Results 1 to 25 of 681

Thread: Radio ili šta vam znači muzika

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,250
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    62 Posts

    Unhappy Radio ili šta vam znači muzika

    Slušam Gillesa Petersona (gej sam) na radiju i biva dobar. Prisetim se godina za kojih sam svo vreme bivanja indoors slušala radio. I kako je dobro bilo. I kako je radio vazda bio sjajan izvor muzike, stare i, što je najvažnije, nove; zaboravljene, opskurne, neafirmisane...Kakve hoćeš. Ali, elem, nove. Tebi nepoznate. I sad imaš taj osećaj prvog puta. Kad, je l', prvi put čuješ neku stvar koja je na radiju. Meni je taj osećaj prajsles. Evo sad, dok sam kucala prajsles, setila sam se kolege moona koji je pominjao osećaj prvog puta sa istoimenim albumom, referišuć' se na prvi seks i slično. I toga kako to zapravo na prvu zvuči iskreno, pa neka ga se kasnije tumači kako god.
    Dakle, osećaj. I onda, ako je to što čuješ baš jako kul, pojačaš i skupljen kao limun čekaš da neka dobra duša kaže šta je to bilo (lako je s guglom dobar biti, i devedesetih se radio slušao), ili se dovijaš da saznaš. Uložiš nekakav trud, uglavnom.

    Muzika me veže za ljude, mesta, periode, dobre stvari, loše stvari, sve ikad. I to sobom nosi neku emociju mostli, je l'. I imaš onaj treši jedan komadić i tamo ste osećaj. Jebote, koliko sam samo puta napisala osećaj.

    Predivno je deliti muziku s ljudima. Naročito bliskim.
    Mada, ljude koji su ti po muzici bliski osećaš zaista bliskima na jedan čudan način, bez obzira na stvaran odnos.

    Pa onda pišeš na mrsnom ili preko nekog kukija javno iznosiš to što slušaš jer šering iz kering i imaš tu potrebu objaviti kako je dobro to što slušaš, u pokušaju da preneseš emociju koju ti je tada donelo.

    Pa ples.

    Pa ima momenat kad te dobra pesma podseća na nešto loše, šta'š, izaziva negativnu emociju i muka ti je. Ili neka stvar za koju znaš da je smeće, ali te uveseljava. Naravno, javno ju ignorišeš dok si trezan i mlad.


    E sad, mogla bih da nabrajam još dugo, ovo su samo primeri, ne znam, probijanje leda, i kontam da zvuči malo psiho, ali nadam se da možete da me ispratite.


    Ono što pitam, aj ges, je - šta vam dakle, ta muzika koju slušate (a ovde se kreće dosta ljudi, obvidno je, myself included, koji muziku doživljavaju; ispravite me ako grešim) ekčuli znači? Kakav odnos imate s njom? Za šta vas sve veže?


    *ne pitam za onu koju ne slušate, jer m's'čini da je najrasprostranjenija varijanta - ono što ja ne slušam je dno. :mrgreen: I totalno poštujem to stanovište, nebo zna.


    **ljubičasti smajli u naslovu izražava emociju



    Hvala što ste izdržali do kraja posta.

    Ako ćete da me sankcionišete na bilo koji način, budite nežni.
    Last edited by cowgir|; 05-02-11 at 19:40.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Radio, internet radio
    By cvrchak in forum Muzika
    Replies: 33
    Last Post: 17-10-12, 01:59
  2. nas radio na net-u??
    By V|RuS in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 14-01-07, 18:18
  3. FM radio USB
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-06, 18:08
  4. Muzika, muzika, muzikaaaaa ...
    By MusicWebbie in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 31-08-05, 23:48
  5. ~ Radio ~
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-05, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •