako nije tako.
    A svi smo sjebani i usamljeni većma, ja prva (gle' samo koliko vremena na forumu ostavljamo, šta'š dalje), i muzika balances it out. To nam je negde zajedničko, je l'?
    Ima tu i gomila pozitivnih asocijacija, i smejanja i plesanja i svega, ali mi se čini da je ovo prvo ipak primarno.
    Ovo je pitanje... za duzu diskusiju. Mozda do prije par godina muzika mi je bila uglavnom i primarno... to. To smooth the shit. Sad, nijesam siguran vise... Osjecaj je ostao podjednako intiman i okrepljujuc i licni, reci cu cak i licniji, samo... manje je rupa koje treba pokrpiti. A za to je itekako odgovorna muzika. Drzi me van padova, i kontinuitetu. Mislim da je to znacajno evoluiralo u odnosu na prostog "ovo ce da me uzme za ruku kad krenem da tonem ili sam saaam". Osjecaj je postao kreativniji.

    moone... nijesam siguran da, objavljivanjem bilo cega odje, stvari postaju manje personal. Prvo, postoje razliciti stupnjevi sharovanja. Svako moze da da onoliko koliko i ako zeli. Drugo... ja odje na ovom forumu vec 7-8 godina baljezgam, i svasta sam toga prilicno personal govorio, a opet... ne vjerujem da iko od svih tih ljudi koji ponekad procitaju neki post, ili oni koji se malo vise zainteresuju, ili oni koje pustim u zivot ili oni mene puste zbog neke pisanije ili prepoznavanja, na tren ili za vazda ili pojma nemam... imaju i najpriblizniju predstavu, ko je i sta je getaway blues. Mislim, nemam ni ja pojma. U svakom slucaju, znam da nema nista pretjerano bitno iza toga getaway blues. Nema ni iza imena i prezimena, a kamoli...

    cowgirl, smijem li da virnem... Sta je to "Produhovljena"? Za onu BackToMine nemam obraza da pitam...


    Inace, mislio sam da vam jutros pricam o jednom Blue Mountain albumu i sta-mi-sve-to-znaci, ali eto... uletjeste u pricu koja mi je skrenula misli u drugom pravcu .
    Last edited by getaway blues; 07-02-11 at 12:42.
    Just to slip the skin...

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,062
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    'uf! v. 2.0' zvuci pakleno.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cowgirl jesi li stvarno gej ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,062
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    556
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    jeste, vidio sam je kako ljubi sliku beth gibbons.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  23. #73
    big giant head Guest

    Default

    due to gayness of the thread, ubacicemo mali muzicki intermeco, koji ujedno svjedoci da je gay skroz ok

  24. #74
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default



    e ne znam, mene budi svaki dan radio u 6 ako to sto znaci, slusam ga put posla, na putovanju i slicno / jel to tema ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #75
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,202
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Osjecaj je ostao podjednako intiman i okrepljujuc i licni, reci cu cak i licniji, samo... manje je rupa koje treba pokrpiti. A za to je itekako odgovorna muzika. Drzi me van padova, i kontinuitetu. Mislim da je to znacajno evoluiralo u odnosu na prostog "ovo ce da me uzme za ruku kad krenem da tonem ili sam saaam". Osjecaj je postao kreativniji
    Menjaš se/razvijaš se, vreme ide, percepcija se menja, usvajaš, odbacuješ, i tako. Za nešto je odgovorna muzika, s nečim nema veze možda, ali sve navedeno prenosi se i na tu sferu. Lepo rečeno, tho.


    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Svako moze da da onoliko koliko i ako zeli. Drugo... ja odje na ovom forumu vec 7-8 godina baljezgam, i svasta sam toga prilicno personal govorio, a opet... ne vjerujem da iko od svih tih ljudi koji ponekad procitaju neki post, ili oni koji se malo vise zainteresuju, ili oni koje pustim u zivot ili oni mene puste zbog neke pisanije ili prepoznavanja, na tren ili za vazda ili pojma nemam.../cut
    Ovo je topic o tebi - nama, vama, njemu, meni. Baš...o tome. Tebi relativno lako ide jer je deo tvog stila. Anyway, već sam ti rekla how I feel about it.

    Pišući ovde, na kojoj god temi, na svadbama ili hadwareu ili ljubavi ili žemskom kutku - pišeš o sebi, znaam, kako god okreneš, a ovaj je samo malo izričajem precizniji. Na to se cilja anyway.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    cowgirl, smijem li da virnem... Sta je to "Produhovljena"?
    Lol.
    Ona je... čine je klasična muzika svakakva, opere , rekvijemi i slično.
    Znali su na nju da ulete i STovi iz V.C.Barcelona i The assassination of Jesse James.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    eto... uletjeste u pricu koja mi je skrenula misli u drugom pravcu .
    Ah, prokletnici smo ti.
    Nema ovde pogrešnog pravca, shoot.

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    'uf! v. 2.0' zvuci pakleno.
    Vi'š, sad kad ti to veliš ja se odma' setim kako je to jedna od prvih (ako ne i prva ) lista od svih tih (tj. koja je složena u tom nekom bitnom periodu) oko koje sam se baš potrudila (čitaj namučila ko fckn Isus), i taj je trud naišao na veliko odobravanje kod par meni jako bitnih ljudi, jedne osobe in particular, te smo je (listu) izanalizirali do kosti, malčice sfrizirali i zajednički došli do naslova Uf!. Jer smo se umorili, i to. :mrgreen: Kad je još zeru izmenjena, a da ne bismo narušavali integritet joj, kao novi entitet dobila je nastavak v.2.0.
    Jebote, priča iza svake, i najmanje, bedastoće.

    A slično (isto) vredi za knjige i filmove, je li, sve je to povezano (citat velikog uma ), ali ovo je pdf muzika pa eto, odnekle se mora početi.

    Ne znam, možda zapravo samo na neki način pokušavam da kompenzujem to što nisam talentovana ni za jednu umetnost , indulging myself in so many different forms of it ili tako nekako. Radeći dramu, bivajući delusional i to.

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    due to gayness of the thread, ubacicemo mali muzicki intermeco, koji ujedno svjedoci da je gay skroz ok
    /youtube
    Dobar.



    edit: shvatila sam da ne postoji način da kontaktiram onu leptiricu Raquel, te bih joj ovim putem, ako čita, poručila i hvala, i tako.


    Kuvala sam oldskul supu danas. Tajna dobre supe je u začinima.
    Last edited by cowgir|; 07-02-11 at 14:42.

Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Radio, internet radio
    By cvrchak in forum Muzika
    Replies: 33
    Last Post: 17-10-12, 02:59
  2. nas radio na net-u??
    By V|RuS in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 14-01-07, 19:18
  3. FM radio USB
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-06, 19:08
  4. Muzika, muzika, muzikaaaaa ...
    By MusicWebbie in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 01-09-05, 00:48
  5. ~ Radio ~
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-05, 14:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •