Results 1 to 13 of 13

Thread: i pametni plaču, zar ne?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Talking i pametni plaču, zar ne?

    Rekao bi čovjek da pametan nikad ne bi napravio pogrešan izbor, da ne bi izgubio sklonost ka razumnom zaključku, medjutim, ako se osvrnemo oko sebe, vidjećemo da i pametni prave glupe greške, i da bogami plaču?


    Ima li pamet veze sa izborom onoga koga ćemo "zavoljeti"?


    Ako ima, da li to znači da je razum prevladao emocije, i ako jeste, da li to znači da gdje vlada razum nema emocija (zato mi je ovo "zavoljeti" pod navodnicima)?
    Ima li sredine?






    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    joooj, glupoga naziva teme..
    Ali samo kazem za naziv.. dok sama tema koju si nacela moze sadrzati mnogo interesantnih gledista..

    Naravno da pamet ima veze sa izborom one koju cemo zavoljeti. Dok pamet nema nikakve veze sa izborom one u koju cemo se zaljubiti! Tu te neki kupidon prostrijeli kroz prsa i dovidjenja prijatno..

    I ako u nekim slucajevima razum nadvlada emocije, to ne mora znaciti da su emocije ugušene, umrtvljene. Razum je odgovoran za mnoge emocije koje bez mozga ne bismo mogli dokuciti. Zasto djavolja zivotinja na ovoj planeti ne plače? Samo mi.. Upravo zbog toga sto bi bez razuma bili uskraceni za mnoge emocije koje ovakvi, "pametni", uzimamo zdravo za gotovo...


  3. #3
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Rekao bi čovjek da pametan nikad ne bi napravio pogrešan izbor, da ne bi izgubio sklonost ka razumnom zaključku, medjutim, ako se osvrnemo oko sebe, vidjećemo da i pametni prave glupe greške, i da bogami plaču?


    Ima li pamet veze sa izborom onoga koga ćemo "zavoljeti"?


    Ako ima, da li to znači da je razum prevladao emocije, i ako jeste, da li to znači da gdje vlada razum nema emocija (zato mi je ovo "zavoljeti" pod navodnicima)?
    Ima li sredine?




    :mad::mad::mad:

    Već mi se dogodilo i stoput sam rekao "Samo pogane žene dolaze u obzir!!!"

    :mad::mad::mad:

    ...i onda se spetljam s kršćankom!!!

    :mad::mad::mad:

    Oplakah gorko...

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    joooj, glupoga naziva teme..
    Ali samo kazem za naziv.. dok sama tema koju si nacela moze sadrzati mnogo interesantnih gledista..

    Naravno da pamet ima veze sa izborom one koju cemo zavoljeti. Dok pamet nema nikakve veze sa izborom one u koju cemo se zaljubiti! Tu te neki kupidon prostrijeli kroz prsa i dovidjenja prijatno..

    I ako u nekim slucajevima razum nadvlada emocije, to ne mora znaciti da su emocije ugušene, umrtvljene. Razum je odgovoran za mnoge emocije koje bez mozga ne bismo mogli dokuciti. Zasto djavolja zivotinja na ovoj planeti ne plače? Samo mi.. Upravo zbog toga sto bi bez razuma bili uskraceni za mnoge emocije koje ovakvi, "pametni", uzimamo zdravo za gotovo...
    eeee, ali si zato kliknuo na naslov zainteresovan "što bi oni sad pa plakali zato što su pametni?!"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post

    Naravno da pamet ima veze sa izborom one koju cemo zavoljeti. Dok pamet nema nikakve veze sa izborom one u koju cemo se zaljubiti! Tu te neki kupidon prostrijeli kroz prsa i dovidjenja prijatno..

    I ako u nekim slucajevima razum nadvlada emocije, to ne mora znaciti da su emocije ugušene, umrtvljene. Razum je odgovoran za mnoge emocije koje bez mozga ne bismo mogli dokuciti. Zasto djavolja zivotinja na ovoj planeti ne plače? Samo mi.. Upravo zbog toga sto bi bez razuma bili uskraceni za mnoge emocije koje ovakvi, "pametni", uzimamo zdravo za gotovo...
    Neka ce se kataklizma desiti jer cu se sloziti s ovizionizi vezano za ovaj komentar... :mrgreen:

    Razum je odgovoran sto dokucimo emocije e sad samo je pitanje koga pustimo srce ili pamet u svemu tome da nas vode ... ili se to dvoje redovno svadjaju a mi ginemo od toga...

    I ukradoh jedan citat sad koji kaze:
    "Znaš šta? Čak i da debelo omaneš i sve živo zabrljaš, svejedno ćeš uživati u toj nevjerovatno zabavnoj životnoj pustolovini, i uveče ćeš zaspati znajući da si dao sve od sebe i učinio nešto, a ujutru ćeš se radovati budućnosti koja je divna i uzbudljiva koliko god poželiš...
    A znaš šta još? Ako samo oslušneš srce i mućneš glavom, nikad nećeš omanuti!"
    - da kako da ne!
    Last edited by vikky; 24-01-11 at 21:57.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmmm. . .
    pa dok nisam prvi put ZAVOLJELA (namjerno naglasavam da se ne izjednaci sa zaljubljivanjem)
    smatrala sam sebe itekako pametnom osobom,
    a od tad se pitam da li postoji gluplja osoba
    salu na stranu,svi smo mi u ljubavi donekle glupi (pardon za generalizaciju),jednostavno tad mozak nekako zataji,dodju do izrazaja emocije,leptirici u stomaku i cao pameti
    mislim da ne postoji osoba koja kad nekog VOLI ne bi ucinila sve za tu osobu,pa makar ispao/la kompletan idiot zbog toga
    mada pametni malo vise placu (makar se meni tako cini) iz prostog razloga sto vide mnogo dalje nego sto ce neko manje pametan obratiti paznju,teze ih je prevariti i mnogo lakse uoce laz,zbog te ljubavi cesto ubjedjuju sebe da grijese,a kad dodju do granice kad vise ne mogu ignorisati,pucaju,a to itekako boli. . . .
    mnogi ce reci (ukljucujuci i mene u vecini slucajeva) "cim primjeti treba da to rijesi" ali kad nekog volis,tesko je priznati sebi da je to bila greska. . .
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    hmmm. . .
    pa dok nisam prvi put ZAVOLJELA (namjerno naglasavam da se ne izjednaci sa zaljubljivanjem)
    smatrala sam sebe itekako pametnom osobom,
    a od tad se pitam da li postoji gluplja osoba
    salu na stranu,svi smo mi u ljubavi donekle glupi (pardon za generalizaciju),jednostavno tad mozak nekako zataji,dodju do izrazaja emocije,leptirici u stomaku i cao pameti
    mislim da ne postoji osoba koja kad nekog VOLI ne bi ucinila sve za tu osobu,pa makar ispao/la kompletan idiot zbog toga
    mada pametni malo vise placu (makar se meni tako cini) iz prostog razloga sto vide mnogo dalje nego sto ce neko manje pametan obratiti paznju,teze ih je prevariti i mnogo lakse uoce laz,zbog te ljubavi cesto ubjedjuju sebe da grijese,a kad dodju do granice kad vise ne mogu ignorisati,pucaju,a to itekako boli. . . .
    mnogi ce reci (ukljucujuci i mene u vecini slucajeva) "cim primjeti treba da to rijesi" ali kad nekog volis,tesko je priznati sebi da je to bila greska. . .
    Ja ovdje ništa ne bih dodavala, osim što se ne pitam ono podvučeno (u mom slučaju je bilo nešto malo drugačije...)

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajd posto sam ja operisana totalno od tog osjecaja iracionalnosti posmatracu vas sa strane pa cu vam javit nakon strucne i detaljne analize

    Stari dobri Djole : Voleo je lepu al sirotu, uzo bi je samo da je znao, voles jednom u zivotu sad bogatu il sirotu, to nebira pamet nego srce !!!
    Last edited by vikky; 25-01-11 at 01:42.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Ja ovdje ništa ne bih dodavala, osim što se ne pitam ono podvučeno (u mom slučaju je bilo nešto malo drugačije...)
    malo karikiranja al dodje na to
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Rekao bi čovjek da pametan nikad ne bi napravio pogrešan izbor, da ne bi izgubio sklonost ka razumnom zaključku, medjutim, ako se osvrnemo oko sebe, vidjećemo da i pametni prave glupe greške, i da bogami plaču?Ima li pamet veze sa izborom onoga koga ćemo "zavoljeti"?

    Ako ima, da li to znači da je razum prevladao emocije, i ako jeste, da li to znači da gdje vlada razum nema emocija (zato mi je ovo "zavoljeti" pod navodnicima)?
    Ima li sredine?




    1.ko je rekao da pametan nebi napravio glup izbor?svako pravi greske i svakome se desi da place.ljudska bica smo.
    2.nema.mada zavisi,ako je taj teski narkoman ili psihopata(al tesko da ces nekog takvog zavoljeti)tako da mislim da nema.
    3.taj nije sa ove planete definitivno.svako ima emocije,samo sto ih neki vise ispoljavaju,a neki to drze u sebe pa se ne vidi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolja je ljubav bez emocija.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam plaka na hachiko, a smatram sebe pametnim, eto potvrda na temu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemam pojma ko je rekao-"Ko zbog nekih stvari ne izgubi pamet,taj je i nema."
    ...al mu vjerujem....




    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pametni-ji Pedja od Zorana.
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 04-05-05, 23:55
  2. Bosansko Osiguranje & pametni fudbaleri
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-04, 19:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •