Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: telenor-novi paketi interneta

  1. #1
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default telenor-novi paketi interneta

    Od 01. februara, Telenor će proširiti Internet ponudu sa tri nova Flat postpaid tarifna paketa – Start, Klasik i Max.

    Uz nove Internet pakete stižu i nove povoljnosti, a neke od njih su veća brzina pristupa, jednostavnija kontrola troškova, mogućnost dokupa brzine, kao i besplatan Internet modem, uz ugovor od 6 mjeseci, bez obzira koji tarifni paket korisnik odabere.

    brzine:

    start-1mb/s
    klasik-7.2 mb/s
    max-21.6 mb/s



    Mjesečna pretplata zavisi od tarifnog paketa i sa PDV-om iznosi: 9.99 eura za paket Start, 19 eura za Klasik i 29.99 eura za paket Max. Primjenjuje se fer princip korišćenja Interneta, pa nakon što korisnici potroše gigabajte koji su određeni paketom (Start – 1GB, Klasik – 3GB i Max – 7GB), brzina protoka se smanjuje, o čemu će automatski biti obaviješteni putem SMS poruke.

    Nakon toga, jednostavnim slanjem SMS poruke sa sadržajem Dokupi na broj 14125, korisnici mogu dokupiti dodatnu količinu Internet protoka. Količina dokupljenog protoka zavisi od Internet paketa, pa će tako korisnici Start paketa dobiti dodatni1 GB po cijeni od 5.99 eura, korisnici Klasik paketa 3GB po cijeni od 8.99 eura, a korisnici Max paketa 7GB za 14.99 eura.

    Preko istog broja moguće je i provjeriti preostalo stanje maksimalnog protoka, ali je u ovom slučaju sadržaj poruke Stanje. Cijena poruke za dokup i provjeru stanja je 0.035 eura za sve tarifne pakete.

    Saobraćaj koji se ostvari u romingu obračunava se po važećem roming cjenovniku, u zavisnosti od zone u kojoj se koristi.

    Posjetite Telenor poslovnicu i provjerite brzinu Interneta u najbržoj mreži.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo nije da dokupis brzinu,vec GB.Bas su povoljni!Daleko od njih.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Valjda je za "max" brzina protoka podataka "bez ogranicenja". Bar tako pise na sajtu. A ako pise na sajtu, mora biti tacno.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Valjda je za "max" brzina protoka podataka "bez ogranicenja". Bar tako pise na sajtu. A ako pise na sajtu, mora biti tacno.
    Pitanje za VAS! Drug mi je vec imao modem, pa je samo uzeo taj srednji KLASIK paket od 19e (Koliko sam ga shvatio dodje 3GB, a kasnije neograniceno- ali sporije). I u AP trebaju u program da umjesto prosle konfiguracije stave "FLAT", dok je prije bilo "GPRS.PROMONTE.COM" (ili gprs.telenor.me). Moze li se znati kako je moguce to da se zapamti, jer oni moraju uvijek kada se konektuju da unose novi AP u taj program (program je onaj sa crnom ikonicom, mislim da se zove nesto tipa "BILO GDJE" .. ). Hvala VAM unaprijed i nadam se mi mozete pomoci.

    ZP
    mOnteneGro

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    koji je modem? je li huawei e220? moj modem je zte mf100, paket prepaid, nijesam morao da mijenjam parametre. kad kliknem na podesavanja pise povezivanje i naziv konfiguracije internet bilo gdje, kliknem na DODAJ tu se unose novi paramatri, kad unesem parametre treba da kliknem na SACUVAJ i PRIMIJENI. kad unosi parametre neka pokusa da klikne na dodaj, sacuvaj i primijeni. mozda ne moze da promijeni stare parametre, neka pokusa da unese novi naziv konfiguracije bilo gdje2 ili bilo gdje flat. zasto nije uzeo novi modem? kad prodje 6 mjeseci nek raskine ugovor i ponovo uzme isti paket sa modemom. kad uzimas novi paket dobijas i modem. ja imam 2 modema, sad planiram da uzmem neki flat paket, ako ne dobijem novi modem povescu brata da on uzme paket sa svojom licnom kartom.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To je to...

  7. #7
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista novo...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super stvar , odican izbor i cijene sasvim OK !!!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li da se surfuje s tim start paketom poslije potrosenih 3gb?

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Flat ? Gospodo LAŽOVI, PREVARANTI I LOPOVI, termin FLAT (flat-rate) se u komunikacijama koristi za NEOGRANIČEN SAOBRAĆAJ- znači u bukvalnom prijevodu: "bez ograničenja". Politika FER korišćenja, podrazumijeva kulturu t.j. dobru volju korisnika da ne zloupotrebljava neograničenost, u ovom slučaju je neprimjenjiva, jer je vama u interesu da on što prije potroši tih 1-3 i 7 Gb da bi mu uzeli novac za novu turu "FLATA". Ta FER rečenica ne da je apsurdna, nego je jedna notorna glupost ili preciznije rečeno, totalni debilizam.
    I da zaključimo, vi ne prodajete nikakav FLAT, vi prodajete 1 3 i 7 GB, s tim da nakon potrošenog limita dozvoljavate neku mizernu neupotrebljivu konekciju koja principom prevare treba da stvori neki privid kontinuiteta.

    Da postoje institucije, za ovo bi trebali biti debelo kažnjeni, i vi i T-com, ali očigledno ne postoje kad tako dugo plasirate istu priču. Ili ste ih debelo podmazali da ništa ne čine!

    Bilježim se s poštovanjem!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    U cemu je problem?! Nema tog operatera koji ce ti dati neogranicenu brzinu, kao sto je uradio Telenor! Kod njih u "Max" paketu nema megabita i ostalih gluposti. U pitanju su brzine svjetlosti, a mozda i brzina koja, za razliku od Anstajnove tvrdnje, moze brze i od brzine svjetlosti - brzina gravitacije... Hvala telenoru i osoblju koje je ucestvovalo u kreiranju ove ponude. Prava je gre'ota sto ne primaju vise od par 'iljada evara...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U cemu je problem?! Nema tog operatera koji ce ti dati neogranicenu brzinu, kao sto je uradio Telenor!
    Sarkazam ili ironija ? Sve je to vrlo ograniceno. Zahvaljujuci limitima propusne moci baznih stanica na koje se kaci taj modem, prilikom ostvarivanja konekcije. Naime zavisi od :
    - koliko razgovora se u datom momentu obavlja preko iste bazne stanice
    - udaljenosti, opticke vidljivosti i ugla u odnosu na baznu stanicu
    - vremenske prilike

    Ako sam nesto izostavio, vrlo je moguce. Ja imam cistu opticku vidljivost na dvije bazne stanice, maltene sam i u ravni njih, jeste da su 2 km vazdusnom linijom, ali nikad nisam imao, po mojim mjerenjima, vecu brzinu od 1.8Mbps down, i 1Mbps up.

    Dalje, obilaskom jutjubeta, fejsbuka, skidanjem onih velikih mejlova, napravi se promet preko 3 Gb olako za 10 dana. A ostalo je jos 20 dana do kraja mjeseca. Iskreno, ja sam koristio Telenor internet kao dopunu ADSL-u radi Skajpa (zbog fenomenalnog uploada), ali ne mogu sebi vise priustit da pored ADSL koji nikako radi, jos placam Telenor (koji mi je skup da bih zamjenio ADSL). Neki drugi izbor u ovoj bogatoj zemlji se nema.

    Ajmo dalje, taj saobracaj od 3 Gb je ukupan protok (dakle racuna se i down i up). Pa dajte. To nije FLAT. Da ponovim Tivatechovu konstataciju.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    U cemu je problem?! Nema tog operatera koji ce ti dati neogranicenu brzinu, kao sto je uradio Telenor! Kod njih u "Max" paketu nema megabita i ostalih gluposti. U pitanju su brzine svjetlosti, a mozda i brzina koja, za razliku od Anstajnove tvrdnje, moze brze i od brzine svjetlosti - brzina gravitacije... Hvala telenoru i osoblju koje je ucestvovalo u kreiranju ove ponude. Prava je gre'ota sto ne primaju vise od par 'iljada evara...

    Ovi novi paketu su glupost. I da kažem, ako bilo gdje u Crnoj Gori neko uspije da dobije brzinu od 21 mbps, ja ću da mu plaćam taj internet.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    na koliko pada brzina?

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Cijena poruke za dokup i provjeru stanja je 0.035 eura za sve tarifne pakete.
    Telenor vrši naplaćivanje provjere stanja?

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Da postoje institucije, za ovo bi trebali biti debelo kažnjeni, i vi i T-com, ali očigledno ne postoje kad tako dugo plasirate istu priču. Ili ste ih debelo podmazali da ništa ne čine!
    Bilježim se s poštovanjem!
    Institucije su korumpirane.


    Da ne bude sve baš tako crno, ovi paketi su ipak svojevrsni pomak, u poređenju sa sramnim prepaid paketom, koji je još uvjek aktuelan.

    50mb=5€, 250mb=10€, 2gb=25€
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Cijena poruke za dokup i provjeru stanja je 0.035 eura za sve tarifne pakete.
    Telenor vrši naplaćivanje provjere stanja?
    Zar se to ne računa pod besplatne servise?
    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Da postoje institucije, za ovo bi trebali biti debelo kažnjeni, i vi i T-com, ali očigledno ne postoje kad tako dugo plasirate istu priču. Ili ste ih debelo podmazali da ništa ne čine!
    Bilježim se s poštovanjem!
    Institucije su korumpirane.


    Da ne bude sve baš tako crno, ovi paketi su ipak svojevrsni pomak, u poređenju sa sramnim prepaid paketom, koji je još uvjek aktuelan.

    50mb=5€, 250mb=10€, 2gb=25€
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo sjutra 21.6 mb/s..
    koristim MAX paket evo nedjelju dana i jos nijesam uspio da predjem 1.2mb/s . :/

  18. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kada se potrosi tih 1GB, 3GB ili 7GB u zavisnoti od paketa kakva je posle brzina?
    moze li se koristiti za skype, facebook, listanje foruma i sl.?
    ili je jako sporo?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    21.6 megabit je teoretska brzina i nedostizna je i u drzavama sa mnogo boljom infrastrukturom...
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    21.6 megabit je teoretska brzina i nedostizna je i u drzavama sa mnogo boljom infrastrukturom...
    grijesis za srecne drzave . u centru milana i rima sa njihovim modemom sam dostizao brzinu oko 26-27 megabita od maximalnih 28,8
    stim sto kod njih kupujes sate e ne podatke pa je brzina itekako bitna kod mobilnog neta ako nesto skidas ali za chat ili slicno ne bas

  21. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa opet mi niko nije dao odgovor na pitanje:

    kada se potrose ti mb koji se dobijaju uz odredjen paket, brzina pada na 32 kb/s ili 100 kb/s u zavisnoti koji je se paket koristio.

    mene zanima da li je to dovoljno za skype, facebook, listanje foruma i sl.?

  22. #22
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goxxxy View Post
    pa opet mi niko nije dao odgovor na pitanje:

    kada se potrose ti mb koji se dobijaju uz odredjen paket, brzina pada na 32 kb/s ili 100 kb/s u zavisnoti koji je se paket koristio.

    mene zanima da li je to dovoljno za skype, facebook, listanje foruma i sl.?
    Ja ću ti dati odgovor:
    Koristim start-1mb/s... Dok traje tih 1gb ''super brzog'', ok radi. Kad se to potroši, protok ti se smanjuje na 32kb/s. Prilično je sporo... Može za skype, ali bez video poziva. Forumi onako...
    Ali je najveći problem što se konekcija često zapucava. Protok stane na 0 i ne mrda odatle.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok, hvala.
    a kakva je situacija sa t-mobile?
    vidim da je kod njih, kada se potrose GB, brzina 128kb/s
    zna li neko kako to funkcionise u praksi?

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    grijesis za srecne drzave . u centru milana i rima sa njihovim modemom sam dostizao brzinu oko 26-27 megabita od maximalnih 28,8
    stim sto kod njih kupujes sate e ne podatke pa je brzina itekako bitna kod mobilnog neta ako nesto skidas ali za chat ili slicno ne bas
    a dobro eto kad imas idealne uslove...
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goxxxy View Post
    ok, hvala.
    a kakva je situacija sa t-mobile?
    vidim da je kod njih, kada se potrose GB, brzina 128kb/s
    zna li neko kako to funkcionise u praksi?
    nije valjda da niko ne koristi t-mobile flat internet ?

    i da li m-tel ima slicnu ponudu kao telenor i t-mobile?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. novi paketi?
    By alien in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 19-02-10, 05:04
  2. Replies: 9
    Last Post: 08-08-09, 19:24
  3. Novi W`n`W paketi
    By Poseydon in forum Operatori
    Replies: 6
    Last Post: 10-03-09, 22:03
  4. Novi ADSL Paketi T-com-a
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 727
    Last Post: 09-12-07, 00:03
  5. Novi paketi!
    By Montenegriner in forum Operatori
    Replies: 7
    Last Post: 07-09-07, 13:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •